Zdenda20 Zdenda20 komentáře u knih

Velmi pěkně popsána husitská doba a pro mě mnoho zajímavostí, které jsou publikovány různě. Zaujmout příběhem jednoho rodu takovýmto způsobem umí jen pan Vondruška. Po Přemyslovské epopeji se můžu těšit i na další knihy, které po přečtení prvního dílu nemají chybu.

13.11.2014 5 z 5

Král králů Král králů Harry Sidebottom

Porovnávat první a druhý díl je docela zvláštní přístup ke knize. Co když máte jen jeden z pěti. Pravda je , že tento díl navazuje na díl první a zde jsou popsány tři výpravy hlavního hrdiny, ale má to super závěr. Tak, aby jste všichni chtěli číst ten třetí.
Podle mého názoru je zde pěkně popisována doba i myšlení římanů a jejich intriky. Taky se mi líbilo to přemítání o křesťanství, že to moc dlouho nevydrží. No ale co je dva tisíce let, někdy stačí čtyřicet a všichni toho mají dost. Závěrem tuto knihu doporučuji všem co mají rádi knihy o starověku a o to více pro ty co to berou s nadhledem.

12.09.2014 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

I když je to už poslední díl Přemyslovské epopeje, je zde velmi hezky popsaná snaha Přemysla Otakara II ovládnutí střední Evropy silou. Návaznost na děj, co bylo po bitvě na Moravském poli a vyprávění o dětství Václava II, který vlastně byl sirotek v moci sousedů a jak se s tím vyrovnal a také se stal jedním z nejmocnějších panovníků převážně diplomatickou cestou. To jsou historické skutečnosti na které můžeme být hrdi a doporučuji všem čtenářům, co mají rádi dobu Přemyslovců.

10.10.2013 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Knihy od pana Vondrušky čtu velmi rád, ale nedokážu posoudit co je lepší nebo horší. Všechny jsou pro mě natolik zajímavé, že je za jeden či dva dni přečtu. I tento příběh byl pěkně napsaný a poutavý. Nevím kde autor bere inspiraci, ale jeho knihy se mi líbí a doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi detektivní příběhy z historie.

16.07.2013 4 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Velmi pěkně napsané, možná trochu obdobně jako Králův dluh. Ale je to pěkně čtivé jako většina knih od pana Vondrušky i vyšetřovací metody zde popsané mi přijdou dobové. Doporučuji všem , kdo má rád detektivní příběhy ze starých časů.

29.06.2013 4 z 5

Muž v podpalubí Muž v podpalubí Otakar Batlička

Někde jsem četl, že vzkaz pana Batličky rodičům z jeho prvních cest byl. Nemám kde spát,nemám co jíst a mám se dobře.
To docela vystihuje jeho přístup k životu. Podle mě píše moc pěkně pro všechny kluky. V povídkách nejsou žádné složité zápletky.
Téměř vždy vítězí odvaha a čest. Měl jsem na zakladce učitele, který snad všechny jeho povídky uměl vyprávět. Proto i po letech jsem si je opět přečetl a mohu doporučit všem kteří mají rádi dobrodružně povídky z celého světa.

28.06.2013 3 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Podle mého názoru to krvavé příběhy nejsou, ale zajímavé dost. Fajn kniha.

04.06.2018 3 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Opět moc pěkně napsaná kniha. Příběh má děj a zároveň je pěkně popisovaná doba intrik v našich dějinách. Postava pana Adama není James Bond, ale má víc
přitažlivosti jako vyšetřovatel královské komory. Mohu jen doporučit ostatním.

22.05.2018 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Opět moc pěkná kniha z doby Jiřího z Poděbrad. Nikdy mi nedošlo, jak často se v té době válčilo a ještě lidi se bránili moru. V tomto díle je víc psáno o ženách z rodu Prokopů, ale i tak je to bezva počtení. Už teď se těším na poslední díl. I na Novinkách je pěkný článek s autorem.

