Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Román pro muže

Tři sourozenci středního věku (televizní publicistka, novinář regionálního listu a soudce) a mladá striptérka na společném lyžařském výletě, který jen díky náhodě neskončí vraždou — to je zápletka nového románu Michala Viewegha. Rafinovaná kompozice, rychlý dějový spád, slovní a situační humor a v neposlední řadě i autorova schopnost empatie jsou už tradiční zárukou čtivosti jeho knih. Tentokrát je k přednostem Vieweghova psaní nutno přičíst i nekompromisní ráznost, s níž v románu otvírá dveře „třinácté komnaty“ mužského světa. Dobovou kulisu románu tvoří autentické výroky bývalých i současných českých politiků a nejvyšších státních činitelů, které z této fiktivní „pánské jízdy“ chtě nechtě dělají trpký příběh nás všech… Román pro muže je dvacátou knihou Michala Viewegha. Možná proto je nejen knihou o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky, ale také bilancující, mnohdy až sebeironickou reflexí úspěšného spisovatelství.

Michal Viewegh, Román pro muže, s filmovou obálkou. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68630/roman-pro-muze-68630.jpg 2.6340
Novely, Literatura česká
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Netopyr0726.05.2016

Vskutku zajímavý vhled do myšlení a představ mužů :-D Nicméně náš knihovník mě ujišťoval, že NE VŠICI chlapi smýšlejí tak, jak je popsané v knize :-)

Xena197020.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížka lepší než film

_Michelle_06.02.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Již samotný název trefným způsobem vystihuje obsah knihy. Myslím, že jde o povedený román, ale nakonec jsem se rozhodla dát pouze tři hvězdičky, jelikož správné začtení do knížky neumožnily prostřihy autora k sobě samému, což mělo pravděpodobně dílo ozvláštnit, ale bohužel z mého úhlu pohledu to ucelenosti, která je důležitá, spíše uškodilo. Komu nevadí otevřenost, ke které patří i hrubší slovník a mnohdy obnažené mužské myšlenky, tomu mohu knihu doporučit. Já sama jsem si Román pro muže přečetla s chutí a za promarněný čas to nepovažuji :-)

thejanula02.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha mě vcelku bavila, trochu se mi pletlo, jak autor píše ve dvou časech, ale jinak dobrý. :)

simecef22.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Román pro muže je pozoruhodný příklad toho, kdy ze špatné knihy udělají dobrý film.

Ano, Román pro muže je béčko k odreagování, letní pohodovka na lehátko, literární rychlovka do vlaku... jeho umělecká hodnota spočívá jinde.

Ukazuje totiž ve své dokonalé nahotě, jak funguje česká politika. Málo autorů má odvahu (či um) se do takových témat pouštět. Viewegh se o to (ač bez fanfár vybroušené vysoké literatury) pokouší a mi se jeví jeho snažení jako úspěšné. Zkorumpovaný soudce, lidový antikomunismus, rozdílné životní úspěchy sourozenců. Do toho nevěra, okázalý přepych, ženy-zlatokopky. Všechno to jsou motivy či témata, která ve společnosti rezonují a Viewegh z nich dokázal poskládat poměrně smysluplný a věrohodný příběh. Kniha tak - i přes prvoplánovou vulgaritu - může čtenáře donutit zamyslet se nad současnou společností a třeba i motivovat k vlastní aktivitě.

Halila11.06.2015Hodnocení knihy 0 z 5

Naprostý děs. Snad v každé větě sprosté slovo, dost často zbytečně a nesmyslně.

vorenus03.06.2015

Nečekal jsem od knihy žádné zázraky.A o to víc jsem byl při četbě mile překvapen.I když hodnocení tady také není moc povzbudivé.A myslím si, že určitě neprávem.Já se nenudil ani minutu a vzhledem k počtu stran jsem byl s četbou za chvilku hotov.Není to samozřejmě knižní klenot, ale pobaví a neurazí.

