Čas Botswany

Čas Botswany https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5001/cas-botswany-5001.jpg 5 4 2

Po řadě objevných cest a setkání se Will Randal ocitl v Botswaně, aby i tady pokračoval v učitelské kariéře, která ho kdysi přivedla z Londýna do Púny v Indii. A teď tato kariéra vybočuje z vyjetých kolejí a míří do malého města Kasane, které má velmi dobré vězení a údajně nejlepší fotbalové mužstvo v zemi. Do města, kde na školní rodičovské sdružení chodí tlupa lemurů, rodina prasat bradavičnatých, párek kroužících orlů a pozorný buvol. Do města, kde se nikdo neptá na minulost, kde je přijat s odzbrojující otevřeností a kde se - většinou prostřednictvím rozličných nehod - dozvídá všechno o Botswaně.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Olympia

Botswana time

tanulda
30.11.2022

(SPOILER) Přečteno v německém překladu, knížka se ke mně dostala z knihobudky. Knížka mě potěšila, občas je vtipná, občas trochu chytne za srdce. Autor má zjevně k učení vztah a musí být skvělý učitel. Souhlasím nicméně s několika komentáři z Goodreads, že konec byl trochu nečekaný/uspěchaný, chybělo podrobnější vysvětlení k odjezdu z Botwany. Od autora jsem zatím nic jiného nečetla, ale už si googlím, co vlastně dělá teďka :) (kniha je min. 17 let stará, německý překlad je z r. 2005).

valentýna
03.09.2013

Humorně napsaná kniha, která nás seznámí s kouskem Afriky a jejími obyvateli, zvířaty i tamními zvyky.

Will Randall
britská, 1966