ugisha ugisha komentáře u knih

Výborně zpracovaná kniha, za kterou je spousta práce. Líbilo se mi beletristické uvedení do děje a následné vysvětlení a popsání skutečné situace. Ocenila jsem i množství fotek. Člověk si mnohdy neuvědomí, kolik příběhů je za každým jednotlivým jménem na (jakémkoli) pomníku padlých. Děkuji paní Lednické za oživení historických událostí i postav a za přiblížení událostí u nás na Karvinsku, o kterých se nikdy moc nemluvilo.
Parádní knížka o nelehké době, která snad! už nikdy nenastane. Doporučuji!

20.04.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tuto knihu jsem dlouho odkládala, protože anotace mě příliš nezaujala. Hlavně jsem nechápala, proč tam tolik řeší ten zákusek...už to chápu.
Nezapomenutelná a velmi silná kniha. Vynikající. Vše ostatní již bylo napsáno - za mě jednoznačně Kniha roku a paní Mornštajnová moje oblíbená autorka.

26.01.2018 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Venkovský román už dávno není jen Karolína Světlá, Hálek nebo K.V. Rais. Rybí krev pro měla byla prvním setkáním s Jiřím Hájíčkem a určitě ne posledním. Kniha mě chytla od první stránky, a přestože neměla tu "typickou" gradaci děje, spíš postupné vyprávění chronologických událostí jedné rodiny, přečetla jsem ji rychle a ještě dlouho o ní musela přemýšlet. Velmi na mě zapůsobila...Perfektní kniha, líbilo se mi rámcové zasazení do současnosti, ale samotný příběh v minulosti i styl vyprávění.

PS.: Mám takový pocit, že nakladatelství Host je vždy zárukou kvalitního čtenářského zážitku :))

26.06.2013 5 z 5

Vřeteno osudu: Mezi kolébkou a hrobem: Román o životě a smrti Karla Jaromíra Erbena Vřeteno osudu: Mezi kolébkou a hrobem: Román o životě a smrti Karla Jaromíra Erbena Otomar Dvořák

Perfektní knížka, nabitá spoustou informací a přesto čtivá. Dobu národního obrození mám ráda, potkávat všechny ty velké básníky i v této knize bylo fajn. Erben byl neskutečně pracovitý člověk, který - jak se píše v epilogu - vzal i práci, kterou nikdo dělat nechtěl. Celou knihou se jako červená nit vinou úryvky jeho balad a přibližují nám, jak (a dlouho) vlastně celá Kytice vznikala. Skvělý čtenářský zážitek, doporučuji.

23.10.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Líbilo se mi střídání dvou časových rovin, ale celkově příliš krátké a stručné, téma mělo mnohem větší potenciál...Chybělo alespoň trochu nářečí. Ve výsledku podobné jako Šikmý kostel (což je přednost), ze stejného regionu, stejně silný příběh. Doporučuji.

06.12.2021 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Za me jedna z nejslabsich Hajickovych knih. Spousta veci byla jen nakousnuta a nijak nepokracovala, coz je skoda.

15.07.2020 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Přišla mi lepší než Coura, kterou jsem četla dřív. V každém případě ale oboje můj šálek kávy, vtipné, ze života, moc mě to bavilo! Samozřejmě to není žádná vysoká literatura, ale oddychová knížka. Jako plus hodnotím náhled do života herečky. Parádní!

08.04.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Tak tohle bylo brutálně ze života. Myslím, že se v knize každý najde, ať víc nebo míň. Autorka ukazuje realitu všedního života, který (zřejmě) žijeme všichni a to, kam až to může dojít, když se o své vztahy nebudeme starat. Moc nevím, co vlastně chtěl Richard, rodina ho evidentně nijak zvlášť nenaplňovala, asi by byl jenom v práci a pak jezdil na kole...
Absence přímé řeči nebyla vůbec překážkou, děj rychle plynul, líbilo se mi, že je každá kapitola pohledem někoho jiného. U jmen dětí bych si tipla na inspiraci dětským seriálem Karlík a Lola, ale třeba je to jen náhoda.
Od knížky se nešlo odtrhnout, za mě jedna z nejlepších věcí, co jsem za poslední dobu četla.

23.02.2022 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Současná linie je takový Dan Brown po ostravsku :) Protektorátní super, líbilo se mi, jak se to na konci protlo. Jsem spokojená, je třeba brát román trochu s nadsázkou, pak je to skvělé čtení!

12.03.2018 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Čekala jsem velkou romantiku a dostala jsem perfektní příběh jedné ženy, jedno velké rodinné tajemství a spoustu napětí! Člověk skoro do poslední stránky neví, jak to vlastně všechno bylo a až pak do sebe všechno zapadne. Uvěřitelné, napínavé, chytré, zajímavé, autentické! Parádní, určitě doporučím dál, knížka stojí za to. Dávno jsem nečetla něco tak dobrého.

