Thamilka Thamilka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a dávám plný počet. Opravdu krásně napsané, netušila jsem, jak se osudy propletou. Často 2. světová válka končí tím, jak přijdou lidé z táborů a jsou doma, ale jak se měli pak, to se moc často nepíše, jak měli zničené životy, jak se nemohli vrátit do normálního žití a není se čemu divit. Nedivím se, že se Hana z takových otřesných zážitků nevzpamatovala, sice zde nebylo detailně rozvedeno, jak to v Osvětimi vypadalo, ale četla jsem jiné knihy... doporučuji všem přečíst. Často pak člověk zjistí, že se má opravdu skvěle...

29.07.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla za dva dny. Je opravdu hezky napsaná, nejedná se o žádnou drasťsrnu, není tam ani moc popisována druhá světová válka, ale i tak je poutavá a zajímavá. Musím přiznat, že ze všech tří žen se mi nejmíň líbila Anežka, nějak jsem ji nemohla přijít na chuť, ale i tak dávám maximální počet hvězdiček.

24.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl jsem odkládala, protože mi připadal hodně dlouhý, ale jakmile jsem začala číst, šlo to samo. Nemohla jsem se odtrhnout, takže jsem ji přečetla za pár dní a opravdu skvělé. Člověk se musí hodně zamýšlet, jak se lidé měli a co museli vytrpět. Už teď jsem zvědavá, jak to bude dál, s některými postavami mám velký soucit a snad se jim bude dál dařit lépe.

05.01.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu povedená kniha, opět oceňuji i historické informace, o kterých jsem nikdy nečetla. Autorka má hezky styl psaní, čte se dobře, příliš se nezdržuje popisem krajiny a dalších věcí, které často nejsou ani nutné vědět.

13.08.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Pěkně napsaná kniha, četla jsem ji jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout. Líbí se mi ten pohled po druhé světové válce, vždy vše často končí, že válka skončila a všichni byli šťastní, tady je vidět, že přišel nový teror.

03.09.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přiznám se, že mě kniha ze začátku moc nebavila, Eva alias Edita mi byla tak nějak nesympatická, dokonce jsem ji odložila, že ji vrátím do knihovny, pak mi to nedalo a druhá půlka byla mnohem lepší, všechno se pospojovalo a některé věci jsem fakt netušila, doporučuji přečíst, kniha za něj opravdu stojí.

05.06.2023 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha se mi celkové moc líbila, až na Alfréda, taková zvláštní nudná postava. Trochu mě zklamalo konec, takový rychlý, prostě z ničeho nic... Jinak se kniha četla skoro sama...

11.10.2022 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Knihu jsem opět poslouchala při procházce s kočárkem. Opravdu napínavé drama, trochu se mi zdá, že ten Jurek musí mít až nadpřirozené schopnosti, když všechno tak vždy věděl... ale na to jsem si už zvykla :-) každopádně teď budu čekat na další díl a budu doufat, že Sagu zachránili a budou s Joonou pronásledovat Bobra.

12.05.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem si půjčila v pátek a v neděli ji dočetla. Musím přiznat, že některé stránky jsem přeskakovala, protože se to neskutečně opakovalo a nebavilo mě to. Kniha se mi bohužel moc nelíbila, autorka nezná moc synonym a tudíž se vše neustále opakuje, slova, děj apod... Postava Anastazie je dost divná, dokonce si v tomto století neholí podpaží ani nohy? Nebo jsem to blbě pochopila, internet tařka nezná, i když studuje... naivní a blbá (až moc bohužel)... Christian o něm ani nemluvím... nebyl mi sympatický. Poslední stránky jsem prakticky přelítla.
Těm, kteří nejsou nároční a chtějí si jen odpočinout, doporučuji, ale kdo hledá opravdu něco normální, tak raději ne...

