zdenaR zdenaR komentáře u knih

Případ Marie Navarové Případ Marie Navarové Arnošt Lustig

Vynikající kniha vynikajícího autora (bohužel poslední). Věčné téma nespravedlnosti, morálky, pomsty, historických okamžiků. Jde z toho mráz po zádech, hlavně pro tu pravdivost - tak to prostě v životě chodí. Vinu a nevinu posuzují zase pouze lidé se všemi svými chybami. V kontextu s válečnými a poválečnými událostmi jde opravdu o život.
Knihu velmi doporučuji - člověk si uvědomí hodnoty života a to, že dnes řešíme především hlouposti.

24.10.2018 5 z 5

Dcera na přání Dcera na přání Kateřina Janouchová

Zajímavé čtení pro ženy, které mají syny - touha po holčičce je nám asi společná. V knize je to příliš vyhrocené, ale i takový je život.

24.10.2018 3 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

Kniha je zajímavá, dobře se čte. Chystám se i na další knihy autorky.

24.10.2018 2 z 5

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Rychlé čtení, oddychovka, bohužel poněkud násilně pospojovaná - tři výborní autoři ještě nemusí sepsat výborný román. Kniha, kterou přečtete, nic ve vás nezanechá a hned na ni zapomenete.

24.10.2018 1 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Autorčiny knihy se mi čtou hezky a oslovují mě svými příběhy. Tato kniha je poněkud náročnější obsahem, je třeba se nad čteným zamyslet, ač se to možná na první pohled nezdá.

17.09.2018 4 z 5

Realita poválečného života přeživších Židů a hledání jejich nového domova - něco, o čem se stále mlčí.
Je neskutečné, co tento národ musel vydržet, aby dostal zpátky kus své země.
Knihu doporučuji všem :-)))

12.09.2018 5 z 5

Český román Český román Olga Scheinpflugová

Knihu jsem četla kdysi dávno na gymnáziu a tehdy se mi líbila. Musím ale přiznat, že nyní jsem se do ní už nebyla schopna pořádně začíst. Zdála se mi rozvláčná, opakující se, příliš "nastavená". Člověk prostě nevstoupí dvakrát do stejné řeky a 40 let odstupu je znát :-)))

12.09.2018 2 z 5

Přísahám a slibuji Přísahám a slibuji Ota Dub

Viděla jsem seriál a musím říci, že byl lepší než kniha - dějově bohatší. Kniha je bohužel trochu poznamenaná dobou, ve které byla napsaná :-(((

12.09.2018 4 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Velmi příjemné čtení - volně řazené vzpomínky, které pobaví a připomenou nejen tohoto skvělého herce, ale i další jeho kolegy.

13.08.2018 5 z 5

Devět bran / Talmud Devět bran / Talmud Jiří Langer

Zajímavé čtení, doporučuji každému, kdo se chce dozvědět něco o historii a životě Chasidů z východní Haliče.
Příběhy vážné, ale také komické a groteskní, k zamyšlení i pousmání. Některé jsou vysloveně anekdotické. Tuto knihu lze označit za zdravou esenci židovské zkušenosti, moudrosti a humoru.

09.08.2018 5 z 5

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Knihu jsem četla v dětství a nyní jsem se k ní vrátila v rámci čtenářské výzvy (kniha poprvé vydaná v roce mého narození) a opět jsem ji "zhltla" během dvou dnů. Úžasný příběh úžasné ženy.
V dnešní komerční době o to víc vynikne skromnost, touha po vzdělání, usilovnost, odhodlání, nezištnost ...

08.08.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nejoblíbenější kniha mé oblíbené spisovatelky. Knihu čtu vždy, když na mě jdou chmury :-)))

20.07.2018 5 z 5

Ulice temných krámků Ulice temných krámků Patrick Modiano

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a zaujala mě atmosférou, stylem, obsahem, dobře se čte :-)))

20.07.2018 4 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Knihy autora mě nadchly - čtivé, strhující děj a hlavně rozsáhlé - vždy je mi líto, když jsem na konci :-)))
Klobouk dolů, PANE spisovateli!

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Opět musím konstatovat, že kniha je lepší než film.
Doporučuji i další romány od autora :-)))

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knihu jsem četla v průběhu let několikrát a velmi bych ji doporučila všem ženám, které chtějí žít s někým v jiné kultuře :-(((

Policie Policie Jo Nesbø

Další z mnoha knih autora. Klasická severská detektivka - na mě příliš surové. Četla jsem v průběhu dvou let všechny jeho knihy a už mi splývají.

19.07.2018 4 z 5

Pod hvězdou bláznů Pod hvězdou bláznů Jarmila Pospíšilová

Kniha se velmi dobře čte, příběh, který se může stát. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

19.07.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a nebyla jsem zklamaná. Posléze jsem viděla i film, ale kniha je kniha :-)))

Krvavé vřesoviště Krvavé vřesoviště Magda Váňová

Kniha od mé oblíbené spisovatelky - velmi čtivé, není problém ji přečíst za jeden den :-)))