calibre4415.05.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Zřejmě to bude tím,že jsem bohužel prvně viděl film, který mě moc nenadchl. Pŕi čtení jsem tím byl dost ovlivněn a tedy ani děj mě nepřekvapil. Pokud jste film už taky viděli,víte všechno, knížka vám neřekne nic nového. I když je čtivě napsaná, pro mě zklamání. Spíš jsem měl dojem,že čtu převyprávěný scénář.Podle mě je to hodně povrchní, netuším, kromě sdělení, že když se chlap podívá na ženu, představuje si její píču, co chtěl autor čtenáři říct. Pokud je smyslem této knížky jen pobavit, tak to zase až taková zábava není.

Rendolet29.10.2014Hodnocení knihy 1 z 5

Kniha mě vůbec nebavila..jedna z nejhorších knih pro mě.

Salci02.09.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Vieweghova díla mi nejsou příliš sympatická, ale v tomto případě bych autora nekritizoval. Naopak jsem překvapen, že si Román pro muže zasloužil tak nízké hodnocení, přičemž jiná díla tohoto autora (která jsou dle mého názoru horší kvality) jsou hodnocena výrazně lépe.
Viewegh v průběhu psaní této knihy dokázal přesně odhadnout, čím zaujmout současného mužského čtenáře, který nehledá dílo na zamyšlení, ale na zpestření dne. Knize vytýkám pouze přílišnou vulgárnost (řekl bych, že i v rámci autorových děl je zde až příliš vulgarismů).
Kniha/film mužského čtenáře pobaví a tím naprosto splní svůj účel. Výjimečně Vieweghovi uděluji 5 hvězdiček.

pobijecmuch21.06.2014Hodnocení knihy 4 z 5

S názory ostatních většinou čtenářek souhlasím pouze v tom, že film byl v tomto případě lepší než kniha. Jinak je potřeba si uvědomit, že se tato kniha jmenuje "Román pro muže". Souhlasím, že se někomu nemusí líbit některé vulgární slova, ale prostě to je realita a život kolem nás. Dámy a přiznejme, že v této podivné době jsou už i mnohé mladé děvčata vulgárnější než kdejaký kluk.
S Vieweghem je to zvláštní buď napíše knížku, která je trhák, nebo také propadák.

Veinti-tres21.06.2014Hodnocení knihy 2 z 5

Trochu jsem zklamaná z této knihy. Jako ostatní čtenáře, i mě vadila hrubá slova a nesmyslné vkládání vlastní návštěvy univerzity, nebo kam to spisovatel šel... Hned na začátku knihy se autor zamotal do věku hlavních představitelů.

herotabe5311.05.2014Hodnocení knihy 1 z 5

Ty vulgarity mě donutily knihu odložit. Čeho je moc, toho je příliš..Když bych se od toho odprostila, tak ten příběh (docela) jde.

azeret9221.03.2014Hodnocení knihy 2 z 5

Tato kniha je katastrofa. Spousta vulgárních slov, nadávky. Až jsem se při čtení pomalu styděla. Na knize mě také štvalo to, jak autor do děje neustále zapojoval spisovatele, který jde studentům přednášet do knihovny a také politické názory. Bylo to úplně zbytečné. Kniha se mi nelíbila, ale ani filmové zpracování. Na filmu je akorát dobrý M. Donutil a jeho vtípky a jak mu Aneta ( V. Hybnerová) plivla do talíře. Jinak nic.

Aniga06.03.2014Hodnocení knihy 2 z 5

Nejprve jsem viděla filmové zpracování, po nějakém čase se dostala k tomu knižnímu.
Myslela jsem, že zaujme jako Román pro ženy , ale bohužel (knižní i filmové zpracování) . Každopádně jsem knihu dočetla až do konce.

Ewinky05.03.2014Hodnocení knihy 2 z 5

Nic zvláštního. Myslela jsem, že bude lepší než film, ale bohužel. Nakonec je i ten film lepší.

Wilik22.01.2014

Dala se číst, některé pasáže jsou i vtipné, ale jinak žádné super umělecké dílo.