09.01.2013

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Posloucháno jako četba na Českém rozhlase a musím napsat, že to bylo perfektní. Krásný přednes Václava neužila i Veroniky Khek Kubařové. Celá kniha byla celkově napínavá, až v půlce mi došlo, o co vlastně jde a kam se příběh posouvá. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to bude. Doporučuji !!!

23.04.2024 5 z 5

Kniha se četla dobře, byla to zvláštní doba, často čtu nové a nové věci, o kterých jsem neměla tušení... Hlavní hrdinka se s tím vším ale vypořádala bravurně.

05.06.2023 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tuto knihu jsem poslouchala jako audio, namluvil ji Pavel Rýmský a bylo to opravdu super. Velice dobře se poslouchala a zápletka byla opravdu dost dobrá... Lars Kepler opět nezklamal!!! Opravdu doporučuji, poslouchala jsem ji na procházkách s kočárkem a nakonec jsem ji musela doposlouchat po chvilkach doma, až tak to bylo napínavé.

01.05.2020 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tuto knihu jsem četla na základě hodnocení tady v databázi. Musím popravdě říct, že mě vůbec nezaujala a dočetla jsem ji prakticky ze svého donucení... chtěla jsem prostě zjistit, co v ní mám najít... možná na knihu nejsem připravena a měla bych ji číst někdy v dalších letech... ale teď musím napsat, že pro mě byla děsně chaotická a prakticky nevím, co tím chtěl autor říct... zde se píšou různé oslavné komentáře, ale já jsem v té knize bohužel nenašla to, co našli ostatní... já nenašla prakticky vůbec nic...

08.11.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super kniha, čte se velice dobře a opravdu se dá přečíst za jeden večer, ale já si ji "šetřila".
Popravdě řečeno, vraha jsem neuhádla, až opravdu na konci... ale tím líp, nebaví mě detektivky, kde znám vraha od půlky knihy, to je pak nuda :-D

05.01.2016 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knihu jsem poslouchala na České rozhlase. Zajímává, pohled všech zúčastněných osob. Postava Alice mi lezla na nervy, ani na chvíli mi nepřišlo, že by Richarda měla ráda, už od začátku jí něco vadilo, neustále kafrala. Bylo vidět, že nejsou sehraní. Škoda, že konec zůstal otevřený, to mi trochu vadilo.

18.12.2023 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Přečteno za pár dní, kniha mě hned vtáhla, neskutečné, co se tenkrát dělo, člověk si vůbec nedokáže představit ty zvěrstva.
Často jsem si říkávala, jestli tito lidé měli nějaké svědomí, zde se mi potvrzuje, že aspoň jeden nějaké měl.

06.04.2023 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha se četla velice dobře, ale byla prakticky o ničem.
Postavy byly matoucí, pletly se mi... A rozuzlení v knize úplně chybělo, najednou byl prostě konec. Pro mě osobně byla kniha velké zklamání bohužel... asi jsem očekávala až moc...

29.05.2018 2 z 5

Kniha byla velice dobrá, někdy až moc brutální a dokonce se mi o tom i párkrát zdálo, takže doporučuji, nečíst před spaním :-D
Jinak velice čtivá, sice se autorka někdy moc opakuje, u toho co si hlavní hrdinka myslí a podobně, ale jinak ok... Až na ten konec, ten se mi moc nelíbil. Epilog byl vážně jako z Harryho Pottera... ;-) jinak fakt doporučuji!!!!

07.02.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Knihu jsem si vybrala podle recenzí. Musím říct, že snad půl knížky mě vůbec nebavilo, dokonce jsem přemýšlela, že ji zavřu a nedočtu, strašná nuda... pak se to trochu rozjelo, ale stejně jsem se nemohla dočkat, až bude konec...

11.07.2022 3 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Poslouchala jsem na rozhlase. Kniha se mi líbila, vulgarismy mi nevadily, patří to k věku :-D musím ocenit načtení Vojtěcha Hrabáka! Skvělý výkon, intonace, přednes, dobře se to poslouchalo!!!

19.03.2024 3 z 5