Tucaka Tucaka komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přiznám se. Řvala jsem u toho jak malá puberťačka. Co jiného dodat .... snad jen ACHJO! Opravdu jsem netušila jak to nakonec dopadne.
... SPOILER ...
Uvnitř jsem pořád doufala, že Will se uzdraví a budou spolu žít až do smrti. Škoda.. to je zkrátka realita.

18.07.2016 5 z 5

Jak nezemřít Jak nezemřít Michael Greger

Tuhle knihu by si měl přečíst naprosto každý, kdo pochybuje o veganské stravě. Výhody této stravy mě přesvědčily jak z hlediska etického, tak ekologického a hlavně zdravotního díky této knize.

10.06.2019 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tak tohle je od Moyesové pecka. Ze začátku příběh nic moc, trochu jsem měla problém se začíst, ale potom? Fantastický! Těžko si představit jaká musela být nerovnoprávnost žen a rasová nenávist v dřívější době.

26.08.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Dlouho jsem přemýšlela, zda dát knize 4 nebo dopřát ji i tu 5tou hvězdičku.
Ač mě první díl naprosto zasáhl svoji originalitou, ve druhém díle bylo spoustu situací, které se dějí řekněme "jen tak". Přišlo mi, jako kdyby spisovatelka chtěla čtenáře udržet na napnuté vlně, ale nedomyslela, že její vykreslené zápletky nemají příliš společného s hlavním tématem.
Každopádně klobouk dolů nad představivostí autorky. Smyšlený budoucí svět je naprosto fantasticky utvořený. Kniha se čte jedním dechem.
Ještě jednu "výtku" bych měla.... spisovatelka mě nejspíš chce přivést k naprosté šílenosti, kousání nehtů a vypadání vlasů, než se v dalším nedohledném díle dozvím, jak to s Ilian dopadne.

06.02.2019 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knížka mě zklamala. Nechápu proč je kniha oceněna světovým bestsellerem. Kniha se mi špatně četla. Margo bych definovala jako pubertálního spratka. Asi jsem stále nedokázala pochopit způsob jejího přemýšlení.
Jediná věc , která se mi velmi líbila byla vtipné řečí Q a jeho kamarádů, u kterých se člověk opravdově zasmál.
Od knihy jsem očekávala víc a mrzí mě to. Za mě jen 2 hvězdičky.

09.09.2016 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Na to, jak moc a dlouho jsem se těšila na 3. díl jsem čekala něco jiného. Jako kdyby na spisovatelku spěchalo nakladatelství a ona si všechny kroky nedokázala pořádně promyslet. Spoustu věcí tak bylo úplně zbytečných. Některé hádanky jsem nepochopila ani potom, co je Ilan rozluštila. A ten konec? Ilan vždycky nesnášela mluvení v hádankách nebo nějaké tajnosti.. a potom to dělá sama.
Snad budou příští díly lepší.

21.10.2021 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Po knize jsem sáhla z důvodu čtenářské výzvy, ale že ji budu číst do 1 ráno to jsem nečekala.
Naprosto fantasticky napsané. Mít takového manžela... Pane bože nepředstavitelný.

29.12.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Miluju knihy typu: Dočtu poslední větu a zůstávám zírat

26.07.2017 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Příběh 4 žen z různých sociálních vrstev a odlišnými charaktery, které plují na letadlové lodi Victoria vstříc novému životu z Austrálie do Británie.
Četla jsem všechny knihy od JoJo Moyes, dokonce i ty nejvíc vychválené, ale velmi překvapivě musím konstatovat, že tahle je ze všech nejlepší.

