terryaknihy terryaknihy komentáře u knih

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Kiera nebyla obyčejnou hloupou naivkou, což se mi na celém příběhu líbilo asi nejvíc. V knihách o boháčích z podsvětí je časté, že se hlavní ženské postavě hned podlomí kolena, ale Kiera byla jiná. Chtěla si jen “odpracovat” svůj dluh a už Lachlana nikdy nevidět. Prosimvás, jméno Lachlan, to mi dalo zabrat asi nejvíc :D. Kdo to četl jako Lachtan? :D
Nemilosrdný král je super čtivý, nabízí nám vyprávění z obou pohledů hlavních postav (toho si u romantik velmi cením), děj rychle utíká, má to dobré postavy a prolíná se tam trochu i cit pro podnikání (pěkná špetka navíc).

28.03.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Alice a Leo se společně přestěhují do uzavřeného komplexu dvanácti domů, kterému se říká Kruh. Krásné prostředí, bezpečno a milý sousedé v rámci uzavřené komunity. Proč byl dům tak levný nechává Alici celkem klidnou, než jí pochybnosti dovedou k tajnostem a lžím ohledně bývalých majitelů.
Jak už u Paris známe (např. u knihy Za zavřenými dveřmi), předloží nám velmi zajímavé postavy, kdy některé si zamilujeme a některé nás budou štvát. Já jsem pak postupně při čtení obviňovala úplně všechny, dokonce chvilku i samu sebe :D. Jelikož bylo více postav, tak bylo trochu zdlouhavé, než jsme byli seznámeni s celkovou situací a obyvateli Kruhu, to mě trošičku mrzelo. Asi 100 stran před koncem jsem odhalila zápornou postavu, ale přesto grandiózní konec mě dostal a vůbec jsem to nečekala. Po dlouhé době jsem při čtení křičela neeeee! :D
Podtrženo sečteno, s Paris jsem strávila pěkné dva dny spletitých her, takže 4,5/5⭐️ je krásný výsledek :).
Knihu můžu rozhodně doporučit, ale Za zavřenými dveřmi pro mě je stále o chlup lepší :)

28.03.2022 5 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Když jsem si přečetla anotaci této knihy, tak jsem v duchu doufala, že tohle bude přesně kniha pro mě. A měla jsem pravdu :). Dostal se mi do rukou nádherně zpracovaný příběh o dvou sestrách, který byl plný emocí a já skoro hltala každou stránku. Jsem fanoušek retrospektiv, neboli pohledu do minulosti, jelikož to nám příběh dokáže nádherně vybarvit. Díky tomu vždy zapadnou všechny části správně na svá místa, odhalí se nám holá pravda, a to, jak s ní naše postavy naložily. Kit i Jossie byly velmi dobře a reálně vykresleny a já s nimi jejich strasti prožívala. Pokud máte chuť na příběh plný citu, lásky, hledání se a odpuštění, to je pro vás to pravé :)!

09.11.2021 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Tentokrát jsem se nechala zlákat anotací knihy a mám obrovskou radost, že moje nadšení z knihy bylo po přečtení ještě znásobeno :).
Ukaž mi je seznamovací aplikace, kterou si sklíčený Lukáš nainstaluje a postupně propadá do virtuálního světa. Setkání s královnou je velmi lákavá nabídka, a tak se Lukáš vrhá do plnění prvních drobných úkolů, které mu královna zadává.
V první řadě nás příběh seznamuje právě s Lukášem, který má snoubenku a velmi dobrou práci, ale přesto mu to nestačí… Sledujeme zároveň i dějovou linku před a po. Musím říct, že linka před mi dávala psychicky trochu zabrat, ale to je konec konců úděl každého thrilleru.
Velmi se mi líbilo propojení erotiky s thrillerem, perfektní byl i nápad samotného fungování aplikace a obohacení textu o zprávy. Což dodávalo rychlé čtivosti na knize. Je pravda, že je to asi třetí kniha kterou jsem četla, kde si neoblíbíte asi žádnou postavu. Ale to příběhu nic neubralo, naopak! Jako každý výborný thriller má i tento krásnou postupnou gradaci :)…
Pokud nemáte úplně slabý žaludek, máte rádi příběh plný zvratů a neodhadnout vše hned na začátku, tak tohle je příběh pro vás. Jedna z topovek thrillerů, co jsem četla a moc si přeju, aby se přeložilo více knih autora :)