Jihorka22.01.2014Hodnocení knihy 0 z 5

Snažila jsem se tuto knihu dočíst - bohůžel patří k těm pár nedočteným, a to ani není nijak rozsáhlá. Plytký děj, povrchně zpracované jalové postavy - nemohla jsem se začíst. Naštěstí byla pouze půjčená, takže mě stála pouze ztracený čas.

Martinka 13507.01.2014Hodnocení knihy 0 z 5

Nejhorší kniha, jakou jsem kdy četla. Myslím, že pan rádobyspisovatel Viewegh by si měl uvědomit, že co další nová kniha, to větší brak a s grácií odejít z literární scény (nebo spíše bez grácie, protože ten správný moment už dávno prošvihnul). Nechápu, jak může být někdo, kdo píše takové hrůzy bez příběhu, tak úspěšný. Populace hloupne, jiné vysvětlení neexistuje.
Neustálé vulgarity, plytký příběh, naprosto triviální kompoziční i jazyková stránka díla.To už je mnoholetý standard autora.

Ankavi22.11.2013Hodnocení knihy 1 z 5

Považuji ji za nejhorší autorovu knihu. Vulgární, bez příběhu, ... téměř škoda času na to ji číst...

nikajeptiska02.09.2013Hodnocení knihy 4 z 5

Krátce- prostě hrůza.......

Tinnka16.08.2013Hodnocení knihy 0 z 5

Jedním slovem otřes, kdy jsem snad nečetla horší knihu. Skoro žádný děj a tolik sprostých slov, kdy nemůžu uvěřit tomu, že to napsal stejný spisovatel, co napsal Román pro ženy, protože kdybych měla srovnat tyhle dvě knihy, tak to je nebe a dudy, kdy tato kniha mě velmi zklamala.

Terry1117.07.2013Hodnocení knihy 1 z 5

A tím jsem s Vieweghem skončila. Tolik vulgarit, vágních míst, sexu za každou cenu muselo vadit i mužům. Pan spisovatel už nemá, co by psal.

Folleta29.06.2013

Nevím asi jsem trochu nechápající, ale autora jsem prostě nestíhala. V knize jsem se ztrácela a vlasně jsem ani nevěděla o čem pořádně je. Tohle byla od autora opravdu slabota doufám, že už nic podobně hrozného nenapíše.

Skjaninka09.06.2013Hodnocení knihy 1 z 5

Veľmi zlé.....nezaujímavá, bez šmrncu, plná autorovej nesympatie voči Klausovi, žiadny dej, zápletka úplne jednoduchá až trapná a veľmi nevhodné vulgarizmy, ktoré sa nedajú označiť inak, než jeden veľký gýč a nevkus. Nechcem nikoho odrádzať, ale pre mňa je čítanie takýchto kníh veľká strata času.

pocketka22.05.2013Hodnocení knihy 4 z 5

asi jedna z mála knih, kdy je filmové zpracování mnohem lepší než právě ta kniha samotná. přečteno, ale vracet se k ní asi nebudu.

Diorissimmo25.03.2013Hodnocení knihy 1 z 5

Velmi slabá kniha, děj v podstatě o ničem, spousta sprostých slov. Nijak mě to nenadchlo a nezaujalo, film je stokrát lepší než kniha. Takže kdo viděl film, kde to víceméně zachrańuje pan Donutil, knihu už číst snad ani nemusí, o nic nepřijde.

iresim12.02.2013Hodnocení knihy 2 z 5

Myslela jsem si, že ani nečtu Viewegha. Možná dobrá myšlenka, ale ty vulgarismy všechno zazdí.

Lucka6609.02.2013Hodnocení knihy 4 z 5

Trochu slabší než můj oblíbený ROmán pro ženy ale i tak se mi knížka moc líbila :)

Melanka08.02.2013Hodnocení knihy 2 z 5

Nepravděpodobné, vulgární, zbytečná kniha. Za každou cenu plete autor do příběhu své politické názory, případně své nazory na mladé dívky. Zklamání.