Štvrtá ruka přehled

Štvrtá ruka https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83246/bmid_stvrta-ruka-xON-83246.jpg 4 531 531

Desiaty román známeho amerického spisovateľa rozvíja nezvyčajnú tému. Mladý reportér z New Yorku, ktorý príde do Indie urobiť reportáž, kurióznym spôsobom príde o ľavú ruku – milióny televíznych divákov vidia, ako mu ju zožerie lev. V Bostone čaká ctižiadostivý chirurg na možnosť transplantovať chýbajúcu končatinu. Vydatá žena z Wisconsinu ponúkne ruku svojho manžela, o ktorom vysvitne, že je ešte pomerne mladý a zdravý… Príbeh sa spočiatku javí ako komédia, ako satira s nepochybným erotickým podtónom, no napokon sa z neho vyvinie realistický, dojímavý príbeh, aké poznáme z pera tohto autora, spomeňme napríklad Svet podľa Garpa, Modlitba za Owena Meanyho či Zásady muštárne.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Fourth Hand , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štvrtá ruka. Přihlašte se a napište ho.

jaroiva
17.03.2024 4 z 5

Nebylo to pro mě tak zajímavé jako předešlé knihy, které jsem četla od autora, ale i tak mě to bavilo. Trochu pokleslá zábava, ale jo, dalo se. Jen těch zmiňovaných erekcí by bývalo mohlo být míň.

Majto
01.02.2024 3 z 5

Typická Irvingovka so všetkými absurditami, divotvornosťami, dejovými zvratmi, postavami, ktoré by bez svojej podivnosti vyzerali nereálne.... Ber alebo sa ani nepokúšaj. Pri tomto autorovi sa nedá len trochu ho zbožňovať abo len trochu ho neznášať. Čtvrtá ruka nepatrí k vrcholným knihám, no isto ani k podpriemerným či odpadu. Je to skrátka román Johna Irvinga a to je jeho hlavná charakteristika.

Zouhee
04.11.2022 2 z 5

Tak Irvinga mám ráda, ale... Nebýt toho, že mi knihu četl můj milovaný pan Mrkvička, bych ji nikdy nijak a za žádnou cenu nezvládla. Nudné, divné, bez čehokoli, co by mě opravdu zaujalo a těšila se na další stranu. Chodila jsem v průběhu čtení mimo místnost a vůbec mi to nijak nevadilo, vlastně šlo jen o ten hlas, který mluvil.

Alena Mornštajnová: Práce na Listopádu možná byla trochu jiná

13.04.2021