Štěstí Aloise Peina

Štěstí Aloise Peina https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15706/mid_stesti-aloise-peina-qcE-15706.jpg 4 141 32

Pein vede dvojí život kvůli svému štěstí a nemůže se s ním proto nikomu pochlubit. Román je nasycený jemným humorem a jeho bohatý děj se řídí ironickým pravidlem, že všechno je jinak. Ani Pein si není jistý, zdali je jeho štěstí jenom sen, nebo se může změnit v něco trvalého. Štěstí přijde až ke dveřím toho, komu je nakloněno. K Aloisu Peinovi se za třicet let spořádaného manželství nikdy neobtěžovalo. Žil obyčejný život tuctového knihovníka po boku hašteřivé a věčně nespokojené manželky, dokud si poprvé nevsadil. Vyhrál velkou sumu, chytře to zamlčel před celou rodinou a tajně si užíval sladkého života. Ale co štěstí dalo, chce zase zpět a Pein kvůli svému dvojímu životu musí ze svých peněz rozdávat a nikomu se tím nemůže ani pochlubit. Román o Peinově štěstí je nasycený jemným humorem a vtipným napětím a jeho bohatý děj se řídí ironickým pravidlem, že všechno je jinak. Ani Pein si není jistý, zdali je jeho štěstí jenom sen, nebo se může změnit v něco trvalého...... celý text

knihovniceS
09.02.2023 4 z 5

Štěstí Aloise Peina
Přečetla jsem další román Magdy Váňové, která opět nezklamala. Její knihy jsou čtivé příběhy ze života. Alois je „uťápnutý“ ředitel malé knihovny. Touží po velkém štěstí, které se mu nějak vyhýbá. Oženil se s hádavou Vojtěškou, má dva syny a své sny. Až jednou si vsadí a vyhraje velkou částku ... Výhru tají, co bude dál ? To si přečtěte sami. Příběh je úsměvný, pobaví, doporučuji. Dávám 4 hvězdy.

tittanie
11.07.2021

Od autorky jsem nějaké knížky četla. Tahle byla zajímavá a asi ve stylu autorky. Co mě vytáčelo byly neobvyklé jména. A chování Františka je to pěkná svině. Možná jsem čekala něco jiného, ale četlo se to dobře.

Ála1968
17.02.2021 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila.Všechny příběhy od této autorky vychází ze života a jsou psány opravdu tak,jak chodí život.

cukrovka
23.01.2021 3 z 5

Vůbec jsem se nemohla začíst. Všechny postavy mi byli nesympatické a čtivosti nepřidávali ani velmi dlouhé kapitoly.

palka452
29.02.2020 1 z 5

Pořád jsem doufala,že najdu nějakou lepší...

monulam
09.02.2020 4 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a příběh mě dost nadchl. Hlavní hrdina působí obyčejně a předvídatelně, až ho občas litujete, dokud se v jeho životě něco zásadního nestane

JancaMia
05.10.2019 5 z 5

úsměvný společenský román .. paní Váňová umí .. nicméně pana Aloise mi bylo chvílemi dost líto ..

4xbabča
04.09.2019 5 z 5

Tak to je moc pěkná knížka, čte se výborně, příběh opravdu zajímavý a hlavně pobaví. Alois to neměl v životě jednoduché, a když se na něj usmálo štěstí v podobě výhry v loterii, ani se nemůže vzhledem k okolnostem nikomu pochlubit. Doporučuji k přečtení.

ANDY28
16.08.2019 5 z 5

Výborná knížka, moje první od této autorky, vřele doporučuji

hzd
11.07.2019 4 z 5

Hezky napsána knížka. Příběh mě bavil a moc jsem byla zvědavá jak to s Aloisem dopadne jestli najde to své štěstí. Mám ráda knížky od této autorky.

KateTheBlogger
09.04.2019 3 z 5

Rozjezd knížky byl opravdu zdlouhavý a nebavil mne. Potom ale knížka nabrala slušný obrat a já byla zvědavá jak celý příběh skončí.

Mirka2778
14.01.2019 3 z 5

Je to příběh znuděného a nudného stárnoucího knihovníka, kterého se aspoň na chvilku usmálo štěstí.
Začátek knížky se mi opravdu vlekl. Sto padesát stran rozjezdu je myslím hodně. Pak už děj dostal spád. Možná to byl záměr autorky abychom pocítili, jak se hrdinův život vleče a pak najednou nabere obrátky.
Konec byl na mě trochu utnutý. Přece jen by mě zajímal krátký epilog o tom co bude s ostatními postavami.
Notorickému čtenáři tuto knihu ráda doporučím i přes svoje výhrady.

Iki1
26.01.2018 3 z 5

Autorka je velmi zručná při využívání slovní zásoby a vyjadřování pocitů hlavních postav. Ty se pak před čtenářem objeví ve vší syrovosti. Horší je to s dějem, který se v knize nikam příliš neposunuje. Tak si alespoň vypomáhá různými šméčky, které blízcí Aloisovi připraví.

lopinka
13.01.2018 5 z 5

Čte se jedním dechem!

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Příběh na mě silně zapůsobil. Líbilo se.Moc.

zdenaR
13.10.2017 5 z 5

Byla to první kniha, kterou jsem od M. Váňové četla a byla jsem nadšená. Dodnes ji považuji za její nejlepší knihu (přečetla jsem všechny).
Vřele doporučuji a dávám deset hvězdiček.

Aleh
06.10.2017 4 z 5

Magda Váňová je výborná vypravěčka a její knihy se dobře čtou. Často se ve svých příbězích věnuje právě manželským vztahům. 30 let spořádaného manželského života. Je to štěstí nebo ne? A pak najednou podle Aloise Peina přijde teprve to jeho pravé "štěstí". A je to štěstí nebo co to vlastně je? A není štěstí právě v tom obyčejném spokojeném žití? A kde a v čem ho vlastně Alois Pein hledá? A tak, jak to někdy bývá - je všechno úplně jinak.

Tylinka
03.06.2017 5 z 5

Hezké počteníčko. Kniha se mi, jako všechny od paní Váňové, moc líbila.

MajkaCZ
20.10.2016 2 z 5

Bohužel jsem se do knížky nezačetla a po pár stránkách ji odložila.

elaine
23.08.2016 4 z 5

Ze začátku poněkud nezáživné,ovšem později se děj stával zajímavým. Propletenost jednotlivých postav mi lehce vadila.Doufala jsem v lepší závěr.