vterinka vterinka komentáře u knih

Legendy se nerodí přes noc - Nálepková kniha českého hokeje Legendy se nerodí přes noc - Nálepková kniha českého hokeje Tomáš "Kohy" Kučera

Posbírat všechny nálepky nám dalo trochu zabrat, ale to zadostiučinění si vyplněnou knihu poté přečíst bylo kouzelné.
V knize se dozvíme historii hokeje, nejen českého, a jeho vývoj, úprava pravidel, hřiště, vybavení atd..
Kniha jako celek spolu s fotografiemi se mi moc líbí a jistě potěší každého hokejového fanouška.

13.06.2021 5 z 5

Příběhy biatlonového šílenství: Kronika zlatého věku 2012-2020 Příběhy biatlonového šílenství: Kronika zlatého věku 2012-2020 Tomáš Macek

Nádherná kniha popisující historii sportu, jeho vývoj a všechny důležité okamžiky našich sportovců.
Knihou nás doprovázejí překrásné snímky nejen našich biatlonistů.
Rozhodně doporučuji každému fanouškovi, aby si ji přečetl.

13.06.2021 5 z 5

Senátor Senátor Václav Láska

Pěkná česká čtivá detektivka.
O politiku se nezajímám a tomuto tématu se vyhýbám, takže se mi politické pasáže četly špatně.
Příběh je hezký a chytlavý a kniha jako taková se mi líbila. Nejvíce mě nadchla postava Tomáše Krásy a také se mi líbili jeho kamarádi.

26.12.2020 4 z 5

Bohemian Rhapsody - Oficiální kniha k filmu Bohemian Rhapsody - Oficiální kniha k filmu Owen Williams

Pěkně zpracovaná kniha se spoustou fotek a zajímavostí z natáčení filmu a s životopisem hlavních postav.
Komu se film líbí, tak knihu rozhodně doporučuji.

15.12.2020 5 z 5

Moje poslední sezona Moje poslední sezona Martin Fourcade

Krásný deník zachycující aktuální pocity a myšlenky Martina. Zase nám odhalil kus sebe. Je to člověk, kterého mám strašně ráda a moc si ho vážím. Pro mě je Martin biatlonovou legendou.
Tuto knihu doporučuji všem biatlonovým fanouškům a zvlášť fanouškům Martina Fourcada.
Kniha je také doprovázená krásnými ilustracemi teprve 14 leté slečny z Ruska.

"Přesto přijmout realitu, svou realitu, právě znamená být schopný se podívat do zrcadla a neodvrátit pohled. To znamená být schopný jít v cíli za Johannesem Bø a říct mu "bravo"."

13.12.2020 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Nádherná kniha s nádechem vánoc, romantiky a nepřeberným množstvím emocí.
Kotě zde nedostalo tolik prostoru jako kocour v knize Námluvy s kocourem, ale myšlenka byla stejná.
Kotě se snaží dát dva lidi dohromady.
Je to velice milá, ale také dosti předvídatelná kniha. To mi však nevadí. Je hezké, když alespoň v knize se dějí krásné věci a plní sny. Zvláště o vánocích. :-)

07.12.2020 5 z 5

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

Skvělé pokračování malostranských čarodějek, ve kterém opět nebyla nouze o dobrodružství. Konec se dal předvídat, o to víc jsem ale byla spokojená. Moc se těším na další pokračování.

23.11.2020 5 z 5

Kočičí terapie - Kočičí návod na štěstí Kočičí terapie - Kočičí návod na štěstí Arianna Valentino

Pěkná kniha o tom, jak si užívat života jako kočka.
V knize najdeme sedmitýdenní program s tipy na každý den, jak trochu zpomalit a užívat si přítomného okamžiku a co můžeme udělat pro to, abychom byli šťastnější.

18.11.2020 5 z 5

Felix, plnou parou vpřed Felix, plnou parou vpřed Kate Moore

Krásné pokračování příběhu o Felix.
V knize najdeme příběhy fanoušků, kteří se s Felix setkali a jejich drážních kolegů.
Na konci knihy se dozvíme, z jakých důvodů se na nádraží dostal Felixin nový kolega a jak probíhalo jejich setkání a následné zaučování.
Vřele doporučuji pro všechny fanoušky a kočkomily. :-)

18.11.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Krásné shledání se známými postavami. Další moudra a hezké pokračování příběhů našich oblíbených postav.
Na můj vkus byla kniha až moc budhistická, ale našla jsem si tam své a budu se snažit na to pamatovat.

31.07.2020 5 z 5

Hotel U devíti koček Hotel U devíti koček Radmila Tomšů

Tuhle knihu si musí povinně přečíst každý kočkomil!
Kniha je napsaná s takovým citem, grácií a lehkostí, až si říkám, že autorka musela být v minulém životě kočkou.
Příběhy jsou psány s humorem, takže jsem se smála téměř pořád. Výjimkou byl závěr knihy, který byl velice dojemný.
Knihu řadím na vrchol seznamu oblíbených knih a rozhodně na ni nikdy nezapomenu a jednou se k ní zase vrátím.

