Terry11 Terry11 komentáře u knih

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

A tím jsem s Vieweghem skončila. Tolik vulgarit, vágních míst, sexu za každou cenu muselo vadit i mužům. Pan spisovatel už nemá, co by psal.

17.07.2013 1 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Až jsem se za autorku někdy styděla...

17.07.2013 1 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Druhý díl mě vůbec nezklamal. Tím, že se Leo s Emmi setkali, bylo zahájeno jiné téma, už tam nebyla ta otázka, jestli budou pokračovat v korespondenci, když se nebudou navzájem líbit. Autor to měl celé velmi dobře promyšlené. Jo, a taky mám prostě ráda happy-endy.

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Už dlouho jsem nebyla nějakou knihou tak nadšená! Strašně se mi to líbí. Styl autora je naprosto dokonalý, Umí si tak hezky hrát se slovíčky. Pěkně vykreslil charaktery obou postav, Leo je mnohem jemnější, líbí se mi, jak kolikrát Emmu pěkně, ale přitom diplomaticky sekne, jak jí oplácí její přehmaty, ale přesto zůstává kavalírem. Jeho opilecké dopisy by chtěla dostávat každá ženská, myslím. Ten závěr byl nečekaný a pro mě zničující. Uklidnilo mě až zjištění, že napsal pokračování.

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

protože jsem z jeho předchozích knih byla v tranzu :-), na tuto jsem se vrhla a přečetla ji během noci. No, stylistikou mi autora Severáku docela připomínala, četlo se to také poměrně dobře, ale prostě to téma mě nějak nenadchlo. Tak nějak jsem nemohla uvěřit, že by hlavní hrdina stíhal ničit dvě ženy a ještě práci a ten závěr byl teprve neuvěřitelný. Ty maily šly Danielovi mnohem lépe.

13.07.2013 3 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Tak to je kniha podle mého gusta. Tak trochu mi připomíná Údolí rozhodnutí- obětovat lásku milovaného muže, tou paličatostí hlavní hrdinky udržet plantáž zase Jih proti severu. Líbí se mi, že sledujeme příběh z pohledu více postav, takže se vlastně dovídáme více o jejich osudech. Samozřejmě, že jsem Mary v jejích rozhodnutích nechápala, ale vůbec mi to nevadilo, nemusím se pokaždé s někým ztotožnit, aby se mi kniha líbila. Jsme holt jiná generace v jiném století.

Cosmopolis Cosmopolis Don DeLillo

Místy tak filosofické, že jsem si některé věty musela číst víckrát, abych pochopila. A pochopila? Nevím, tak nějak jsem ráda, že si to mohu odškrtnout, film se mi líbil víc.

13.07.2013 3 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Čekala jsem odpověď na několik otázek - s kým se rval Gideon, kdo byl onen terapeut, jenž ho zneužíval, co má s dr. Lukasem,... což se čtenář doví, ale některé otázky budou zodpovězeny až ve čtvrtém díle (co znamenají ty tmavovlásky v jeho životě, např.), protože autorka opět přerušila děj uprostřed příběhu a nastavuje kaši. V tomhle díle se skoro nic neděje, jen jsme tak lehce v očekávání, kdo od Gideona odvrátil podezření. Pořád je to ale lepší než Padesátka. Hlavně po stylistické stránce. A nevím proč, ale líbí se mi to.

01.07.2013 4 z 5

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Začala jsem číst pod dojmem její Crossfire ságy. No, ta moderní doba, půtky se svým Gideonem ji rozhodně svědčí víc, tohle je takové nenapínavé, erotické (pokud člověk nečetl už zmiňovanou sérii), nic moc historické počteníčko.

01.07.2013 2 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

příběh hezký, ale ta forma - několik časových rovin, mě dokonce donutila k tomu, že jsem si začala psát, kdo je proboha kdo!

Hračka Hračka Sylva Lauerová

a konec jsem fakt nedočetla!

22.05.2013 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

No tak nevím...Nechápu, proč je tady autorka Erika Mitchell, když na originále je stále ještě E.L.James. Každopádně musím říct, že ta inspirace Twilightem už je takřka pryč, Ana se už tak nečervená, není nemotorná a více trucuje. A protože má angličtina není tak dokonalá, nerozčilovaly mě stejně popisované erotické pasáže, jako se mi to stávalo u předcházejícíh dílů v mateřštině. Jenom by to mělo být proboha kratší, té vaty tam je víc než zajímavých úseků. Popis nezáživné svatební cesty tvoří skoro čtvrtinu knihy, další cesty tam jsou jen proto, aby "šukání" mělo jinou kulisu (letadlo, vila v Aspenu, na parkovišti...). Detektivní zápletka je fakt k smíchu, že se do nedobytného Christianova bytu dostane dotyčný zločinec hned dvakrát, no to mě tedy podrž (Taylore)! Proč je Christian takový, jaký je, se zúží jen do několika odstavců, což je přitom to, proč se do trojky člověk pustí.. Jo, abych nezapomněla - opět po příkladu Twilightu, poslední kapitoly jsou psány z pohledu Christiana, takže si čtenářka užije.

22.05.2013 3 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Miluju způsob, jakým se spisovatelka vyrovnává s mužskou mluvou. Navíc má nádherná originální přirovnání, velký humor a ten její upírský svět prostě funguje. To,že je tam erotika, je už jen ta pověstná třešinka.

22.05.2013 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Asi mě na této knize nejvíc bavila její forma. Využití mailů, dotazníku, scénáře, chatu mi přišlo zábavné. Ale na mailového Severáka, či Sedmou vlnu to prostě nemá!

22.05.2013 4 z 5

Tak nějak jsem došla k názoru, že Šimamoto byla placenou společností, gejšou, něco na ten způsob. Když byla bohatá, nepracovala, odjížděla na dlouhou neurčitou dobu...Zajímavá knížka. Nebýt tam ta japonská jména, nepoznala bych, že se jedná o japonské reálie.

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Hodnotím po přečtení všech dílů. První z nich mě docela zaujal, ale čím vyšší číslo, tím plytčejší. Poslední díly jsou prostě strašná slátanina, že je Bůh ženská, mě fakt dostalo nejvíc :-D.

22.05.2013 odpad!

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Njn, je zvláštní, jak někdo může těžit z cizího díla, a skoro se mi chce napsat z cizích děl! To, jak jsou takřka totožné postavy a vlastnosti v této knize a Stmívání, autorka vysvětlila. Ale už vůbec nepřiznala, jak se také nechala inspirovat J.R. Word a jejími Milenci. Protože tuto sérii dobře znám, mohu tady citovat několik vět, které přímo James opsala a často je používá, a to už vůbec nemluvím o příběhu zneužívání či mučení, které rovněž jsou tak velmi podobné románům Wordové. Stylisticky je to velmi jednoduché, často se opakují stejné fráze a situace. Druhý díl byl trochu lepší, více se odklonil od původních předloh.

04.03.2013 2 z 5