Netopýří muž

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.72325

Harry Hole (1.)

Flaggermusmannen (1997)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Více informací...

Hosina
včera

Holymu to doopravdy pálí :-). Jinak mě v knize trochu rozčilují věty v angličtině. Že jsou věty přeložené na konci knihy, jsem zjistila až po jejím přečtení. Kdo neumíte anglicky, koukněte na zadní strany knihy.

spackova.p

Moje první kniha od tohoto autora. Trošičku pomalejší rozjezd, ale nakonec jsem se do děje dostala a čtení mě bavilo.

Jiřina58

už jsem přečetla čtyři knihy od NESBO super.

jirka7739

Přečetl jsem všechny Nesbøho knihy a stal se pro mě dnes jedním z "úplně nejvíc nejlepších" spisovatelů.
V sérii jsou lepší kousky (Červenka, Sněhulák...), ale tahle byla mojí první. Mám pro ní tedy vyhrazené místo, protože jí vděčím za spoustu skvělých hodin strávených ve společnosti Harryho.

izfnp

Pre mňa v poradí 3. nesbovka, takže nakoľko som už mala isté očakávania a nakoľko je ľuďmi toľko ospevovaná, trochu sklamanie.

nika-jesterka

Libilo

Mali88

Neřekla bych, že tímto dílem odstartovala moje obliba k Nesbovi. Za mě trochu slabší, ale tak každý spisovatel se díl od dílů vyvíjí a rozvíjí svůj příběh. Nějak jsem se tím prokousala, ale můj oblíbený díl to nebude. Jak píše většina, čekala jsem více.
Nadruhou stranu, možná dám Netopírovi šanci, vrátím se k němu a třeba budu mít už jiný pohled.

Andy6

Moje druhá kniha od Jo Nesbo. Dobrá detektivka,doporučuju.

Ternem

Mezi mé nejoblíbenější ze série nepatří, ale i přesto pro mě dost čtivé a se zajímavým dějem. Harry mě tedy občas zklamal tím, jak se zachoval zklamal, ale to se nedá nic dělat.. Tento díl je navíc ozvláštněn tím, že se neděje v našem starým známým Norsku, což je na vydechnutí fajn. :-)

ArwenAragorn

Pokud bych si knihu přečetla jako první od Nesba, asi bych už jeho knihy nevyhledávala, což by byla škoda

Petruse21
31.12.2016

Čekala jsem více. Harry se choval většinu času jako idiot a s ním i zbytek postav.

theale
27.12.2016

Ze mě "Nesbovec" nebude..

Klára90
17.12.2016

Konečně jsem se dostala k začátku celé série s Harrym. Kniha se mi líbila, i kdyz někdy jsem si říkala,že je tam na mě moc řečí bokem,ale nakonec vše mělo svůj důvod a líbilo se mi,že nám Nesbo přiblížil trochu i australskou historii. Jediné co mě ted mrzí je,že jsem si nedala větší práci se sháněním knih a nezačala celou sérii číst popořadě,protože ted bych byla natěšená na všechny další díly.

kannibal28
13.12.2016

prvá kniha od nesba prečítana a určite budem čítať aj ostatné že vraj su ešte lepšie jak táto preto dávam 4 body

Alaglesia
07.12.2016

Druhá kniha v pořadí od tohoto autora, tentokrát z řady případů Harryho Holea. Děj a hlavní hrdina mě zaujali až po sté stránce. jsem ráda, že jsem nakonec vydržela. Začátek příběhu byl nezáživný, kolem vyšetřování vraždy se tam nic moc nedělo a hrdina byl takový nemastný neslaný. vytrvalost ale růže přináší. Zbytek knihy už jen gradoval. Stejný problém jsem měla s některými knihami od Kinga a nakonec se stal mým oblíbeným autorem. Za ten pomalý a nezáživný rozjezd proto jen tři hvězdy.

petrpospa
22.11.2016

Severská krimi se mi prostě líbí. Možná je to přesyceností americkými nemrtelnými hrdiny, možná je mi Evropské prostředí prostě jen bližší. A že to Nesbø začal v Austrálii? Pcha! Nepodstatný detail! Dobře napsáno, nutí mě být ve střehu a trochu přemýšlet a ne jen hltat text a následně zapomínat, co jsem přečetl. Ano, Harry Holle tady teprve začíná a jeho první příběh není zase tak komplikovaný jako příběhy následující, ale už tady je zřejmá pečlivá a poctivá práce norského autora. Nesbø je mistr slova a neuráží čtenáře holými větami. Přitom nechává prostor pro čtenářovu fantazii a představivost. Prvotině nedávám plný počet hvězd jen proto, abych nevypadal zaujatě. Nebo nezaujatě? Doporučuji všem milovníkům textu i napětí...:-)

