Netopýří muž

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vraž...celý text

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.72473
Série:

Harry Hole (1.)

Originální název:

Flaggermusmannen (1997)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (507)

Přidat komentář
Alex.rrr
dnes

Kniha se mi celkově líbila, ale mám z rozčarované pocity.. Nevím, jestli jsem šla do této série s velkým nadšením nebo větším očekáváním. Ze začátku se mi zdál příběh takový nijaký a od třetiny se to rozjelo. Musím dát velké plus za to, že vraha neodhalíte hned na začátku a příběh je tím napínavější a nečekáte jen na dočtení knížky. Na druhou stranu je tu kupa zbytečné omáčky a co mi lezlo na nervy bylo neustálé: Pije pivo značky… Jede v autě značky… čistí si zuby pastou… . Ráda si přečtu další knihy ze série, protože mě zajímá její pokračování, ale jako top četbu bych to asi neuváděla. Nicméně neurazí :)

novina
předevčírem

Začátek byl trochu vleklý, ale pak se to rozjelo a stránky se četly snad samy. Určitě si od autora přečtu i další knihy.

veru.nika
21. března

Moje první od Nesba a určitě né poslední. Super počtení.

Majkrofon
18. března

Moja prvá od Nesba. Zámerne som chcel začať jeho prvotinou a nebolo to vôbec zlé. Príbeh samotný síce mal pár obkľúk a filozofických úvach, to mne však vôbec neprekáža. Skôr mi prišlo, že aj keď to bola kvalitne napísaná detektívka, niečo mi tam chýbalo, niečo šokujúce. Ale určite sa chcem dostať aj k tým lepšie hodnotením knihám od autora, ako rozbeh celkom slušné.

L_Into
16. března

Ze čtyř knih tohoto autora, které jsem dosud četla, je tato zatím nedosažitelně nejlepší. Doporučila bych každému milovníkovi detektivek. Hutná atmosféra, originální příběh, atraktivní lokace, překvapení na konci. Je to severské, a přitom vůbec není...

yellow007
14. března

Jako vzdy, skvele

Luanna
12. března

Netopiera som čítala ako poslednú knihu zo série s Harrym a nesklamala ma. Až do konca som netušila ako to dopadne. Zaujímavé boli aj pasáže venované životu australských domorodcov. Určite budem v čítaní kníh tohoto autora pokračovať.

Mates1993
12. března

Je to velký rozdíl mezi tím staršim (Netopýři muž) a novějším (Netopýr) vydáním?

Diky

Vlčice7
12. března

Začátek se mi zdál zdlouhavý, mnoho (pro mě) zbytečných pasáží. Druhá polovina byla zajímavější, napínavější a konec jsem přečetla jedním dechem, jelikož nebylo až do samého konce poznat, kdo je vrah. Určitě si ale ráda přečtu i další knížky od tohoto spisovatele.

Fíček01
09. března

Po vleklém začátku přišel napínavý a strhující konec...

Jane007
09. března

Jsem trochu v rozpacích. Už jsem od Nesba četla Syna a čekala jsem nářez. Až v půlce knihy se začalo něco dít, do té doby docela nuda. Ale prý jsou první díly s HH slabší, tak tomu dám ještě šanci.

ManželéMannovi
07. března

Slušné tři hvězdy. Příběh mě moc nezaujal. Asi nejsem detektivní typ.

Doubravka1975
07. března

u mě pátá v pořadí čtená a jako první ze série s Harrym. Nejdřív jsem měla pocit, že se to táhne a plno australských legend a anglických vět, které jsou teda na konci přeloženy za co chválím. Ale nakonec shrnuto podtrženo super i když Sněhulák a Spasitel byl o kapku lepší. Všechno do sebe zapadá a vrah opět překvapil. Takže opět plný počet hvězd.

Ran
04. března

Kniha je napínavá od začátku do konce a měla jsem problém ji odložit. Překvapující bylo také to, kdo byl pachatelem.

Henry_1986
01. března

Dlouho jsem se chystal načít sérii s Harrym a jsem rád, že jsem si na to udělal čas...Rád to beru od začátku, takže tohle byla první knížka od autora. Hodnotím to v době, kdy mám přečtené už 3 díly, tak proto jen 4 *...ale to jen oproti dalším dílům...Tady se prostě začtete a nemůžete a hlavně ani nechcete přestat...

Runkyna
28. února

Velice subjektivní hodnocení za dvě hvězdy. Prostě se mi kniha nelíbila a čtení mě nebavilo. Musím se přiznat, že určitou roli tam hráli i to, že Austrálie je mým touhám vzdálena, tudíž přehršel legend a pověstí na mě působilo rušivě. Rozhodně Jo Nesbo umí podstatě lépe.

FreckledCathy
26. února

Chtěla jsem začít pěkně od začátku, takže Netopýr byla moje první knížka od autora. První půlka se mi fakt líbila, s tím, že mi aspoň neuteče část životní story Harryho a pěkně se seznámíme. Líbí se mi styl, jakým autor píše i popisuje věci. Trochu nechápu potřebu těch anglických vět v českém překladu, ale dejme tomu. V druhé části knihy jsem měla ale pocit, že mi něco chybí, proto čtyři hvězdy, ale jsem zvědavá na Harryho další případy!