13.09.2021 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Moje druhá kniha od @kattocz a já jsem stále nadšená jejich volbou! Nejen, že příběh byl čtivý, obě hlavní postavy byly sympatické (ikdyž Lizzy občas lehce tvrdohlavá :D), bylo to napínavé a já celou dobu moc neměla tušení, kdo náš vrah bude.
Některé ty popisy v rámci mučení teda byly trochu - brrr… Ale proto mi to i tak trochu nějak celé působilo i jako thriller :).
Palec nahoru za návrat do minulosti a víc pohledů pro vyprávění příběhu :).

06.09.2021 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Tohle je Psychothriller s velkým P! Nádherně propracovaný příběh, kdy sledujeme dvě dějové linky, které se nám ke konci prolnou. Absolutně jsem netušila (i když jsem nad tím celou dobu fakt usilovně přemýšlela), jak se linky protnou. A jsem hrozně ráda, že jsem to neodhadla. Je to dobře napsaná kniha s excelentními popisy myšlenek postav. Přestože na mě byl ten rozjezd opravdu pomalejší a táhlejší, tak jsem si užívala pomalu rostoucí nevraživost v kolektivu a pohledy několika postav. Ano, z počátku matoucí, ale ono si to sedne, nebojte. Velmi velmi doporučuji, pokud vás baví psychologie postav. Bravo.

13.07.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Ačkoliv jsem nečetla Mizející dívky, tak jsem se hned od začátku velmi dobře chytla. Autorka jak kdyby s tím počítala a dala nám tam takový lehký úvod, kdo je kdo a já pak neměla problém se orientovat. Líbilo se mi, že případ se hlavní postavy osobně dotýkal a co oceňuji nejvíce je smýšlení postav a popisy vyšetřování. Bylo skvělé vědět, co se honí detektivům v myšlenkách při řešení případů. Naprosto krásná obálka a já doufám, že se dočkáme brzo další knihy autorky. Perfektní čtivost a okořenění o novinové články.. To chcete číst prostě :)!

13.07.2021 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Zpočátku mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale obě postavy mi byly velmi sympatické. Luca mi svou agorafobií byla rázem hned bližší a spoustu věcí jsem s ní prožívala (věřím, že lidem, co to neznají, to může přijít třeba smyšlené, nebo absurdní, ale bohužel...). Griffin byl chlap, slavná hvězda, která by za soukromí dala všechny peníze. Nemohli být více rozdílní a nemohli se více milovat. Překoná však láska veškeré nástrahy, které se jim zapletou pod nohy? Dopisová forma se mi velmi líbila, bylo to hezké zpestření. Zároveň se mi líbily narážky na Přátelé, nebo Abbu :) Kdyby jste se mě zeptali na nejlepší postavu, zde by to byl doktor Lucy. Ten byl výborný, vtipný a se zálibou v ptácích.
Častokrát mě knížka pobavila a epilog mě neskutečně rozbrečel. Za ten epilog se kniha rázem vyšvihla na stupeň s 5 hvězdami, a to překvapení od autorek na závěr jsem si velmi užila ;).

04.02.2021 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Moc se mi líbilo, že i když se Lapena pouští do tématu únosu holčičky, tak se stále ocitáme v nějakém užším okruhu jedné ulice, kde bydlí několik podezřelých. Postupně sledujeme průběh vyšetřování a také nám Lapena odkrývá psychologii několika postav. Osobně bych ocenila větší hloubku, protože to za mě byly zajímavé postavy, které měly rozhodně více potenciálu, ale i tak nás neochudila o ty hlavní detaily. Vyšetřovatelka Gullyová se mi tady moc líbila, přinášela do vyšetřování důležitý pohled. Co bych také více ocenila, by bylo více prostoru pro Michaela, bratra Avery. Měli evidentně zajímavý vztah, když Avery byla dost problémová… Každopádně jak už jsme zvyklí, kniha má krátké kapitoly, které často končí tak, že potřebujete pokračovat, takže čtivost je přímo blesková.
Pokud máte chuť na spletitý příběh, kdy únosce je těžké odhalit, určitě po Všude samí lháři sáhněte. Myslím, že vás hodně překvapí, jak se nakonec příběh vyvrbí.
- lži, tajemství, únos, podvody, rodinné problémy…

