uziRM uziRM komentáře u knih

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Skvělá knížka na nedělní odpoledne.

19.08.2019 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Skvělé zpestření. Ani jsem netušil, že mi 2 knížky povídek tak oživí a osvětlí samotný román. I nějaká ta slza ukápla.

08.08.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

I po přečtení samotného románu se světa zaklínače nemůžu nabažit. I když jde tentokrát o kratší povídky, tak jsou spjaté se samotným příběhem a čtenář se stále dozvídá něco nového, i když z minulosti.

06.08.2019 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Po přečtení 8 knížek od Kulhánka je to takový slabší odvar. Netvrdím, že to nemá něco do sebe, ale další díly s největší pravděpodobností odsunu na druhou kolej.

Edit: listopad 2020
Udělal jsem velkou chybu, že jsem se nepustil hned do dalšího dílu, teď se od toho nemůžu odtrhnout.

02.08.2019 4 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Další skvělé pokračování téhle úžasné série, ani chvíli jsem se nenudil a hlavně Oberon už mi chyběl. S autorem jsem se seznámil až při knize Útok obrů, ale o to víc si užívám Kroniku železného druida, snad nebudu muset čekat roky na 6. díl.

01.08.2019 5 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Skvělé zakončení výborné série, spousta akce, humoru i překvapivých zvratů, ani chvíli jsem se nenudil.

30.07.2019 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Skvělá série, podle mého zatím nejpovedenější díl. Více dějových linií, žádná hluchá místa, retrospektiva... jednoduše super.

23.07.2019 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Aby čtenář dostatečně pochopil Vyhlídku na věčnost, radím nejdříve přečíst Noční klub, a aby lépe pochopil Noční klub, doporučuji si nejdříve přečíst Vládce strachu. V tomto ohledu je Kulhánek jednoduše jedinečný.

20.07.2019 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Udělal jsem dobře, že jsem si před Nočním klubem přečetl Vládce strachu, abych byl v obraze, na jakou knihu se v příběhu stále odkazuje. To propojení mě pak více bavilo. Kulhánek je prostě jedinečný, spoustu akce, napětí i humoru.

15.07.2019 5 z 5

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Udělal jsem dobře, že jsem se do Gaiina štítu pustil hned po 4. svazku. I když byly příběhy kratší, i tak neztratily na akci i humoru. Příjemné zpestření už tak výborné ságy.

05.07.2019 5 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Další skvělé vyprávění, propracovaný příběh, hromada akce i humoru. Nemůžu se Attica i Oberon nabažit.

04.07.2019 5 z 5

Bitva o Salajak Bitva o Salajak Johan Theorin

Možná je kniha trochu jednodušeji napsaná, vyhýbá se dlouhosáhlým popisům postav i prostředí, ale o to víc sází na čtenářovu fantazii...a to mě baví! Samotný příběh mě příjemně překvapil.

04.07.2019 4 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Musím zdůraznit, že je to opravdu silně návykové čtení, v tomhle dílu mi sice trochu chyběl Oberon a jeho úžasné hlášky, ale ani chvíli jsem se nenudil...a s chutí jsem se pustil do dalšího pokračování.

02.07.2019 5 z 5

Útok obrů Útok obrů Kevin Hearne

Zcela nový fantasy svět, originální mytologie, skvělé vypravěčské schopnosti autora i vývoj jednotlivých postav mě jednoduše bavil.

24.06.2019 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Příběh mě bavil od začátku až do konce. Škoda jen, že překlad druhého dilu vyjde až někdy v listopadu, ale i tak se na něj budu těšit.

12.06.2019 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Musím říct, že jsem po tomto příběhu sáhl bez nějakého velkého očekávání, ale nakonec se z něj vyklubaly dva dost odlišné a dobře propracované "světy" Citadely a Bloku. Je pravda, že v některých momentech si mi postavy zdály až moc naivní, ale na druhou stranu jsem si při čtení vzpomněl na sérii Legenda (Marie Lu), což mě opravdu mile překvapilo.

10.06.2019 4 z 5

Sedma Sedma Peter Newman

Přiznám se, že po přečtení druhého dílu Zlo, jsem se musel trochu nutit, abych si Sedmu koupil, ale teď toho v žádném případě nelituju, ba naopak. Opět mě uchvátil Newmanův specificky vykreslený a barvitý svět a hlavně mě příjemně překvapilo, jak autor dokázal nenásilně spojit snad všechny postavy z předešlých dílů do jedné dějové linie. Jen škoda, že jsem knihu zhltnul na 2 dny :(

24.04.2019 5 z 5