ZuK1 ZuK1 komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Moje první knížka od Petra Maye, byla jsem naprosto nadšená. Detektivní případ je trošku v pozadí, ale příběhy obyvatel ostrova Lewis jsou tak poutavě a zajímavě vyprávěné, že mě naprosto vtáhly do děje a byla to naopak příjemná změna proti klasickým detektivkám. A i když docela drsná, ale úžasně vykreslená atmosféra ostrova Lewis a jeho vřesovišť na mě tak zapůsobila, že jsem zatoužila se na ostrov podívat.
Autor mě touto knížhou prostě dostal. Momentálně čtu jeho pátou a zatím jsem žádnou z nich nebyla zklamaná.

28.11.2016 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Čtivá knížka, zajímavě vyprávěná střídavě z pohledu různých osob. Od začátku znáte vraha, sám příběh je ale dost psycho a aby toho nebylo málo, připravila autorka ještě i docela drsný a nečekaný závěr, po němž se mi hodně špatně usínalo.

07.03.2024 4 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Zvláštním způsobem napsaná knížka, silný příběh, smutný a napínavý psychologický román. Díky pocitům, které ve mně i po dočtení pořád ještě doznívají dávám 5*, ideálně 4,5*.

07.09.2023 5 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Knížka není typická detektivka, jedná se spíš o dobrodružné pátrání, ve kterém má své místo i trošku romantiky, dobrá káva, kočky a humor. Objeví se zde sice i vraždy, ale o jejich vyšetřování vůbec nejde. Hlavním tématem jsou vinyly a jazz a i když nejsem v této oblasti žádný odborník, bylo to pro mě příjemné a pohodové čtení, které mě vtáhlo do atmosféry sběratelského prostředí, charitativních obchůdku a mezi sběratelské nadšence.

24.01.2023 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Hodně oddychová a nenáročná knížka, pokud člověk potřebuje úplně „vysadit“.
Ne však taková, která by mě příliš zaujala příběhem nebo autorčiným stylem psaní. Na rozdíl od obálky knížky, ty se mi u celé série líbí moc :-).

11.01.2023 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Moje první knížka Františka Niedla a tak jsem byla zvědavá, neobjevím-li třeba dalšího Martina Goffu. Bohužel od prvních stran mi autorův styl psaní vůbec nesednul a i jeho snaha o humor a vtip mi připadala hodně násilná ve snaze dostat ho tam za každou cenu co nejvíc a která pro mě postrádala tu lehkost a přirozenost, kterou oceňuji třeba právě u zmíněného Martina Goffy či některých současných českých autorek. Je mi jasné, že knížka je psaná s nadsázkou, ale asi ve čtvrtině jsem to nakonec vzdala, což běžně nedělám a hodnotit ji jako celek tedy nemůžu. Možná jsem měla vydržet. Tentokrát však bylo rozhodnutí určitě ještě umocněno doznívajícími dojmy z posledních skvělých knížek, které jsem před Inspektorem Prevítem četla.

24.11.2022

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Útlá knížka, jejíž děj dokáže dokonale zamotat hlavu a nutí pořád přehodnocovat. Kdo byla oběť ? Jak to vlastně doopravdy bylo?

26.12.2021 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Velmi čtivá a napínavá série a člověk se v ní dozví ještě i něco o Amiších ...

28.04.2020 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Překvapuje mě nízké hodnocení knížky, mně připadala výborná! Je ale pravda, že označení krimithriller je dost zavádějící.
Čtivě, dobře a vtipně napsané, u vnitřních úvah a myšlenek Rosemarie v první části knihy jsem se opravdu bavila, rovněž u Barbarottiho rozmluv s Bohem ...
Oceňuji také velmi povedený předklad.

07.03.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Velmi čtivé, napínavé, místy až docela děsivé, snad jen ten závěr trošku uspěchaný a nedotažený. Každopádně ale knížka, od které jsem měla problém se odtrhnout ... (stejně jako od prvního dílu série).

30.12.2019 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Moje první knížka Michela Bussiho, zajímavé téma, místy jen maličko zdlouhavé, závěr byl ale opravdu nečekaný. Rychlost a způsob, jakým se po Grand-Ducovi dostali na konci knihy k potřebným informacím i další zúčastnění mi sice připadal trošku nereálný, ale i přes tyto drobnosti se knížka velmi dobře četla a člověk byl pořád udržovaný v napětí a zvědavý, jak to vlastně doopravdy bylo.

15.09.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Už podle hodnocení a zveřejněných komentářů jsem se do knihy pouštěla s vědomím, že k ostrovní trilogii, ale i dalším knihám Petra Maye to bude mít asi daleko a kdyby se jednalo o jiného autora, možná bych se do čtení ani nepustila. Nicméně Petra Maye mám tak ráda, že jsem neodolala a nemohla vynechat ani tuto knížku.
Ano, souhlasím, zvykli jsme si u Petra Maye už na lepší knihy a ten závěr i já považuji za dost přitažený za vlasy, ale minimálně 3* si knížka určitě zaslouží.

16.06.2019 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Ani šesté pokračování série nezklamalo, opět velice čtivé a napínavé a i já jsem měla problém od knížky se odtrhnout. Už teď se těším na další pokračování.

10.04.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Ačkoliv místy trošku přitažené za vlasy, kniha se výborně čte, má opravdu zajímavé a nečekané rozuzlení a velmi výstižný název ...

30.12.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Kniha je hodně napínavá a i když na můj vkus trošku drsná, výborně se čte a vrah je těžko odhadnutelný. Moje první knížka této autorky určitě nezklamala a už se těším na další díl série a zvědavá budu i na vývoj vztahu mezi Huldarem a Freyjou.

09.12.2018 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět výborné, čtivé a napínavé od začátku až do konce a opět množství podezřelých, u kterých jsem vůbec netušila, kdo by mohl být vrahem, respektive mohli jím být snad úplně všichni. Knihy p. Klevisové mě prostě nadchly a jsem moc ráda, že mám dva díly ještě před sebou ....

06.06.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moje první knížka od Liane Moriarty byla velmi příjemnou změnou v dlouhé šňůře detektivek.
Výborné, vtipné oddychové čtení, ironické komentáře, knížka u které jsem se i přes vážnost některých témat docela nasmála. A právě za tu lehkost a humor, se kterou je napsaná jsem se rozhodla dát plný počet hvězdiček.

19.08.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Další výborné a poutavé čtení s úžasnou atmosférou ostrova Lewis ... i mně se po tom všem bude stýskat ...

29.11.2016 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Knížka je psaná dost zvláštním způsobem a začátkem jsem se trošku prokousávala. Postupně ale příběh dostává spád a na závěr připraví autor, jak už je u jeho knížek zvykem, naprosto nečekané vyvrcholení.

07.04.2024 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milé a pohodové čtení, ve kterém nechybí humor a zároveň se čtenář dozví i něco o buddhismu.

06.02.2024 4 z 5