Netopýří muž

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.72229

Harry Hole (1.)

Flaggermusmannen

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1997 ...více

petrpospa
22. listopadu

Severská krimi se mi prostě líbí. Možná je to přesyceností americkými nemrtelnými hrdiny, možná je mi Evropské prostředí prostě jen bližší. A že to Nesbø začal v Austrálii? Pcha! Nepodstatný detail! Dobře napsáno, nutí mě být ve střehu a trochu přemýšlet a ne jen hltat text a následně zapomínat, co jsem přečetl. Ano, Harry Holle tady teprve začíná a jeho první příběh není zase tak komplikovaný jako příběhy následující, ale už tady je zřejmá pečlivá a poctivá práce norského autora. Nesbø je mistr slova a neuráží čtenáře holými větami. Přitom nechává prostor pro čtenářovu fantazii a představivost. Prvotině nedávám plný počet hvězd jen proto, abych nevypadal zaujatě. Nebo nezaujatě? Doporučuji všem milovníkům textu i napětí...:-)

natkaf
20. listopadu

Super čtení. Jako první jsme od autora četla Sněhuláka, rozhodla jsme se ale, že ve zbytku série budu pokračovat od začátku. Musím uznat, že příběh není tak moc propracovaný a Harrymu chybí značná část charizma,ale i tak je kniha čtivá, poutavá a mrazivá. Moc se mi líbila zápletka se sériovým vrahem a srdce cirkusáka mi poskočilo. Doporučuju a vrhám se na dalši díl.

Karborund
17. listopadu

Nenadchlo,neurazilo,taková kniha o které za měsíc nevím, že jsem jí četl.Snad bude další díl lepší.

Verrrunka
11. listopadu

Starej dobrej Harry... už mi chyběl :)
Četla jsem nejdřív pár recenzí, kde se psalo, že první díl není až tak dobrý, že to některé čtenáře odradí... No nevím, mně to teda přišlo dost dobrý!
Pravda, občas mě některé pasáže nebavily, zvlášť ty Harryho osobní, ale ono to tam nakonec vlastně všechno patří.
Napínavý příběh, zajímavé pozadí australské historie a pověstí.
U mě teda dobrý! :)

Koubasantiago
05. listopadu

Harryho příběhy jsem začal číst pár měsíců zpět a nemohu se od něho dále odtrhnout. Báječně chytlavé a čtivé.

limruska
04. listopadu

Knihu jsem přečetla, nudná určitě není, ale nijak zvlášť nadšená jsem z ní nebyla. Ale doporučuji přečíst, pro posloupnost dalších ze série. Harry za to prostě stojí.

haluz
02. listopadu

Sice první díl HH ale já jsem ho četla až po Švábech, takže jsem bohužel vědela co se stane.. ale i tak napínavé

pettrass
02. listopadu

Je to dobrá detektivka, ale čekala jsem asi víc (pravděpodobně za to můžou mí přátelé, kteří knihy od Nesba naprosto opěvovali, díky nim jsem si i knihu přečetla a nelituji toho). Kniha mě chytla asi až od druhé třetiny, kdy se příběh více rozvinul. A jsem teda překvapená, že jsem vraha podezřívala a uhodla správně. Určitě v sérii s Harry Holem budu pokračovat a doufám, že knihy budou jen lepší a lepší.

johnny12

Kniha se mi velmi líbila. Na to, že je to autorova prvotina byla vydařená. Udělal jsem chybu, že jsem tuto knihu nečetl jako první ze série a o hodně jsem se tím připravil. Doporučuji číst chronologicky.

Terry11

První Nesbo a velké zklamání, jak už tady řada přede mnou přiznala taky. Zkusím ještě jiné jeho dílo, ale jinak se vrátím k Evě Dallas. Tam to panečku odsejpá!

pink_unicorn

Moje první knížka od tohoto autora a myslím, že u jedné nezůstanu. Čtivé, příběh zajímavý, jen místy malinko vleklý.

JosefTomas

Beru na vědomí, že Nesbo zde teprve začínal, a tak ještě nepsal tak dobře, jako potom. Jenže tato kniha pro mě byla zklamáním. Příběh je zbytečně natahovaný a musel jsem se nutit, abych to dočetl. Celou dobu mi vrtalo hlavou, co se těm lidem na tom líbí? Sem tam je tam nějaký zvrat, ale když máte pocit, že už by mohl být konec, tak se to rozvine o další pasáž, a tak to spíše nudí. Naštěstí ale posledních 70 stránek dostane spád a nakonec to dočtete a budete relativně spokojeni.

Sighisoara

Detektivkam se nebráním, ale těmto ano. Na doporučení jsem přečetla Netopýra, následně Sněhulaka a Levharta a ani z jednoho titulu jsem nepochopila, proč to tolik lidí čte.Hlavne proč jsem toho tolik přečetla já :-))

Geramon

Nikdy jsem moc detektivky nečetl. Ale po přečtení této knihy jsem zjistil, že určitě si přečtu všechny knihy tohoto spisovatele.
Je to zábavné a čte se dobře.
Určitě doporučuji

RSR

Za mne dobrá. Čtivá, napínavá. Nemyslím si, že by byla horší než ostatní díly s Harry Holem.