07.01.2018 5 z 5

Ďábel Valdštejn Ďábel Valdštejn Jan Bauer

Moc krásně popsaný život vévody. Každý rok je spojován s událostmi v jeho životě a situace v říši. Doporučuji. Samotného mi zaujalo mnoho věcí co jsem o něm nevěděl. Díky za takové knihy panu Bauerovi.

06.11.2017 4 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Opět pěkná kniha od pana Vondrušky. I když se zde odvíjí část života malomocné, což je smutné, ale jinak je zde krásný příběh i s trochou humoru. Doporučuji všem čtenářům detektivek.

29.08.2017 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Krásné pokračování příběhů rodu Prokopových jen trochu smutné. Osobně se mi celá série líbí a těším se na pokračování. Škoda, že existují čtenáři, kteří se zabývají počítáním stejných slov na stránce. To musí být super zážitek ze čtení. Doporučuji všem co mají rádi historii a nejenom z pera pana Vondrušky.

25.07.2017 5 z 5

Klášterem obchází ďábel Klášterem obchází ďábel Jan Bauer

Příběh má spád. Jen postavy zde jednají, tak trochu naivně. Mimo hlavního hrdiny soudce Melichara jsou zde popisovány postavy svým jednáním úplně tupé. Předchozí příběhy se mi líbily víc.

01.03.2017 3 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Zase musím jen obdivovat autora s neotřelým nápadem. Mě se kniha moc líbila a ani jsem netušil závěrečné rozuzlení. Doporučuji všem čtenářům nejen fandům pana Vondrušky. Krásně se kniha čte.

03.02.2017 5 z 5

Také v první řadě bych chtěl poděkovat autorovi za pěkné čtení. Tady je jasné, že se historie opakuje, neumíme si vládnout sami. Jsou zde krásné příběhy žen z té doby nejen královny, ale i žen z rodu Prokopů. Většinou smutné, ale velice poutavé. Boj o moc kališníků a katolíků je zde moc krásně popsána a je zde vystižena ta malichernost boje o moc. Tedˇ již nezbývá než se těšit na pokračování.

04.06.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Opět pěkná kniha. Jestli to je standart od pana Vondrušky, to nemohu posoudit, jen jsem se začetl v sobotu večer a musel jsem znát konec. Celý děj je poutavý a jsou zde popsány stručně myšlenky vyšetřovatele. Doporučuji všem čtenářům historických detektivek. Tohle je podle mého názoru špička.

31.01.2016 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Pěkně napsané. Příběh je poutavý, nejsou zde jen kladné vlastnosti hrdinů a krásně popisované sokolnictví. Autor popisuje lidské vztahy v drsné době. Doporučuji všem, kdo má rád historické romány.

08.09.2015 4 z 5

Vražedná mše Vražedná mše Jan Bauer

Kniha je velmi čtivá. Přečetl jsem za jeden večer. Vraždy jsou spojené s vydíráním.
Vyšetřování je pěkně popsáno, pachatel se v podstatě ani neskrývá asi jen spoléhal na nedotknutelnost církve.Je zde i pěkně popsána averze krále vůči pražskému arcibiskupovi. Tuto knihu doporučuji všem milovníkům historických detektivních příběhů.

24.05.2015 4 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Moc hezká vzpomínka na Jana Wericha a dík autorovi za pěkný výběr. Ta kniha mi jen opět připomněla, že i humor může mít hezkou myšlenku. Doporučuji všem čtenářům, kteří hledají slušný humor.

28.10.2014 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Nevím jestli tuto knihu je možné porovnávat z Přemyslovskou epopejí, ale je to také popis života jednoho z našich knížat ve středověku. Moc hezky napsané i logicky zdůvodněné jednotlivé časové úseky života Vratislava. Opět poutavě popsané vztahy otce se syny včetně zklamání a úžasné vůle dosáhnout více pro české knížectví. Je to kniha , která opět ukazuje na část našich dějin na které můžeme být hrdí. Je to i pěkná učebnice dějepisu. Moc doporučuji všem, co mají rádi českou historii.

10.03.2014 5 z 5