11.04.2024 5 z 5

Nesvoboda Nesvoboda Lukáš Vincour

Organizaci Zvířata Nejíme sleduji už dluhou dobu a ve všech názorech s nimi souhlasím. Avšak jak na instagramu, tak v knížce jsem si stejně jako většina lidí všimla velké četnosti citově zabarvených slov, které byly využívány ve vztahu k faktům. Já naprosto chápu, že při každodenním setkáváním s násílím a využíváním zvířat není lehké zvolit neutrální slovní vyjádření... ale myslím, že pokud by byla kniha v místech psána více odborně, hodně by ji to prospělo. Je zde cítit rozdíl, jakou část jaký autor psal.
Každopádně pravdivosti to knize neubírá. Čtenář získá přečtením celou řadu faktů, které jsou podtržené reálnými situacemi, které se v jednotlivých chovech nebo zařízeních staly. Určitě doporučuji

25.12.2020 4 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

(SPOILER) Za mě určitě zatím nejlepší díl série Divotvůrce. Je vidět, že se autor začal soustředit více na intriky a logiku než na neustálé souboje a trable. Díl od dílu začínám vnímat pozitivní změnu v Kellenově chování, konečně si dokáže poradit bez cizího zásahu svoji vychytralostí.
Co mě začíná trochu ''rozčilovat'' je přístup autora k vykreslení Kellenových potenciálních lásek. Nevím, jestli je Sebastian de Castell nějak poznamenán, ale ze slečny se vždy vyklube pomstychtivá manipulátorská mrcha :D

20.05.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tak velké očekávání jsem měla. Vyprávění z Osvětimi nebyl psán jako příběh ale nadatlován ve stylu telefoního seznamu. Nádherné vzpomínky pana Lale, ovšem v rukou špatné spisovatelky.

03.10.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Žánr, který já běžně nečtu, ale taky jedna z mála knih, u kterých jsem na konci měla chuť brečet.

05.01.2019 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Tak tahle kniha mě neskutečně překvapila. Samotného Pavla Bareše jsem potkala na humbooku 2018. Ukázal se jako nesmírně inteligentní sympatický chlap a už z toho důvodu jsem si chtěla jeho knihu přečíst.
Trochu mě ze začátku mátla střídání časové linie, nakonec vše do sebe zapadlo. Mimochodem... spisovatel má naprosto geniální smysl pro humor :D

15.11.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Naprostá PECKA!
Ačkoliv první díl Iluminae byl pro mě naprosto nepřekonatelný, ukázalo se, že i přesto dokáží spisovatelé překvapit a napnout čtenáře mnohem více. Nenechte se odradit na první pohled je kniha doslova "obří" .. avšak rozložení písmen, design, popisování děje od SPIRA dodává příběhu dynamičnost. V jednu chvíli očekáváte jistý konec, autoři vás ale v příštích minutách vyvedou z míry. Geniální...

10.04.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Ze začátku pro mě bylo velice těžké pochopit vztahy mezi několika rody. Pletly se mi jména - Sidonia von Imperian a Imperátor? Možná někdy trochu zavádějící.
Každopádně vykreslení budoucnosti, otázku náboženství a technologie bylo naprosto fascinující.
Kdybych mohla ohodnotit více hvězdičkami, rozhodně bych neváhala. Je až neuvěřitelné, jak mě dokázala kniha přikovat k sedačce a nutit číst dál a dál.

27.12.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kdybych mohla dát víc hvězdiček za hodnocení, neváhala bych. Absolutně perfektně napsané, dojemné, napínavé.
Člověk se zamýšlí během čtení nad svými vlastními volbami.

26.09.2017 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvělé čtení, k maturitě naprosto perfektní. Rozhodně něco na zamyšlení pro dnešní generaci.

22.09.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

P. Hawkins zase nezklamala ..
Stejně jako u dívky ve vlaku se informace na sebe nabalují. V jednu chvíli si myslíte, že všemu rozumíte, vše chápete, a v další chvíli vás totálně dostane opak.
Poslední větu knihy jsem dlouho rozdýchávala :D

01.07.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Za mě nejlepší kniha od Jojo. Realistická a naprosto jsem cítila s hlavními postavami. Kniha neobsahovala žádné zbytečné pasáže jako u ostatních knih. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček a doufám že brzdy vyjde nový příběh od spisovatelky. :)

02.03.2017 5 z 5