uziRM uziRM komentáře u knih

Prach Prach Hugh Howey

Asi 3 roky jsem věděl, že tuhle sérii někde doma mám, a až zavřené knihovny mě donutily po ní sáhnout. Silo mě nadchlo svým zajímavým a propracovaným postapo námětem, Turnus nakopl příběh ještě o level výš a Prach už pak jen podtrhl skvělou trilogii.

07.04.2020 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Začal jsem od Barvy kouzel a i přes to, že mě Soudné sestry bavili, tak je to zatím asi nejslabší díl, ale to mě určitě od dalších knih z Úžasné Zeměplochy neodradí... dokud nebudu mít všechny za sebou. Terry Pratchett byl, je a bude jedinečný.

31.03.2020 4 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

Určitě lepší než první díl. Konečně se děj rozjel a postavy rozvinuly. Už teď věřím, že "závěr" bude stát za to.

29.03.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Tohle zběsilé futuristické akční sci-fi mě bavilo od začátku až do konce. Jen těch stránek mohlo být mnohem víc...

23.03.2020 5 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Autorova utopická představa budoucnosti a její ne/dokonalé společnosti je na tu dobu jistě výjimečná. Příběh měl na jednu stranu opravdu hloubku, ale i tak se tam místy objevily pasáže, které mi přišly "mdlé".

13.03.2020 4 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Určitě akčnější než první díl, ale pořád stejně napínavé. Snad se koncem roku dočkáme CZ vydání plánovaného závěru.

27.02.2020 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Za mě asi zatím nejpovedenější díl série. Do příběhu zasahuje více postav, děj je napínavý a bohatý...a konec? Ten vás nutí do pokračování...

10.02.2020 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Skvělý příběh a zajímavý vývoj hlavních postav. Věřím, že další díly budou stejně čtivé.

28.01.2020 5 z 5

Návrat diplomata Návrat diplomata Dick Francis (p)

Přiznám se, že to byla moje první čistokrevná detektivka, tím myslím bez nádechu fantasy/sci-fi. Příběh mě bavil od začátku až do konce, každá kapitola měla smysl a děj se každou stránkou posouvá ke "zdárnému" konci. Určitě to nebude můj poslední D. Francis.

20.01.2020 5 z 5

Půl světa Půl světa Joe Abercrombie

Druhý díl je bezpochyby živější, příběh napínavější a nové i "staré" postavy se zajímavě vyvíjejí. (jen možná editoři nebyli 100%, těch chyb tam na mě bylo docela dost)

19.01.2020 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Jak už to tak bývá u nových příběhů, chvíli trvá, než se člověk zorientuje a zžije s postavami. I tentokrát tomu není jinak, ale každopádně to vůbec nesnižuje za mě zajímavý námět i propracovaný příběh. Autorka moc dobře ví, co dělá. Věřím, že další díly budou ještě lepší...už teď se těším na Svět démonů (snad už zítra) a samozřejmě i na "Království v plamenech"

15.01.2020 5 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Nejspíš mám trochu štěstí, že se ke mě Mycelium dostalo v audioknize, takže jsem "ochuzen" o často kritizované přehlásky, ale i tak se mi zdál děj druhého dílu o něco lepší a bohatší, měl hlavně větší spád.

07.01.2020 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Celkem povedené. Zaujal mě postapo námět rychle se učícího viru. Určitě si přečtu další díly, ale na sérii Přechod asi nic nemá :) Pokud někdo víte o provedeném postapo díle, prosím, poraďte. Díky

24.12.2019 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Příběh stále přidává na obrátkách. Spousta soubojů, krve (všeho druhu), intrik, lží i postupně vyjasňující se minulosti, jen to klasické "seriálové" zakončení jsem opravdu nečekal! Doufám jen, že na překlad posledního dílu nebudeme čekat dlouho.

21.12.2019 5 z 5

Síla stínů Síla stínů Cinda Williams Chima

Z nové dějové linie jsem měl z počátku docela obavy, ale jakmile se příběh začal propojovat, tak mě to bavilo víc a víc. Vzhledem k tomu, že třetí díl má mít podobný nádech, tak jsem už teď zvědav, jak to všechno v závěrečném čtvrtém díle skončí.

02.12.2019 5 z 5

Síla ohně Síla ohně Cinda Williams Chima

Vzhledem k tomu, že již před touto sérií vyšly knihy ze Sedmiříší, které nejsou "zatím" přeloženy do CZ, tak se dá omluvit ten ne moc barvitý svět. I tak byl začátek dost chaotický a ty občasné výlety do dávné minulosti spádu příběhu také moc nepřidaly. Ale po nějakých 100 stránkách se děj konečně rozhýbal a už bylo těžší knížku odložit. Zkráceně - začátek hrozný, zbytek ušel. Od dalších dílů čekám určitě víc.

27.11.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Ne kdejaká kniha mě tahle vtáhla do děje a ani dlouho po půlnoci jsem ji nemohl odložit. "Potřeboval" jsem víc a víc. Děj skvělý, vysvětlivky pod čarou osvěžující a zakončení mě jistě donutí pokračovat dalším dílem. Už abych ho měl v ruce.

08.11.2019 5 z 5

Zima v Thonnierice Zima v Thonnierice Vladimír Šlechta

I přesto, že tentokrát autor trochu upustil od svého "fantasy stylu", tak mě i tak Zima v Thonnierice bavila. Kniha měla plynulý děj i spád. A že tam nebylo tolik krvavých bitev? V tomto případě mi to vůbec nevadilo a příběh jsem si užil.

05.11.2019 5 z 5

Orcigard Orcigard Vladimír Šlechta

Možná trochu pomalejší rozjezd, ale po takových 30-40 stránkách jsem se opět bavil. Na druhou stranu z krvavého Pohraničí je to zatím asi nejslabší kousek.

28.10.2019 4 z 5

Nejlepší den Nejlepší den Vladimír Šlechta

Autor mě prostě a jednoduše pořád baví. Jsem rád, že jsem se kdy pustil do fantasy světa krvavého Pohraničí a dokud bude co číst, tak asi nepřestanu :)

23.10.2019 5 z 5