06.05.2024

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Autorům styl mám ráda pro jeho květnaté popisy a také se umí velmi dobře věnovat ve svých knihách vážným tématům. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Nevěnovala se pouze romantické části, ale autor zabrousil i do LGBT tématiky, rodinných problémů, pokusů o znásilnění a mnoho dalšího. Osobně tu na mě bylo těch věcí až moc a trochu se mi vytrácela ta hlavní romantická linka, u které bych strávila ráda více času. Obě hlavní postavy mi seděly, jen jsem celou dobu při čtení měla pocit, že tahle kniha je prostě psána v YA žánru. Z toho příběhu je cítit, že autor je výborný spisovatel YA a často mi přišlo, že chování Eli do toho spadalo. I to vyřešení některých problémů bylo takové rychlejší a jednodušší.
Nicméně příběh bych doporučila dále, protože poukazování na zmiňované problémy není nikdy dost a mělo by se o tom mluvit. Plus zmiňovaná hudba a filmy byly boží :).

13.09.2023 4 z 5

Ačkoliv čtu historické romány, tak už dlouho se mi nestalo, že bych po dočtení knihy byl tak hrozně smutná...
Perry vložil celý svůj život na papír a už od útlého věku až po nynější dny nás seznamuje se svou nejhorší nepřítelkyní, kterou je závislost. Pokud nebudete ke knize přistupovat s vírou, že ucítíte typického Chandlera, ale muže, který se tak snažil a zároveň prostě nemohl.. Tak vás knížka stejně jako mě prostě dostane.. Z knihy je cítit určitý smutek, pokora, osamělost, ale úcta a respekt. Nikdy jsem ani neměla ponětí, kolik opiátů může existovat, ale cením si poznámek pod čarou, které je čtenáři vysvětlí.
Jen dvě věci mi při čtení nesedly. První, že celou dobu Perry o vše mluví moc hezky, ale k Reevesovi se vyjádřil dvakrát neuctivě. Proč? Přišlo mi to úplně mimo celkové smýšlení knihy a vypadalo to, jak kdyby to tam někdo vložil dodatečně.. Druhou věcí je přeskakování v čase. Perry často skáče při vypravování časem a občas to působilo zmatečně. Navíc, pár částí se tam i opakovalo.
Pokud jste však s Chandlerem vyrůstali, je podle mě knížka rozhodně nutností. Jsem ráda, že taková biografie vyšla a může třeba i některým lidem bojujícím se závislostí na alkoholu či opiátech pomoci.

15.11.2022 4 z 5

Když jsme se ve škole učili dobu Národního obrození, většina z nás v tom měla pěkný guláš. Kdybych měla tuhle knihu tenkrát po ruce, rozhodně by se mi to učilo o 100% líp!
Karolínu sleduju na instagramu už nějaký pátek, a podle mě to tak dělá většina z nás. Její videa jsou dovolím si napsat legendární a mé oblíbené s Božkou, jak utíká a za ní Lambl, Němec, atd… To mě vždycky dostane :D. Měla jsem možnost se účastnit i jedné besedy, což všem mohu rozhodně také doporučit :).
Průvodce literární histerií 19. století je kniha, na kterou jsem se šíleně těšila. Asi vás nepřekvapí, že jsem jí slupla během chvilky, ale to čtení jsem si náramně užila. Nejen, že jsem si doplnila pár informací například ze života Máchy či Borovského, ale i ten kus života Světlé a Nerudy mě dostal. Samotná kniha je doplněna o nádherné ilustrace, ale zároveň nám Karolína doporučuje i různé tipy na výlety v okolí, které jsou spojena s našimi vlastenci. Najdeme tam i několik doporučení na jejich literaturu a zároveň pikantní odbočky v podobě rodinných pout :D. Jak jsem zmínila videa, častokrát jsem si při čtení na některé vzpomněla a pousmála se.
Knihu všem mohu jenom doporučit a věřím, že na střední vám to trochu i ulehčí školské životy :).