"Važ si toho, co jsi směl vidět..."
"Včerejšek je pryč a on má konečně domov. Zítra už nikdy nebude včera..."
"... mít kolikrát zkažený celý den kvůli prkotinám, to je přece škoda, ne?"
"... bez kocourků je život na prd, to ví každej."
"... čas, věnovaný kočkám, není promarněný. Čas, věnovaný kočkám, navrací klid, pohodu a rovnováhu ve světě, který je všechno možné, jen ne poklidný a pohodový."

25.07.2020 5 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

Na pokračování této série jsem se velmi těšila. Bohužel v první polovině knihy jsem se velice trápila. Dokonce jsem si mezitím přečetla jinou knihu, což jinak vůbec nedělám. Nebavily mě pasáže s matkou a její poruchou osobnosti. Četlo se mi to velice špatně a celkově to na mě nepůsobilo dobře. Nepřála jsem si nic jiného, než aby byl konec.
Ovšem druhá polovina knihy byla úplně o něčem jiném. Příběh se začal rozjíždět a já se od knihy nemohla odtrhnout. Z utrpení se stala slast. Největší plus bylo, že Ian je fotograf. Miluji fotografování, zvlášť krajiny a zvířat, miluji koně a mám velice ráda Španělsko. Všechny tyhle věci se zde sešly a líčení, které zde autorka napsala, mě naprosto uchvátilo. A všechno, co se dělo v příběhu dál, mělo grády.
V knize není nouze o vášeň, napětí, strach, zlost, lásku, naději a odpuštění.
Budiž odpuštěno utrpení z první poloviny, a proto zde dávám 5 hvězdiček.

15.07.2020 5 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Úžasné pokračování série o Mercy.
Knihy s Mercy jsou jako setkání se starými přáteli.
Těším se na každý díl, protože nebyl jediný, který by mě zklamal.
Ani zde není nouze o dobrou zápletku, o napětí, strach, lásku, naději a víru, že vše bude zase v pořádku.
Kouřový démon nesmí chybět v knihovně žádného fanouška Mercy a jejich přátel.

08.07.2020 5 z 5

Koho zvolil vrah Koho zvolil vrah Ed McBain

Myslím, že tato detektivka neurazí, ani nenadchne. Celou dobu se tam nic zajímavého pořádně neděje a celá zápletka se vyřeší na posledních deseti stránkách.
Nejvíc mě pobavily dialogy, ve kterých je jen přímá řeč bez další omáčky kolem. :-D
Za mě slabá kniha, ale četla jsem už horší.

30.05.2020 3 z 5

Co si vaše kočka doopravdy myslí? Co si vaše kočka doopravdy myslí? Sophie Johnson

Vtipná ilustrovaná kniha s různými situacemi, co si asi kočka myslí?
Za mě je to roztomilá kniha pro pobavení. :-)

02.05.2020 5 z 5

Vražda na svatbě Vražda na svatbě Petr Bým

Je to velice prapodivná detektivka.
Kniha není moc čtivá ani zábavná. Nějaké napětí a akci jsem zde hledala marně.
Je to plytký popis toho, jak probíhá vyšetřování, jak se postupně odhalují staré hříchy a s nimi spojený možný motiv vraždy.
Knihu jsem dočetla ze zvědavosti, ale tak, jak jsem byla zklamaná už na začátku, tak jsem byla zklamaná i na konci při rozuzlení.
Někdy jsem si připadala jak ve Švejkovi, když začal o někom mluvit, ale vlastně to nemá nic společného s tím, co se právě děje.

05.04.2020 3 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Ne, takhle kniha mě absolutně nezaujala. Dostala jsem ji darem. Doufala jsem, že snad bude dobrá. Bohužel. Ačkoliv se místy jevila jako sympatická, tak to bylo záhy zabito. Dostala jsem se k 57. straně a dál to nešlo. Ztráta času. Čtení o ničem. Je to plytký popis, co se stalo a jdeme zase dál.
Normálně to nedělám, ale přečetla jsem si pár hodnocení, ze kterých jsem vyvodila, že opravdu nemá cenu plýtvat časem a v četbě pokračovat.
Mimochodem, ten jazyk! Katastrofa! Už dlouho mě žádná kniha až tolik nezklamala. Nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení. Za mě jedno obrovské zklamání.

01.04.2020 odpad!

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Velice zajímavá kniha. Je neuvěřitelné, jak daleko se pan Klein ve vyšetřování dostal a kolik informací zjistil.
Najdeme zde i pár fotografií známek a lidí, na jejichž jména při čtení narazíme.
Co mě ovšem mrzí je množství chyb a překlepů v textu.

01.04.2020 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Z této série jsem četla pouze druhý díl a tenhle. Musím říct, že Kudy vchází světlo je mnohem lepší.
Nechybí zde dobrá zápletka, napětí a akce. Kniha má spád, je velice čtivá a jsem ráda, že se veškeré záhady a zápletky vyřešily a kniha je celistvá. Nenutí čtenáře do dalších dílů.

31.03.2020 5 z 5

Buďte jako kočka Buďte jako kočka Alison Davies

Milá kočko-motivační kniha o tom, jak lépe žít.
Kniha je hezká. Doprovází ji hezké ilustrace. Kdo má rád meditace a lehká cvičení, tak ji můžu doporučit. :-)

26.03.2020 4 z 5