vterinka vterinka komentáře u knih

Inteligentní kočka Inteligentní kočka Sally Morgan

Krásná kniha se spoustou fotografií, která vám poskytne spoustu informací o kočkách. Najdete zde podrobnější rozebrání kočičího oka, ucha a mozku. Místy už to na mě bylo celkem odborné, leč zajímavé.
Na konci knihy nalezneme tipy na testy, které můžeme s naším mazlíčkem vyzkoušet.

25.03.2020 5 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Není nic lepšího než číst tuhle knihu, ztotožňovat se s hrdinkou a mít spícího kocourka na klíně.
Jedna z nejlepších knih na odpočinkové čtení. Kdo má rád kočky a chtěl by si přečíst nějaký příběh, ve kterém kočka vystupuje jako jedna z hlavních postav, tak knihu vřele doporučuji. Kniha je čtivá, úsměvná a velice nenáročná. Nečekala jsem, že mě bude tolik bavit.

24.03.2020 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Kniha je čtivá a nenáročná. Ačkoliv je tam spousta záhad, není těžké dát si jedna a jedna dohromady. Otázkou už pouze zůstává, jak to bylo provedeno.
Co mě na knize rozčilovalo byla ta velká spousta francouzských frází, kterým jsem samozřejmě nerozuměla, protože jsem ten jazyk nikdy nestudovala. Chápu, že tam měly svůj význam, ale já bych tam raději uvítala český překlad, protože jich tam bylo skutečně mnoho.
Místy se mi kniha táhla. Zdálo se mi, že je tam zbytečně moc řečí o ničem. Proto jen 4 hvězdy.

22.03.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherná, čtivá, avšak velice smutná kniha, která nám v příběhu jednoho pejska ukazuje osudy dalších pejsků. Kniha je doplněna krásnými fotografiemi.

31.01.2020 5 z 5

Naše vlčice Flocke Naše vlčice Flocke Tanja Askani

Nádherná kniha pro všechny milovníky vlků doprovázena krásnými fotografiemi.

17.01.2020 5 z 5

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Nádherná kniha pro všechny milovníky vlků.

03.01.2020 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Krása. Nádherné završení celé série. Žádný otevřený závěr, nic. Kniha mne okouzlila a splnila na očekávání.
Celá série je geniální a patří k mým TOP knihám. Jsem nadšená.

04.12.2019 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Krásná kniha, ze které si každý může odnést nějaké to moudro. :-)

25.10.2019 5 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Další skvělé pokračování o Mercy a její partě. Ačkoliv se jedná o 11. knihu, tak mě tato série vůbec nenudí. Nechybí tu akce, zápletka, láska, likvidace nepřátel a vše, co k tomu patří. Neměla by chybět žádnému fandovi této série. :-)

05.08.2019 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Moc hezká kniha. Na začátku jsem si sice říkala, že jsem na to už trochu stará, ale čím jsem se dostávala dál, tím jsem měla větší pocit nostalgie.
Kniha je pro mladší čtenáře. Nechybí tu zápletka, dobrodružství, napětí, krásné ilustrace a velké plus je opět jako v autorčině první knize typicky český slovník, který se v překladu vůbec nevyskytuje.
Další povedené dílo této autorky. :-)

11.07.2019 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Naprosto nenáročná detektivka s rychlým spádem. Napětí ani akci zde očekávat nelze, ale jako odpočinkové rychlé čtení to není špatné. :-)

29.06.2019 5 z 5

Pes a jeho řeč Pes a jeho řeč Gwen Bailey

Hezká kniha pro všechny pejskaře a milovníky psů.
Najdeme zde fotografie, u kterých jsou vysvětlivky, co daný postoj a držení těla psa znamená.
Rozhodně stojí za přečtení. :-)

16.06.2019 5 z 5

Síla přítomného okamžiku Síla přítomného okamžiku Gabriele Rossbach

Pěkná kniha pro lidi, kteří se věnují meditaci nebo s ní chtějí začít.
Je zde 15 meditačních cvičení, na co a jak bychom se měli zaměřit a na závěr najdeme vědecké výzkumy mezi lidmi praktikujícími bdělou pozornost a lidmi, kteří ji nepraktikují.
Kniha stojí za přečtení, pokud se chcete věnovat bdělé pozornosti. :-)

