wikiniki wikiniki komentáře u knih

Americká hospodyňka Americká hospodyňka Helen Ellis

Ideální kniha na odpoledne.

01.01.2019 3 z 5

Coco Chanel: Pohled zblízka Coco Chanel: Pohled zblízka Lisa Chaney

Coco byla určitě velmi zajímavá žena a je úžasné že dokázala do módy zavést nové do té doby netradiční věci.
Knížka se mi líbila, i přes dlouhé a mnohdy mi nic neříkající pasáže (které jsem sem tam přeskočila). Začátek a závěr knihy mě oslovil nejvíce, možná i pro to, že podle mého názoru obsahoval ty nejzajímavější události z jejího života.

01.02.2015 3 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Opět příběh, který překvapí jak svým dějem tak i závěrem.

03.01.2015 5 z 5

Stejně jako stařík, vtipné a místy až absurdní příhody. Ale trochu mě děsí autorova záliba v atomových zbraních.

14.12.2014 4 z 5

Kosti jsou věčné Kosti jsou věčné Kathy Reichs

Kathyina klasika. Zajímavý děj, zajímavé místo děje a hodně postav, ale mám její příběhy ráda a ani tento mě nezklamal.

09.08.2014 4 z 5

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Temp mě opět nezklamala. Pěkný a docela srozumitelný příběh plný napětí, strachu a sem tam i uvolněné atosféry.

08.07.2014 4 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Tommy a Pentlička jsou prostě úžasní. Případy které řeší jsou zajímavé a určitě každého vtáhnou do děje.

29.06.2014 5 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Moje první setkání s Tommym a Pentličkou.

26.06.2014 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Podle mého názoru je to jeden ze slabších dílů, které jsem četla. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se knížkou prokousala. Moc se mi nelíbilo, že do Narnie nepřišly děti z našeho světa, ale celý děj se točil kolem dětí z jinéh země. To, že se v knížce objevily děti "ze skříně" mě moc neoslovilo.

15.06.2014 3 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Sice z trochu jiného "soudku", než na co jsem od Agathy zvyklá, ale i tak jsem byla nadšená a překvapená z celého děje.

12.06.2014 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Taky tento díl řadím mezi první. Děj zatím není moc chytlavý, a jsou i lepší díly, ale každý příběh musí něčím začít, tak proč né zrovna takto. Už se těším až se začtu do dalšího dílu.

31.05.2014 3 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Opět klasická Agatha.

23.05.2014 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Prostě skvělá detektivka. I když jsem věděla, kdo je vrah, při přečtení jména jsem tomu i tak nemohla uvěřit. Doporučuju si přečíst.

17.05.2014 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Klasická Agatha a Poirot. Napínavý děj a překvapivě logický konec, co víc si přát.

14.05.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Dočteno. Pořád si říkám, tak a je na řadě další kniha a ona už žádná není, je to smutné. Jsem ráda, že jsem se rozhodla přečíst si Harryho a doufám, že se k němu jednou vrátím. Sedm krásných let v Bradavicích, sedm krásných knih.
Příběh byl dokonalý, napínavý, pohádkový, smutný. Velká část knihy mi připomínala jisté dějiny z první poloviny 20. století, a to především co se týká kontroly čisté krve, skrývání a útěky mudlů. Ale příběhu to dalo ten správný spád, který se přehoupnul ke smutnější části. U smrti jedné jisté osoby mi ukápla slza, a nemohla jsem tomu uvěřit apořád jsem doufala, že se to nějak spraví a že to není pravda. Ale dobro zvítězilo nad zlem a kouzelnický svět žije dál.

11.05.2014 5 z 5

Sice poutavé ale není to zdaleka to nejlepší, co ze sebe Rowlingová dostala. Děj knihy se podle mého názoru "rozjel" až ke konci knihy. A opět smutný konec pro Harryho. Ještě jedna kniha a Bradaviské dobrodružství končí...

03.05.2014 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc pěkné příběhy a podle mého názoru nejkrásnější "doplňková" knížka k Harrymu Potterovi. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale jsem přesvědčená, že tato kniha nesmí v mé knihovničce chybět. Určitě to není poprvé a naposledy co jsem si ji přečetla.

20.04.2014 5 z 5

Krásná "příručka" k Harrymu Potterovi. Harryho poznámky byly snad to nejlepší, co jsem v této knize našla.

20.04.2014 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Krásně napsaná příručka k Harrymu Potterovi.

19.04.2014 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Opravdu krásná kniha. Děj se mi moc líbí. Nejvíce jsem si oblíbila Lucinku, je to opravdu milá a chytrá holčička. Jsem ráda, že je tento díl i zfilmovaný. Oproti jiným zfilmovaným knihám mi příjde, že v tomto případě, není film o nic ochuzen, ale naopak je v něm i něco navíc a myslím si, že to nebyla špatná volba.

19.04.2014 5 z 5