20.09.2014 5 z 5

Krysta Krysta Petr Sagitarius

Blonďatého pitbula Romana Sarana miluju! Výborné čtení, knížka druhá nejlepší ze série (hned po jedničce), celý Trujkunt doporučuju kudy chodím.

10.08.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha, která mě chytla od první stránky. Velice autentická, nutí k zamyšlení. Pohled z jiné strany - ve spojitosti s válkou se píše většinou o Židech, ale co prožívaly např. právě pobaltské země se ví velice málo a přesto to bylo stejně hrozné jako v nacistickém Německu, ne-li horší. Obdivovala jsem Linu, Jonase a všechny ostatní, že ani v takových podmínkách neztratili naději - každý by to nedokázal. Velice lidské a výborně napsané. Zní to možná divně, ale kniha je opravdu nádherná. Škoda jen trochu rychlého konce, epilog toho osvětlí jen velice málo.

29.09.2014 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Fantasticka kniha! O Belle Gunessove jsem predtim nikdy neslysela, takze jsem byla zvedava a nic nehledala predem. Naprosto (ne)uveritelny pribeh, dobre vykreslene postavy, vypraveni Belly/Nellie, demonicky James Lee, sladke deti… Clovek by ani necekal, kam az se to zvrhne… Paradni zaver.
Doporucuji.

19.05.2022 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Tohle byl můj šálek kávy. Čtyři kamarádky v padesátých letech, pak stará opuštěná škola, dvacet let stará vražda, tajemství, přízrak ženy v černém...
Moc dobře se to četlo, krátké kapitoly, od kterých jsem se nemohla odtrhnout, takže jsem přečetla za tři dny. Duchařina tam byla jen velmi decentně, bála jsem se jen trošku (byla jsem zrovna doma sama). Konec byl překvapivý, všechny linky se uzavřely, takže za mě spokojenost.
Povedená kniha, doporučuju.

08.04.2022 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tak tohle byla pecka! Mysteriózní detektivka přesně podle mých představ. Čtivé, uvěřitelné a místy velmi mrazivé! Pro děti bych ale asi nedoporučila...
Přečetl i tatínek a babička, oba se shodují na vysokém hodnocení :) Doporučuji.

06.10.2021 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Milá odpočinková knížka ze života, místy vtipná :) Líbila se mi, stejně jako všechno ostatní od této autorky.

14.12.2019 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Moje první kniha od této autorky. Krotitel byl napínavý, dobře a rychle se četl a o nečekané zvraty nebyla nouze. Několikrát jsem si myslela, že znám vraha a ono ne, bylo to pořádně zamotané! :) Líbily se mi vstupy do minulosti, i když byly jen krátké a vlastně toho moc neřekly, přidaly knize na zajímavosti (a napětí).
Všimla jsem si však několika strojených výrazů v dialozích; nepůsobily na mě moc přirozeně. A nakonec - nejoblíbenější švédskou pochoutkou jsou zřejmě skořicoví šneci :D Závěrem - dobrá kniha, kterou stojí za to přečíst. Doporučuju.

19.07.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velice silný příběh, který ukazuje, že nic není černé nebo bílé. Příběh Minky mě uchvátil, stejně jako bylo zajímavé sledovat, co přinutí mladého kluka dát se k SS. Zajímavé, poučné, překvapující! Pohled na holocaust zas z trochu jiného úhlu, k tomu pěkně propracované tři vyprávěcí roviny. Určitě si od této spisovatelky ještě něco přečtu :) Doporučuju!

24.11.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Téma je vážné a určitě ho nechci zlehčovat, ale musím říct, že se mi knížka nelíbila. Má velkou reklamu, proto se hodně prodává, ale rozhodně bych neřekla, že mi od základů změnila život. Nejen, že jsem se nesmála, dokonce jsem při čtení ani nebrečela a konec jsem četla skoro násilím. Přijde mi spíš pro teenagery, kteří asi budou ronit slzy nad nenaplněnou láskou, osobně mi však kniha nic nedala, vůbec jsem neměla potřebu o ní po přečtení přemýšlet. Vzhledem k věku hrdinů až moc filozofické - prostě jsem jim to nevěřila.

Poslední dobou mi připadá, že čím větší reklama a bestseller, tím méně za to obsah stojí, bohužel.

20.09.2014 2 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Nádherná kniha, která se četla sama. Sonda do života jedné komunity, dozvěděla jsem se hodně o jejich zvycích a způsobu života. Ukázala, že nic není černobílé a nelze házet všechny do jednoho pytle. Možná trochu pohádková, ale o kolik by byl svět hezčí, kdyby se aspoň někteří chovali jako Gabriel...Jedna z nejhezčích knih, co jsem kdy četla. Doporučuju.

08.09.2013 5 z 5