Vatter83 Vatter83 komentáře u knih

Něco není v pořádku Něco není v pořádku Bonnie MacDougal

Začátek se mi nečetl příliš dobře, stejně tak i pasáže týkající se předvolební kampaně. Ty by šly snad i vypustit, příběh by se odprostil od zbytečných podrobnosti. Samotná zápletka zajímavá a napínavá. Stálo za přečtení.

28.07.2023 3 z 5

Smrt jim sluší Smrt jim sluší Jonathan Santlofer

Ne, ne, ne. Začátek zdlouhavý, přelétavý, spousta osob, spousta zbytečností z uměleckého prostředí. Drsné, ale ne napínavé. Spád dostala kniha až v závěrečné části, když už jsem ji odsoudila.

24.07.2023 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Velmi čtivá a dobře napsaná česká detektivka. Autorka se odprostila od zbytečné přemíry postav. I z těch málo je těžké rozluštit, kdo je vrah. Podezřelý je každý a nikdo. Po dlouhé době opravdu dobrý příběh.

24.07.2023 5 z 5

Dům na vřesovišti Dům na vřesovišti Catherine Cookson

Krásný napínavý čtivý příběh. Přečetla jsem jedním dechem a vůbec jsem nebyla zklamaná.

12.06.2023 5 z 5

Ženy, které potřebují muže Ženy, které potřebují muže Dora Čechova

Knížka je poměrně čtivá, ale navzdory tomu jsem příliš uchvácená nebyla. Někdy nudné, zdlouhavé, bez nějakého vyvrcholení děje, jindy překvapivé v podání jedné informace a pak zas nuda. Nedoporučuji náročnějším čtenářkám.

12.06.2023 2 z 5

Mys hrůzy Mys hrůzy John D. MacDonald

Kniha v porovnání s filmem velká nuda. Nedokázala jsem se začíst, navzdory rozsahu jsem četla asi 14 dní. Film jsem zhlédla ještě před dočtením knihy, proto pro mě byl závěr v knize "odfláknutý", nezajímavý.

12.06.2023 2 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Zajímavé téma, trošku přehnané, ale četlo se to dobře. Z dění v sektě mi nabíhala husí kůže...

12.06.2023 4 z 5

Vůně karamelek Vůně karamelek Mária Hamzová

Romantické, krásné, dokonalé. Hlavní hrdina až moc dokonalý, bezchybný, ale proč ne, i tací se na světě najdou. Jednoho mám doma. :-) Takže jako oddychové čtení a únik z reality doporučuji. Možná jedna výtka: příliš gramatických chyb a některé stavby vět jsou kostrbaté až nesrozumitelné.

12.06.2023 4 z 5

Prvorozená Prvorozená Nora Roberts

Tato knížka mě opravdu bavila. Jen bych vytkla zaměření zájmu na pár hlavních hrdinů, ti další zůstali upozaděni, i když se jich to též týkalo (mám na mysli ten komplot s "kradením" dětí).

19.05.2023 4 z 5

Začít znova Začít znova Eva Brabcová

První knížka od této autorky. Jako oddychové čtení super. Sotva jsem začala, už jsem byla na konci. Z některých příběhů mrazí v zádech, nejvíc mi utkvěl ten motorkářský, asi proto, že i my s manželem rádi vyrážíme na projížďky na motorce. Každý z těch příběhů je v podstatě pravdivý, takové příběhy píše sám život. Líbilo se mi to.

19.05.2023 4 z 5

Nespoutané dálky Nespoutané dálky Tamara McKinley

První kniha od této autorky. Na můj vkus příliš pomalé a liknavé. Zpočátku jsem se v těch příbězích ztrácela...

24.04.2023 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus Táňa Kubátová

Milá romantická oddechovka, pohádka pro dospělé.

01.04.2023 3 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Námět dobrý, zpracování nikoli. Knihu jsem dočetla s velkým přemáháním, děj liknavý a nezáživný.

01.04.2023 1 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Velmi čtivé, zajímavý námět na "provedení vražd". Nicméně děj plyne velmi pomalu a nikam se neposouvá po 2/3 knihy. Navíc je zde tolik postav, tolik jmen, že jsem se v nich občas ztrácela, a musela se vracet zpět, abych zjistila, o jakou osobu vlastně jde. Přes prvotní nadšení nakonec trošku zklamání.

24.03.2023 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Severské detektivky patří k mým oblíbeným. Ani tato nezklamala. Sice pomalejší rozjezd, ale ani to neubralo na "čtivosti". Líbí se mi, že zde není přespříliš osob, které jsou do děje zapletené. Čtenář se snadno orientuje. Hlubší sondu do života jednotlivých aktérů hodnotím též velmi pozitivně. Určitě doporučuji a těším se na pokračování.

24.03.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Jako vždy tento autor nezklamal. Jeho knihy mám ráda, odprošťuje se od "zbytečnosti", které nejsou pro dej podstatné, jako vždy to má spád, je to přímočaré a promyšlené. Jen bych zde chtěla vysvětlení, jak vražedkyně dokázala najít poslední oběť...

02.03.2023 5 z 5

Láska po kapkách Láska po kapkách Jitka Prokšová

Oddychové čtení, neurazí, nenadchne. Pro odreagování proč ne.

02.03.2023 2 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Přečteno, ale s přemáháním. Překlad otřesný, místy jsem nerozuměla, co tím chtěl "básník říci". Dle mého opravdu nepovedené. Ani ta romantická linie se mi nelíbila.

02.03.2023 odpad!

Navěky Navěky J. M. Darhower

Začátek velmi čtivý, napínavý, postupně děj začal upadat a ztrácet na zajímavosti. Některé pasáže se opakovaly stále dokola, až se ze čtení stala velká nuda. Autorka děj natahovala tak dlouho, až se z něj stal "brak".

02.03.2023 2 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Poměrně čtivé od začátku, ale ten závěr tedy velké překvapení. Všechny postavy se prolnuly, vše do sebe zapadlo. I když to čtení mi přišlo zdlouhavé, závěr to celkem vynahradil.

10.12.2022 4 z 5