15.06.2019 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Ačkoliv jsem knihu přečetla jedním dechem, už od začátku na mě působila negativně.
Myslím si, že jsou věci, které by si člověk měl nechat pro sebe. Mít nějaké soukromí a neříkat do světa úplně vše.
Podle mě každý sportovec dělá svůj sport s tím, že chce být nejlepší a ne průměrný či hůř, tudíž s prvními úspěchy musí počítat s tím, že od něj lidi budou očekávat další dobré, ne-li přímo ty nejlepší výsledky. To je marné a s tím musí počítat každý sportovec.
Z celé knihy na mě Gábina působí jako uzlíček nervů. Vystresovaná a nevyrovnaná osobnost.

Před touto knihou jsem četla knihu Královna Gabriela od Petra Čermáka, která na mě působila velmi pozitivně a nyní jsem si přečetla tuto a jsem velice zklamaná, rozčarovaná, smutná a nevím, co si o Gábině myslet.
Něco pozitivního by se na knize našlo a pořád budu mít Gábinu ráda, ale nějaký čas budu vstřebávat tuhle knihu.
Na konci najdeme alespoň hezké fotky na křídovém papíru. ????

11.06.2019 4 z 5

Královna Gabriela Královna Gabriela Petr Čermák

Moc hezká, čtivá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.
V knize se dočteme, jaká byla Gabča jako dítě, co všechno dělala, co umí, jaká byla její kariéra a také zde není nouze o fotografie.

08.06.2019 5 z 5

Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Danielle MacKinnon

Kniha nebyla podle mých očekávání.
Osloví lidi, kteří věří v psychickou komunikaci se zvířaty.
Autorka píše, že pokud se zvíře chová určitým způsobem, je to odraz nás samých a chování zvířete se změní, když se změníme my.
Chvílemi jsem si říkala, že je to neskutečný blábol a můj přešlap ve výběru knihy. Avšak dočetla jsem knihu až do konce a našla si tam pár pasáží, které se mi líbily.
Víc už se mě knize vracet nebudu.

05.06.2019 3 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Příběhy z pražské zoo, ale i z Mongolska a jiných částí světa. Opět se dozvídáme o pytlačení, vymírání některých zvířecích druhů, dostaneme i jiný pohled na to, že mazlení s malými tygry není samo sebou, že mláďata jsou předčasně odebrána matce uměle odchované, aby si zvykli na lidi.
Také zde nechybí krásné fotografie a na závěr najdeme rozhovor s autorem knihy Miroslavem Bobkem. :-)

27.05.2019 5 z 5

Příběhy statečných Příběhy statečných Iva Volková

Nádherná kniha o paní Ivě, která se rozhodla zachraňovat týrané pejsky, poskytnout jim maximální péči a lásku, kterou před tím nepoznali. Některým poskytuje dočasný azyl. Dostane je z nejhoršího a hledá jim milující rodinu. Jiné si nechá na dožití.
Kniha je doplněna fotografiemi, příběhy a na závěr radami, co dělat, když se nám ztratí pejsek, když uvidíme nějakého se potulovat nebo máme podezření na týrání zvířat.

Knihu nelze koupit v knihkupectví, protože ji autorka vydala na vlastní náklady a celý výtěžek z prodeje půjde na těžké psí operace.
Knihu lze objednat na této e-mailové adrese za 390,- rafael@rafael-ops.cz.

18.05.2019 5 z 5

Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Amy Newmark

101 krásných příběhů, které by se klidně mohly číst jako pohádka před spaním. :-)
Některé jsou smutné, jiné veselé, ale všechny jsou krásné.
Na závěr se dozvíme i pár slov o autorech příběhů.
Rozhodně kniha stojí za přečtení. :-)

05.05.2019 5 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Fantastická kniha nejen pro pejskaře, ale pro všechny milovníky zvířat.
V knize jsou úžasné příběhy, fotografie a myšlenky.
Miluji autorčiny knihy. Jednou se k nim zase vrátím. :-)

14.04.2019 5 z 5