Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.72007

Harry Hole (1.)

Flaggermusmannen

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1997 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Kopta24.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Netopýr funguje jinak než Sněhulák. Funguje lehce chaotičtěji a osobněji. Je to román, který se nás spíše snaží seznámit s Harrym jako takovým a jeho osobností a charakterem. Nějaká kriminalita se tam řeší až na druhém místě, což je ve Sněhulákovi přesně opačně. Proto se to moc nedá srovnávat. Typ takovéhoto díla musel být napsán a je lehce horší, ale já si nestěžuji. Myslím, že napsat takovéto dílo musel být nezbytný krok a přistupuji k tomu i tak, že se mi to líbilo a užil jsem si to. Horší než Sněhulák, ale pořád hodně dobrá kniha.

LanternDream21.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přestože se jedná o první díl, četla jsem Netopýra až jako druhého - po Pentagramu. Nebudu lhát, bála jsem se zklamání, obzvlášť po přečtení některých zdejších komentářů. Pokusila jsem se je však hodit za hlavu a ponořila jsem se do čtení.
Stačilo pár stránek a já jsem se začínala cítit klidnější a klidnější. Děj mě přenesl do Austrálie, každým vláknem svého bytí jsem absorbovala atmosféru Sydney, města, kde jsem nikdy nebyla, přesto jsem ho však vnímala všemi smysly. Poznala jsem mnoho míst a spousty zajímavostí ze země našich protinožců. Nakoukla jsem do australského podsvětí a prožila jsem momenty největšího napětí (autor je nejdřív dávkoval velice odměřeně, aby mě jimi pak zahltil od hlavy až k patě). Od určité části jsem už vyloženě hltala jednu stránku za druhou, protože jsem měla tolik návrhů na vraha, že jsem už prostě potřebovala vědět, kdo to tedy je.
Co však oceňuji nejvíce je samotná postava Harryho, do které jsem se vcítila neskutečným způsobem. Moc jsem si ho oblíbila a chci ho lépe poznat. Proto teď Netopýr poletí zpět na čestné místo v mé knihovničce a z poličky mi polezou Šváby. Už se těším.
Pět hvězdiček. *****

Bybyla20.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nedopatřením jsem se do četby série s Harrym pustila napřeskáčku a tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc ( z prvních 4).

helusa218.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tak mám první díl Harryho za sebou. Bylo to napínavé, místy vtipné (tady jsem Nesbø poznávala - občas hlášky a obraty jak z Doktora Proktora) a dokonce poučné. Historické a místopisné vsuvky mě neobtěžovaly, byly napsány poutavě.
Když byly v polovině knihy mrtvé obě postavy, které jsem podezírala, trošku jsem se lekla, co bude ve zbývající polovině, ale zbytečně - jen jsem zírala!!! Konec nešlo nedočíst naráz ;-) Těším se na další díl :-)

Pav14.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Trochu cestopisný... trochu erotický... Je mi líto, ale do poloviny knihy jsem se horko těžko propracovala. Mnoho zbytečných stran, kniha mohla být o polovinu kratší. Příběh ve mě nenechal takový ten pocit, že potřebuji přečíst další díl. Ale předchozí recenze mě měli varovat :-) Takže 2 hvězdičky s odřenýma ušima.

Space.Junkienka01.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Dlouho jsem čekala než se u mých dalších oblíbených severských autorů (Adler-Olsen, Ohlsson, Läckberg, Kepler apod.) naskytne delší odmlka, abych se v klidu mohla pustit do celé série právě od "Nesba". Všichni okolo z něj byli nadšení a kupovali a četli a.... A já teď nevím.... Uznávám, že postava Harryho se mi líbila od začátku - nevím ani proč, když není jiný než ostatní policisté, ale prostě mne zaujal. Děj sám o sobě taky....vždyť tam šlo o vraždu, cestování, historii (a ta nebyla psaná nějak nudně jako u jiný knížek), ale i vztahy apod....Jenom to vyřešení celého případu....Nějak mě zklamalo, že Harry obvinil pár lidí se vší policejní parádou okolo, aniž by kdokoliv z nich byl vrah... Samozřejmě ho nakonec chytl...ale...prostě... nevím....nevím...nevím....Každopádně se chystám na další díl :D

edith7901.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ze začátku mě kniha vůbec nebavila. Další kriminalista s temnou minulostí a spoustou problémů. Ale postupem času jsem si Harryho celkem oblíbila. Navíc děj se začal celkem slušně rozjíždět a konec byl vážně napínavé počtení. Na plný počet to není, ale i tak je to dooost dobré.

