Veronikados Veronikados komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tato kniha byla neskutečně úžasná. Byla krásným zakončením celé ságy. Sice není mojí nejoblíbenější, ale to nic nemění na skutečnosti, že ji i tak považuji za skvělou. Sérii jsem četla už jako malá holka a čtu ji pořád dokola. Četla jsem i všechny ilustrované vydání, které zatím vyšly a jsem ráda za kreslené zpracování. Doporučuji. Dávám jí tak 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha na mě hluboce zapůsobila, nejen proto že já se velmi o tyto události zajímám. Příběh mě velice upoutal, podobně jak kdysi Sůl moře, obě knihy vlastně se stejným tématem (ale jen skoro) a možná to má na svědomí i to že tyto dvě knihy jsou propojené. Knihu musím jen doporučit, nejen díky dechberoucímu příběhu, ale i faktu že tyto věci se opravdu děly. Je důležité si na konci přečíst dovětek autorky a kdo tak neudělá, přijde o část vysvětlení konce. Hlavní postavy mi skutečně přirostly k srdci a mnohdy mě mrzel jejich osud. Trochu mě mrzel rychlý konec, byli jsme hrozně napínáni a poslední dvě kapitoly to bylo velmi rychlé, tehdy se to všechno naposled přetočilo a skončilo, což mě dost mrzelo. Taky mě mrzí že osud nebyl nijak více rozvedený, stejně jak u knihy Sůl moře. Bohužel jsme dostali velmi otevřený konec a epilog s dovětkem, kteří nám alespoň trošku pomohli pochopit konec příběhu, rozuzlení. Hodnocení 83% (4.2 hvězdičky)

17.10.2020 4 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Tuto knihu mám velmi ráda, je jedna z mých oblíbenějších a celkový příběh byl v ději posunut o veliký krok dál. Doporučuji. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tato kniha si zaslouží alespoň 90%, ten vývoj hlavní hrdinky, změna postoje.....bylo to okouzlující číst takový účasný příběh s tolika zvraty, postupnému sblížení....krásně to ubíhalo a přesto to nebylo urychlené. Tohle se mi na knize moc líbilo, že nebyla jako mnoho jiných ani zbytečně natahovaná ani urychlená. Někomu by se mohl děj zdát dlouhý, ale pokud se do něj ponoříte, zjistíte že to není tak jak se zdá. Sice se tam popisuje každý den, ale to je vlastně plus. Protože člověk nepřeskakuje, má všechno z první ruky,.....je to prostě napsané tak jak by mělo. Tady máme taky (konečně to v nějaké knize je) opravdu dobře vykreslenou postavu, která není typická nejlepší hlavní hrdinka ve smyslu že se nebojí ničeho a je prostě...jak se tomu říká......Mary Sue? možná, teď nevím.....ale dje o to že není prostě jednak přeceňovaná a nejlepší na světě, ale naštěstí (díky za to) je Animant jako každý z nás. Má dobré vlastnosti a špatné vlastnosti a podle mě je to jedna z těch nejdůležitějších věcí v knize u postav. Proto ji někteří lidé taky nemají rádi a úplně jim Animant nesedla, ale lidi, musíte pochopit že tohle aspoň trochu uvěřitelný (narozdíl od nějakých klišé knih, kde je hrdinka naprosto dobrá ve všem a všude). Příběh se mi opravdu líbil, byl reálný, milý, okouzlující a úžasný a já knihu musím jen a jen ve všech ohledech doporučit. Jedna z naprosto top knih které kdy v životě člověk přečte. Hodnocení 90%

18.02.2021 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Tuto knihu musím jen doporučit, jakmile jsem se začetla, nechtěla jsem ji pustit z ruky. Příběh plný lásky, odhodlání, ale také strachu a nebezpečí. Ideální pro mladší čtenáře, ale najdou se v něm i starší. Hlavní postava mi přirostla k srdci, ovšem ne tolik jako jeho starší bráška. Doporučuji. Dávám 85% (4.3 hvězdičky)

09.05.2020 4 z 5

Tuto knihu mám nejradši, nejspíš kvůli vzpomínkám a myslánce, o Ronovi a Levanduli a samozřejmě o Brumbálovi a Harrym. Líbí se mi nejvíce, má dopodrobna propracovaný děj a je skvělá. Doporučuji. Dávám tak 92% (za mě 4.6 hvězdičky)

