Netopýří muž

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. ... celý text

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.72539
Série:

Harry Hole (1.)

Originální název:

Flaggermusmannen (1997)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (521)

Přidat komentář
Láďa92
včera

Bohužel mě kniha příliš nenadchla, některé pasáže mi přišli zbytečné a nudné, příběh mě nedokázal vtáhnout a knihu jsem dočetl spíše ze setrvačnosti. Doufám, že další díly budou lepší.

Skupa
předevčírem

Dlouho jsem se odhodlával k četbě až se tak stalo.Kepler to sice není,ale vůbec to nevadí čtivé velmi pro mě :-)

Miliarda
26. dubna

První kniha ze série o Harrym Holeovi mě chytla od samého počátku a už mě nepustila. Bohužel jsem udělal tu chybu, že jsem knihu četl až po přečtení Sněhuláka a tudíž jsem měl porovnání s již takto mistrovským dílem a tudíž nemůžu hodnotit plným počtem hvězd jak bych za normálních okolností hodnotil, ale 4 hvězdy si kniha rozhodně zaslouží :)

Kamcatak
21. dubna

Je to moje první kniha od Nesba, tak nemohu srovnávat s těmi jeho pozdějšími, lepšími kousky. Ale když srovnám se vším, co jsem doposud četla, absolutně mi chybí větší pocit napětí, originalita případu, vzrušující vyšetřování atd... myslím že nic z toho Netopýr nemá. Naopak co má, je zajímavá lokace - Austrálie. Autor do knihy zahrnul australské příběhy a legendy a já díky tomu poznala nová místa a to bylo super.

Upřednostňuji číst série od prvního dílu popořadě a tak jsem začala Netopýrem. Na to, kolik chvály jsem na Nesba slyšela jsem se divila, že to kdovíjaká bomba není, ale to přece nevadí, ne každého autora prvotina musí být bomba. Myslím ale, že další ten slabší kousek Švábi asi přeskočím a vrhnu se rovnoou na ty severské bomby.

Maruninek
20. dubna

Mou první přečtenou knihou od Nesba je "Syn". Poutavě napsaná od samého začátku až do konce. Vřele doporučuji.

ufounek17
17. dubna

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že me mile překvapila,napínavé, vtipné a ten konec překvapující. Moc se mi líbila a určitě půjdu po další...doporučuji

swon
17. dubna

Uf, tak nevím...Přijde mi, že v prvním románu se Jo Nesbo potřeboval rozehřát. Četla jsem ještě Spasitele a tam jsem se od knihy nemohla odtrhnout. V případě Netopýra jsem se vyloženě nutila, abych četla dále. Vůbec mě nebavily pasáže popisující kulturu původních obyvatel Austrálie. Děj byl napínavý tak v poslední čtvrtině. Pro mě tentokrát zklamání. Na další díly se vrhnu a doufám, že mě budou bavit víc.

Alethea_k
15. dubna

Konečně! Jsem se dostala k sérii od Nesba. Od začátku se mi styl psaní líbil. Bohužel, někdy se mi zdály popisy zdlouhavé a v některých pasážích mi nedělalo problém se od knihy odtrhnout. Do poslední chvíle jsem ale neuhodla, kdo je vrah. Rozhodně s autorem nekončím a plánuji si přečíst ostatní díly.

DoDidDone
11. dubna

Na první dílo z jeho série mi Netopýr připadá kvalitní a možná bych i řekl, že lepší, než druhý díl ze série. Dal bych pět hvězdiček nebýt dlouhých odboček k hadům, které mi přišly zbytečné a při čtení jsem měl chuť přeskočit celý odstavec či kapitolu, ve které se o nich bavili.

Ewellyn
02. dubna

Čitala sa dobre, mala svoje tempo aj keď začiatok bol trochu zdlhavy....asi som čakala trochu viac...určite si chcem prečitať ďalšie Nesbovky, ktoré ma snaď ohuria viac :)

kikidok
01. dubna

Od Jo Nesba jsem už četla Švábi a byla jsem zklamaná, takže jsem byla trošku skeptická. A to mi vydrželo do půlky knížky, kdy mě to absolutně nebavilo. Hlavní vyšetřovatel Harry Hole se případu vlastně vůbec nevěnoval, spíš se zajímal o sebe, o přítelkyni a o kamarády a celkově se tam prostě nic nedělo. Druhá půlka mě bavila podstatně víc, začal se opravdu řešit ten případ a všechno začalo mít spád, nemluvě o konci. Na druhou stranu mě začal detektiv Hole šíleně štvát. Velký plus za anglický fráze, klidně jich tam mohlo být víc.

happy-smile
31. března

Jsem moc ráda, že jsem si před přečtením knihy přečetla zdejší komentáře, díky čemuž jsem věděla, že se jedná o Nesboovo slabší dílo. A je to opravdu tak, na této detektivce nebylo nic výjimečného. Kdybych nevěděla, že může v dalších dílech čekat více, tak bych se do nic asi po tomto dílu nepouštěla. Každopádně se ale vyplatí tuto knihu přečíst, protože ve dvojce se na ni potom autor odkazuje, takže díky tomu budete v obrazu. A taky se tady dozvíte, jak číst správně Harryho příjmení. ;-)

NADEI
26. března

Po trošku delším rozjezdu se kniha četla sama,nějak jsem se nemohla od ní odpoutat,prostě skvělé !

