Vincenzoci Vincenzoci komentáře u knih

Zkoušky smrti Zkoušky smrti Darren Shan (p)

Děj dobrý, napínavý a svižný. Ty zkoušky mě zklamaly, přišly mi divně popsané (jakoby autor tak trochu nevěděl, co napsat). A zase ten závěr mě dostal, totální zvrat :-D

20.06.2017 3 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

Velice dobré čtivo, několikrát jsem se i zasmál :-)

19.06.2017 4 z 5

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Abych byl upřímný, tak docela zklamání. Na všechno se používala magie, až to bylo přehnané (na zápach, maskování, dodání energie, ...). Měl jsem z toho pocit, že i když se tam někdo vysmrká, použije se pak magie. Přitom děj nebyl vůbec špatný! Ovšem OZVĚNA, to bylo něco jiného. Sotva se to rozběhlo, tak jen bum bum, pak to autor usekl, byl konec a čtenáři, domysli si. Přišlo mi to, jako když žák ZŠ zapomene úkol a píše to na koleni před třídou, než zazvoní. Škoda takové práce!

19.06.2017 3 z 5

Krvavé chodby Krvavé chodby Darren Shan (p)

Napínavý děj, který má spád a ještě jsem se u toho pobavil :-)

19.06.2017 4 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Pokračování sázky, jinak velice dobrá knížka, plno zvratů a ten závěr asi nejvíc :-D

14.06.2017 4 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Knížka mi byla doporučena a šlo svým způsobem i o sázku (já Madame Okta a budoucí švagrová J. Clarksona). Děj mě vtáhl a ukázal svět upírů úplně jiným pohledem. Sice Darrena občas nechápu, zejména jeho chování a rozpolcení pro jisté věci, ale co už s ním... :-) Příjemné čtení, doporučuji!

10.06.2017 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Knihu jsem vzal skoro jedním dechem, místy jsem se i zasmál a děj mě pokaždé kompletně pohltil. Jen ten závěr mi nějak uniká, co tím přesně mělo být myšleno. Jinak bomba kniha!

06.06.2017 4 z 5

Legie Legie Peter Watts

Když jsem knihu uviděl, napadlo mě jediné - tu musím mít! Jako hráč Crysis jsem se na to velice těšil a byl jsem velice zvědav, co z toho bude. Perfektní příběh, špičkový oblek a technologie, samá akce, zničené město a když se může něco stát, tak se to prostě stane. Knihu vřele doporučuji i ne Crysis hráčům, určitě je zaujme.

04.06.2017 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Strašně jsem nasmál, krátké kapitoly a žádné moc velké okecávání. Vřele doporučuji! :-)

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Knížku jsem čet už několikrát, vždy se k ní rád vracím. Je v ní ukázka, jak mafie funguje, co všechno peníze dokáží a že štěstěna je potvora vrtkavá. Hlavně ale jde o to, že rodina je vždy na prvním místě! Některá místa trochu zdlouhavá, ale nic hrozného. Doporučuji i film.

Bariéra Santaroga Bariéra Santaroga Frank Herbert

Na knížku jsem narazil náhodou při výprodeji, zaujala mě a tak jsem to zkusil. Abych řekl pravdu, je to spíš detektivka s nádechem sci - fi. Nápad dobrý, příběh zajímavý, okolnosti podivné, různé "nehody" apod. Duně se to ani nerovná, na převyšování zapomeňte!

