Netopýří muž

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.72402

Harry Hole (1.)

Flaggermusmannen (1997)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Více informací...

DW_Blues
včera

Ne, nuda to není, napsané je to taky nadprůměrně. Rušivá nejsou ani ta anglická sousloví. Co ale rušivé je jsou autorovy potřeby vysvětlovat. Když někdo neví, že Edvard Grieg byl norský skladatel a že Nick Cave je australský muzikant, tak nevadí, v knize to důležité není. Autor zřejmě předpokládal nějakou svéráznou čtenářskou skupinu. Byl jsem ale ujištěn, že v příštích dílech se to lepší, tak třeba bude i pět hvězd...

Jahoda197

Váhala jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama, ale nakonec jsem se rozhodla pro dvě. Případ mě vůbec nezaujal a ani okolní děj to moc nezachránil.

Marunator

Je to nuda. V půli mě to skoro úplně přestalo bavit a jenom ze setrvačnosti jsem to dočetla. Vůbec nechápu, proč je do toho narvané tolik vaty v podobě "reálií" Austrálie a podobně. Pochybuju, že budu od autora ještě něco dalšího číst.

Lana33

První polovina kniha byla skoro utrpení, musela jsem se opravdu nutit do čtení. Všechno hrozně zdlouhavé, zamotané, o ničem. Poslední třetina knihy už byla lepší. Zkusím ještě další knihy od autora, tak snad budou lepší.

Bab58

Po přečtení Netopýra ,jsem si jistá že se k autorovi ještě vrátím...

Bab58

Po přečtení Netopýra jsem si jistá,že se k autorovi vrátím ...

Driftersoul

Po Spasiteli, má druhá kniha od J.N. a zklamání. Důvodem je křečovitý děj se spoustou laciných kombinací a náhod. Text je často naopak prokládán filosofickými odbočkami, které ač sami o sobě zajímavé, zde působí rušivě.
Zároveň je kniha ovšem velmi napínavá a čte se jedním dechem. K pozitivům také patří podrobný popis australského prostředí, ze kterého lze nasát místní atmosféru, pokud má čtenář duši cestovatele (ideální za asistence Google Earth & Maps with Street View :-). Příjemně autenticky rovněž působí občasné vkládání anglických vět. Takže sečteno a podtrženo: napínavá plus cestopisná oddechovka, ale s kapku sešroubovaným a nepřesvědčivým dějem.

Aerine

Byla jsem nadšená, australské horké prostředí dalo řadě Harryho jiný rozměr. Zase jsem nepoznala, kdo je vrah a přeskakovala odstavce dopředu, jak jsem byla nedočkavá, co se bude dít dál :-)

Wargo

Niekedy sú chválospevy veľmi kontraproduktívne... Človek počuje o takej či onakej reštaurácií, ako tam skvele varia, majú príjemnú obsluhu, prostredie dokonalé. Čakáme, ako nás to celé ohúri, a nakoniec prídeme na to, že je to len normálna reštika s ničím výnimočným. Také niečo vo mne evokovala táto kniha po dočítaní. Napriek tomu, že ma až tak veľmi neoslovila (možno austrálskym prostredím - sever mám rádšej, je tam kruto a zima, prostredie sa tak viac hodí k detektívke), tak si rád prečítam všetky "Nesbovky" po rade, a sám si určím, či mi táto reštaurácia príde výnimočná !

IvoB

Nesbøva prvotina Netopýr trpí především svým velmi pomalým startem, kdy se do první poloviny zdánlivě nic neděje. Až teprve poté autor odhaluje karty a finišuje velmi povedeným a napínavým závěrem. Osobně se mi kniha i přes tento nešvar nekonzistentního vyprávění líbila – je čtivá, občas vtipná, v závěru napínavá a postavy jsou zajímavé. Kvůli slabé první půlce musím ale hodnocení snížit.
Celá recenze: http://vecnykritik.cz/recenze-netopyr-jo-nesbo/

xxtom

Kniha mě opravdu nebavila. Nějak jsem se nedokázal začíst do děje.

Kočičáci

Já jsem si paradoxně první díl nechala na závěr celé série....abych mohla začít znovu :-)
Bylo mi po Harrym opravdu smutno, tak se pustím do čtení od začátku, a budu si to pořádně vychutnávat. Jako bonus navíc jsem se rozhodla, že si knihy, které mi chybí, koupím, už žádná knihovna!
V tomto díle se mi moc líbily australské příběhy, uvolnily napětí při odhalování vraha.
Já jinak než za pět v tomto případě dávat neumím :-)

oskli

Tak já šla na tuhle knížku chytře a díky ne úplně nadšeným recenzím jsem rovnou zvolila audioknihu. A byla to skvělá volba! Protože prostě kombinace Harry Hole & Hynek Čermák nemůže zklamat :-) Harry s Čermákovým hlasem je bez diskuzí nejvíc sexy chlap na australském kontinentu :-) Pokud při čtení knihy někomu vadí více vyprávěcích pasáží z australské minulosti, tak garantuji, že když je čte Čermák, nenudíte se ani chvilku. Za sebe maximální spokojenost, kniha mě fakt bavila a myslím, že si ji pořídím i v papírové podobě. Bavily mě jak postavy, tak vztahová linie, tak legendy a australská minulost. Jasně, Přízrak a Policie byly mnohem napínavější, temnější, propletenější, ale tohle je za mně skvělý začátek série (začala jsem číst po posledních dvou dílech číst od začátku, abych nepřeskakovala sem tam).

