zelda7 zelda7 komentáře u knih

Lunapark Lunapark Stephen King

Velmi milá kniha, sice zde moc napětí nenajdete, ale za to je v knize ukryt naprosto jedinečný příběh. Moc se mi zde líbilo vykreslení charakteru postav i celého prostředí lunaparku. I přesto, že jsem šla do knihy spíše s očekáváním nějakého strašidelneho příběhu z prostředí kolotočů, který jsem nakonec nedostala, kniha byla opravdu velmi dobrá.

26.06.2023 5 z 5

Pan Mareš je profesionál, což je z knihy znatelné, mně ovšem nějakým způsobem nesedla forma, jakou byly informace v knize předány. Ještě před knihou jsem dvakrát viděla seriál Devadesátky, proto jsem byla natěšena, co nového se dozvím, ovšem vždy, když už se pan Mareš v knize rozpovídal, pan Moravec ho otázkami jakoby utnul a zase zavedl tam kam chtěl on, to mi na knize zážitek trochu kazilo, proto hodnotím jen třemi hvězdami. Kniha je to ale bezesporu velmi zajímavá.

15.04.2023 3 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Neuvěřitelné příběhy, které píše sám život. Skvěle zpracovaná kniha. Těším se na další od autorky. Knihu skvěle dokreslil fotografický doprovod.

22.03.2024 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Stephen King prostě umí, moc se mi líbí, jak už na první stránce knihy člověk pozná jeho rukopis. První díl trilogie se mi moc líbil, s Holly jsem se již "seznámila" v knize Outsider, kde ten příběh naprosto miluji, zde to ale také stálo za to. Těším se na další díly.

11.03.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Moje třetí přečtená kniha od autora. V čem se odlišuje od ostatních? Určite tím, že autor, zde nechává trochu více nahlédnout do svého nitra a ukazuje i jeho hlavní pohnutky, proč se na cestu vydal, což moc oceňuji. Jít Camino je už pár let na mém listu, co bych někdy chtěla podniknout, jsem ráda, že jsem to mohla (zatím) díky knize zažít. V knize mne nejvíc vzali za srdce některé příběhy lidí, se kterými se autor na cestě setkal, ať už to byl Jim, Johanna nebo Andy, díky kterému vznikla aplikace Camino ninja...

15.10.2023 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Tato kniha si zaslouží pět hvězd za opravdu originální námět, se kterým jsem se ještě nesetkala. Kniha byla velmi čtivá, zápletka zajímavá, asi v polovině knihy jsem si říkala, že mi na knize chybí malý prostor věnovaný charakteru vyšetřovatelů, ale poté jsem vlastně zjistila, že tato kniha je v tomto trochu jiná je opravdu nadupaná vyšetřováním a popisem případu, prostě pravá detektivka. Závěr mi přišel i celkem logický a uvěřitelný, pachatele jsem ale neodhalila.

09.08.2023 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Druhý díl série se Sloan McPhersonovou byl opět skvělý, tentokrát se nepátralo po pašerákách s drogami, ale případ se točil okolo záhadných zmizeních, které započalo potopenou dodávkou s mladými lidmi. Hodně se mi na knihách od Andrew Mayne líbí fakta o aligátorech či žralocích, které knížkou prokládá, ipřesto že nejsem fanda těchto tvorů :D je zajímavé se o nich něco dozvědět. V tomto díle bylo trochu méně potápění než v prvním, ale i tak byla velmi zajímavá a napínavá. Těším se na třetí díl.

10.03.2023 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Stejně jako film s Abrhámem a Šafránkovou je kniha plná humoru, skvělá volba pro oddychové čtení. Doporučuji.

03.11.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Každou knihu od Julie Caplin jsem si ohromně užila, ale tahle patří mezi ty nejlepší kousky. Moc se mi tento příběh líbil a navnadil mě na cestu do Irska. Škoda, že už jsem knihu dočetla... :)

03.04.2022 5 z 5

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Zajímavá kniha. Důvod proč mne zaujala, abych si ji koupila, bylo zápasení. Autor v této knize přibližuje čtenářům, jak svou spisovatelskou tak i zápasnickou historii. Kniha je doplněna fotkami. Pěkně se čte a kapitoly, které byly věnované více zápasení se mi opravdu líbily. ...."To že nejsi nijak zvlášť nadaný, ještě nemusí znamenat, že toho máš nechat."

16.02.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Z romantických útěků j se zatím četla všechny a tento můžu označit zatím za nejlepší. Moc se mi líbilo prostředí New Yorku i celá dějová linie.

