veriszv veriszv komentáře u knih

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Zajímavá povídka...ilustrace krásně dokreslují příběh...

14.11.2017 3 z 5

Minimalismus Minimalismus Martina Bechyňová

Spousta myšlenek...myslím si, že to nejsou myšlenky nijak zvlášť převratné, ale kniha se mi četla dobře. Ukrývá v sobě mnoho témat a mě bavilo u nich nechat plynout svoje myšlenky a rozvíjet je dál. Rozhodně koupě nelituji, i když mi přijde trochu matoucí označení knihy jako autobiografického příběhu.

14.11.2017 4 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Pěkné, ale konec mě zklamal, čekala jsem něco originálnějšího. Takto to na mě působilo, že autor nevěděl, jak knihu ukončit.

03.08.2017 3 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Kniha jemně a přirozeně, tak, že se dotkne každé duše, která není lhostejná, podává svědectví o tom, že žít je jednoduché a přitom tak složité. Krásné, díky :)

20.07.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Za pět hodin přečteno :) Přesně jak píše v doporučení Milan Lasica: "lahkým perom o vážnych veciach" ! :) Těším se, až se ke mě dostanou další knihy pana Hartla :)

29.12.2016 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

I když je knížka lehkou oddechovkou, tak zároveň dle mého názoru není jen plytkou slaďárnou. Moc se mi líbila!

15.09.2016 4 z 5

Druhá Druhá Jiří Špaček

Skvělé, děsivé, skvělé!!!

17.08.2016 5 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Kniha byla pěkná, ale myslím, že mezi všemi foglarovkami slabší

10.08.2016 2 z 5

Silný příběh, který mě oslovil. Líbilo se mi sledovat proměnu obou manželů. Z těch, které Harold potkal, jsem měla nejradši Martinu :)

09.06.2016 5 z 5

Zase jsem se po dlouhé době u knihy smála nahlas! :D

14.05.2016 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Knihu jsem přečetla během pár hodin. Čtivá se super nápadem, ovšem hodně předvídatelná. Myslím, že by se z nápadu dalo vytěžit víc. Ale skvělá oddychovka obzvlášť pro milovníky kávy

11.04.2016 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nejlepší knížka od Greena, co jsem četla ❤

10.04.2016 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Tento příběh je opravdu hodně silný. Nejvíc mě fascinovalo to, jak Anne, ačkoliv byla tak mladá, přemýšlela a dívala se na svět, i když jí v něm nebylo umožněno naplněno žít.

22.03.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Knížka byla super, bavila mě a přečetla jsem ji jedním dechem během několika hodin. Bylo tu spoustu akce, líbilo se mi jak se zbývající čtyři dívky sblížily. Nicméně mě mrzí, že nebylo vše dotaženo do konce. V knížce mi chybí spoustu vysvětlení...tajemství ohledně otce, konečné shledání Americy a Maxona, vztah Maxona a Aspena...a další věci, které by podle mě autorka mohla více rozvést. I přesto to byl skvělý konec série a určitě se k ní ještě někdy vrátím :)

23.11.2015 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Knížka mě mile překvapila :) A daleko, dle mého názoru, předčí první díl!

11.08.2015 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Kniha mě příjemně překvapila. Myslela jsem, že mě to bavit nebude, protože je to určeno především pro mladší čtenáře než jsem já a navíc je to mytologie...ale knížka mě bavila celou dobu a už se těším na další díl! :)

09.08.2015 4 z 5

Churchillova sekretářka Churchillova sekretářka Susan Elia MacNeal

Super kniha, která je plná akce. Trochu trvalo než jsem se do ní začetla, ale potom už se nešlo odtrhnout :)

23.07.2015 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Pro mě se jednalo o hodně náročnou četbu. Ale příběh to je skvělý a i přes náročnost hodně čtivý :)

28.06.2015

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Musím říct, že knihu jsem se rozhodla přečíst kvůli osobnosti Václava Havla, kterého prostě obdivuji a měla jsem ho jako člověka ráda. Z počátku mi trvalo než jsem se do toho dostala...ale nakonec mě hra velmi bavila. Zasmála jsem se u toho a musela neustále obdivovat Havlovu genialitu. Nejsem si jistá, zda chápu...ale i kdyby ne, hra mě obohatila. Chtěla bych to ještě vidět jako divadlo, což by si myslím, řadu věcí ujasnilo. Přece jen je lehké se v tom ztratit.

08.05.2015 4 z 5