zapina zapina komentáře u knih

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Ke knize musí člověk věkem dospět. Jedná se o mojí první knihu od paní Loukotkové a určitě ne o jedinou. Styl psaní paní Loukotkové byl velmi barvitý a čtivý. Kniha mě vtáhla do děje a je velmi nadčasová. Společnost je stále stejná, jen okolí se nám mění. Kdo má rád historii a rád analyzuje společnost, tak určitě doporučuji!

07.06.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Šokující kniha ukazující krutou realitu městských dětí, jak blízko k drogám člověk dokáže být a jak lehce k nim může sklouznout... měl by to každý číst jako výstrahu, určitě bych ji zahrnula do povinné četby.. celou dobu co jsem jí četla ve mě mrazilo

Matka Matka Karel Čapek

Já nemám slov. Příběh mě neskutečně uchvátil... smutné, dojemné, ale krásné..

27.05.2013 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nevím, asi jsem divná, ale Romeo a Julie mě prostě nedostalo... děj je opravdu silný a smutný, ale čte se to hrozně špatně

11.05.2013 2 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Autorka stále jen omílá to samé dokola. Možná má v něčem pravdu, ale forma je šílená.

17.07.2011 odpad!

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvěle nadčasové drama! Je to klasika všech klasik. Snad každý by toto měl mít načteno. Hlavně se mi to moc dobře četlo.

06.06.2011 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Kniha byla zvláštní a napínavá. Četla se téměř skoro sama. Ale ta přilepená "povídka" jak to bylo dál... to si autorka mohla odpustit. Naprosto zbytečná a trochu nechutná motanice. Původní konec byl odpovídající celému příběhu a tam se kruh skutečně uzavřel. Ale autorka ho opět otevřela a ještě víc zamotala. Škoda, jinak bych dala 5 hvězdiček. Jak se říká, pokračování vždy stojí za.. prd :D

07.04.2019 4 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Miluju jeho poezi! Vždy ve mě zanechá tak zvláštní pocity.. ach, byla ho škoda tak mladého.. Některé jeho výroky jsou dost nadčasové. "Lidé lidem dveře otevírají."

13.05.2013 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Tak tuto knížku sem si sehnala pač sem četla komentáře na ní a byly hodně kladná a protože mě v knihkupectví hned padla do oka a jsem moc ráda, že jsem si jí koupila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a rozplakala mě což dokáže málokterá knížka. Určitě doporučuju přečíst!

18.07.2011 5 z 5

Memento Memento Radek John

Souhlasím, že tato kniha by měla být jako povinná četba a proto jsem byla děsně ráda, že jsem ji v povinné četbě měla:) Tuto knihu by si měl přečíst každý dospívající jedinec! Sice někoho může lákat tato zkušenost, ale myslím si, že konec ho přiměje k jinému závěru. Narozdíl od např. knihy My děti ze stanice Zoo tato kniha končí tak, jak by měla skončit, aby člověka donutila k správnému pohledu na věc. Zcela doporučuju.

06.06.2011 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Knihu jsem poprvé zkoušela číst, když mi bylo náct. Usoudila jsem však, že na ní ještě nemám věk a odložila jsem ji. Když jsem si konečně řekla, že na ni již věk mám, tak během čtení mi došlo, že po tom, co jsem si v posledních letech prožila, mě kniha dostává do stavů, které mi nejsou příjemné. Celá kniha na mě působí velmi smutně a ponuře. Nenašla jsem ani kousek, kde by bylo aspoň trochu radosti. Možná, kdybych četla knihu v mezidobí, měla bych z ní lepší pocit. Na svou dobu je kniha geniální. Určitě ve své době byla přelomová a je úžasné, že měl někdo takovou odvahu, ji napsat. Co měla říct, tak řekla. Jsem ráda, že v dnešní době toto téma není trestné či tak velké tabu. Ačkoliv je mezi námi bohužel stále dost netolerantních lidí. Určitě doporučuji přečíst.

12.04.2021 2 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Trochu déle mi trvalo než jsem se do knihy začetla. Na čas jsem jí i dokonce odložila. Ale když jsem se k ní vrátila, nemohla jsem se už odtrhnout.

09.11.2016 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Koupila jsem si ji na doporučení kamarádky a jsem moc ráda, že jsem si ji koupila. Tahle série se mi moc líbí a tenhle první díl mě opravdu moc navnadil.

11.05.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem ji jen kvůli tomu, že jsme ji měli ve škole jako povinnou četbu a četli jsme z ní při čtení. Nechytla mě celá tahle sága Harryho Pottera, opravdu nechápu co na něm všichni vidí tak úžasného. Je plno jiných krásných knih.

26.04.2013 1 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Dokonalost! Miluju jeho tvorbu. Přečetla jsem ji za 2 dny :)

26.04.2013 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pan Hartl umí psát prostě parádně. Kniha je velmi čtivá a jeho styl psaní je velmi zábavný. Velmi jsem se u knihy nasmála. Hodnocení jsem však musela srazit kvůli několika rušivým elementům. Neustálé dosazování značek, firem a osobností, které vůbec nebyly důležité, mě v ději celkem rušilo. Dalším zbytečným prvkem pro mě byly zbytečné detaily v oblasti sexu. V některých pasážích tyto detaily zbytečně zastiňovaly skutečnou podstatu děje. Konec mě však příjemně překvapil.

Jinak my v Praze takto opravdu nežijeme :) Po finanční a stykové stránce je to od normálního života běžných občanů velmi vzdálené, ale toto nebyla hlavní myšlenka knihy. Každý si z knihy odnese to, co má a co v ní dokáže vidět. Jedná se o příjemné oddechové čtení.

27.02.2022 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Já nemám prostě slov!! Zas mě dostal... naprosto neuvěřitelná kniha. Dostala jsem ji do ruky ve správný čas. Číst jí v jiné životní etapě než teď jsem, asi bych v ní nenašla co teď. Kniha mě naprosto pohltila. Je smutná a dojemná, ale takový je život... Ukázala mi také trochu pohled na to jak jít dál, když člověku v životě umírá několik lidí najednou či v krátké době po sobě... Vždy jsem byla více než tolerantní k homosexualitě a pan Irving mi tuto problematiku ukázal z té vnitřní stránky, kterou jsem neznala. Určitě doporučuji.

15.11.2016 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Na začátku to vypadalo slibně, ale od půlky jsem se začala nudit a některé opakující věty mi přišly už otravný.

11.12.2013 2 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

to snad nemyslí vážně ne? Končím s touhle ságou.. větší slátaninu jsem snad ještě nečetla

08.08.2013 odpad!

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Četli jsme ji ve škole jako povinnou četbu a já jsem za to moc ráda. Nádherná knížka!