Zdenda20 Zdenda20 komentáře u knih

Také v první řadě bych chtěl poděkovat autorovi za pěkné čtení. Tady je jasné, že se historie opakuje, neumíme si vládnout sami. Jsou zde krásné příběhy žen z té doby nejen královny, ale i žen z rodu Prokopů. Většinou smutné, ale velice poutavé. Boj o moc kališníků a katolíků je zde moc krásně popsána a je zde vystižena ta malichernost boje o moc. Tedˇ již nezbývá než se těšit na pokračování.

04.06.2016 5 z 5

Posvěcené zlo Posvěcené zlo Nora Roberts

Docela dobrý, první polovina byla ba přímo rudá knihovna, ale pozitivní bylo popisování práce psychologa. Závěr jsem předpokládal. Eva Dallas bývá lepší. Doporučuji na dlouhé zimní večery.

25.05.2016 4 z 5

Kluk z irských močálů Kluk z irských močálů Charles Lever

Kniha je humorná. Určitě hodně zásluhou překladu od pana Švandrlíka.I když nepatřím k mládeži dobře jsem se u knihy pobavil a doporučuji ostatním.

27.04.2016 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Tohle byla první kniha od tohoto autora. Začátek se mi zdál dějově pomalý, ale potom to má spád a dobrý rozuzlení. Mohu jen doporučit

17.04.2016 4 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Dle jiných uživatelů nesmím psát o povídkách, jak dopadnou. Obě jsou pěkné. První se mi líbila víc.
Nechybí tam romantika i děj. Ani nechci řešit jak se jmenovala bavorská princezna. Pro mě to bylo počteníčko a doporučuji ostatním.

17.04.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejsem čtenářem tohoto žánru, ale kniha se mi líbila. Už chápu, že po hlavním hrdinovi pojmenovali i odrůdu rajčat. Ani mi nevadilo technické popisování. Je to lepší než když jsou v knize popisovány myšlenky. Tuto knihu doporučuji nejen čtenářům sci- fi.

01.03.2016 4 z 5

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

Již několik knih jsem od autorky četl. Tahle je podle mého názoru je jedna z těch lepších. Možná děj je trochu roztáhnutý, ale začátek a konec moc pěkně napsaný. Předpokládám , že další knihy jsou lepší a lepší. Tuto doporučuji , prima čtení nejen pro ženy.

19.02.2016 4 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Opět pěkná kniha. Jestli to je standart od pana Vondrušky, to nemohu posoudit, jen jsem se začetl v sobotu večer a musel jsem znát konec. Celý děj je poutavý a jsou zde popsány stručně myšlenky vyšetřovatele. Doporučuji všem čtenářům historických detektivek. Tohle je podle mého názoru špička.

31.01.2016 5 z 5

Pilátova voda a další kriminální příběhy Pilátova voda a další kriminální příběhy Jaroslav Čejka

Je to několik povídek. Něco je čtivé a něco jako černá kronika.

29.01.2016 2 z 5

Zelená ratolest Zelená ratolest Edith Pargeter

Dle mého názoru je to lepší než díl první. Má to po celou dobu děj, jen mi přijde že jízda z Walsu do Anglie byla záležitost dvou dnů. Jestli tam měli takové pěkné cesty? Harry je hrdina bez bázně a hany. Doporučuji všem co mají rádi nekoplikovaný příběh z historie.

16.01.2016 4 z 5

Nebeský strom Nebeský strom Edith Pargeter

Mám rád historické romány, ale tohle bylo pro mě trochu jiné. Hezký příběh, závěr s užasnou myšlenkou. Jen mi trochu vadilo dlouhé popisování některých situací. Přesto se chystám už na další a to je Zelená ratolest. Tato kniha je asi napsaná pro romantické čtenářky.

10.01.2016 3 z 5

Opět úžasné čtení. Obával jsem , že to bude smutné období 1426- 1437. To je vlastně dle jiných konec kališníků. Je zde moc hezky popsána doba a ta nenávist mezi katolíky a kališníky. Ale i závěrečné umírání Jošta je na zamyšlení, jak ti lidé žili. Čtení této knihy byly dva krásné sváteční večery. Doporučuji všem co mají rádi historii. No a jak je zde již v komentářích napsáno , historie se opakuje.

30.12.2015 5 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš J. D. Robb (p)

Tato kniha mi přišla dost roztahaná. Podle mého názoru střední část knihy téměř nic neříká. Předchozí knihy ,co jsem četl , tak mi připadaly akčnější. Doporučuji všem co mají rádi detektivky z roku 2060.

17.12.2015 3 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Podle mého názoru je to zábavné čtení. Neočekával bych staročeštinu, jak v předchozím komentáři je kritizováno. Autor pěkně popisuje Prahu i s myšlenkou jací lidi v té době chovali. Vyšetřování nespekuluje na bázi moderních věd, ale jen na dobrém úsudku. Já se při čtení chci bavit a to tahle kniha splnila. Doporučuji i ostatním

15.12.2015 4 z 5

Noc kukačky Noc kukačky Heather Graham (p)

Tady je dost patrná červená knihovna, ale ostatní knihy jsou lepší.

16.11.2015 2 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Zkusil jsem první knihu od tohoto autora a musím přiznat, že mě přímo nadchla.
Moc pěkný příběh ze staré Prahy. Podrychtář je jen člověk a žádný superhrdina.
Nechybí ani humor. Prostě pěkné počtení na večer. Doporučuji všem čtenářům co mají rádi staré příběhy.

10.11.2015 4 z 5

Císař táhne do války Císař táhne do války Jan Bauer

Kniha je čtivá a má přímočarý děj. Dominikán Pavel je takový James Bond. Předchozí knihy se mi líbily víc.Ale pro zimní večery je to pěkné čtení.

28.10.2015 3 z 5

Lev pouště Lev pouště Harry Sidebottom

Kniha je čtivá a má stále děj. Jen mi to příjde , že je Balista jako James Bond. Pokaždé na poslední chvíli vyvázne . To se tentokrát i povedlo jeho pomocníkům.
No prostě hrdina bez bázně . Předešlé díly mi připadají lepší.

08.10.2015 4 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru Nora Roberts

Jelikož jsem porovnával i další knihy od této autorky, tak mi tahle přišla moc roztažená
myšlenkami hlavní hrdinky. Jinak závěr byl dobrý. Pozor na dámy kolem osmdesátky.
Doporučuji všem fanouškům moderních detektivek.

23.09.2015 3 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Četl jsem od autorky více knih, ale tohle je jen povídání starých lidí. Čekal jsem trochu víc.Jedině co mi pobavilo, že paní v knize reagovala podobně jako většina postižených čtenářů. Při ukládání knih do knihovny každou vzala do ruky a část si přečetla, aby si ujasnila o čem je. Škoda , že je to tak roztáhlé.

08.09.2015 2 z 5