valentýna valentýna komentáře u knih

Miral Miral Rula Jebreal

Mně se kniha líbila, je zde dobře vykreslen život v arabských zemích a i krutá realita utečeneckých táborů.

Ve službách diktátora Ve službách diktátora Ingrid Steiner-Gashi

Je jedině dobře, že "Emil" v sobě našel odvahu a přestal se skrývat a promluvil o jednom z nejkrutějších režimů na světě, na kterém se bohužel kvůli zisku podílí i mnoho západních firem.

Žil jsem mezi malomocnými Žil jsem mezi malomocnými Neil White

Hezky napsaná kniha, je pravda, že až konfrontací se svou vlastní nemocí, či nemocí našich blízkých snadněji poznáme to co má v životě skutečnou hodnotu a žebříček hodnot se nám změní.

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Vynikající čtení, ač se jedná o objemnou knihu přesto jsem litovala, že není ještě delší, čte se doslova jedním dechem.

Rekviem za Nanking Rekviem za Nanking Cha Ťin

Úžasně napsaná kniha, která nás zavede nejen do tragických a krutých událostí, ale poskytne nám i obrázek o skvělých lidech plných odhodlání pomoct ostatním v těžké životní situaci.

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Co víc dodat, všechny komentáře jsou víc než výstižné. Je skvělé, že se s touto tématikou prostřednictvím knihy může seznámit co nejširší okruh lidí.

Dotek smrti Dotek smrti Laura Joh Rowland

Zajímavá detektivka o starých japonských mravech.....

Čas Botswany Čas Botswany Will Randall

Humorně napsaná kniha, která nás seznámí s kouskem Afriky a jejími obyvateli, zvířaty i tamními zvyky.

Tanec mrtvých Tanec mrtvých Bernhard Kellermann

I v dnešní době je děj z tohoto románu stále aktuální a přinese vám nejedno téma k zamyšlení.

Paracelsus Paracelsus Wacław Gołembowicz

Výborně napsaná kniha o středověkém lékaři, který se vzdal lékařské slávy a bohatství z jeho " umění " plynoucího a raději bádal a hašteřil se s jinými doktory, kteří neholdovali pokroku. A tak jeho život byl nuzný a neveselý. Byl to však výjimečný člověk, jak už to někdy bývá, ve své době nedoceněný a tak je dobře, že se s ním můžeme setkat na stránkách této knihy a že nezůstane zapomenut.

Tajný život Usámy bin Ládina Tajný život Usámy bin Ládina Jean Sasson

Moc hezky napsaná kniha, z níž se hodně dozvíme o zvycích muslimů a jejich přístupu k ženám a o náboženských fanaticích a terorismu.

16.05.2013

Místa na půl cesty Místa na půl cesty Rory Stewart

Bezva čtení o úctyhodném výkonu, ale i o nepřehledné situaci v Afghánistánu, o jeho obyvatelích a jejich víře, která je chápána rozdílně, neboť je podávána kmenovými náčelníky a tak se jejich výklad dost liší, což bývá odrazem jejich povahy. Doporučuji ke čtení nejen cestovatelům, ale všem kteří se zajímají o dění ve světě a o islámismus.

15.05.2013

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Tak já nějak nevím, historické romány mám moc ráda, tenhle se mi četl dobře, ale o jiných dovedu vyprávět hodiny, ale v tomto případě bych řekla jen to hlavní co si pamatuji i z dějepisu, snad pro velké množství vedlejších postav, i když od čtení dalšího dílu mě to neodradí.

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Mám ráda takové romány, kdy se děj mohl odehrát i ve skutečnosti a ze kterých si můžu udělat reálný obrázek o dané době.

Pahorek Pahorek Ray Rigby

Výborně napsaný válečný román, ve kterém jsou bravurně popsané lidské povahy a krutost některých jedinců.

Matky Matky Pavol Rankov

Moc hezká kniha, snad jen drobná výtka, že příběh studentky Lucie i syna Alexeje jako dospělého mohl být ještě víc rozvedený, konec je trochu otevřený a tak bych ráda uvítala pokračování, četla se moc dobře.

Děvčata z Rijádu Děvčata z Rijádu Rajaa Alsanea

Moc hezky napsané příběhy, které jsou na první pohled běžnými milostnými příběhy, ale ukrývají v sobě hloubku a beznaděj muslimských žen i mužů, kteří se kvůli rodině, společnosti a tradicím musí své lásky vzdát a vdát se či oženit jak jim velí rodina a jejich kmenová příslušnost. Tato témata a citová vyznání jsou v těchto společnostech tabu a tak není divu, že kniha vzbudila rozruch a je víc než dobře, že autorka našla odvahu a pustila se do této práce a dává naději i odvahu prolomit tento začarovaný kruh, i když to ještě potrvá hodně dlouho než se budou moct v této věci tamní lidé svobodně rozhodovat.

28.04.2013

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Nemůžu říct, že by se mi kniha nečetla dobře, dokonce bych ji i doporučila ke čtení, protože to je jedno z děl, ke kterým jsou vášnivé pře a diskuse zda je to mistrnné dílo nebo ne a tak úsudek si musí udělat každý sám. A můj úsudek ? Rozporuplný .... vím, že knihu už po druhé číst nebudu a v té záplavě knih co existují jsem si našla jiná díla, která mají příběh, švih a spád a zanechaly ve mně hlubší dojem. To však neznamená, že nesáhnu i po jiné knize tohoto autora.....

23.04.2013

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Madeleine Brent (p)

Výborné čtení, kde nechybí láska, historie ani napětí, doporučuji k přečtení.

20.04.2013

Sezonní láska Sezonní láska Gabriela Zapolska

Moc hezký román nám dává nahlédnout do měšťáckých duší v kontrastu s bohémským životem.

20.04.2013