Štěstí Aloise Peina

Štěstí Aloise Peina https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15706/mid_stesti-aloise-peina-qcE-15706.jpg 4 142 142

Pein vede dvojí život kvůli svému štěstí a nemůže se s ním proto nikomu pochlubit. Román je nasycený jemným humorem a jeho bohatý děj se řídí ironickým pravidlem, že všechno je jinak. Ani Pein si není jistý, zdali je jeho štěstí jenom sen, nebo se může změnit v něco trvalého. Štěstí přijde až ke dveřím toho, komu je nakloněno. K Aloisu Peinovi se za třicet let spořádaného manželství nikdy neobtěžovalo. Žil obyčejný život tuctového knihovníka po boku hašteřivé a věčně nespokojené manželky, dokud si poprvé nevsadil. Vyhrál velkou sumu, chytře to zamlčel před celou rodinou a tajně si užíval sladkého života. Ale co štěstí dalo, chce zase zpět a Pein kvůli svému dvojímu životu musí ze svých peněz rozdávat a nikomu se tím nemůže ani pochlubit. Román o Peinově štěstí je nasycený jemným humorem a vtipným napětím a jeho bohatý děj se řídí ironickým pravidlem, že všechno je jinak. Ani Pein si není jistý, zdali je jeho štěstí jenom sen, nebo se může změnit v něco trvalého...... celý text

Marika Vanova
30.07.2016 4 z 5

Nebylo to špatný, musela jsem se začíst a pak už mě to chytlo. Jsem ráda, že ho autorka nakonec nenechala úplně na dně, že mu něco zbylo.

11karina
03.04.2016 5 z 5

Knížku jsem si užívala, Aloisovi jsem fandila, konec mne proto trochu zklamal, ale takový už je asi život. Pro mne příběh, který si určitě budu pamatovat.

hanka616
02.02.2016 2 z 5

I když mám autorku ráda, tato kniha byla slabší, bavit mě začala až někdy v polovině.

zuzepka
13.08.2015 4 z 5

Tato kniha se mi líbila o něco méně než ostatní od autorky.Stále příjemné oddechové čtení.

Blanice
24.04.2015 3 z 5

Nedávno bylo v diskuzi o oddechové literatuře, tak toto je prototyp. Psáno lehkou rukou, semtam legrace, předvídatelné, i když neuvěřitelé zápletky.
Kniha se mi líbí i proto,. že jsem si obohatila svúj maďarský slovník o jedno slovo slušné a několik vulgárních a taky jsem si opsala pár cikásnkých receptů.

lena_itf
14.07.2014 4 z 5

Super počteníčko, hodně ze života. Nejvíc mi utkvěla scéna ve sprchách v jižních Čechách :-D

Ankavi
16.03.2014 4 z 5

Další pěkná kniha této autorky, která vypráví příběh ze současnosti a občas ostrým hrotem ironicky vypíchne nějaký ten nešvar, se kterým se jistě v životě každý potkal. Kniha o štěstí, které nakonec člověka štěstím příliš nenaplní - líbila se mi.

HDosoudilová
15.01.2014 4 z 5

Autorku mám ráda, knihy má pěkné:) Také tato kniha se mi pěkně četla, taková příjemná oddechovka :-)

VladkaBU
24.06.2013 5 z 5

pohodové čtení, úsměvný příběh, ale v kůži Peinovy manželky bych být nechtěla

RADOST
18.03.2013 4 z 5

Stárnoucí muži, mladé ženy, dospělé děti, dlouholeté manželství, kariéra - co s tím vším, když už je to nuda a chceme ještě něco zažít? Kniha vás vtáhne do života dvou rodin, pobavíte se a ukonejšíte se vědomím, že všude je něco... Zatím nejlepší, co jsem od této autorky četla.

Izu
22.07.2011 4 z 5

Vtipná a ironická knížka.

pavka_2009
04.07.2011

Knihy paní Váňové se moc dobře čtou.