Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.71947

Harry Hole (1.)

Flaggermusmannen

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1997 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
ivulka1518.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přečtení nějaké knihy od Jo Nesba jsem dlouho odkládala, nebot mne hodně lidí strašilo,že jsou hodně drsné. Ale za mě super detektivka,která má všechno co by mít měla. A Harry Hole je sympaták i když to není žádný "drahoušek".

Nallim14.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Prvním díl za mnou :) Když jsem se rozhodoval co číst, byl mi doporučen Jo Nesbo, ale už mi tolik nebyl doporučován první díl, ale když už začít, ta od začátku. Ze začátku mě to až tak moc nechytlo a četl jsem jen mimořádně. Mezitím jsem to proložil novým dílem Hraničářova učně a nejspíše jsem se díky tomu opět rozečetl a po dočtení Hraničáře, jsem netopýra dočetl poměrně rychle a musím říct, že druhá půlka knížky mě už i bavila a už se těším na další díl. :) Na konci mě zamrzelo, že po vyřešení případu už nepadla zmínka o Birgittě.

Lolila05.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ak čítate prvý diel a máte pocit, že nič moc, nedajte sa odradiť. Tu sa len rozbieha, ale každý ďalší
je lepší a lepší:-)

dadan4403.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

VÝBORNÁ DETEKTIVKA.

trudoš02.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Netopýr je první knihou uvádějící na scénu norského detektiva Harryho Holea. Ten cestuje do Austrálie vyšetřit vraždu Inger Holterové, aby ke svému překvapení zjistil, že u protinožců běhá sériový vrah blondýnek. Místo severského prostředí tedy zavítáme do Skippyho domoviny, což je příjemná změna oproti všem těm depresím z fjordů a sobů. Tedy ne že by se Nesbø dokázal nějak vyhnout temnotě na duši. I když jeho postavy hýří svérázným humorem, ten pouze zakrývá ošklivé šrámy z jejich pohnuté minulosti.
Ani samotná zápletka není k zahození. Autor sice příliš nepřekvapí nějakým šokujícím rozuzlením, na druhou stranu přesně ve chvíli, kdy už si myslíte, že víte, jak to všechno bylo, vše obrátí naruby a jste zase na začátku. Osobně mi vyhovuje právě ta snaha jít spíše ve šlépějích anglo-amerického thrilleru, než dostát standardům skandinávské kriminálky. Navíc se zde poprvé mluví o příčinách Harryho alkoholismu, takže v rámci pochopení pozdějších souvislostí je román prakticky nezbytností.

sackrebleu25.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Prvá kniha od Nesba, ktorú som čítala. Očakávania boli vysoké vzhľadom na jeho reputáciu, ale bohužiaľ prvý diel s Harrym Holeom mi absolútne nesadol. Nepresvedčila ma zápetka celkovo a ani samotný Harry mi neprišiel nijako zaujímavý. Celkom sklamanie.

KitaB22.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborný! Zakousla sem se do toho, nečekaný zvraty, četlo se to skvěle :)

Knihoholka:'3321.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Na Nesba jsem se chystala už pěkně dlouhou dobu a strašně jsem se chtěla dozvědět, co je na něm tak dokonalého, jak všichni s radostí tvrdí. Knížka mě vážně celkem zaujala, četla se sama a rychle. Vrah byl pro mě absolutním překvapením a byla jsem ráda, že mě autor dokázal překvapit. Harry Hole je skvělý charakter, ale.. Něco mi tam trošiiinku chybělo a sama nevím co. Proto jsem dala 4 hvězdy.

Etule21.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nebudu vám lhát, Nesbův Syn, kterého jsem četla jako prvního nasadil opravdu velmi vysokou laťku. Tak vysokou, že ji Harry svým prvním případem nedokázal překonat. Knihu jsem četla nezvykle dlouho a některé pasáže mi přišly příliš zdlouhavé. Dokonce jsem se těšila na konec, ovšem nikoliv proto, že jsem se nemohla dočkat odhalení, kdo je vrahem.
Nicméně jako představení poněkud nevyrovnané a netradiční osobnosti Harryho postavy dobré.
Takže rozhodně sérii nezavrhuji. :)

rene692719.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Harry si mě díky svému charakteru hned získal. Těšim se na další knihu s tvrďákem Holem :)

davas13.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

asi je škoda ,že tuhle knihu s Harrym jsem četl po Sněhulákovi,Července,Pentagramu a dalších ...na prvotinu super,ale proti těm dalším dílum slabší ....přesto velmi kvalitní čtení za 4 hvězdy

raffi05.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Keby som bola sériu s HH začínala touto knihou, nikdy viac by som už po Nesbovi nesiahla. Celá kniha mi prišla odfláknutá, povrchná... zaujímavé boli snáď iba informácie o Austrálii a živote tam.

Prajzič01.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hledal jsem něco podobného jako 5 dílnou sérii od Keplera a narazil na tohle...nešlo se mi do prvního dílů začíst, ale vydržel jsem 1 díl mě nijak moc neoslovil . Začínám teď 7 díl a jsem nadšený ten opilec co s tím nemůže nějak přestat si mě dostal na svou stranu a já mám jen obavu co zas budu hledat až ta skvělá série skončí :(

Disease30.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na prvotinu hodně dobré. Ke konci sice trochu ukecané, ale v pohodě.

Kubíííína27.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto, naprosto fantastické!

Hodža24.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

No, já osobně Netopýra četl jako první...a zůstal jsem u něj nadále...