09.10.2022 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Prvě to popravdě byl celkem šok, jelikož příběh je celkem posetý vulgarismy, což by mi v knižní podobě dělalo určitě velký problém. Jenže audioknihu namluvila neskutečná Jitka Ježková, a to i všechny prciny světa, mi byly rázem jedno :D. Jitky nádherný přednes mi pomohl ihned vplout do příběhu a já začala prožívat svých 12 hodin po boku hlavní postavy Lucie.
Lucie byla celkem střela, hezká zrzavá herečka, která žila s Karlem a společně vychovávali roztomilou dceru, kterou měla Lucka s bývalým partnerem Tomášem. Lucka procházela různé konkurzy a snila o tom být slavnou divadelní a televizní herečkou. Popravdě právě pohled do hereckého světa, vztahové a rodinné problémy, to mě na tom šíleně bavilo! :)
Lucka měla několik kámošek, které každá se svými partnery zažívaly různé radosti, tedy hlavně strasti a společně si různě pomáhaly. Velmi oceňuji, že autorka nám dokázala rozjet více linek díky několika postavám, všechny skvěle zakončila, ale dokázala mě do poslední chvíle držet lehce v napětí. Lucie potkává totiž svou lásku z minulosti, která jí naruší domácí idylku a spustí nečekaný slet událostí.
Během čtení jsem se nasmála (Lucky rozmluvy se šedivkou :D), kroutila očima i hlavou, ale i se chvilkami držela za srdce. Je to takový lehoučce přitažený příběh za vlasy, který vás ale nutí číst/poslouchat dál a dál, protože nás ten konec prostě zajímá:D! Oceňuji i super zakomponování názvu knihy do příběhu :D.

03.10.2022 4 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Snoubenky smrti pro mě bylo asi jedním z největších překvapení letošního roku a rozhodně jedna z TOP knih za 2022. Od prvních stran příběh pohltí a jeho temná detektivní linka se hezky line příběhem. Všechny tři hlavní postavy byly dobře vykreslené, a ta atmosféra ponurého předválečného Berlína byla naprosto perfektní. Po šíleně dlouhé době nemám knize vůbec co vytknout a díky skvělé čtivosti užívala jsem si každou stranu.

02.09.2022 5 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Momentky mě už nějaký ten rok lákaly, abych si je přečetla. Před pár dny jsem podlehla a měla jsem po dočtení obrovskou radost! Měla bych častěji dávat na svůj pocit :).
Díky čtivosti jsem knížku slupla za necelé 3 hoďky. I když první příběh mě dosti nebavil, tak to naštěstí mělo vzestupnou tendenci a každý příběh byl lepší a lepší. Jen, co jsem si zvykla na psaní, tak jsem si pak každou část užívala. Kniha je plná hlubokých myšlenek a člověk o nich pak musel po dočtení dlouho přemýšlet a nechat si je projít hlavou. Za mě skvělé dílo a mám radost, že jsem se konečně "nechala zlomit" :).

17.05.2022 5 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Poezie je podle mě něco, na co tady v ČR nejsou čtenáři připravení, takže takovou knihu málo kdo vezme do rukou. Asi je třeba si u takových textů vždycky uvědomit, že je v pořádku, když se nám nelíbí vše. Já si ty texty či básně, které se mi líbily, začala lepíkovat. Některé mi fakt vyloženě nesedly (narážky na válku, rap, anglická slova..), ale některé byly za mě celkem fajn. Nejvíc se mi líbila poslední část, kde se objevovaly lehce romantické texty. Co se mi ještě fakt líbilo, tak je ta obálka :)
Nemůžu si ale odpustit to, že celá strana v knize je věnována dvakrát (myslím, že si to pamatuju dobře) jednomu slovu - ticho, sám. Úplně mi to bylo líto :(.
Nakonec mi asi opravdu chybělo kompletně propojení, možná vysvětlení, jak tu sbírku uchopit. Většina sbírek, co jsem četla, se vždy točila okolo nějakého úzkého tématu, což mi tady bohužel moc nepřišlo. Dovětek by to vylepšil :).