18.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

U této knihy která byla nejhorší na čtení (četla se mi skvěle, jen příšerně dlouho) jsem nejprve pochybovala, ale jakmile jsem ji přečetla do konce, stala se jednou z mých nejoblíbenějších. Docela mě štve, že hodně lidí tuto knihu vyloženě rádo nemá, ovšem pro mě byl tento díl jeden ze dvou nejlepších. Rozhodně doporučuji. Dávám tak 92% (4.6 hvězdičky)

18.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První kniha Harryho Pottera sice nebyla tolik dobrá jako ostatní díly, ale líbila se mi. Autorka nám krásně nastínila život u Harryho strýce a tety a také nádherné přivítání v Bradavicích. Rozhodně má své kouzlo a byla skvélá. Doporučuji těm co nečetli. Dávám 72% (za mě 3.6 hvězdičky)

18.02.2020

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tato kniha je jako stovky jiných a přesto si u mě získala zvláštní místo. Na to že je to autorčina prvotina nám krásně vykreslila romantickou linku a i přesto že jsem hned od začátku tušila jak to skončí mě dokázala překvapit. Velmi jsem si užívala různé narážky na Harryho Pottera i ostatní, které jsem rozpoznala, ale věřím že jsem nenašla všechny, je jich tam opravdu požehnaně. Hlavní postavy mi téměř ihned přirostly k srdci. Styl jakým byla kniha napsaná, tedy text a časté chaty mi velmi zpříjemnily knihu. Když jsem se u nějakých pasáží nudila (což se moc nestávalo) tak většinou po dvou až třech stránkách následoval chat při kterém děj a stránky ubíhaly rychleji. Takové knihy chci častěji. Doporučuji, krásná oddechovka. Hodnocení 88% (4.4 hvězdičky).

31.10.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem měla už dávno v povinné četbě a nelituji toho že jsem si ji přečetla. Byla čtivá, tedy většinou, pěkná a taková trochu poučná. Měla v sobě to kouzlo psaní, sice je spíše pro mladší, ale přečíst si ji mohou i starší. Doporučuji. Dávám 79% (3.9 hvězdičky)

17.05.2020 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Dvojka se mi líbila stejně jako jednička, děj byl skvělý a příběh taktéž. Doporučuji těm kteří nečetli a měli by to napravit. Sice to není tak záživné a skvělé jak nadcházející díly, ale stojí za to. Dávám 72% (za mě 3.6 hvězdičky)

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Páni....bylo to moc super, co k tomu dodat. Žasla jsem nad tím jak málo se to lišilo od filmu, trochu mě místy štvalo chování postav, jinak mě to ale hrozně bavilo. Haymitch mi naopak příšel sympatičtější ve filmu, ale ke konci byl taky super. Cinnu jsem si hned oblíbila, trochu mě mrzí že se ve filmu neobjevila ta záhavá dívka která nemohla mluvit. Rozhodně stojí za to přečíst, je to povinností asi jako Harry Potter nebo Píseň Ledu a Ohně. Doporučuji! Hodnocení 90% (4.5 hvězdičky)

08.11.2020 5 z 5

Marvel Studios: Encyklopedie postav Marvel Studios: Encyklopedie postav Adam Bray

Kniha, která vám pomůže projít si světem Marvel, krásně vám pomůže pochopit různé zápletky, věci které jsou ve filmu naznačeny jsou tu krásně vysvětleny. Obsahuje události filmů do Captain Marvel, takže tam událostí Avengers: Endgame nejsou a tedy tu naštěstí nejsou velké spoilery, které by začínající Marvel fanoušky akorát odradily. Filmy postav jako jsou např. Spiderman, Hulk apod. tu nečekejte, je tu oddělení Avengers (v knize) kde jsou jen hlavní informace, takže se toho o tom moc nedozvíte (to mě trošku mrzelo). Jinak fanouškům Marvel musím jen doporučit! Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky)

