Vecko99 Vecko99 komentáře u knih

Vinnetou III Vinnetou III Karel May

Nejsmutnější kniha z jedné z nejlepších trilogií všech dob.

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Vynikající detektivka, která nám dále odkrývá osobnoct Harryho Hole, který je na jedné straně brilantní detektiv, ale na druhé člověk, který veškeré špatné věci musí utopit v alkoholu. V této knize Nesbø brilantně popisuje několik příběhů, odehrávajících se v období asi 50 let, aby je nakonec všechny propojil a odhalil tím vraha. V této knize také poprvé vystupuje Harryho úhlavní nepřítel z detektivního sboru.

Poklad ve Stříbrném jezeře Poklad ve Stříbrném jezeře Karel May

Pro mě jednoznačně nejlepší knižka od Maye. Nechybí jí vůbec nic a několikrát jsem se k ní vrátil a ve filmové podobě se k ní vracím skoro každý rok. Klasika, kterou snad musel číst každý kluk.

20.01.2012 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, která pojednává o válce, ale hlavně také o důvěře a přátelství.

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

První kniha o svérázném detektivovi, který si vše dělá dle svého a skoro nikoho nerespektuje, ale díky svým metodám má úspěch. Tento příběh se odehrává v Austrálii, kam je Hole poslán jako vyslanec norské policie. Jo Nesbø má originální způsob vyprávění, kterým vás donutí přečíst knihu skoro jedním dechem.

18.01.2012 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Jedna z klasických knížek pro děti, kterou čtou rádi i dospělí...

23.01.2012 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Verne věděl jak napsat poutavou knihu pro mládež a myslím, že v této to plně dokázal. Každý po přečtení této knihy snil o tom jaké je to mít dva roky prázdnin :)).......

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Co dodat k této naprosté klasice, kterou každý četl a pokud ne, tak aspoň viděl film...

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Jako jednu z mála knih od Maye si jí ještě pamatuji a osobně jí považuji za jednu z nejlepších od něj.

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Nejlepší kniha od Julese Verna

To To Stephen King

Nejlepší hororová kniha všech dob

19.01.2012 5 z 5

Vynikající pojednání o tom, že ten kdo byl jednou ve válce a šlo mu každý den o život má už jiné priority než ostatní a jeho začlenění do poválečené společnosti je těžké, někdy nemožné....

18.01.2012 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Jedna z nejlepších a zároveň i nejsmutnějších knížek od Ericha pojednávající o přátelství a lásce.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl Millenia s prvním tolik nesouvisí. Sice dále rozvíjí osudy dvou hlavních hrdinů, ale tentokrát je to hlavně o minulosti Lisbeth a spíš než detektivka je to temný thriller. Škoda konce, který nemusel být tak přitažený za vlasy.

Turista Turista Olen Steinhauer

Povedené špionážní drama, které se velmi dobře čte i těm, kteří neholdují tomuto žánru.

19.01.2012 3 z 5

Nejslabší z trilogie, ale rozhodně ne špatný román, který uzavírá osud Lisbeth a její rodiny.

18.01.2012 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Vynikající severská detektivka. Někomu se může zdát ze začátku nudná, ale je to nutné, aby se poté čtenář vyznal v množství postav, které v tomto prvním dílu vystupují.

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Jak už je u zvykem, opět nám autor servíruje propracovanou detektivku, v kterém se tentokrát musí spojit se svým hlavním nepřítelem, aby mohli vyšetřit Harryho poslední případ u policie.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další skvělé pokračování osudů Harryho Holea. Nejen, že sledujeme jak se Harry se popasuje s dalším zločinem, ale zároveň víc a víc nahlížíme do Harryho života. Vedlejší linka knihy je neméně zajímavá a Harry je dál posedlý tím přijít na to, kdo mu zabil kamarádku ze sboru.