08.02.2022 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

08.02.2022 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Čekala jsem spíš kratší, oddechovější knihu, ale dostala jsem opravdu moc pěkný milý příběh o sousedských vztazích, lidské dobrotě a samozřejmě nechyběli ani pejsci. Knihu moc doporučuji.

06.04.2024 5 z 5

Červotoč Červotoč Layla Martínez

Na krátkém rozsahu vyšvihnutý skvěle zkonstruovaný příběh.. ale co povídám na konci knihy se dozvíte, že je inspirován skutečnými reáliemi ze života autorky a její rodiny, o to děsivěji to v celku vyznívá. Obecně jsem ale čekala, že bude kniha ještě krapítek víc hororová, ale zklamaná nejsem vůbec, opravdu skvělý počin. Čtení jsem si moc užila a uvažuji, že tuto knihu stojí za to si přečíst i podruhé.

23.02.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Velmi čtivý příběh, přečteno za dva dny, takže v tomto se knížce nedá nic upřít, ale hodnotím spíše jako průměr. Jedná se o typické psychologické drama, asi u mne nepřišel ten wow efekt co jsem čekala vzhledem k celkovému hodnocení knihy. Takže pokud se chcete zabavit něčím po práci jako odreagování tak super kniha, ale nic víc od ní asi nečekejte.

14.02.2024 3 z 5

Nesmazatelné záznamy Nesmazatelné záznamy Edward Snowden

Moc zajímavá kniha, některé části mohli být za mne trochu kratší nebo srozumitelnější, ale chápu knihu i jako jakousi obhajobu Edwarda Snowden a, proto je mi jasné, že chtěl některé části vysvětlit podrobněji a v podstatě se jedná i o jeho životopis. V některých částech knihy jsem se docela i pobavila, ale je to tím, že autor je zkrátka opravdu inteligentní člověk a některé jeho myšlenkové pochody již v mladém věku mne rozesmáli, jako např. že ve třinácti letech usoudil, že už školu nepotřebuje. :)

02.01.2024 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Tentokrát díl z mrazivého prostředí, které bylo opravdu věrně vykresleno, to mne na celé knize nejvíce zaujalo, jak dokážou popisy vtáhnout čtenáře do děje. Náčelnice se tentokrát vydává v přestrojení do amisske komunity v jiném městě. Jak už někdo v recenzích psal, souhlasím s tím, že na knihách od Lindy Castillo se mi líbí jakási jednoduchost, ale zároveň zajímavost příběhu. Zkrátka se dá číst jako oddechovější čtení pro náročnějším pracovním dni. ;-)

08.12.2023 5 z 5

Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Ann Rule

Tuto knihu mohu vřele doporučit. Oproti knize o Tedu Bundym od paní autorky zde oceňuji opravdu nestrannost, která byla předchozí knihou trochu postižena.

První třetina knihy je nabitá informace o obětech zabijáka od zelené řeky, v této části jsem už někdy trochu ztrácela pojem o některých obětech a začínali se mi slévat příběhy, přesto moc oceňuji, že v knize byla i tato část, jelikož tím byl vzdán holt a důležitost obětem. Poté co byl čtenář seznámen s životy obětí se rozjelo pátrání, práce detektivů, spolu s prolínáním úseků z života vraha.

Kniha se mi opravdu moc líbila, asi i díky tomu, že oproti knize z této série True crime o Richardu Ramirezovi či Tedu Bundym, jsem tento příběh neznala a nevěděla jsem zkrátka, jak skončí, o to víc asi zajímavá a napínavá mi kniha přišla. Opravdu oceňuji tyto knihy od nakladatelství Jota, které jsou kvalitně zpracovány.

12.10.2023 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

(SPOILER) Heinlein má asi v oblibě jméno Mike, proto i zde stejně jako v knize Cizinec v cizí zemi je hlavní postavou Mike, ale tentokrát se jedná o počítač, který ovšem má vědomí a s pomocí několika dalších hlavních hrdinů jsou katalizatorem vzpoury na Měsíci proti nadvládě Země. Bylo poměrně dost zajímavé číst o systému vzpoury, kdy každý znal jen pár klíčových lidí, ale nikdy ne toho úplně nahoře. Taky bombardování země bylo celkem neotřele vymyšlené, spolu s cestou Manuela a profesora z Měsíce na Zem.

30.07.2023 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Uvažovala jsem mezi 2 a 3 hvězdami. Po druhé polovině děj ale opět nabral spád a bylo to zajímavější. Obecně ale nevím proč mi tato série úplně zcela nesedí. Čtivost a styl psaní je stejný jako u jiným knih Andrew Mayna, ale zápletky u Thea mi přijdou někdy až moc nereálné. Prozatím tedy stále beru Hračkáře jako nejpovedenější díl ze série k Theovi.

11.06.2023 3 z 5