Jednoduchej

Průměr

Marelzwareli

Těžkopádnější začátek, nějak jsem se nemohl zakousnout, ale pak už to jede. Nečetl jsem jako první ze série, tudíž jsem byl namlsaný jinými, ale pro sestavení prvotního charakterového obrazu HH nepostradatelný díl!

moudivlacek

Každý o tomto autorovi vyprávěl, jak skvěle píše. Přečetla jsem si Netopýra a byla jsem docela zklamaná, už jsem četla mnohem lepší detektivky. Nemohla jsem se dostat do děje a dokonce jsem chtěla knihu odložit, naštěstí se to nakonec rozjelo.
Akorát doufám, že hlavní hrdina svou velkou neřest v dalších dílech bude mít mnohem lépe pod kontrolou.

ankaras

Má první zkušenost s knihou od tohoto autora. Nemohla jsem se začíst a nadšení nepřišlo, ale nevzdala jsem to a mohu říct, že autor s každou další knihou přidává na síle a píše opravdu skvěle! Takže pokud jste také nebyli 100% spokojeni, doporučuji pokračovat.

Nestorkea

Pro mě byla kniha hezky čtivá, děj ubíhal, mám ráda prolínání minulosti a přítomnosti. Za mě dobré :-)

Blanchi

čtivé, kniha se mi líbila.

Drgajda

Jako mnoho ctenaru zde pisicich i ja jsem BOHUZEL Netopyra cetla az jako nekolikatou knihu o Harrym Holym v poradi. Zhruba ve tretine jsem ji odlozila a docetla az po nekolika mesicich. V porovnani s ostatnimi vyznelo toto dilo zpocatku o dost hure, dej se vlekl, napeti se zacalo zvysovat az v druhe puli. Ale jsem rada, ze jsem vytrvala, nakonec deni nabralo na obratkach, doslo k nekolika zvratum, hlava mi sla kolem, jak je pribeh zapleteny. Rozuzleni bravurni, pro me neocekavane. Dokonale zapadla pasaz o Harryho alkoholovem excesu, clovek si z tohoto prvniho dilu odnese vyborne slozeny obraz charakteru, zivota a minulosti hlavniho hrdiny, coz se v dalsich dilech bude hodit. Za me vyborna detektivka, uz se tesim, jak budu cist dalsi knihy pekne poporade.

Arlienen

Když jsem si četla anotaci ke knize, byla jsem z ní vážně nadšená. Bohužel musím dát knize tři hvězdičky.

Verkavcelka

Po mnoha letech opět čtu, mám z toho radost!
Knihu jsem dočetla, nestalo se mi, že by mě v průběhu čtení nudila.
Místy na mě drsný.

Susan94

Chtěla jsem u Nesba a jeho Harryho číst všechny jeho příběhy od začátku vzhledem k celkovému počtu HH. První díl mi dal nejvíc zabrat, dalo mi práci se dostat do děje, pochopit celého Harryho. Netopýr je takové seznamování, které pro mě bylo celkem trápení, moc mě to nebavilo. Teď mě čeká už jen Přízrak a Policie a rozhodně bych všem doporučila si tím vším společně s Harrym projít od začátku, pak totiž dokážete prožívat co to prožíváte u čtení Červenky - Sněhuláka - Levharta - to je ta sladká čtenářská odměna dokonalé knížky.

Hany.Honey

Tento díl jsem četla až jako čtvrtou knihu od Nesbo a je pro mě nejmíň napínavá. Odkládala jsem ji v pasážích, kde jeho kolega Andrew líčil historky svých předků. Jakmile už tam Andrew nebyl, kniha nabrala hned svižnější tempo.

Ladislav.Knap

Tato kniha mi připadá jako jakákoliv detektivka od Rowlingové, člověk přečte 300 stran za pár hodiny a přitom vůbec nic nezjistí a vše důležité se odehraje až na posledních 50 stranách. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale dávám 4 za velmi zajímavé legendy Austrálců. Doufám, že další díly budou o trochu lepší.

dikobraz

Spokojnost. Sukanice, chlast, drogy... Hmm, Harry sa mi zacina pacit. Ale, hold, dalsi Harry, Bosch, je zatial o par konskych dlzok lepsi. Ale inac to bola kvalitka, na to ze to je prva cast. Paraaadicka. Dalsia seria predo mnou. Ou jeee.

joslin

Já jsem byla zklamaná, bohužel jsem vydedukovala kdo je vrah. Okamžitě jsem si vztekle odfrkla a pokračovala dál. Na můj vkus příliš mnoho okatých vodítek a stop, které nejdou přehlédnout. Další negace jsem měla k Harrymu samotnýmu, jeho tupé sebelitování a utápění se v chlastu mě spíš přišlo trapné, autor si asi trošku vzpomněl na Bukowského a chtěl se v některých zbytečných odstavcích hrabat mozku ochlasty. Inu dobrá. Moje první knížka od tohoto autora, ale dám mu ještě šanci, potřebuji se dopracovat postupně k Sněhulákovi.

Tess33

Super!