ivulka1518.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přečtení nějaké knihy od Jo Nesba jsem dlouho odkládala, nebot mne hodně lidí strašilo,že jsou hodně drsné. Ale za mě super detektivka,která má všechno co by mít měla. A Harry Hole je sympaták i když to není žádný "drahoušek".

Nallim14.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Prvním díl za mnou :) Když jsem se rozhodoval co číst, byl mi doporučen Jo Nesbo, ale už mi tolik nebyl doporučován první díl, ale když už začít, ta od začátku. Ze začátku mě to až tak moc nechytlo a četl jsem jen mimořádně. Mezitím jsem to proložil novým dílem Hraničářova učně a nejspíše jsem se díky tomu opět rozečetl a po dočtení Hraničáře, jsem netopýra dočetl poměrně rychle a musím říct, že druhá půlka knížky mě už i bavila a už se těším na další díl. :) Na konci mě zamrzelo, že po vyřešení případu už nepadla zmínka o Birgittě.

Lolila05.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ak čítate prvý diel a máte pocit, že nič moc, nedajte sa odradiť. Tu sa len rozbieha, ale každý ďalší
je lepší a lepší:-)

dadan4403.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

VÝBORNÁ DETEKTIVKA.

trudoš02.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Netopýr je první knihou uvádějící na scénu norského detektiva Harryho Holea. Ten cestuje do Austrálie vyšetřit vraždu Inger Holterové, aby ke svému překvapení zjistil, že u protinožců běhá sériový vrah blondýnek. Místo severského prostředí tedy zavítáme do Skippyho domoviny, což je příjemná změna oproti všem těm depresím z fjordů a sobů. Tedy ne že by se Nesbø dokázal nějak vyhnout temnotě na duši. I když jeho postavy hýří svérázným humorem, ten pouze zakrývá ošklivé šrámy z jejich pohnuté minulosti.
Ani samotná zápletka není k zahození. Autor sice příliš nepřekvapí nějakým šokujícím rozuzlením, na druhou stranu přesně ve chvíli, kdy už si myslíte, že víte, jak to všechno bylo, vše obrátí naruby a jste zase na začátku. Osobně mi vyhovuje právě ta snaha jít spíše ve šlépějích anglo-amerického thrilleru, než dostát standardům skandinávské kriminálky. Navíc se zde poprvé mluví o příčinách Harryho alkoholismu, takže v rámci pochopení pozdějších souvislostí je román prakticky nezbytností.

sackrebleu25.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Prvá kniha od Nesba, ktorú som čítala. Očakávania boli vysoké vzhľadom na jeho reputáciu, ale bohužiaľ prvý diel s Harrym Holeom mi absolútne nesadol. Nepresvedčila ma zápetka celkovo a ani samotný Harry mi neprišiel nijako zaujímavý. Celkom sklamanie.

KitaB22.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborný! Zakousla sem se do toho, nečekaný zvraty, četlo se to skvěle :)

Knihoholka:'3321.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Na Nesba jsem se chystala už pěkně dlouhou dobu a strašně jsem se chtěla dozvědět, co je na něm tak dokonalého, jak všichni s radostí tvrdí. Knížka mě vážně celkem zaujala, četla se sama a rychle. Vrah byl pro mě absolutním překvapením a byla jsem ráda, že mě autor dokázal překvapit. Harry Hole je skvělý charakter, ale.. Něco mi tam trošiiinku chybělo a sama nevím co. Proto jsem dala 4 hvězdy.