pestas

Z pocatku mi kniha prisla dosti tahla, rozjela se podle me asi tak od poloviny, ale pak se mi libila. Anglicke veticky mi vubec nevadily a az do konce jsem nevedela, kdo je vrah. Urcite s Nesbovymi knihami nekoncim

laydee

Chtěla jsem to zkusit, všichni jsou nejak usnesení knihami od Nesbø, ale pro me je kniha nuda, ani jsem ji nedočetla. Bohužel ani na další se nechystám. Více me chytil Theorin.

Jaruše

Kniha byla velmi napínavá a čtivá. Líbilo se mi, jak Nesbo seznamoval čtenáře s australskou kulturou a myšlením původního obyvatelstva. Taky mě velmi překvapilo, kdo je ve skutečnosti vrah, po celou dobu, co jsem knihu četla jsem neměla nejmenší podezření. Věty v angličtině, na které si někteří stěžovali mi nevadily, naopak mi přišlo, že text oživují. Ke knize nemám žádné výhrady a klidně bych si ji přečetla znovu.

Greengrass

Díky Netopýrovi jsem se seznámila s Harrym. Netopýry mám v oblibě, ale upřímně řečeno, byla jsem ráda, když jsem toho od Nesba mohla vypustit do noci a s úlevou zavřít knihu...po čase jsem však dala šanci dalším Nesbovym zvířatům a autor i hrdina si získali sympatie.

Hosina

Holymu to doopravdy pálí :-). Jinak mě v knize trochu rozčilují věty v angličtině. Že jsou věty přeložené na konci knihy, jsem zjistila až po jejím přečtení. Kdo neumíte anglicky, koukněte na zadní strany knihy.

spackova.p

Moje první kniha od tohoto autora. Trošičku pomalejší rozjezd, ale nakonec jsem se do děje dostala a čtení mě bavilo.

Jiřina58

už jsem přečetla čtyři knihy od NESBO super.

jirka7739

Přečetl jsem všechny Nesbøho knihy a stal se pro mě dnes jedním z "úplně nejvíc nejlepších" spisovatelů.
V sérii jsou lepší kousky (Červenka, Sněhulák...), ale tahle byla mojí první. Mám pro ní tedy vyhrazené místo, protože jí vděčím za spoustu skvělých hodin strávených ve společnosti Harryho.

izfnp

Pre mňa v poradí 3. nesbovka, takže nakoľko som už mala isté očakávania a nakoľko je ľuďmi toľko ospevovaná, trochu sklamanie.

nika-jesterka

Libilo

Mali88

Neřekla bych, že tímto dílem odstartovala moje obliba k Nesbovi. Za mě trochu slabší, ale tak každý spisovatel se díl od dílů vyvíjí a rozvíjí svůj příběh. Nějak jsem se tím prokousala, ale můj oblíbený díl to nebude. Jak píše většina, čekala jsem více.
Nadruhou stranu, možná dám Netopírovi šanci, vrátím se k němu a třeba budu mít už jiný pohled.

Andy6

Moje druhá kniha od Jo Nesbo. Dobrá detektivka,doporučuju.

Ternem

Mezi mé nejoblíbenější ze série nepatří, ale i přesto pro mě dost čtivé a se zajímavým dějem. Harry mě tedy občas zklamal tím, jak se zachoval zklamal, ale to se nedá nic dělat.. Tento díl je navíc ozvláštněn tím, že se neděje v našem starým známým Norsku, což je na vydechnutí fajn. :-)

ArwenAragorn

Pokud bych si knihu přečetla jako první od Nesba, asi bych už jeho knihy nevyhledávala, což by byla škoda

Petruse21
31.12.2016

Čekala jsem více. Harry se choval většinu času jako idiot a s ním i zbytek postav.

theale
27.12.2016

Ze mě "Nesbovec" nebude..

Klára90
17.12.2016

Konečně jsem se dostala k začátku celé série s Harrym. Kniha se mi líbila, i kdyz někdy jsem si říkala,že je tam na mě moc řečí bokem,ale nakonec vše mělo svůj důvod a líbilo se mi,že nám Nesbo přiblížil trochu i australskou historii. Jediné co mě ted mrzí je,že jsem si nedala větší práci se sháněním knih a nezačala celou sérii číst popořadě,protože ted bych byla natěšená na všechny další díly.