wikiniki wikiniki komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Přečteno jedním dechem.
Po knížce jsem sáhla až poté, co jsem viděla zfilmovanou verzi, ale nelituju, že jsem zvolila tento postup. Myslím, že jak knižní, tak zfilmovaná verze má své kouzlo a každý si tam najde to své. Jediné, co mě mrzí, že jsem po knížce nesáhla daleko dřív, jakožto dítě, které prakticky na příbězích Harrho Pottera vyrostlo. Už se těším až si udělám čas na další Bradavické příběhy ;)

21.01.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Dočteno. Pořád si říkám, tak a je na řadě další kniha a ona už žádná není, je to smutné. Jsem ráda, že jsem se rozhodla přečíst si Harryho a doufám, že se k němu jednou vrátím. Sedm krásných let v Bradavicích, sedm krásných knih.
Příběh byl dokonalý, napínavý, pohádkový, smutný. Velká část knihy mi připomínala jisté dějiny z první poloviny 20. století, a to především co se týká kontroly čisté krve, skrývání a útěky mudlů. Ale příběhu to dalo ten správný spád, který se přehoupnul ke smutnější části. U smrti jedné jisté osoby mi ukápla slza, a nemohla jsem tomu uvěřit apořád jsem doufala, že se to nějak spraví a že to není pravda. Ale dobro zvítězilo nad zlem a kouzelnický svět žije dál.

11.05.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších knih od Christie, kterou jsem četla. Děj byl úžasný, napínavý a konec fantastický a nečekaný.

19.02.2014 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Sice z trochu jiného "soudku", než na co jsem od Agathy zvyklá, ale i tak jsem byla nadšená a překvapená z celého děje.

12.06.2014 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Klasická Agatha a Poirot. Napínavý děj a překvapivě logický konec, co víc si přát.

14.05.2014 5 z 5

Krásná "příručka" k Harrymu Potterovi. Harryho poznámky byly snad to nejlepší, co jsem v této knize našla.

20.04.2014 3 z 5

Stejně jako stařík, vtipné a místy až absurdní příhody. Ale trochu mě děsí autorova záliba v atomových zbraních.

14.12.2014 4 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Opět klasická Agatha.

23.05.2014 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Opravdu krásná kniha. Děj se mi moc líbí. Nejvíce jsem si oblíbila Lucinku, je to opravdu milá a chytrá holčička. Jsem ráda, že je tento díl i zfilmovaný. Oproti jiným zfilmovaným knihám mi příjde, že v tomto případě, není film o nic ochuzen, ale naopak je v něm i něco navíc a myslím si, že to nebyla špatná volba.

19.04.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opět krásný, i když v porovnání s přechozími díly, v určtiých pasážích nudnější příběh z Bradavic. Po celou dobu jsem nesnášela Umbridgeovou. Percy mě velice zklamal a to jsem ho moc ráda. Harryho Ronovo i Hermionino chování se vyvíjí spolu s jejich věkem a to se mi na tom líbí. Puberta jako vyšitá. První lásky, pusy. Už to nejsou ty malé děti, ale dospívající lidé, kteří mají svojí hlavu a nenechají si poradit. Dostaly mě popisy ja Fénixova řádu, tak ministerstva kouzel a odboru záhad.

11.03.2014 4 z 5

Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Matthew Bunson

Pěkně zhrnutý život, dílo a literární postavy. Všechno je pěkně přehledné a rychle dohledatelné. Jak tu píšou ostatní - ideální "příručka" k dílům Agathy.

18.02.2014 5 z 5

Opět skvělý zážitek z Bradavic. Napínavý děj a nečekaný konec...prostě opět super :)

08.02.2014 5 z 5

Coco Chanel: Pohled zblízka Coco Chanel: Pohled zblízka Lisa Chaney

Coco byla určitě velmi zajímavá žena a je úžasné že dokázala do módy zavést nové do té doby netradiční věci.
Knížka se mi líbila, i přes dlouhé a mnohdy mi nic neříkající pasáže (které jsem sem tam přeskočila). Začátek a závěr knihy mě oslovil nejvíce, možná i pro to, že podle mého názoru obsahoval ty nejzajímavější události z jejího života.

01.02.2015 3 z 5

Kosti jsou věčné Kosti jsou věčné Kathy Reichs

Kathyina klasika. Zajímavý děj, zajímavé místo děje a hodně postav, ale mám její příběhy ráda a ani tento mě nezklamal.

09.08.2014 4 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Moje první setkání s Tommym a Pentličkou.

26.06.2014 4 z 5

Sice poutavé ale není to zdaleka to nejlepší, co ze sebe Rowlingová dostala. Děj knihy se podle mého názoru "rozjel" až ke konci knihy. A opět smutný konec pro Harryho. Ještě jedna kniha a Bradaviské dobrodružství končí...

03.05.2014 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc pěkné příběhy a podle mého názoru nejkrásnější "doplňková" knížka k Harrymu Potterovi. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale jsem přesvědčená, že tato kniha nesmí v mé knihovničce chybět. Určitě to není poprvé a naposledy co jsem si ji přečetla.

20.04.2014 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Krásně napsaná příručka k Harrymu Potterovi.

19.04.2014 5 z 5

Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti Kathy Reichs

Velmi napínavý a poutavý příběh. Kathy a Temperence mě opět nezklamaly.

07.03.2014 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tentokrát jsem sáhla po originálu a nemám slov. Opět úžasná detektivka. Teď mám v plánu přečíst si knížku i v češtině, abych si doplnila informace, které mi unikaly.

21.02.2014 4 z 5