Višnička Višnička komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Paní spisovatelka napsala v závěru svého doslovu přání : Kéž by. Takže za mě ANO, ANO a stokrát ANO!!! Silný příběh , silní lidé, pohlazení po duši , navrtání se do hlavy. Kniha mě chytla od první věty a už nepustila , žila se mnou několik dní paralelní život. O přidané hodnotě, co se týče toho, že se člověk zároveň vzdělává a dozví spoustu historicky známých i naprosto nových faktů ani nemluvím. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy v životě četla. Kniha má pobavit , poučit, dojmout, odreagovat , donutit přemýšlet .. to spousta knih splňuje, ale málokterá kniha to má v sobě všechno a jako třešnička na dortu vám porovná žebříček vašich hodnot. Děkuji za ten zážitek , paní Lednická ️

08.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nooo....ach jo, paní Lednická, jestli čtete tyto komentáře...chtěla bych Vám toho tolik napsat...kéž bych měla aspoň špetku Vašeho talentu, abych mohla slovy vyjádřit, to, co po přečtení opravdu cítím...vzdávám to, jen se před Vámi skloním a poděkuji za to, co jste napsala, a co jsem si mohla přečíst, děkuji zá nádherné lidské příběhy a zároveň za historická fakta, která tak nenásilně lidem předáváte..děkuji za to, že nutíte čtenáře přemýšlet, o tom, v jak moc jiné - a v jak moc stejné žijeme době...vážím si díky Vám okamžiků ve svém životě, které bych jinak brala jako naprostou samozřejmost.

Díky, že umíte čtenáře takto vtáhnout do děje.

Díky, že ukazujete, že jako lidé jsme stále stejní - jen se mění historické kulisy.

Díky, že se dotýkáte národnostních otázek, které jsou obzvlášť v této době tak důležité.

A nakonec si tedy dovolím jednu výtku. Je mi 49 let, čtu od svých 5ti let, čtu pořád, v průměru 2 až 3 knihy týdně, čtu různé žánry, čtu české i světové autory. Píši to jen pro ilustraci, že mám za svůj život něco načteno. A já se teď bojím, že nic lepšího už číst nikdy nebudu.

08.04.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Miluju, když mě knížka tak vtáhne do děje, že těch pár dní , co ji čtu, jako bych žila uvnitř a mohla se postav dotknout...velice doporučuji, krásná kniha, silný příběh , čte se jedním dechem, prostě aaaaaaaach....

11.08.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knihy této spisovatelky se čtou lehounce, stránka po stránce, na první pohled "nenáročně" a oddychově a na druhý se mě mezi řádky dotýkají u srdce a sdělují velké životní pravdy - pro mě naprosto ideální kombinace toho, co chci číst. Opakující se téma různých režimů nepovažuji za monotónní - ostatně je to doba, ve které jsme žili a žijeme a o to víc se člověk dostává postavám pod kůži. Navíc vztahově si lidé pořád řeší to své a soukolí dějin to opravdu jen mírně podkresluje, v čemž vidím obrovský přesah PANÍ spisovatelky. Zbožňuju Vaše knihy, paní Mornštajnová!

13.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Strašně moc smutný, strašně moc krásný, strašně moc doporučuji !!!!

26.04.2019 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý díl série ještě lepší než první, moc doporučuji!

06.11.2020 5 z 5

Když můžeš, zůstaň. Když musíš, odjeď Když můžeš, zůstaň. Když musíš, odjeď Helga Flatland

No...tak poprvé v životě mi tady nestačí hvězdičky...tohle bylo naprosto dokonalé! Neskutečně dobře napsané. Autorka píše lehce, zdánlivě jen jako pozorovatelka, vypravěčka, naprosto jednoduše, přitom obsahově jde kniha do hloubky, až na dřeň, postupně olupuje vrstvy a aniž by to člověk postřehl, octne se v hlubokých komnatách duše...nechci tu vyznívat moc pateticky, ale čtu opravdu hodně a dlouho a tato kniha je po delší době opravdový skvost, tak dobrou knihu už prostě člověk snad ani nečeká a o to víc ho zasáhne. V doslovu padne otázka, zda dojde k záblesku nad obecně lidskými pocity a zážitky a má odpověď je ano, zablesklo, zahřmělo, potěšilo, posmutnilo, dojalo, zpytovalo a hlavně - předalo poselství, jak důležité je v rámci rodiny a obecně ve vztazích nic neodkládat. V jeden moment jedna postava říká: Teď, tohle, takhle, jsem já - a tahle věta dle mého charakterizuje celou knihu - naprosto jednoduše a bez patosu sděluje ty největší a nejhlubší pravdy. Děkuji za tak úžasný čtenářský prožitek!

02.09.2020 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Ach jo...to byl zase zážitek...děkuju, děkuju, děkuju...přečteno na dva zátahy...já tyhlety rodinný věci prostě miluju...a pro mě jako pro mámu dvou dětí je strašně přínosný ten náhled z jejich strany...za mě prostě opět strašně dobrý!!!

