Vincenzoci Vincenzoci komentáře u knih

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Pro mě první kniha z celé této série (Případy Lincolna Rhyma), takže nemůžu porovnat s ostatními díly. Jinak se mi to velmi líbilo, zápletka ke konci začala být až moc (a zbytečně) komplikovaná, celkově byl konec slabší. Nicméně doporučuji!

06.03.2019 4 z 5

Musím říct, že jsem se dost nasmál. Bylo vidět, že je něco přikrášlené a něco absurdní, ale jinak dobrý. Bral jsem to jako oddechovku a také to tak posloužilo. Jen těžko říct, kolik toho bylo reálného...

06.03.2019 3 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Bylo to dobré a celkem zajímavé. Nicméně konec jsem čekal silnější a doufal jsem, že se podíváme do jiného světa, kam nás mohl dostat právě tento Buick. Christina byla ale lepší!

06.03.2019 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Zklamání. To je jediné, co lze k tomu říct. Místy bylo něco i lehce vtipného, proto AŽ 2 hvězdičky! Je to další kniha, kterou si stačí přečíst pouze jednou a s klidným svědomím odložit. Jinak jde o okaté a sprosté vykrádání původního Saturnina (ostatně zde nebylo moc co vytvořit).

06.03.2019 2 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Prvně jsem viděl film a až po čase se dostal ke knize. Kresba bomba!. Příběh - nakrknutý chlápek, který se mstí, je nesmrtelný, dokud neskončí s určitými lidmi a sám se nerozhodne, že už má splněno a může umřít - no, proč ne. Postavy jsou dobře vystihnuté, celkově dobré početní, ale jednou stačilo.

Četl jsem i rozšířenou verzi, je dobrá, ale výsledek a závěr to stejné.

30.12.2018 3 z 5

Pozpátku Pozpátku Rob Grant

Musím říct, že s každým knižním pokračováním je to horší a horší. Málo humoru (občas jsem se zasmál, jindy to bylo spíš úsměvné), místy chaotické, nemá to už moc ten šmrnc. Pro mě smutné a zničené skončení knižní série (ale pokud by to tak mělo pokračovat, je dobře, že toto je poslední díl). Těžko jsem to louskal, skoro pořád jsem se u toho nudil a nutil do pokračování čtení. Škoda!

30.12.2018 3 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Bomba, s filmem nesrovnatelné (film klasicky očesaný a nemělo to toho správného "ducha"). Zklamání ale bylo, když jsem občas musel luštit a tápat, kdo je kdo. Zajímavé četní bylo i na samém, jak to vše vzniklo a probíhalo - tedy pár slov autora.

10.12.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Přiznám se, že jsem zklamán. Po zdlouhavém a lehce nudném začátku je pak slušná akce, závěr předvídatelný a psán trochu jako pro ty, co to doteď nepochopili. Škoda. :-(

29.11.2018 3 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Docela zklamání, čekal jsem od toho něco víc. Nečetl jsem to na jeden zátah, což samo o sobě není dobrý signál. Zajímavý příběh, kresby dobré, ale nějak mi to prostě nesedlo.

07.10.2018 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Super hlášky, dobrý příběh, samá akce a ultimátní řezby! :-) Jen si člověk musí zvyknout, že se vše odehrává v ČR a to je trochu nezvyk - česká jména u superpadouchů, co se potloukají kolem ND v Praze, prvně to jde trochu ztuha, pak dobrý. Knihu doporučuji, ideální oddychovka! :-)

07.10.2018 4 z 5

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Čteno našemu malému prckovi. Klasika, není co víc dodat.

