tlllk tlllk komentáře u knih

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

O čom sa nedá hovoriť o tom sa má mlčať . Dve, tri vety nemôžu vystihnúť atmosféru tejto knihy.

03.09.2014 5 z 5

bublina spľaskla, akoby Jonasovi v druhej polke došiel dych a snažil sa to dohnať stále zúfalejšou zápletkou. Holgera 1 mi príde ako kombinácia Jima Carrey a Leslie Nielsena, dočítané so sebazaprením.

23.07.2014 3 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Knižka bola počúvateľná, veľmi neoslnila ale ani neurazila. Môj favorit v tomto žánri ale stále ostáva S.Larsson.

17.07.2014 3 z 5

Úplne najviac Úplne najviac Maxim E. Matkin

o5 som si našiel postavu s ktorou som sa vedel stotožniť, mne sa to páčilo.

17.07.2014 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

kniha ma narozdiel od filmu hlavu a patu, pre mna zaujímvo spracovana základná otázka podstaty zivota, vesmíru a vubec.....

24.06.2014 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Asi budem za kacíra, ale v tomto prípade dám prednosť filmu pred knihou. Agáta je síce klasika, ale tak prepointované dielo ma už nudilo, asi to nie je celkom môj šialok kávy

02.06.2014 3 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Celkom to ušlo , miestami to skĺzalo ku formátu ala Kameňák, ale niektoré postrehy boli celkom trefné.

29.05.2014 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný príbeh , skutočne špecifický spôsob písania. Mne osobne to pomohlo získať nadhľad pri riešení vlastných starostí, aj keď tým začiatkom som sa musel skutočne prekúsať, ale stálo to za to,

29.05.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Japonsky Matkin, ale dostal ma, audiokniha bola fantastická, idem pohľadať písmenkovú verziu a dám si repette.

škoda len že sa mi nedostalo do rúk pred 20 rokmi,

21.05.2014 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Pre mňa najlepšia kniha z celej série, žiadne pol stranové elfské básne ani prísahy v trpazlíčtine, dej bol svižný, vyvrcholenie celkom originálne dokonca aj to "dotiahnutie deja" mi v audiopodobe nevadilo (aj keď chvíľami sa to ťahalo ako ...)

19.05.2014 5 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

ďalší "originálny" sériový vrah, slabší odvar švédskej dvojky (teda trojky Larson. Kepler). Originalita sa knihe uprieť nedá, ale chýbala mi tam ta charizma hlavnej postavy a dynamika deja. Ako audiokniha to celkom ušlo.

06.05.2014 3 z 5

Loučení s Lennoxem Loučení s Lennoxem Raymond Chandler

čierno biely svet drsného detektíva, žiadne kompromisy, slušná zápletka, inteligentné dialógy. Zhltol som to za deň, ako audioknihu.

01.05.2014 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Na môj vkus veľa amerických stereotypov, černošský komplex, bohatstvo pre odvážnych, potrestanie aristokracie, taká propagandistická príručka bielemu Američanovi. Od Hailey som čakal viac.

30.04.2014 3 z 5

Odyssea severu Odyssea severu Jack London

Surové živočíšne príbehy bez zbytočných kudrliniek, výborná vec.

24.04.2014 5 z 5

Potopa / Sucho / Hlad Potopa / Sucho / Hlad John Creasey

Sci-fi ktorému čas veľmi neublíži, Fakt že je tam zopár kopancov, ale originalita sa knihe nedá odoprieť. Určite jedna z tých , ktorých obsah si vybavím aj po 10 rokoch.

11.04.2014 5 z 5

Andymon Andymon Karlheinz Steinmüller

Moje najoblubenejsie sci-fi prečítane do 15 rokov...

11.04.2014 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Tiež patrím k tým čo pochopili film až keď dočítali knihu. Občas rozmýšľam na čo by som sa ja spýtal planéty ......

11.04.2014 5 z 5

Štvrtá ruka Štvrtá ruka John Irving

Tak neviem čo je typické , ten pribrzdený reportér, erotické pasáže, "ploché" postavy, mysteriózne pozadie.... chvíľami som mal skôr dojem že čítam S.Kinga. Na druhej strane mam Kinga rád, takže som sa bavil ....

11.04.2014 4 z 5

základná esencia fantasy, hodnotiť túto knihu je ako hodnotiť chuť soli.

07.04.2014

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Viac ako príbeh hlavných postav zaujal opis Prahy a historických súvislostí. Dostala sa mi do rúk ako audiokniha v podaní p. Myšička, môžem odporučiť i keď Lord Mord bol pre mňa o dve triedy lepší. Ale pripúšťam že mne viac sedí detektívka pred životopisom.

07.04.2014 4 z 5