vlcice326 vlcice326 komentáře u knih

Dcera Dcera Kiera Cass

Selekce, Elita a První mě tak zaujmuly, že jsem prostě musela pokračovat a koupit si i Dceru. Tady na Databázi jsem se dočetla,že selekce tentokrát bude obráceně - že soutěžit budou kluci.
To jsem si prostě nemohla nechat ujít :D !
Jak tu v komentářích někteří píšou, že Eadlyn jim hrozně vadila a jak byla rozmachaná, tak mě vůbec nevadila a naprosto jsem jí chápala. Královské dítě má všechno co si přeje, ale nikdo si nevybírá, kam se narodí ;) . Jak by bylo vám, kdyby vás někdo nutil k tomuhle a ještě u toho mít diváky a zároveň řešit nepokoje v zemi? Myslim, že nic moc...
Knížka byla super a už se těším na pokračování :)

10.09.2016 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Po přečtení prvního dílu jsem si říkala: ,,To bylo docela dobrý, ale mohlo by ti být lepší.Uvidíme co bude dál."
V druhém díle přišel Xemerius, který knihu hodně oživil. Ale děj už se začal zamotávat, a konečně se mi série začala líbit.
Při čtení posledního dílu jsem se do toho tak zažrala...poslední díl byl nejlepší ze všech! (Což u sérií nebývá moc časté,že se poslední díl povede).
Zamotalo se to ještě víc než jsem myslela :D ale pak přišlo vysvětlení, byla akce, šťastné shledání, láska...prostě to, co se od knížky očekává :) . Moc mě mrzí, že už jsem to dočetla. :( achjo, už zase nemám co číst....
Ale tahle poslední knížka této série byla fakt pecka !! :)

22.08.2016 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tato kniha mě zaujala už názvem a pak, když jsme se o ní učili ve škole při literatuře, tak mi děj přišel zajímavý, dokonce jsem si tuto knihu chtěla přidat do maturitní četby, ale odradil mě počet stran. Přes 400 stran je na mě moc :D .
Nedávno jsem viděla nejnovější filmovou verzi Jany Eyrové (v hlavní roli Mia Wasikovska a Michael Fassbender) a úplně jsem se do toho filmu zamilovala - moc mi to připomnělo mojí oblíbenou ,,Pýchu a předsudek,,. Rozhodla jsem se knihu přečíst. Četla jsem jí tři dny a nechápu, jak jsem mohla být tak hloupá a nepřečíst si to už dřív - zamilovala jsem se i do knihy :) Velmi těžký život Jany spojený s romancí s panem Rochesterem - úžasný !

25.06.2016 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Moc krásná knížka :) !

16.07.2015 3 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

První dva díly s Grace a Jonathanam nic moc,ale tohle bylo úplně něco úžasnýho.Podle mě stačí,když se hlavní hrdina jmenuje nějak pěkně a zajímavě (jako například Mateo :3 ) a hned si jeho i knížku zamilujete.Ztracená a Svedená jsou fakt dobrý knížky :)

11.02.2015 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Kniha mi moc nesedla.Další díly asi číst nebudu

11.02.2015 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha je mnohem lepší než film.Vím,že do filmu nejde nacpat všechno,ale i tak je pro mě na prvním místě knížka před stejnojmenným filmem :)

04.02.2015 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Velmi silná kniha,někdy mi běhal i mráz po zádech.Muselo to být něco strašného.Po přečtení knihy si uvědomuji,do jaké super rodiny jsem se narodila

10.01.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Prostě : WOW !
Čekala jsem,že to bude román o klukovi a holce,kteří se do sebe zamilují a budou mít problémy,které mají teenageři normálně.Na druhou stranu mi přišlo divný,že máma nedovolí Sky mít telefon,televizi atd.Pak se knížka vyvíjela tak jak jsem předpokládala,do tý doby,než jí Holder nazval Hope.Dál se stalo moc událostí a dozvěděla jsem se hodně informací,díky kterým jsem pak pochopila,proč nemohla mít mobil.Autorka to měla promyšlené do detailů,až jsem zírala. :)
Takovou knížku jsem fakt nečekala...fakt super :)
Přečteno během 2 dnů.