11.09.2018 5 z 5

Garfield - Král zvěřiny Garfield - Král zvěřiny Jim Davis

Není co dodat, prostě super!!! :-)

02.09.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Je vidět, že kniha je určena pro čtenáře "děti a mládež". Na jednu stranu je to napsané tak, aby děti neztratily růžové brýle o světě, nebály se smrti a měly klidné spaní. Na stranu druhou jsou tam lidi koseni hromadně plamenometem, pistolemi, sekerou, mačetou a čekal jsem i napalm, takže to spíš připomínalo jatka - asi pro mládež :-) . Bylo to zajímavé čtení, místy trochu napínavé, ale občas táhlé a nudné. Líbilo se mi proložení děje zápisem z deníků smrtek.

02.09.2018 3 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Doug Naylor

Tento díl byl jedno velké zklamání. Divný příběh, žádné vtipy a až na pár míst, kdy se člověk aspoň pousmál, to bylo jinak slabé jak čaj. Oproti předešlým dílům je tento ekologický odpad-něco málo je použitelné, zbytek opravdu NE! Jsem rád, že už to utrpení mám za sebou a srovnání se seriálem ani raději nebudu zmiňovat.

07.08.2018 2 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Asi budu pár lidem na obtíž, ale jsem docela zklamán. Kniha mi byla doporučována, že je to výborné čtení, tak jsem se na ní opravdu těšil a se zájmem začal číst. Celkově mě moc nezaujala, příliš krátké kapitoly a děje by se tam vešlo taky víc. Ale zase bylo to nenásilné a oddychové čtení.

08.04.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Stejné nadšení jako u Naslouchače, prostě bomba! Jen jednu věc postrádám a tou je mapa. V prvním díle bylo méně cestování, to se ještě dalo stíhat a orientovat se, ale tady už to bylo horší. Ale to je detail! :-)

01.04.2018 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Knížka mi byla doporučena a já si ji s chutí půjčil. Dost dobrý příběh, opravdu přesně popsané povahy postav a později to tajemno se dalo skoro nahmatat. Místy mi to přišlo až moc náboženské a to kázání nebyla až zase taková hrůza (možná nějaké fanatiky a nebo opravdu staré lidi by to jistě rozhodilo). Celkově doporučuji, zasmál jsem se a je to dobré čtení.

01.04.2018 4 z 5

Zámožnost všem Zámožnost všem Tomáš Baťa

Tuto knihu jsme dostali v práci a já si ji s velkým zájmem přečetl. Má spoustu kladů, ale i nějaký ten zápor.

Klady:
1) Upřímnost a otevřenost Bati, nic neskrýval a jednal otevřeně.
2) Motivace a podpora zaměstnanců (dnes nevídaný úkaz).
3) Učil lidi hospodařit, dokonce i ty mladé u rodičů (dnes nevídáno a neslýcháno).
4) Čím více vědomostí člověk měl a nebo získal, tím měl vyšší mzdu.
5) Čím lépe je postaráno o zaměstnance, tím je prospěšnější pro závod (vzhledem k dnešní situaci - raději bez komentáře).

Zápory:
1) Každé oddělení/dílna jako obchodník (nějak si to nedokážu představit - třeba s účetnictvím).
2) Vše v knize mohlo fungovat opravdu jen za Tomáše Bati, v dnešní době je to prostě NEREÁLNÉ!

01.04.2018 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Tuto knížku jsme dostali jako dárek a nešlo se nesmát! Líbí se mi, že kniha je až brutálně upřímná a nesnaží se o nějaké tabu. Na jednu stranu jsem rád, že žijeme v moderní a "civilizované" době, na stranu druhou je škoda, že se nebavíme tak jako dříve :-D Jen ta budoucnost mě neoslovila, čekal bych něco víc hitech a sci - fi, ale budoucnost může být jakákoli. Svatý Augustýn válí!!!

01.04.2018 5 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Asi to nedokážu docenit, ale devadesátník, kterému se zachtělo opravdu hodně mladého masíčka a nakonec se zamiluje... Nejspíš se tím chtělo říci, že láska může být v každém věku. Ale zase místy jsem se slušně pobavil.

01.04.2018 3 z 5