Leusee
26. února

První knížka co jsem od autora četla a celkem zklamání. Nezajímavý případ a i všechno to okolo. První půlka knížky pro mě byla těžká přelouskat, druhá polovina už byla o něco lepší. Zkusím dát ale autorovi ještě jednu šanci.

DW_Blues
21. února

Ne, nuda to není, napsané je to taky nadprůměrně. Rušivá nejsou ani ta anglická sousloví. Co ale rušivé je jsou autorovy potřeby vysvětlovat. Když někdo neví, že Edvard Grieg byl norský skladatel a že Nick Cave je australský muzikant, tak nevadí, v knize to důležité není. Autor zřejmě předpokládal nějakou svéráznou čtenářskou skupinu. Byl jsem ale ujištěn, že v příštích dílech se to lepší, tak třeba bude i pět hvězd...

Jahoda197
19. února

Váhala jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama, ale nakonec jsem se rozhodla pro dvě. Případ mě vůbec nezaujal a ani okolní děj to moc nezachránil.

Marunator
16. února

Je to nuda. V půli mě to skoro úplně přestalo bavit a jenom ze setrvačnosti jsem to dočetla. Vůbec nechápu, proč je do toho narvané tolik vaty v podobě "reálií" Austrálie a podobně. Pochybuju, že budu od autora ještě něco dalšího číst. PS: knihu jsem četla v angličtině, protože jsem nepochopila záměr překladatele nechávat v českém textu anglické věty

Lana33
16. února

První polovina kniha byla skoro utrpení, musela jsem se opravdu nutit do čtení. Všechno hrozně zdlouhavé, zamotané, o ničem. Poslední třetina knihy už byla lepší. Zkusím ještě další knihy od autora, tak snad budou lepší.

Bab58
14. února

Po přečtení Netopýra ,jsem si jistá že se k autorovi ještě vrátím...

Bab58
14. února

Po přečtení Netopýra jsem si jistá,že se k autorovi vrátím ...

Driftersoul
13. února

Po Spasiteli, má druhá kniha od J.N. a zklamání. Důvodem je křečovitý děj se spoustou laciných kombinací a náhod. Text je často naopak prokládán filosofickými odbočkami, které ač sami o sobě zajímavé, zde působí rušivě.
Zároveň je kniha ovšem velmi napínavá a čte se jedním dechem. K pozitivům také patří podrobný popis australského prostředí, ze kterého lze nasát místní atmosféru, pokud má čtenář duši cestovatele (ideální za asistence Google Earth & Maps with Street View :-). Příjemně autenticky rovněž působí občasné vkládání anglických vět. Takže sečteno a podtrženo: napínavá plus cestopisná oddechovka, ale s kapku sešroubovaným a nepřesvědčivým dějem.

Aerine
11. února

Byla jsem nadšená, australské horké prostředí dalo řadě Harryho jiný rozměr. Zase jsem nepoznala, kdo je vrah a přeskakovala odstavce dopředu, jak jsem byla nedočkavá, co se bude dít dál :-)

Wargo
10. února

Niekedy sú chválospevy veľmi kontraproduktívne... Človek počuje o takej či onakej reštaurácií, ako tam skvele varia, majú príjemnú obsluhu, prostredie dokonalé. Čakáme, ako nás to celé ohúri, a nakoniec prídeme na to, že je to len normálna reštika s ničím výnimočným. Také niečo vo mne evokovala táto kniha po dočítaní. Napriek tomu, že ma až tak veľmi neoslovila (možno austrálskym prostredím - sever mám rádšej, je tam kruto a zima, prostredie sa tak viac hodí k detektívke), tak si rád prečítam všetky "Nesbovky" po rade, a sám si určím, či mi táto reštaurácia príde výnimočná !

IvoB
09. února

Nesbøva prvotina Netopýr trpí především svým velmi pomalým startem, kdy se do první poloviny zdánlivě nic neděje. Až teprve poté autor odhaluje karty a finišuje velmi povedeným a napínavým závěrem. Osobně se mi kniha i přes tento nešvar nekonzistentního vyprávění líbila – je čtivá, občas vtipná, v závěru napínavá a postavy jsou zajímavé. Kvůli slabé první půlce musím ale hodnocení snížit.
Celá recenze: http://vecnykritik.cz/recenze-netopyr-jo-nesbo/

xxtom
08. února

Kniha mě opravdu nebavila. Nějak jsem se nedokázal začíst do děje.

Kočičáci
04. února

Já jsem si paradoxně první díl nechala na závěr celé série....abych mohla začít znovu :-)
Bylo mi po Harrym opravdu smutno, tak se pustím do čtení od začátku, a budu si to pořádně vychutnávat. Jako bonus navíc jsem se rozhodla, že si knihy, které mi chybí, koupím, už žádná knihovna!
V tomto díle se mi moc líbily australské příběhy, uvolnily napětí při odhalování vraha.
Já jinak než za pět v tomto případě dávat neumím :-)