_Žanet_ _Žanet_ komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Tuto knihu jsem si koupila na doporučení své kamarádky a jsem za to opravdu ráda. Do knížky jsem se zamilovala hned. Občas jsem žasla nad rozhodnutími hlavní hrdinky, ale občas jsem s ní i souhlasila. Každopádně jsem si knížku oblíbila a přečetla ji za chvilku. Hned druhý den po jejím přečtení jsem si šla koupit zbývající dva díly a do týdne jsem měla celou sérii přečtenou:)

01.06.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tuto knihu jsem si zamilovala. Je to příjemné, oddechové čtení a musím uznat, že mě autorka knížky často překvapovala.

01.06.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl z celé trilogie mě bavil, ale zároveň mi připadal nejslabší. Kdybych mu nadělila plný počet hvězdiček, nebylo by to vůči předchozím dvěma dílům spravedlivé.
Nikdy jsem nebyla typ, kterého by příliš bavila politika a politická témata a bohužel mi přišlo, že v tomto díl se to netočilo kolem ničeho jiného, než kolem politického pletichaření. Trošku mi chybělo napětí, které jsem zažívala u čtení prvních dvou dílů, které jsem hltala jedním dechem.
Z celé knihy byla nejlepší první část, bavila mě víceméně i ta druhá, ale jakmile se Katniss s jejím týmem dostali do města, spád děje na mě najednou působil uspěchaně a trochu odfláknutě. Ve filmech to tak nepůsobí, jelikož jsou to filmy, ale myslím si, že autorka knihy si na poslední části mohla dát více záležet. Nicméně, velice mě zaujalo, jak surový byl popis toho, čím si po psychické stránce procházela teprve sedmnáctiletá hrdinka a jelikož jsem milovnicí této série, i přes negativnější hodnocení posledního dílu, si ji někdy nejspíš přečtu ještě jednou.

06.05.2022 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Naprosto skvělé pokračování. Celá tahle série mě baví i přesto, že už jsem viděla několikrát filmy, které jsou dost podobné knihám. Kvůli tomu jsem se čtení vyhýbala, ale teď vůbec nelituji toho, že jsem se do toho dala, protože mi knihy krásně objasňují některé věci, které ve filmech třeba nebyly detailně vysvětlené. Navíc je zajímavé pročítat, co se honí hlavou hlavní hrdince, které je stále teprve 17, ale už se musí chovat jako dospělá a uvažovat and věcmi, nad kterými by v jejím věku nikdo uvažovat neměl. Už se těším, až si přečtu poslední díl a uzavřu tak celou sérii, kterou si nejspíš někdy přečtu s radostí znovu

10.02.2022 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Tahle knížka mě stála opravu hodně snahy, abych ji vůbec dočetla do konce. Četla jsem ji na 2x a ke druhému čtení jsem se dokopávala více než rok. Nakonec jsem se ke čtení vrátila, protože nemám ráda, když něco nedočtu. Ostatně to byl i jediný důvod, proč jsem chtěla pokračovat ve čtení téhle série. Bohužel po dočtení tohoto dílu je mi jasné, že je tahle série pouhou ztrátou času.
Zaprvé mě neskutečně vytáčí Eden, která je celou knihu zralá na několik facek a její myšlení není hodné devatenáctileté holky, ale spíše čtrnáctileté puberťačky. Nálady, myšlenky a pocity se jí mění jako počasí, přičemž jsou absolutně rozumově nevysvětlitelné. Celou knihu se zkrátka chová jako malé dítě, což trochu vynahrazoval Tyler, který celou knihu působil vyrovnaným a konečně vyspělým dojmem- zřejmě jsem byla naivní, když jsem si myslela, že to tak i zůstane a půjde spíše o vývoj Eden. Bohužel mě autorka zklamala a dva roky, kdy na sobě Tyler údajně pracoval a dával se do kupy, zahodila v jedné kapitole. Celá kniha je podle mě naprosto nesmyslná a nereálná, takže bohužel nemůžu hodnotit jinak, než jednou hvězdičkou, kterou si kniha zasloužila jen díky Emily a Snakeovi, kteří jsou celou knihu mnohem zajímavější, než dvě hlavní postavy.

