Zuzana207 Zuzana207 komentáře u knih

Unesená Unesená Nataly Castle

Od príbehu, ktorý čerpá zo skutočných udalostí, som čakala viac. Celý príbeh mi prišiel akoby koncept. Knihu som dočítala, ale každou stránkou som očakávala nejaké vysvetlenie, osvetlenie súvislosti, aj záver bol pre mňa nejasný. Oceňujem autorkinu snahu dotknúť sa tak citlivej témy, ktorá je o to tragickejšia, keď si človek uvedomí, že toto sa reálne vo svete deje.

14.04.2024 2 z 5

Dokonalý tah Dokonalý tah Elizabeth Lowell (p)

Kto čaká, ten sa dočká - asi tak by som charakterizovala moje čítanie tejto knihy. Spočiatku som mala problém začítať sa, opisy sa mi zdali zbytočne dlhé, miestami som strácala prehľad v myšlienkach hlavných hrdinov. Chvíľami som uvažovala, že knihu asi nedočítam.
Ale stále som dúfala, že niekde príde zlom a kvetnaté opisy a myšlienky vystrieda nejaká akcia. A veruže napokon sa tak stalo a kniha doslova iskrila nielen vášňou medzi hlavnými postavami. No ani to nepomohlo natoľko, aby som knihu ohodnotila plným počtom hviezdičiek.

21.02.2022 3 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Tak tento príbeh bol pre mňa po dlhom čase úplná lahôdka! :-) Hlavné postavy boli veľmi sympatické, nechýbalo medzi nimi typické iskrenie a provokácia, čo dodávalo knihe šmrnc. Tiež oceňujem, že dej bol zasadený do neobvyklého prostredia autodielne, čím sa autorka vyhla klasickému klišé šéf a asistentka. Práve to bolo vítanou zmenou v porovnaní s tými "kancelárskymi" príbehmi.
Hlavná hrdinka s podrezaným jazykom a chlap "bručoun" sa postarali o mnoho zábavných situácií, takže knihou sa prelúskate veľmi rýchlo.
Kto hľadá milú, vtipnú a iskrivú oddychovku, už ju našiel. ;-)

20.02.2022 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Na knihy od tohto dua autoriek sa vždy veľmi teším. Ale tento príbeh bol z ich doterajších diel pre mňa asi najväčším sklamaním. Príbeh niesol typické znaky ich rukopisu, ale akosi tomu celému chýbal šmrnc. Čítanie tejto knihy na mňa pôsobilo ako štartovanie auta...
Po každej kapitole som dúfala, že "naskočí," ale nestalo sa a knihu som dočítala len z úcty k autorkám.

20.09.2021 2 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Už pri pohľade na obálku knihy je síce jasné, čo od príbehu očakávať... ale aj tak ma autorka milo prekvapila. Klišé scenár dokázala fantasticky spracovať. Knihu len ťažko pustiť z ruky, je to dokonale namiešaný kokteil vášne, humoru, napätia, sĺz a lásky.
"Tútni na Alana" a stanovačka boli pre mňa top momenty knihy. Už sa teším na ďalšie knihy od tejto autorky. :-)

19.09.2021 5 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Ďalší z jednoduchých, predvídateľných a vtipných príbehov od tejto autorky, ktorý poteší romantické duše.
Mňa však tie prieky, ktoré si robili hlavní hrdinovia v detstve, bavili viac, ako situácie v dospelosti. Je to fajn oddychovka, ktorá ale v konečnom dôsledku pôsobila akosi infantilne. Knihu preto zaraďujem to kategórie: Nenadchne ani neuškodí.

19.09.2021 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Nenáročné, vtipné a romantické. Asi tak by som zhrnula celkový dojem z tohto príbehu. Postavy boli sympatické, kniha sa ľahko čítala, pobavila, romantiky bolo tak akurát... Ale myslím, že táto autorka to vie aj lepšie. Takže tentokrát to nie je na plný počet hviezdičiek...

19.09.2021 3 z 5

Jedna jediná noc Jedna jediná noc Kyra Davis

To, čo Kasie považovala za jednorazové dobrodružstvo, jej nečakane zmenilo život. Áno, tento príbeh je jednoduchý, priamočiary a celkovo klišé, ale na druhej strane je veľmi čitateľný, iskrivý a úlohu oddychovky určite splní.
Nie je to úplná topka, ale ani brak. Sexuálne scény nepôsobili podľa mňa vulgárne či rušivo a primeraným spôsobom dopĺňali vzťah, ktorý sa potupne rodil medzi hlavnými postavami.

