zdenaR zdenaR komentáře u knih

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy - oddechová, nenáročná četba.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Klasika, která se dá číst, poslouchat i sledovat jako seriál :-)))

19.07.2018 4 z 5

Kdo byli první Izraelci a odkud přišli? Kdo byli první Izraelci a odkud přišli? William G. Dever

Doporučuji každému, kdo se zajímá o dějiny a Izrael. Pro mě srdeční záležitost.
Za mě veliká jednička s hvězdičkou :-)))

19.07.2018 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy, a i když toto není žánr, který běžně čtu, byla jsem mile překvapená. Doporučuji :-)))

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejoblíbenější kniha mého dětství :-))))

19.07.2018 5 z 5

Slova nepadají do prázdna Slova nepadají do prázdna Jan Schneider

Velmi zajímavé ke čtení a hlavně k zamyšlení, aby slova opravdu nepadala do prázdna.

28.06.2018 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Příjemní čtení, tak jak je zvykem u této autorky.

28.06.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se dobře čte, je to relax na dovolenou, nenáročné čtení pro chvíle oddychu.

28.06.2018 3 z 5

Žil jsem s cizinkou Žil jsem s cizinkou Emil Vachek

Knihu jsem si přečetla na základě čtenářské výzvy 2018 - bohužel ji nemají v pražských knihovnách :-)))
Naštěstí jsem ji koupila (za pouhých 25,- Kč) přes databazeknih.cz.
Nádherná čeština (což u E. Vachka nepřekvapuje), zajímavé téma vhodné k zamyšlení.
Knihou jsem nebyla jsem zklamaná, v dnešní uspěchané době poklidné čtení.

15.06.2018 4 z 5

Nebožtík na rynku Nebožtík na rynku Miloň Čepelka

Knihu jsem si přečetla po besedě s Miloněm Čepelkou, kde sám předčítal úryvek. Nebyla jsem zklamaná :-)))
Vřele doporučuji, psáno krásnou češtinou, velmi čtivé a nenásilnou formou vede i k zamyšlení.
Za mě na jedničku.

15.06.2018 5 z 5

Dobrý den Brno Dobrý den Brno Hana Pražáková

Dobré čtení, knihu jsem četla jsem v rámci čtenářské výzvy 2018 a nebyla jsem zklamaná :-)))

07.05.2018 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Krásná kniha, plná emocí, vhání slzy do očí. Příběh je poučný, stojí za přečtení a zamyšlení o životě - zda máme každý svého tučňáka ....

Štěstí Aloise Peina Štěstí Aloise Peina Magda Váňová

Byla to první kniha, kterou jsem od M. Váňové četla a byla jsem nadšená. Dodnes ji považuji za její nejlepší knihu (přečetla jsem všechny).
Vřele doporučuji a dávám deset hvězdiček.

Ať myši nepláčou Ať myši nepláčou Magda Váňová

Opět další super kniha od Magdy Váňové. Četla jsem všechny její knihy a s netrpělivostí čekám na každou novou, která vyjde :-))))

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Výborné čtení jako vše od Evžena Bočka. Vřele doporučuji :-)))))

13.10.2017 5 z 5

Pohodové počtení, zaujme specifickým smyslem pro humor, i když Analfabetka se mi zdála lepší.

13.10.2017 4 z 5

Zábavná kniha, hezky se čte, doporučuji.

13.10.2017 5 z 5

První strom pohádek z celého světa První strom pohádek z celého světa Jan Vladislav

Mé první pohádky z dětství, které mi četla babička na dobrou noc (před 55 lety). Výborné čtení pro děti na dobrou noc (co jedna stránka, to jedna pohádka). Opět se k nim vrátím (ve svých 60 letech mám nárok začít zase dětinštět - jen už nemám tu svou zlatou babičku, která by mi četla).

11.10.2017 5 z 5

Byl na Sázavě přívoz Byl na Sázavě přívoz Jan Morávek

Knihu jsem četla kdysi dávno v mládí, protože Morávek byl oblíbený autor mé babičky. V rámci čtenářské výzvy jsem si ji znovu po letech přečetla a byla jsem mile překvapená, jak dobře se čte. Je to oddechová kniha (oproti některé současné literatuře) - trochu sentimentu, trocha lyriky a atmosféra venkova předminulého století - vrátila jsem se malinko do doby dětství na vesnici u babičky :-))))

27.06.2017 4 z 5

Boží hora Boží hora Erri De Luca

Zajímavá kniha, moc jsem si od ní neslibovala, ale výsledně mile překvapila. Není to úplně oddechové čtení, je třeba se i zamyslet. Ukazuje život i z jiné polohy, ne pouze komerci a majetek. Velmi doporučuji přečíst :-))))

12.06.2017 4 z 5