Didi1523.03.2016

Nejslabší díl, číst to jako první, tak Nesba ihned zavrhnu:)

Smiragl21.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

konečně jsem se dostala k prvnímu dílu o Harrym, těším se na další :)

konicekbily21.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Samozřejmě, že jsem od autora Jo Nesbo přečetl celé jeho dílo a musel jsem se vrátit k prvnímu dílu, abych se ujistil, zda mu nekřivdím svým hodnocením. Ale ne!!! Opravdu poměrně slabá prvotina, ale naštěstí se potom polepšil a se skvělou překladatelkou to dokázali - a připravili mi dny báječného čtení.

Aymira20.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na Nesba jsem se chystala dlouho a řekla si, že to zkusím hezky od začátku. Bohužel mě Netopýr vůbec nezaujal, nenašla jsem si v knize nic a nikoho sympatického a tak další Nesbovy knihy odkládám na neurčito (protože podobně to cítím i na začátku druhé knihy). Je to více méně můj problém, prostě jak jsem se do knihy nemohla začíst, tak mi tak nějak bylo fuk jak to s kým dopadne.

danka1319.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Přečetla jsem z této série 7., 8. a 10., potom mi manžel na vánoce koupil téměř všechny další díly, tak jsem se pustila do prvního. První polovina nic moc, pak se to trochu rozjelo. Dám si pauzu, pak se pustím do dalšího dílu.

Emetiore17.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Jako kniha na víkend nebo do vlaku parádní. Rozhodně musím pochválit stručnou exkurzi do austrálské mytologie, rovněž postavy jsou docela živé. Ono je to vlastně celé napsáno dost hezky, akorát v tom hlavním, tedy v detektivní zápletce, román trochu drhne. Dobré ale je, že skoro dřív, než si uvědomíte, že příběh pokulhává, máte dočteno. Nebo není?

Monika_cz11.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Byla to má první kniha od toho autora a vůbec od autora ze severu. Koupila jsem si ji, protože jsem stále slyšela samou chválu. Kniha se mnou procestovala celou Itálii, přečetla jsem jí jedním dechem. Byla jsem naprosto uchvácena. Velice se mi líbí styl psaní a vyprávění. Hned od začátku se detektiv Harry Hole stal mým hrdinou. V porovnání s dalšími díly patří sice tento mezi slabší, ale právě díky němu se postupně dostávám k těm lepším a lepším. Navíc si této knihy cením o to víc, protože mi ji autor vlastnoručně podepsal.

Bilky08.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tak a 4.severan za mnou! A musím priznať, že tento ma oslovil. Po KEPLERovi, LARSSONovi a OLSENovi, ktorých si už teraz pletiem, sa mi tento dostal pod kožu.

Jednak to bolo hlavným hrdinom, ktorý mi veľmi verne pripomenul hrdinov americkej drsnej školy. Jednak spojenie edukatívnych vložiek v spojení s dekukciou a foréznym pátraním detektívov. A v protiklade s tým ma prekvapilo pomalšie tempo príbehu. Neviem, či je táto kniha len výnimka, alebo autor vždy takto zabieha do popisov miesta deja, či historických súvislostí, ale mne to presne sadlo. Oceňoval som nenásilné prepojenie príbehov jednotlivých postáv s históriou krajiny, ale aj ich charakterom a motiváciou, čo mi u OLSENA napríklad chýbalo.

Drobné výtky mám k mluve niektorých postáv, ktoré vzhľadom na svoj pôvod, vzdelanie a životné skúsenosti majú kvetnantý rozprávačský štýl plný metafor a samozrejme ani NESBO sa nevyhol centralizácií skoro všetkých dejotvorných udalostí k hlavnej postave. Ale to už vlastne k tomuto žánru patrí ako teplšské obleky ku komixovým postavám ;)

ODPORÚČANIE: Nečítať po opici ani počas ramadánu či odvykacej kúry na Prednej hore. Zato odporúčam priaznivcom multikulturálnej Austrálie, transvestitom a ľuďom ktorých heterosexualita už nudí ;) 73%

Lucieee9108.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

První kniha od autora. Vzala jsem to pěkně od začátku a popravdě jsem moc nechápala, proč to všichni tak vychvalují. Nicméně jsem si říkala, že začátky jsou vždycky horší, dala jsem tomu šanci, pár nudných pasáží jsem přeskočila a knihu dočetla. Naštěstí další díly už jsou lepší!

MMacicekk05.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Rozhodla jsem se, že začnu číst celou sérii o Harrym Holeovi pěkně od začátku. Kdysi jsem od něj četla akorát Nemesis, a to se mi líbilo, rozhodně víc než Netopýr. Kniha obsahuje spoustu nudných historek o životě v Austrálii, a kdybych tyhle pasáže nepřeskakovala, tak tu knihu ani nedočtu.

Janniska01.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Super,deuhá knížka od tohoto autora,myslím že po něm sáhni znova.

Safrika01.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížka mi byla doporučena a jsem za to ráda. Příjemné rychločtení, takže určitě půjdu do dalších dílů.

Vikina33326.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Vyzdvihla bych hlavně popis Austrálie a dokonalý popis hlavních postav. Člověk jako by je znal osobně.. Detektivní zápletka byla taková zvlášnější a napětí tam bylo slabší. Ale hezké počtení.

honZic25.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

jako první kniha ze séria mě velmi zaujala... ale je vidět, že je to první díl.. jakoby se Nesbo chystal na další látky... ovšem zklamán jsem nebyl, místy mi vadilo však pomalé tempo...