uziRM uziRM komentáře u knih

Destrukce Destrukce Alex Drescher

Tak tohle se čte samo. Žádná hluchá místa, i ty "vložené" dějové linie se nakonec krásně propojí. Svou akcí, množstvím zbraní, krve i častým sarkasmem a ironií mi to místy připomnělo Kulhánka. Těším se na pokračování.

21.10.2019 5 z 5

Příběh jednoho kmene Příběh jednoho kmene Cyril Gaja

Příjemné výpravné fantasy, výborná grafika i krásné fotky. Za mě tedy hodně povedený projekt.

19.10.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna z mála knížek, u které jsem se musel několikrát během čtení dlouze zamyslet... Každý člověk, ať už je takový nebo makový, má svůj svět, svoje pocity, emoce i obavy.

13.10.2019 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Každé fantasy je svým způsobem jedna velká pohádka, někdy pro děti, někdy ale i zároveň pro ty starší. Tahle se mi krásně četla. Postavy, příběh i prostředí jsou k příjemnému zamyšlení. Každý by si mohl jednou za čas takovou pohádku přečíst. Konec dobrý, všechno dobré.

10.10.2019 5 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

První díl se mi líbil, ale druhý, bohužel závěrečný, mě hodně nadchl (původně se mluvilo o trilogii). Je akčnější, svižný, spoustu zvratů a odhalených tajemství...příběh se parádně otevřel a už nebyl tak předvídatelný.

05.10.2019 5 z 5

Průvodce lucidním sněním Průvodce lucidním sněním Thomas Peisel

Lucidní snění je něco tak úžasného, že jsem se ho nemohl několik měsíců nabažit. Investoval jsem sice pár stovek i do bylinek a doplňků stravy, ale o to intenzivnější to pak bylo. Tahle knížka mě ale dost inspirovala, protože mi nabídla nepřeberné množství možností, co lze ve snu podnikat.

02.10.2019 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Ani další příběh Marie Lu mě zatím nezklamal, námět víceméně vzdálené budoucnosti i zajímavé postavy. Jen konec jsem svým způsobem tušil už od poloviny knížky, ale to nic nezměnilo na tom, že jsem si to užil. Snad i Wildcard bude minimálně stejně dobrý.

01.10.2019 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Opět mě Kulhánek nezklamal a knížka mě bavila. "pikosekunda" a "černý vysoký šněrovací boty" jsou už legendární. Spoustu akce, zbraní, krve a sarkastických i ironických hlášek mluví za vše.

27.09.2019 5 z 5

Terminus Terminus Tom Sweterlitsch

Super námět, ale občas mi přišlo, že byla hlavní hrdinka trochu naivní a konec by si zasloužil určitě pár stránek navíc.

22.09.2019 4 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Rozhodně povedenější než Den draka. Akčnější, hbitější a příběh má spád.

19.09.2019 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

To nejlepší nakonec! Určitě nejpovedenější díl trilogie.

18.09.2019 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Ani druhý díl nezklamal, sice se to tentokrát pomaleji rozjíždělo, ale od dalšího dílu mě to určitě neodradí.

10.09.2019 4 z 5

Stavitelé Stavitelé Daniel Polansky

Přestože jsem od autora zvyklý na úplně jinou řežbu i styl humoru, i tak se mi tahle novela/bajka na jedno odpoledne hodně líbila. V příběhu nejde jen o zradu, odvahu a pomstu, ale každý si v něm jistě najde i svou hlubší myšlenku.

04.09.2019 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Do série jsem se pustil i díky skvělému hodnocení a musím říct, že zaslouženém. Příběh plný upírů, čarodějnic, demonů, nefilim, mechanických vojáků a snad i vlkodlaků mě nadchl. Do toho i ta atmosféra Londýna 19. století...

03.09.2019 5 z 5

Karneval paměťových buněk Karneval paměťových buněk Karel Šíp

Není to sice žádný trhák, ale přesně tento "lidský" typ humoru mám rád.

03.09.2019 4 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Rozjíždělo se to sice pomalu, bylo tam možná i dost postav, ale jakmile jsem se zorientoval, tak mě to i začalo bavit.

31.08.2019 4 z 5

Hořící přízraky Hořící přízraky Vladimír Šlechta

Super zakončení téhle trilogie. Je pravda, že samotný konec mohl mít o pár stránek víc, ale i tak jsem se náramně bavil. Doufám, že série o Likariu bude minimálně stejně dobrá.

29.08.2019 5 z 5

Ocelová šlechta Ocelová šlechta Adrian Tchaikovsky (p)

Velmi zajímavé sci-fi, četlo se to samo. Příběh se zbytečně nevlekl a konec mě hodně překvapil. Taková, bohužel, jednohubka.

25.08.2019 4 z 5

Ploty z kostí Ploty z kostí Vladimír Šlechta

Autorův styl, samotný námět i příběh mě jednoduše baví...a stále má co nabídnout.

24.08.2019 5 z 5

Zahrada sirén Zahrada sirén Vladimír Šlechta

Moje první seznámení s autorem, ale musím přiznat, že se z toho vyklubalo velmi zajímavé a příjemné české fantasy. Hned se pouštím do dalšího dílu.

22.08.2019 5 z 5