19.09.2021 4 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Knihu som dočítala až na druhýkrát. Prvý raz som mala veľký problém začítať sa a zorientovať. Tak som to vzdala a ku knihe sa vrátila po dlhšej pauze.
No ale ani po prestávke sa zázrak nestal a príbeh sa mi čítal ťažko. Rozsiahle opisy duševného rozpoloženia hlavnej hrdinky a opisy psychických porúch na mňa miestami pôsobili ako lexikón pre medikov. Takmer polovica knihy má vlečúci sa, väčšinou opisný dej. Potom však dôjde k ohromnému zvratu - z hlavnej hrdinky žijúcej v izolácii sa stane nebojácna hrdinka! S jej výkonom by nepohrdli ani v S.W.A.T! Od tohto momentu je dej iskrivejší, pribudne viac reálnych postáv a dialógov, veľa vecí do seba zapadne a čitateľ konečne nachádza zaslúžené uspokojenie. Čo sa týka erotiky - v tejto knihe by ste Christiana Greya hľadali márne. Všetko sexuálne sa odohráva len vo virtuálnom svete. Knihu by som zaradila medzi tie, ktoré ani neohúria, ani neuškodia. Ja som to prežila a knihu odkladám do priečinka - jedenkrát a dosť! :-)

24.06.2021 3 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

V druhej časti tejto série sa autorke podarilo popri sexuálnych scénach aj rozvinúť dej. Príbeh zaujal postavami, ich minulosťou a dialógmi. Zato sexuálne scény sa mi zdali na jedno kopyto, stále podľa toho istého scenára. V druhej polovici knihy ma unavovali tie myšlienky typu "Bože, čo sa to so mnou deje???... Ja ju/ho predsa nemôžem milovať?!
Celkovo sa táto časť čítala lepšie ako prvá, ale na plný počet hviezdičiek to určite nie je.

14.06.2021 3 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Po tejto sérii som siahla z dlhej chvíle a zvedavosti. Dá sa povedať, že kniha splní jediný účel - vyplní čas. A to je asi tak všetko. Nemajte veľké očakávania, dej je pomerne plytký a jednotvárny, bez výrazných zvratov. Zato sexu a masturbácie obsahuje viac ako dialógov medzi postavami. Celkový dojem? Prežijete to, ale po repete nezatúžite. Sériu prečítam už len zo zvedavosti, či dôjde k nejakému prekvapeniu.

14.06.2021 2 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Po tejto knihe som siahla viac - menej naslepo. Hľadala som iný námet ako vzťah šéf/asistentka. A môj výber som teda neľutovala. Kniha ma milo prekvapila, výborne spracované a prudko čitateľné. Kto hľadá niečo náročnejšie ako len jednoduchú, priamočiaru romantiku, táto kniha určite splní účel.

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Zo začiatku ma kniha pobavila už netypickým zoznámením hlavných hrdinov. Potom nasledovala akási stagnácia a ku koncu nasledoval ohňostroj emócií, takže odporúčam nachystať si vreckovky! Celkovo knihu hodnotím ako peknú, oddychovú romantiku z pera Penelope, ale tentokrát to nie je na plný počet.

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Milé, vtipné, iskrivé... čo dodať? Ďalší veľmi pekne spracovaný príbeh s homosexuálnou tematikou. Týmto autorkám to znovu vyšlo na plný počet hviezdičiek. Len tak ďalej! :-)

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Aj posledná kniha tejto série sa podľa mňa autorke vydarila. Ďalší emotívny príbeh, ktorý však oproti predošlým častiam obsahuje viac úvah. Dej bol plynulý a čitateľný, takže tie myšlienkové procesy hrdinov nepôsobili na mňa nejako rušivo. Kniha sa čítala rýchlo a jej hrdinovia mi boli najsympatickejší z celej série.

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Veľmi silný, emotívny príbeh, ktorý určite stojí za prečítanie! Téma príbehu núti človeka zamyslieť sa nad touto diagnózou, ktorá mnohých ľudí ochudobňuje o plnohodnotný život.

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Aj druhý diel tejto série zaraďujem medzi príjemné čítanie na chvíle oddychu. Autorka píše jednoducho a priamočiaro, takže nemožno očakávať nejaké výrazné zvraty. Pre mňa bola prvá časť taká hravá a pôsobila dojmom, že autorka sa rozbieha. V tejto časti trochu "zvážnela." Na pozadí utajovaného vzťahu, ktorého odhalenie bolo len otázkou času, pekne spracovala tému ťažkého detstva.

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Príbeh Maddie a Bradena je nenáročné oddychové čítanie, určené skôr mladším čitateľom. Ale myslím, že kniha neurazí ani staršie ročníky. Hoci je zápletka nenáročná a dej predvídateľný, kniha sa číta rýchlo a ľahko.

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

Na knihách od Vi ma vždy baví iskrenie a doťahovanie medzi hlavnými hrdinami. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Oceňujem, že autorka obmenila námet a venuje sa druhým šanciam.
Je pravdou, že v príbehu sú miesta, kde to občas stagnovalo. Preto by som knihu nezaradila medzi "top" diela tejto autorky, ale svoju úlohu oddychovej literatúry splnila.
A tentokrát aj u mňa hviezdička dolu za obálku knihy - Vi, už by to ozaj chcelo casting na nového fešáka! ;-)

28.12.2020 4 z 5

Pařížanka Pařížanka Sophie Bardot

Po knihe som siahla už dávno, ale mala som akosi problém začítať sa. Myslela som, že možno len nemám náladu. Neskôr som sa ku knihe vrátila a dala jej šancu pohltiť ma. No v tomto prípade sa žiadne wow nekonalo. Príbeh je nereálny, absurdný až zvrátený, časom som strácala prehľad o postavách v príbehu. Kniha vám nič nedá, nezanechá vo vás uspokojivý pocit a po prečítaní sa budete pýtať: Toto čo bolo?
Dávam aspoň dve hviezdičky za ilustrácie a krásne opisy, ktorými autorka čitateľovi priblížila ďaleké a neznáme miesta na svete.

08.12.2020 2 z 5