27.08.2021 1 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Knížka pro mě měla trošku pomalejší rozjezd a chvíli mi trvalo, než jsem se v ní zorientovala a dokázala se trošku více vžít do děje. Vzhledem k tomu, že je to už starší kniha, se mi četla hůř i kvůli archaismům, kterých se zde nacházelo dost, ale zhruba od poloviny knihy jsem si na to zvykla a nebylo to až tak strašné. I přesto mi v knize chybělo trošku více napětí a svižnosti, která by děj posouvala kupředu. Nicméně díky malému počtu stran se to celé v závěru nečetlo až tak špatně, zkrátka takový průměr, který už si podruhé určitě nepřečtu.

01.12.2020 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tak jak jsem si Krysaře do povinné maturitní četby vybírala se záměrem, že to bude lehká kniha na čtení a pochopení, musím říct, že se můj názor v průběhu čtení změnil. Kniha mi přišla celkem složitá, nebavila mě a přišlo mi, že je v ní moc nejasností. Četla se mi těžko a zápletka byla v podstatě o ničem a na každé stránce se omílalo v podstatě stále to stejně pořád dokola. Kdybych knihu už neměla v maturitním seznamu, rozhodně bych ji ani nedočetla, takže pro mě to bylo bohužel zklamáním a od knihy jsem čekala mnohem víc.

08.11.2020 1 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Musím přiznat, že jsem se knihy trošku bála po přečtení Víš, že tě miluju, protože ta mě moc nebavila, ale byla jsem mile překvapená. Knížka se mi moc líbila a i když mi byla hlavní hrdinka značně nesympatická, dokonale to vyvažoval zbytek postav a snad ke každé z nich jsem si našla cestu. Zvrat v knize jsem vůbec nečekala, což je něco, co od knih očekávám. Přišlo mi to sice lehce nelogické, ale kdo by v YA hledal vysloveně logiku. Rozhodně jsem ráda, že mám knížku v knihovně a že si ji můžu znovu přečíst, když budu chtít.

31.01.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Stejně jako i předešlé díly, se mi tenhle líbil. Co se filmů týče, je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů a u knih tomu nebude asi jinak. I když přiznávám, že Vězeň z Azkabanu je pro mě z knih zatím asi nepřekonatelný, bavil mě nejvíc. Tady jsem měla trošku problém s tím dokopat se k tomu, abych si knihu vzala a pokračovala ve čtení. Nijak to ale nezkazilo kvalitu psaní a příběhu, takže na konci jsem byla zase spokojená a myslím si, že ani jednomu dílu ze série nedokážu dát míň než pět hvězdiček.

15.10.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha, je čtivá, napínavá a baví mě i přesto, že jsem filmy už dávno viděla a to několikrát. Určitě v sérii budu pokračovat a jediné, čeho lituji je to, že jsem sérii začala číst až teď :)

05.09.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Přiznám se, že tahle kniha mě dostala. A to už od první stránky, kde jsem se okamžitě ponořila do vlastních úvah o životě. Tak moc se mi kniha líbila, že ani nevím, co říct. A ani nic říkat nebudu, protože tohle by si měl přečíst každý a každý by si v tom měl najít svou vlastní krásu. Já ji bez pochyb našla a myslím, že na příběh Rufuse a Mattea jen tak nezapomenu.

14.06.2019 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Jelikož teď nemám moc času na čtení, tak jsem knížku četla hodně rozkouskovaně, ale kupodivu ji to nijak nekazilo, protože pokaždý, když jsem knížku četla, mě humor autorky okamžitě navodil na čtecí náladu. Humor považuju právě za jedno velké plus téhle knížky, protože se trefil do toho mého. Jinak knihu samu o sobě nepovažuji za nějakou převratnou literaturu nebo tak, ale četla se dobře. Jediné co se mi moc nelíbilo, byl na můj vkus až moc uspěchaný závěr. Kniha sice měla spád po celou dobu, ale ten konec na mě byl až moc rychlý. Rozhodně bych si s ním pohrála víc, ale nic to nemění na tom, že je to kniha dobrá a určitě si přečtu i druhý díl.