16.05.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem, knížku jsem opravdu doslova hltala, moc se mi líbí spojení silného rodinného příběhu a k tomu nenásilné zopakování některých historických faktů. Doporučuji, kniha vám obohatí znalosti i duši.

28.02.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tak já půjdu asi proti proudu - za mě jednoznačně nejlepší knihy této spisovatelky! Možná to je tím, že mě tak neberou "thrillery", kde je vše od začátku a dané a všichni víme jak to dopadne. Toto bylo opravdu spíše rodinné a vztahové drama, kniha mě chytla první větou a už mě nepustila, přečteno na dva zátahy, musela jsem vědět co nejrychleji jak to dopadne. Doporučuji!

05.12.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Taková nenáročná jednohubka, přečtená za jeden den, ale autorův humor mě prostě baví a už teď se těším na další díl!

27.10.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha. Přečtena za dva dny, nešlo se odtrhnout. Unikátní příběh, jedinečný jak svou barvitou popisností, tak charakterem hlavní hrdinky, ve které se spolu snoubí neskutečná bolest a samota s neskutečnou osobní sílou a odvahou a schopností čistého citu, i po tom všem zklamání, které zažila...Příběh mě naprosto pohltil, věřila jsem každé jedno napsané slovo. Čtu opravdu hodně, jsou knihy lepší a horší, ale tato opravdu vysoce vyčnívá a po dočtení ve mě stále rezonuje.

"Po cestě se hnal od oceánu tak silný vítr, že když došla na pláž, aspoň měla někoho, o koho se mohla opřít. Příroda byla jediným kamenem, který uprostřed řeky neklouže"

26.10.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pro mě další úžasná knížka, možná i skoro nejlepší od skvělé PANÍ spisovatelky...den plyne, věci se vyvíjejí chvíli dobrým, chvíli špatným směrem, přesně jako v životě, bez rozuzlení, ale tak to prostě je. Myšlenkové pochody všech 4 hlavních postav jsou mi neskutečně blízké. Pro mě jediné mínus na knížce je, že skončila, chci číst dál, jako voyeur pozorovat, jak to bude pokračovat, jestli se to vyhrotí nebo dál ponesou tu neskutečnou tíhu každodennosti... Hodně čtenářů tu píše, že knížka je smutná nebo depresevní - pro mě vůbec, mám z ní hezký pocit, takový je prostě život a takové prostě jsme. Myslím, že tato kniha by opravdu snesla pokračování!

09.05.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc hezká kniha, silné příběhy jednotlivých hrdinek a hrdinů, přitom psáno jednoduše, bez patosu. Knížka se mi opravdu krásně četla, nemohla jsem se odtrhnout, doporučuji ji i jako zajímavou sondu do dějin České republiky minulého století. Velice krásně vykreslena problematika Sudet...Už teď se nemůžu dočkat Hany...

06.05.2018 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Ach jo, ach jo, ach jo...mě tak mrzí, tuto knížku dočíst a odložit...za mě jednoznačně nejlepší kniha pana Hartla, vtáhla mě do děje a do rodiny tak, že jsem s nimi fakt několik dní žila a vše prožívala. Většina čtenářů tady řeší uvěřitelnost, což nechápu, je to přece kniha a knihy čteme proto, abychom se dotkli věcí, které třeba nejsou úplně běžné a uvěřitelné...mě to prostě bavilo strašně a ten styl psaní, od kterého se prostě nelze odtrhnout...moc děkuji za tento zážitek a těším se na další příběh.

23.09.2022 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Tak to byla jízda!! Poslední stránky teda úplně bez dechu, přeskakovala jsem slova, jen abych se co nejrychleji dozvěděla, jak to dopadne. Jinak knihu doporučuji, čtivá, napínavá a od autora si ráda přečtu další.

30.03.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

První díl docela dobrej, druhý lepší a třetí naprosto super!!!!! Vřele doporučuji a nemůžu se dočkat dalšího.

03.05.2020 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Moc hezky se četlo, příběh je zdánlivé klišé, karty dopředu rozdané, ale postavy se postupně krásně vykreslí a vy postupně přehazujete sympatie k jednotlivým hrdinkám. Tak jako ostatní zde musím vyzdvihnout čtivost a střídání kapitol z pohledu dvou hlavních hrdinek. Těším se na další knihy této autorky!

07.06.2023 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Dlouho jsem tuto sérii odkládala a vyplatilo se si počkat, tohle léto s ní rozhodně ráda strávím. Čte se úplně samo, nejde se odtrhnout. Pachatele jsem sice záhy odhadla, ale mám už hodně načteno a někdo to být vždycky musí :-) Nicméně mě baví záblesky do minulosti a vnitřní život hlavní hrdinky, tak se úplně tetelím radostí, že mám před sebou celou dlouhou sérii

04.07.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knihy Petry Soukupové mám ráda, bože jak ona dokáže popsat to, co spousta z nás prožívá , s takovou lehkostí. Styl vyprávění mi naprosto sedí , ani otevřený konec mi nevadí , tak to prostě je a každý z nás si to v duchu dokončí po svém a to se mi líbí

04.02.2021 5 z 5