24.10.2020 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Upřímě teď jsem to dočetla a mám z toho takové divné pocity. Ne že by se mi kniha nelíbila, to naopak ale nějak jsem nepochopila jak to dopadlo a doteď to nechápu...ale není pochyb o tom že se mi kniha moc líbila, je vidět že autorka ví jak psát. Ovšem jsou tu i věci které musím vytknout, například velmi pomalý rozjezd...od knihy jsem čekala že bude celá popsaná plavbou o které jsem tehdy ještě nevěděla že trvala pouze několik hodin. Každopádně dvě třetiny knížky jsou popsané cestou k popřeží, k lodi, trochu mě to zklamalo. Další věc souvisí s tou první. Je to docela krátce popsaná tragédie, potopení. To mě taky mrzelo, včetně toho že jsem si myslela že všichni hlavní hrdinové přežijí. Jinak knize dávám 84% (4.2 hvězdičky) a vřele doporučuji lidem, kteří mají rádi např. potopení Titanicu

10.05.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Povídky byly skvělé, líbil se mi nejvíce Příběh tří bratří. Kiha byla velmi odpočinková a doporučuji ji každému čtenáři který je do světa HP blázen jako já. Nejlepší z celé doplňkové četby, dávám 87% (4.4 hvězdičky)

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Dočteno. Musím říct že jsem knihu četla i na platformě Wattpad, tenkrát jsem v ní viděla jakési kouzlo a chtěla číst stále dokola. Mezitím jsem zapomněla o čem to bylo a když dočetla znovu, naprosto jsem chápala svoje dřívější pocity, kniha totiž vůbec neskončila jako většina young adult, to je možná i důvod slabého hodnocení knihy. Mrzí mě to.....tato kniha je něco mezi příběhem na wattpadu a knihou, takový průměr, ale velmi zajímavý průměr s koncem na zamyšlení. Rozhodně doporučuji si přečíst, dost mě bavila. Rozhodně víc než autorčina prvotina, Clarity. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky).

02.11.2020 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Řekla bych úžasný konec trilogie, ale....mno, každopádně díl byl skvělý. Byl jen o něco malinko slabší než dvojka (snad jen kvůli tomu že tam Rhys a jeho dvůr dostal trochu méně prostoru a příběh se více zaměřil na výslednou bitvu). Prve jsem měla obavy z délky knihy a měla jsem problém začít číst, ale postupem času mi to přestalo vadit. Když ke konci kniha skončila vcelku jak já říkám otevřeně nostalgicky, nemohla jsem přestat koukat do prázdna z nezodpovězených otázek. Ty vztahy mezi nejužším kruhem a Feyřinými sestrami, Tamlinem a Lucienem...prostě jsem z toho psychicky nemohla a musela si od knih chvíli odpočinout. Rozhodně doporučuji. Hodnocení za mě 90% (4.5 hvězdičky)

31.07.2020 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Zase další kniha od úžasné Kiery Cass. Musím říct že na Selekci to nemá, ale je to stejně super. Kahlen mi rychle přirostla k srdci a kniha se krásně četla. Jen mě trochu mrzí konec (taky začátek), mluvím tady o ztrátě paměti. To mě trochu nesedělo, ten konec chápu ale na začátku jí byla nějak vymazána paměť, né úplně ale stejně jsem moc nepochopila k čemu. Na konci to chápu. Knihu doporučuji, dávám jí 85% (za mě 4.3 hvězdičky)

05.05.2020 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha byla odpočinková, krásné doplnění k trilogii Selekce, naštěstí se vůbec netýká Dcery a Koruny. Je to povídková četba, čte se krásně, v knize jsou v hlavní roli postavy Maxona, Marlee, Amberly v době její selekci a další. Doporučuji, velmi. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

05.05.2020 4 z 5

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Nějak jsem se na ni těšila, tak jsem si ji přečetla a dostala to co jsem chtěla. V půlce knihy jsem si ale přečetla recenze a tak nějak mě na chvilku opustila ta euforie, ale jak jsem to dočetla, divila jsem se že lidé píšou takové recenze, nakonec kniha byla skvělá. Hrozně mě bavila, sice ano, děj byl lehce předvídatelný, ale nebylo to nijak hrozné. Hrozně se mi líbila scéna u nějaké z těch posledních kapitol, takový ten zvrat......kdo jste četli, asi víte o čem mluvím. Autorka nás hrozně napínala a opravdu to vypadalo že Bea prožívá takový milostný trojúhelník, ale ona nás překvapí takhle. Každopádně obálka, ta je za mě top. Hrozně pěkná, skvěle se k příběhu hodí. Hlavní mužská postava mi byla moc sympatická, celý příběh mě bavil. Doporučuji. Hodnocení 89% (4.5 hvězdičky)

15.11.2020 4 z 5