Vatter83 Vatter83 komentáře u knih

Dech nesmělých nadějí Dech nesmělých nadějí Radka Zadinová

Růžová knihovna od začátku až do konce. Dva kluci zamilovaní do dvou kamarádek od dětství? A ten happyend, kdy si Jakub vezme těhotnou Anetu, i když dítě není jeho? ... pohádka pro dospělé, jednou za čas proč ne.

10.12.2022 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Druhé setkání s touto autorkou (první Chůva). Diametrálně odlišné knihy. Zatímco první čtivá, u této jsem se nemohla začíst, přišlo mi to zdlouhavé, mnohé pasáže úplně zbytečné. Děj začal mít spád v poslední třetině knihy.

10.12.2022 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Velmi čtivé, nicméně některé pasáže byly zdlouhavé a zbytečné. Závěr překvapivý, trošku sci-fi, ale jako oddychovka dobré.

10.12.2022 3 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Sice dokonale vykreslená zimní atmosféra, ale jinak nic moc. Zdlouhavé, často se opakující úvahy a pocity hlavní hrdinky.

10.12.2022 2 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Sladká "romanťárna", děj předvídatelný, dle očekávání happy end nad happy endy. Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, resp.její věk. Těžko uvěřitelné, že by ve 22 letech dokázala to, co dokázala, zažila to, co zažila, a měla zkušenosti, které měla. Ale jinak čtivé, člověk u toho nemusí přemýšlet, občas se i zasměje.

24.10.2022 4 z 5

Dvojitý podfuk Dvojitý podfuk Marek Zlatník

Velmi ráda čtu detektivky, i když po těch českých sáhnu málokdy. Dvojitý podfuk je velmi čtivý a zajímavý od začátku až do konce. Nicméně mi úplně nesedla asistentka hlavního vyšetřovatele, bez této postavy by se děj plně obešel, byla tam tak nějak navíc. Spíše než detektivku bych knihu označila za detektivní pohádku. Ale jako oddychovku na podzimní deštivé dny doporučuji.

24.10.2022 4 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Romantická humorná oddychovka, které běžně nečtu. Na rozdíl od Magič mi kniha sedla do nálady i období (odpoutání se a únik od reality). Asi proto jsem ji přečetla jedním dechem a s chutí.

12.10.2022 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Nenadchne, neurazí. Zdlouhavé, po určité době nudné.

12.10.2022 3 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Čtivé. Nic víc, nic míň.

09.09.2022 3 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Velmi čtivé, tak trošku jiný příběh, jiné prostředí, jiná kultura. Druhá část mě zklamala, čekala jsem podrobnější příběh jednotlivých postav, zůstala spousta nezodpovězených otázek. Škoda...

09.09.2022 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Na začátku jsem se ztrácela v jednotlivých postavách příběhu. Trvalo mi dlouho, než jsem se začetla. Námět dobrý, ale na můj vkus příliš mnoho mrtvých. Čekala bych detailnější popis a rozbor toho, proč ke všem vraždám došlo, a co k tomu dvojčata vedlo. I na úkor rozvláčných a zbytečných popisů ze současnosti.

17.08.2022 4 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Krátké kapitoly, žádné dlouhé popisy, i tak mi přišel začátek zdlouhavý a nezáživný. Konec rychlý s naakumulovaným dějem. Je to má první zkušenost s touto autorkou a příliš mě neoslovila. Už samotná kombinace vyšetřujících (bývalá policajtka a kněz) mi přijde trošku přitažená za vlasy.

17.08.2022 2 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

První díl Arabská žena byl poutavější. Příběhy druhého dílu mi přišly dost přitažené za vlasy, stane se až moc událostí - autorka děj příliš kombinuje a vždy se daného tématu dotkne jen okrajově. Tento díl se mi nelíbil a do zbylých dvou už se asi nepustím. Odrazuje mě už samotný počet stran...

06.06.2022 2 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Knih s arabskou tématikou jsem přečetla už několik, ale tato mi přišla "velmi slabá". Zbytečně zdlouhavé, vleklé, naopak na posledních 100 stranách se toho událo příliš mnoho a zkratkovitě... I přesto jsem sáhla po druhém dílu - velké zklamání.

06.06.2022 3 z 5

Zpěv Maora Zpěv Maora Emma Temple

Krásné oddychové čtení, místy smutné.

06.06.2022 5 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Ke knihám této autorky se vždy ráda vracím jako k oddychovkám. Ani tato mě nezklamala, potěšilo mě, že se nekonal žádný happyend. Takový je prostě život... Važme si toho, co máme, nehledejme jinde něco lepšího, nemuseli bychom mít nic.

06.06.2022 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Zajímavé téma, čtivé, ale příliš zdlouhavé. Hlavně ten začátek se zbytečně "táhnul" a vlastně nebyl o ničem. Nicméně jako oddychové čtení dobré.

06.06.2022 3 z 5

Manžel a záhadná blondýna Manžel a záhadná blondýna Alena Jakoubková

Oddechovka jak se patří. Přečteno jedním dechem. Zápletka na začátku, vyřešeno vlastně hned, a pak už jen samá pozitiva a pozitiva. Taková jedna velká slaďárna. Ale i takové knížky člověk někdy potřebuje.

06.06.2022 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Velké zklamání!

15.04.2022 2 z 5

Svědectví mrtvých Svědectví mrtvých Val McDermid

První díl jsem nečetla, ale tento mě neuchvátil. Zdlouhavé, nedořešené, ...

25.03.2022 3 z 5