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Před pár lety jsem knihu četl jako povinnou četbu k maturitě, nyní jsem se k ní vrátil. Mám z toho pořád stejné pocity - spalovač mrtvol je člověk se zásadami (na prvním místě rodina, nepije, nekouří, neuznává rozvody, je mu líto jiných lidí s nějakým nešťastným osudem a jiné), leč má mírně morbidní a depresivní pohnutky mysli. Je tam vidět profesní deformace, ale pořád se drží svých zásad. Pak se celá situace mění, zejména politická, ale i on sám. Na knize mi vadily 2 věci - že neustále opakuje jisté věci dokola (koho spaloval, co mu hráli, ...) a že všem vykládá vše o jiných lidech. Možná to tak bylo zvykem, ale nevím, jak by se tvářil kamarád, který přijede jednou za dlouhý čas na návštěvu a já mu vyprávěl životní osud prodavaček v pekárně, řidiče autobusu atd. Nicméně knihu doporučuji, film je taky dost dobrý, ponurý a pan Hrušínský tam byl naprosto úžasný!

Lunapark Lunapark Stephen King

Příjemná oddychovka, možná jsem čekal větší odvaz autora (a možná i trochu jatka - lunapark sám o sobě nabízí víc než dost, míst "nehod" a navíc strašidelný dům, jen se toho moc nevyužilo, škoda. Ale je to pěkná ukázka toho, jak takový lunapark funguje, co návštěvník nevidí, jak je to mezi světskými atd. Rozhodně doporučuji, nebude litovat.

31.05.2017 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Abych se přiznal, tak jsem z toho zmatený. Na jednu stranu dobrý námět a zajímavé téma, ale místy mi to přišlo natahované a snad i trochu šité horkou nití. Články z novin a nějaké policejní záznamy/výpovědi sice byly dobré na dokreslení dané situace, ale měl jsem pocit, že sotva se něco malého událo, hned tam musí něco z toho být. Nicméně se mi knížka opravdu líbila a závěr byl ve velkém stylu. :-)

31.05.2017

Christina Christina Stephen King

Úžasná knížka, jako automobilový nadšenec jsem z toho byl na větvi. Některá místa mi připadla trochu nereálná, ale celkově to dojem nekazí. PS: film vynechejte, je to děs a ostuda! :-)

31.05.2017

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Musím říct, že k této knížce jsem se přilepil a četl jak o závod. Výborný námět (v dnešní době si to až dokáže člověk velice živě představit, jak je to jednoduché a jak málo občas stačí). Líbila se mi i nahlédnutí na tradice, u nás asi těžko pochopitelná i pro 21. století. Navíc ukázka, jak se svět malý a že když se opravdu někdo o něco snaží, může to dokázat, i v takovém rozsahu, jako u těchto prolínajících se příběhů, mě velice zaskočilo. Byly pasáže, kde jsem si říkal, že snad ani není možné, aby to vyšlo, ale ve válce, s agenty, v oblasti terorismu a podobných záležitostech je možné opravdu všechno. Za mě knihu doporučuji!

31.05.2017 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Pozor, spojler - Geniální! Místy až zamrazilo, ale dokonce jsem se i zasmál (dochází tam k opakovanému pokusu o nejednu brutální vraždu a najednou ze dveří vykoukne chlap v masce upíra a pochválí večírek). Knihu vřele doporučuji!

31.05.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Sice pomalejší rozjezd, ale jinak výborná knížka, dost dobrý děj i zvraty se zápletkami. Mohu jen doporučit! Konec jsem vzal doslova jedním dechem, i když jsem tak trochu očekával jiný závěr. Zklamaný ale určitě nejsem.

25.05.2017 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Líbilo se mi, že TURNUS některé věci vysvětluje, jinde děj dokresluje a má to aspoň správný spád. Občas nějaký ten nečekaný zvrat. Byla místa, kde to šlo "blbě do huby" - nevím, zda je to překladem, ale je to děs! Jinak doporučuji a šup na další díl. :-)

22.05.2017 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Pozor, spojler! Až na ten pomalý a místy i lehce zdlouhavý začátek, kde se vystřídá několik hlavních hrdinů (a ti samozřejmě zemřou), to byla dobrá kniha. Časem se to slušně rozjede a nejedna věc mě tam svým zvratem překvapila. Musím ale říct, že mi připadalo, jakoby místy autora tlačily termíny. Hned jdu na další díl! :-)

10.05.2017 3 z 5