09.05.2022 3 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Dům na Riviéře bylo mé první setkání s autorkou a já byla naprosto unesená! I když jsem knihu četla přesně v období nemoci, tak mi pomáhala přenést své myšlenky do Francie :).
Sledujeme dvě časové roviny, kdy jedna se odehrává v současnosti a druhá nás zavádí do minulosti do druhé světové války. Dvě časové roviny mám ráda a i tentokrát máme určité propojení dvou rovin, mimo jiné hlavně dům na Riviéře ️.
Už dlouho se mi nestalo, že bych při čtení milovala obě hlavní postavy (Remi i Éliane), ale autorka je dokázala tak krásně vykreslit a přiblížit čtenáři, že to ani jinak nešlo.
Četla jsem, že se autorka inspirovala skutečnými lidmi, takže naprosto rozumím, že dokázala tak krásně a květnatě postavy představit.
Dům na Riviéře je nádherně čtivý, bolestný, nápaditý a osobitý. Krádeže uměleckých děl jsou výborné téma, které je dodnes tak trochu záhadou. Němci za války zabavili spousty uměleckých předmětů a všechny se asi už nikdy nenajdou.
Nakonec jsem hodnotila 4,5/5 hvězdičky, jelikož konec byl za mě lehce urychlený :)

02.05.2022 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Pro mě byla Zachraň nás jednou z nejočekávanějších knih letošního roku. Možná proto, že jsem měla vysoké očekávání, nebo špatným načasováním.. Mě kniha celkem zklamala :(. Kasten je pro mě obrovské jméno v rámci romantiky a její předešlou sérii Znovu by si neměla nechat ujít žádná romantická duše.
Série Maxton Hall je určená spíše pro YA čtenáře, jelikož postavy se tu někdy chovají trochu nelogicky. Překvapilo mě u tohohle dílu, že se snažili vylepšit překlad, přesto však byly někdy použita slova, která bych tam rozhodně pro YA nevolila. Například slova údy mi už po pár stranách pila krev :D...
Těšila jsem se na rozpletení všech příběhů a pro mé překvapení, jsme se zdě dočkali navíc vyprávění z dalších pohledů. Možná proto mě pak mrzelo, že příběh například Alistair a Kesh se vyřešil mávnutím proutku a Ember s Wrenem si zasloužili taky ještě pár stran pro větší emoce a dokončení. Velkým překvapením byla teta Jamese a Lýdie, za to jejich otec byla přesně ta postava, kterou bouchnete dveřmi do nosu :D..
Za sebe bych stále více ocenila, kdyby tato série byla duologie. První díl byl za mě nejlepší a pak to už jsou díl od dílu trochu dolů.

04.04.2022 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Upřímně, už dlouho jsem se u nějaké knihy tak nezasmála, jako právě u téhle :D.
Hlavní postava Spencer byl neskutečný namyšlenec a jeho myšlenky byly hodně přes čáru normálnosti :D V podstatě mě šíleně ze začátku zarazilo, že tuhle knihu psala žena. Postupně při čtení jsem ale ty něžné ženské prvky začala objevovat (hlavně díky Spencerově kamarádce) a kniha se mi fakt líbila. Ano, je to erotika, není to přepychová literatura.. Ale dámy a pánové, tohle je ideální odpočinková kniha na dovču, takže pro léto jako dělaná. Doporučuju :)!
P.S. název téhle série - Těžká kláda :D Baví mě to ještě teď :D...

14.03.2022 4 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

(SPOILER) Má druhá kniha od autorky, kdy Dítě L se mi neskutečně líbilo. Bohužel tady jsem byla zklamaná. Anotace zní naprosto skvěle, ale některé části mě v knize s prominutím nudily a přišly mi zbytečné. První třetina knihy byla hodně zajímavá. skvělý námět, únos.. Pak začalo rozbalování dárků, opakující se schéma, nechutné scény, psychopati.. Jako, psychothriller to rozhodně je, autorka prostě umí vykreslit psychologii postav, ale tady mi to zkrátka nesedlo :(. A poslední část knihy? To mě úplně odrovnalo a vůbec mě to nebavilo :(. Škoda :(..

21.02.2022 3 z 5