Dotek smrti

Dotek smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13099/mid_dotek-smrti-Ajk-13099.jpg 4 68 10

Sano Ičiró série

Tokio neboli Edo roku 1695: v zemi je relativní klid, Sano požívá vážnosti ve své vysoké funkci komořího, vrchního představitele vojenské vlády bakufu. Navzdory tomu je však pověřen vyšetřováním záhadných úmrtí mužů věrných šógunovi a jeho žena Reiko se zároveň účastní podivného případu několikanásobné vražedkyně. K pátrání je přizván i vyšetřovatel Hirata, pomalu se zotavující z těžkého zranění. Složité šetření odhalí tajné spiklence, zneškodní nebezpečného zločince a skončí masakrem, z něhož se Sano, Reiko i Hirata musí obtížně vzpamatovávat. Autorka nás opět lehce a obratně vtáhne do dávného, neuvěřitelně napínavého, pestrého a tajuplného světa samurajů. Desátý příběh samurajské série.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Metafora

The Assassin’s Touch , 2005

jaroiva
23.07.2021 3 z 5

Nevím, proč pokračuju pořád dál a dál. Už to nepřináší nic nového, sexuální scény, které nejsou vůbec erotické...
A stejně zase sáhnu po dalším dílu.

m_martina
25.06.2021 4 z 5

Přiznávám, že se teď knihy z této řady snažím číst co nejrychleji. Bohužel se mi zdají psané stále na jedno brdo. A u této knihy mi nesedl incest, to opravdu nemusím. I přesto čtu dál a doufám, že další díl se mi bude líbit víc.

Carmen13
14.06.2018 2 z 5

Tento příběh mi přišel takový nijaký a konec byl vyloženě nudný a uměle protahovaný. Taky mi už docela dost vadí skutečnost, že skoro v každém díle Reiko něco slíbí a pak se tím stejně neřídí a to samé Hirata. Nějak mi připadá, že si ze Sanových příkazů nedělá vůbec nic....Sano se na ně vůbec nemůže spolehnout, protože nakonec si stejně provedou svou.

85098211
08.07.2017 4 z 5

Zase jeden z lepších dílů - napínavý a místy i strhující. Autorka se tentokrát mimo jiné zaměřila na téma incestu, konkrétně zneužívání dcery otcem. Jedno ale absolutně nechápu - a sice, jak ona dívka mohla svého otce po něčem tak hrozném a nechutném milovat?! To naprosto není normální a domnívám se, že zde autorka až příliš popustila uzdu své fantazii. Jinak opět dobrá detektivka.

jaja1989
17.04.2015 3 z 5

Pořád vede Tetovaná konkubína.

elizabeth_ba
16.02.2015 5 z 5

V téhle knize se rozhoduje o mnoha budoucích osudech hrdinů, které ovlivní jejich život až do úplného konce (zatím přesně nevíme jakého, i když u některých už to víme SPOILER (Joritomo, pán Macudaira) KONEC SPOILERU). Totéž se děje v pokračování o rudé chryzantémě a hnusném využívání a zneužívání malých chlapců a vlastně i některých mladých mužů (ti jsou zneužíváni pouze v psychické rovině). Obě řadím spolu se 47 róniny (totiž Róninovou milenkou) k nejlepšímu ze série.

Jinak musím upozornit, že je to přelom 17. a 18. století a není to středověk, i když je Japonsko feudální... Feudální bylo do Říjnové revoluce i Rusko a nikdo o středověku nehovoří jako některé komentáře u předchozích knih série.

Targa Dall
18.08.2014 5 z 5

Opět super! Strhující závěr, kde nešlo přestat číst.
Kniha nás (opět) zavádí do Japonska cca 19. stol. Se samuraji, bušidó, bojovým uměním, meči a vši touto romantikou :)

soukroma
08.03.2014 4 z 5

Závan mystična v podobě koncentrace energie v nezvratném doteku smrti, jinak tradiční Sano a Reiko pátrající v Edu každý po své linii, která se samozřejmě na konci spojí.

valentýna
03.09.2013

Zajímavá detektivka o starých japonských mravech.....

WEIL
18.09.2011

A zase historický román z Japonska. zase se v něm lidi mydlí, prolévá se krev a čemu to? Šlo to napsat určitě šetrněji.

Laura Joh Rowland
americká, 1954