24.06.2014 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Na to,že to je od Viewegha,tak to bylo pěkný ! :) Fakt se mi to líbilo.

19.05.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Na začátku knížky se nic moc neděje.Tobias,Tis a ostatní se dozvídají o sérech,ne/porušených genech a tak.Moc mluvení a žádná akce.Potom ke konci když naplánovali krádež séra,se konečně něco začalo dít akčního.A nakonec to skončí,tak jak to skončí.Kdyby byl konec jiný tak by se mi to líbilo mnohem víc i přes ten nudný začátek...

06.05.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Z knížky jsem nadšená! V knížce mi přijde originální,že Caroline má souseda,který buší při sexu s jinými ženami do zdi.Není to takový to klišé s boháčem a obyčejnou dívkou.Fakt dobrý nápad :) Knížka byla i romantická a i vtipná.V některých pasážích jsem se nemohla přestat smát.Fajn knížka :)

18.04.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knížku jsem přečetla během dvou dní.Tak mě zaujmula,že jsem nemohla od ní odtrhnout.Knížka mi přijde promyšlená,zvláště to rozdělování do frakcí.Jsem zvědavá na film,který se nakonec do českých kin dostane v květnu :)

30.03.2014 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Když jsem knihu začala číst,tak jsem se nevyznala ve jménech a v těch panstvích.Podívala jsem se na film a díky tomu jsem to dá se říct pochopila.Poté jsem knihu dočetla a byla jsem z ní nadšená.
Jen mi trochu vadilo,že rozhovory mezi panem Darcym a Elizabeth byli strašně zkrácené oproti rozhovorům mezi všemi ostatními.
Ale jinak dobrá kniha. :)

28.02.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Sice je to jen knížka,ale takové zacházení s lidmi...strašné.Bohatí Kapitolané měli zábavu z lidí z chudších krajů.V této knížce se to konečně díky Katniss otočilo.Katniss rozpoutala revoluci,při které několikrát měla namále.Fakt pěkná knížka o schovávání ale i statečnosti mladé dívky.
Přečetla jsem si to,protože jsem byla nadšená z filmů a chtěla jsem vědět jak vše dopadne.Nyní jsem nadšená i z knížky.

19.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Příběh,který by chtěla prožít skoro každá žena-místo nemocné kamarádky udělat rozhovor s bohatým a krásným magnátem,který si vás všimne a potom s vámi podepíše smlouvu o tom,že spolu budete spát a nikdo se to nesmí dozvědět (a v dalších dílech už se vaše kamarádství s výhodama vyvine v lásku)-no kdo by to nechtěl!
Knížka by byla ještě mnohem lepší,kdyby neměla 600 stran,které by se dali úplně v pohodě zkrátit na 300 stran.Některé dialogy o tom,že Christian nechce Anastásii ztratit a plno dalších,se v knize několikrát opakují a dali by se umazat (a to i v dalších dílech).
Dále mě štve překlad knížky.Nevím jestli je to tím,že spisovatelka nemá dobrou slovní zásobu či to zkazila překladatel/ka.
Škoda no...příběh to má,nějaký zápletky taky,ale jak už jsem naznačila...mohlo to být lepší.
Touto knihou spisovatelka rozjela vlnu erotických románů,tím pádem díky ní vznikly i jiné knížky z této oblasti, se kterými to můžeme Padesát odstínů srovnat a některé jsou mnohem lepší než Odstíny.
Jinak se těším na film...snad bude stát za to.

19.02.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příběh byl moc pěkný-dva mladí lidé se do sebe zamilují i přes jejich nemoci a ten krátký čas,který jim zbývá.Rakovina je smutné a bohužel i aktuální téma.Konec knížky jsem očekávala trochu jiný,ale i tak to bylo pěkné čtení a nelituji toho,že jsem si knížku přečetla.

19.02.2014 4 z 5