natkaf
20.11.2016

Super čtení. Jako první jsme od autora četla Sněhuláka, rozhodla jsme se ale, že ve zbytku série budu pokračovat od začátku. Musím uznat, že příběh není tak moc propracovaný a Harrymu chybí značná část charizma,ale i tak je kniha čtivá, poutavá a mrazivá. Moc se mi líbila zápletka se sériovým vrahem a srdce cirkusáka mi poskočilo. Doporučuju a vrhám se na dalši díl.

Karborund
17.11.2016

Nenadchlo,neurazilo,taková kniha o které za měsíc nevím, že jsem jí četl.Snad bude další díl lepší.

Verrrunka
11.11.2016

Starej dobrej Harry... už mi chyběl :)
Četla jsem nejdřív pár recenzí, kde se psalo, že první díl není až tak dobrý, že to některé čtenáře odradí... No nevím, mně to teda přišlo dost dobrý!
Pravda, občas mě některé pasáže nebavily, zvlášť ty Harryho osobní, ale ono to tam nakonec vlastně všechno patří.
Napínavý příběh, zajímavé pozadí australské historie a pověstí.
U mě teda dobrý! :)

Koubasantiago
05.11.2016

Harryho příběhy jsem začal číst pár měsíců zpět a nemohu se od něho dále odtrhnout. Báječně chytlavé a čtivé.

limruska
04.11.2016

Knihu jsem přečetla, nudná určitě není, ale nijak zvlášť nadšená jsem z ní nebyla. Ale doporučuji přečíst, pro posloupnost dalších ze série. Harry za to prostě stojí.

haluz
02.11.2016

Sice první díl HH ale já jsem ho četla až po Švábech, takže jsem bohužel vědela co se stane.. ale i tak napínavé

pettrass
02.11.2016

Je to dobrá detektivka, ale čekala jsem asi víc (pravděpodobně za to můžou mí přátelé, kteří knihy od Nesba naprosto opěvovali, díky nim jsem si i knihu přečetla a nelituji toho). Kniha mě chytla asi až od druhé třetiny, kdy se příběh více rozvinul. A jsem teda překvapená, že jsem vraha podezřívala a uhodla správně. Určitě v sérii s Harry Holem budu pokračovat a doufám, že knihy budou jen lepší a lepší.

johnny12
27.10.2016

Kniha se mi velmi líbila. Na to, že je to autorova prvotina byla vydařená. Udělal jsem chybu, že jsem tuto knihu nečetl jako první ze série a o hodně jsem se tím připravil. Doporučuji číst chronologicky.

Terry11
22.10.2016

První Nesbo a velké zklamání, jak už tady řada přede mnou přiznala taky. Zkusím ještě jiné jeho dílo, ale jinak se vrátím k Evě Dallas. Tam to panečku odsejpá!

pink_unicorn
19.10.2016

Moje první knížka od tohoto autora a myslím, že u jedné nezůstanu. Čtivé, příběh zajímavý, jen místy malinko vleklý.

JosefTomas
12.10.2016

Beru na vědomí, že Nesbo zde teprve začínal, a tak ještě nepsal tak dobře, jako potom. Jenže tato kniha pro mě byla zklamáním. Příběh je zbytečně natahovaný a musel jsem se nutit, abych to dočetl. Celou dobu mi vrtalo hlavou, co se těm lidem na tom líbí? Sem tam je tam nějaký zvrat, ale když máte pocit, že už by mohl být konec, tak se to rozvine o další pasáž, a tak to spíše nudí. Naštěstí ale posledních 70 stránek dostane spád a nakonec to dočtete a budete relativně spokojeni.

Sighisoara
09.10.2016

Detektivkam se nebráním, ale těmto ano. Na doporučení jsem přečetla Netopýra, následně Sněhulaka a Levharta a ani z jednoho titulu jsem nepochopila, proč to tolik lidí čte.Hlavne proč jsem toho tolik přečetla já :-))

Geramon
09.10.2016

Nikdy jsem moc detektivky nečetl. Ale po přečtení této knihy jsem zjistil, že určitě si přečtu všechny knihy tohoto spisovatele.
Je to zábavné a čte se dobře.
Určitě doporučuji

RSR
01.10.2016

Za mne dobrá. Čtivá, napínavá. Nemyslím si, že by byla horší než ostatní díly s Harry Holem.