Daisy16
25. března

Po Kathy Reichs, Camille Läckberg, Tess Gerritsen a Chrisovi Carterovi se do mé knihovny dostal další úžasný spisovatel. Kniha nepostrádala děj, napětí, akci, tajemství, humor ani zvraty. A pokud se (podle některých zdrojů) jednalo o slabší díl, nemůžu se dočkat těch dalších.

Alex.rrr
24. března

Kniha se mi celkově líbila, ale mám z rozčarované pocity.. Nevím, jestli jsem šla do této série s velkým nadšením nebo větším očekáváním. Ze začátku se mi zdál příběh takový nijaký a od třetiny se to rozjelo. Musím dát velké plus za to, že vraha neodhalíte hned na začátku a příběh je tím napínavější a nečekáte jen na dočtení knížky. Na druhou stranu je tu kupa zbytečné omáčky a co mi lezlo na nervy bylo neustálé: Pije pivo značky… Jede v autě značky… čistí si zuby pastou… . Ráda si přečtu další knihy ze série, protože mě zajímá její pokračování, ale jako top četbu bych to asi neuváděla. Nicméně neurazí :)

novina
22. března

Začátek byl trochu vleklý, ale pak se to rozjelo a stránky se četly snad samy. Určitě si od autora přečtu i další knihy.

veru.nika
21. března

Moje první od Nesba a určitě né poslední. Super počtení.

Majkrofon
18. března

Moja prvá od Nesba. Zámerne som chcel začať jeho prvotinou a nebolo to vôbec zlé. Príbeh samotný síce mal pár obkľúk a filozofických úvach, to mne však vôbec neprekáža. Skôr mi prišlo, že aj keď to bola kvalitne napísaná detektívka, niečo mi tam chýbalo, niečo šokujúce. Ale určite sa chcem dostať aj k tým lepšie hodnotením knihám od autora, ako rozbeh celkom slušné.

L_Into
16. března

Ze čtyř knih tohoto autora, které jsem dosud četla, je tato zatím nedosažitelně nejlepší. Doporučila bych každému milovníkovi detektivek. Hutná atmosféra, originální příběh, atraktivní lokace, překvapení na konci. Je to severské, a přitom vůbec není...

yellow007
14. března

Jako vzdy, skvele

Luanna
12. března

Netopiera som čítala ako poslednú knihu zo série s Harrym a nesklamala ma. Až do konca som netušila ako to dopadne. Zaujímavé boli aj pasáže venované životu australských domorodcov. Určite budem v čítaní kníh tohoto autora pokračovať.

Mates1993
12. března

Je to velký rozdíl mezi tím staršim (Netopýři muž) a novějším (Netopýr) vydáním?

Diky

Vlčice7
12. března

Začátek se mi zdál zdlouhavý, mnoho (pro mě) zbytečných pasáží. Druhá polovina byla zajímavější, napínavější a konec jsem přečetla jedním dechem, jelikož nebylo až do samého konce poznat, kdo je vrah. Určitě si ale ráda přečtu i další knížky od tohoto spisovatele.

Fíček01
09. března

Po vleklém začátku přišel napínavý a strhující konec...

Jane007
09. března

Jsem trochu v rozpacích. Už jsem od Nesba četla Syna a čekala jsem nářez. Až v půlce knihy se začalo něco dít, do té doby docela nuda. Ale prý jsou první díly s HH slabší, tak tomu dám ještě šanci.

ManželéMannovi
07. března

Slušné tři hvězdy. Příběh mě moc nezaujal. Asi nejsem detektivní typ.

Doubravka1975
07. března

u mě pátá v pořadí čtená a jako první ze série s Harrym. Nejdřív jsem měla pocit, že se to táhne a plno australských legend a anglických vět, které jsou teda na konci přeloženy za co chválím. Ale nakonec shrnuto podtrženo super i když Sněhulák a Spasitel byl o kapku lepší. Všechno do sebe zapadá a vrah opět překvapil. Takže opět plný počet hvězd.

Ran
04. března

Kniha je napínavá od začátku do konce a měla jsem problém ji odložit. Překvapující bylo také to, kdo byl pachatelem.

Henry_1986
01. března

Dlouho jsem se chystal načít sérii s Harrym a jsem rád, že jsem si na to udělal čas...Rád to beru od začátku, takže tohle byla první knížka od autora. Hodnotím to v době, kdy mám přečtené už 3 díly, tak proto jen 4 *...ale to jen oproti dalším dílům...Tady se prostě začtete a nemůžete a hlavně ani nechcete přestat...

Runkyna
28. února

Velice subjektivní hodnocení za dvě hvězdy. Prostě se mi kniha nelíbila a čtení mě nebavilo. Musím se přiznat, že určitou roli tam hráli i to, že Austrálie je mým touhám vzdálena, tudíž přehršel legend a pověstí na mě působilo rušivě. Rozhodně Jo Nesbo umí podstatě lépe.