28.12.2018 4 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Když bych měla tuhle knihu srovnat s ostatními co jsem zatím četla, řadila bych ji mezi ty, které mi něco přinesly. Osobně jsem si procházela podobnou situací, i když to nebyla sebevražda. A i přesto jsem soucítila se spoustou věcí, které prožívala i hlavní hrdinka Cody. Když zemře člověku někdo, kdo mu byl blízký, je to příšerná zátěž pro psychiku. Kort když je to nečekaná smrt. Líbilo se mi, jak se s tímhle tématem autorka dokázala poprat a jak dokázala popsat pocity Cody. Přidání romantiky mi nevadilo, protože aspoň bylo něco, co mohlo Cody držet nad vodou. Autorka má hodně čtivý styl psaní a kniha se četla sama. Určitě knihu doporučuju k přečtení a hodlám si od autorky přečíst i další knihy.

01.06.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha mě celkem zklamala. Četla jsem na ni tolik dobrých recenzí, že jsem čekala vážně nějaký velký bum. A ono ne. Poezii nečtu, ale myslím si, že tohle mělo k poezii hodně daleko. Některé básně nebo spíš citáty měly hloubku, ale ostatní ani trochu. Bohužel mi přijde, že jde většina lidí s davem a tím pádem považují knihu za skvost vzhledem k tomu, jak je teď kniha naprosto všude. Z celý knihy se mi líbily jen prostřední dvě kapitoly, takže za mě průměrné čtení.

06.02.2018 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Upřímně jsem se rozhodovala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, protože mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla. Neseděl mi styl psaní spisovatelky a přišel mi pomalý rozjezd, plus mi přišlo děsně otravný, jak se všude psalo ze začátku o Margot. Chvíli jsem si myslela, že tu knihu snad ani nedočtu, ale tak v půlce se něco změnilo a já si na styl psaní zvykla, dokonce jsem si oblíbila i snad všechny postavy v knize a četla jsem to jedním dechem. Nakonec se těším na další díl a knihu doporučuji. :)

18.12.2017 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Hezká kniha. Sáhla jsem po ní jako po oddychovce a myslí, že tohle i splňuje. Nijak náročné téma, naopak hodně jednoduché. Čte se to dobře, takže jako oddychovku doporučuju.

08.12.2017 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Tak tohle pro mě bylo zklamáním. Od knihy jsem čekala o něco víc, rozhodně ne to, co v ní bylo. Někomu se to líbit může, ale pro mě absolutně nezáživné a ničím oživené čtení, takže bohužel ne. Pokračování číst nebudu.

07.08.2017 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Knížku jsem bohužel četla přes dva měsíce z nedostatku času, ale dnes jsem se hecla a celou jsem ji přečetla. A jsem ráda, že jsem to udělala, protože do mě knížka zase zanesla jeden ze spousty hezkých příběhů, které se v knihách skrývají.
Kniha se celkově četla dobře a rychle. Byla taková oddechová a u konce se změnila i na něco méně oddechového. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla a určitě si přečtu i zbytek série.

18.02.2017 5 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Naprosto úžasná kniha. Schválně jsem nečetla komentáře, aby byla překvapená a já byla. Jak si je teď zpětně čtu, tak jsem ráda, že jsem je nečetla před přečtením knížky. Hodně lidí tu píše, že je film lepší. Já sama ještě nesoudím, protože film jsem zatím neviděla. Myslím si ale, že kniha bude lepší. To je totiž kouzlo knížek. Čteme pocity hlavních postav, kdežto ve filmu můžeme pouze hádat. A mě se v knize líbilo, jak byly pocity popsány v dopisech. A popravdě..Nejvíc knížky se mi líbil epilog. Doporučuji, skvělá kniha.

25.12.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Opět byla tahle knížka úžasná jako všechny od Kiery. Bavila mě od začátku do konce a četla se vážně rychle. Asi nejvíc se mi líbil příběh Maxona, Lucy, Marlee a Amberly. Což jsou vlastně skoro všechny. Každý příběh mě bavil, ale bohužel se mi zdá, že by se Kiera mohla i víc rozepsat. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha měla třeba i 700 stránek, protože se to čte vážně samo. Pro tenhle díl mi 368 stránek přijde celkem málo, ale i tak mě kniha bavila:)

14.10.2016 4 z 5