Etule21.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nebudu vám lhát, Nesbův Syn, kterého jsem četla jako prvního nasadil opravdu velmi vysokou laťku. Tak vysokou, že ji Harry svým prvním případem nedokázal překonat. Knihu jsem četla nezvykle dlouho a některé pasáže mi přišly příliš zdlouhavé. Dokonce jsem se těšila na konec, ovšem nikoliv proto, že jsem se nemohla dočkat odhalení, kdo je vrahem.
Nicméně jako představení poněkud nevyrovnané a netradiční osobnosti Harryho postavy dobré.
Takže rozhodně sérii nezavrhuji. :)

rene692719.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Harry si mě díky svému charakteru hned získal. Těšim se na další knihu s tvrďákem Holem :)

davas13.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

asi je škoda ,že tuhle knihu s Harrym jsem četl po Sněhulákovi,Července,Pentagramu a dalších ...na prvotinu super,ale proti těm dalším dílum slabší ....přesto velmi kvalitní čtení za 4 hvězdy

raffi05.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Keby som bola sériu s HH začínala touto knihou, nikdy viac by som už po Nesbovi nesiahla. Celá kniha mi prišla odfláknutá, povrchná... zaujímavé boli snáď iba informácie o Austrálii a živote tam.

Prajzič01.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hledal jsem něco podobného jako 5 dílnou sérii od Keplera a narazil na tohle...nešlo se mi do prvního dílů začíst, ale vydržel jsem 1 díl mě nijak moc neoslovil . Začínám teď 7 díl a jsem nadšený ten opilec co s tím nemůže nějak přestat si mě dostal na svou stranu a já mám jen obavu co zas budu hledat až ta skvělá série skončí :(

Disease30.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na prvotinu hodně dobré. Ke konci sice trochu ukecané, ale v pohodě.

Kubíííína27.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto, naprosto fantastické!

Hodža24.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

No, já osobně Netopýra četl jako první...a zůstal jsem u něj nadále...

Didi1523.03.2016

Nejslabší díl, číst to jako první, tak Nesba ihned zavrhnu:)

Smiragl21.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

konečně jsem se dostala k prvnímu dílu o Harrym, těším se na další :)

konicekbily21.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Samozřejmě, že jsem od autora Jo Nesbo přečetl celé jeho dílo a musel jsem se vrátit k prvnímu dílu, abych se ujistil, zda mu nekřivdím svým hodnocením. Ale ne!!! Opravdu poměrně slabá prvotina, ale naštěstí se potom polepšil a se skvělou překladatelkou to dokázali - a připravili mi dny báječného čtení.

Aymira20.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na Nesba jsem se chystala dlouho a řekla si, že to zkusím hezky od začátku. Bohužel mě Netopýr vůbec nezaujal, nenašla jsem si v knize nic a nikoho sympatického a tak další Nesbovy knihy odkládám na neurčito (protože podobně to cítím i na začátku druhé knihy). Je to více méně můj problém, prostě jak jsem se do knihy nemohla začíst, tak mi tak nějak bylo fuk jak to s kým dopadne.

danka1319.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Přečetla jsem z této série 7., 8. a 10., potom mi manžel na vánoce koupil téměř všechny další díly, tak jsem se pustila do prvního. První polovina nic moc, pak se to trochu rozjelo. Dám si pauzu, pak se pustím do dalšího dílu.

Emetiore17.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Jako kniha na víkend nebo do vlaku parádní. Rozhodně musím pochválit stručnou exkurzi do austrálské mytologie, rovněž postavy jsou docela živé. Ono je to vlastně celé napsáno dost hezky, akorát v tom hlavním, tedy v detektivní zápletce, román trochu drhne. Dobré ale je, že skoro dřív, než si uvědomíte, že příběh pokulhává, máte dočteno. Nebo není?

Monika_cz11.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Byla to má první kniha od toho autora a vůbec od autora ze severu. Koupila jsem si ji, protože jsem stále slyšela samou chválu. Kniha se mnou procestovala celou Itálii, přečetla jsem jí jedním dechem. Byla jsem naprosto uchvácena. Velice se mi líbí styl psaní a vyprávění. Hned od začátku se detektiv Harry Hole stal mým hrdinou. V porovnání s dalšími díly patří sice tento mezi slabší, ale právě díky němu se postupně dostávám k těm lepším a lepším. Navíc si této knihy cením o to víc, protože mi ji autor vlastnoručně podepsal.