Dva životy

Najnovší autorkin román rozpráva príbeh dvoch žien, priateliek. Anna, prekladateľka, žije s manželom a dvomi dcérkami a na prvý pohľad jej nič nechýba. V skutočnosti je to však trocha inak... Veronika, učiteľka, žije s devätnásťročnou dcérou a vôbec ju netrápi, že v jej živote nie je nijaký muž. Život je však plný prekvapení...

http://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82663/dva-zivoty-obC-82663.jpg 4.2114
Romány, Literatura slovenská
Vydáno:, Ikar (ČR)

knihovnička007

Další skvělá kniha od skvělé spisovatelky.
Moc hezky se čtou (všechny).

popeluška
01.09.2016

Kniha se krásně čte....mám knihy od této autorky moc ráda :-) Dala bych i více než pět* :-)

likaf
29.07.2016

Něco si o svém životě myslíte a během pár měsíců je všechno jinak...Kniha se dobře čte.

elisa194
16.06.2016

kniha mě moc nenadchla. Ze začátku dobré, ale pak se mi táhla a ani mě moc nebavila...

Šánka
26.02.2016

Příběhy Táni K.V. jsou napsány tak uvěřitelně, že si každá žena v nich může najít kousek toho svého příběhu. Kniha je opět o vztazích, ztrátách a kamarádství. A je také o tom, co je v životě důležité, na čem opravdu záleží, a jak křehké je to štěstí.

stanza
26.01.2016

Život je plný překvapení....... a někdy až při ztrátě všeho zjistíme, že nám vlastně nic nescházelo, ale to už může být pozdě. Kniha ze života.

pistacie26
29.10.2015

Ze zacatku se mi kniha libila...konec se ale divne táhl,tak od strany 200 uz me to nebavilo.A dopadlo to taky tak... nějak :/
Autorka ma lepsi knizky.

luciefeix
30.08.2015

Skvělí skutečný příběh jak to opravdu chodí z klasické rodiny . Nikdo to nemá lehké záleží jen jak se s tím popereme . Anny mi bylo líto , hledala co nemela ...

orinka3
26.08.2015

Nenáročná kniha, odpočinková. Několik žen, několik osudů. Hlavní hrdinka ve zdánlivě úspěšném manželství hledá smysl svého života. Psychologie postav podle mě vcelku vkusně zvládnutá, ale vadily mi některé nelogičnosti. Anna...moderní žena - a přesto si neví rady se svým sexuálním životem. Místo aby navštívila nějaké Erotic city a koupila si hračku, riskuje a na cestách má pletky jen kvůli sexu, který jí nemůže poskytnout manžel. A když pak po zásluze chytí pohlavní chorobu a nakazí manžela, místo toho, aby mazala na oddělení venerických chorob, utápí svůj žal v alkoholu. Tomu skutečně nevěřím, choroba je jistě nepříjemná a sama se neztratí. Za čtivost ponechávám 3 hvězdičky.

Leniiis
07.06.2015

Moje oblíbená spisovatelka mě tentokrát nepotěšila. Třičtvrtě knížky skoro o ničem, žádná pořádná záplatka, pak se začalo něco dít, ale i tak mě tato knížka nijak extra nenadchla.

pavka_2009
26.05.2015

moje oblíbená spisovatelka

alnahu
11.05.2015

Opět jedna skvělá kniha ze života.

slezakmartajh
13.12.2014

Ano jak se píše níže jedna ze života.
Zprvu pár zajímavých celkem klidných životů a jen jsem čekala kdy se co rozzuzlí až jsem si poplakala.
pěkné.

Val
25.11.2014

Opět jedna ze života...Od knihy se velmi těžko odchází. Táňa Keleová - Vasilková má zvláštní dar - u jejich knížek si člověk uvědomí, co je opravdu důležité a že i ten nejpevnější hrad se může zhroutit jako domeček z karet .

ina77
09.06.2014

Paráda,kniha ze života a moc hezky napsaná.
Za dva dny bylo přečteno!

čohynka
10.03.2014

Čtivá, líbila se mi. Nemohla a ani nechtěla jsem ji odložit, dokud ji nepřečtu..

VladkaBU
07.09.2013

... tento příběh byl zajímavý, stále se něco dělo, od začátku do konce. Někdy náhoda prozradí, co sami bojíme říct. Ve Veroničině příběhu jsem rozuzlení čekala takové, jaké bylo.

renataab
20.04.2013

Výborná kniha, čtivá. Zaujal mě děj, psychologická hloubka příběhu. Byla to moje první kniha od této autorky a pídím se po dalších. Kniha měla spád, žádná hluchá místa.

hrabenka
31.03.2013

Pěkné čtení,autorka opět nezklamala.

Anre3
15.03.2013

Je to první kniha od této autorky, kterou jsem četla. Je to pěkné čtení, určitě si ještě od autorky něco přečtu.

kika 13
21.10.2012

Knížka se mi četla dobře,hlavní hrdinka Anna má v jednu chvíli všechno.....zdravé děti,hodného manžela pohodu rodinných večerů a najednou přijde o muže a dcera se od ní také odstěhuje.Dala by vše aby se to změnilo,ale nejde to.

Aneleh
31.08.2012

Další kniha od této spisovatelky, která mě opět nezklamala. Navíc oceňuji, že se v něm dotkla neustálé nerovnoprávnosti žen. Přesně jak autorka píše: od středověku se nic nezměnilo ani v 21.století. Prostě když je muž nespokojený se svým sexuálním životem v manželství a řeší to nevěrou, je to u něj považováno za něco naprosto normálního, dokonce je často i určitým způsobem "obdivován". Když je to však žena, která je z téhož důvodu nevěrná, je uvržena do jakési odvrženíhodné samoty a i když jí nejbližší rodina a přátelé neopustí, přesto je v jejich myslích stále "na pranýři", tedy odsuzována.

1alena1
12.06.2012

Naprosto se ztotožňuji s hodnocením Lidky - přesně a výstižně popsané moje pocity přičtení tohoto románu ze života.

Lidka
30.05.2012

Je to čtení pro ženy o ženách všech věkových skupin, jak se spolu kamarádí a jak si pomáhají, jaké dovedou být ve vztahu k mužům, dětem, matkám, sestrám, kamarádkám... Taky je to o lásce a to partnerské, mateřské, sourozenecké . No a především je to o životě, jak ač se všechno jeví pohodové, se dovede změnit v nepohodu , ale taky i přesně naopak.
Četlo se to dobře, jen škoda, že se dlouho neděje nic, ale vydržte do poloviny a druhou pak přečtete se zájmem.
Vždycky si říkám, co mi kniha dala, tak tato mi dala zjištění, že lidi pořád na sebe umí být i hodní a když jde do tuha umí si pomáhat. A to není marné zjištění, což? A snad to není jen v knížkách, ale to už by bylo jiné povídání.

Táňa Keleová-Vasilková

Táňa Keleová-Vasilková