Román pro muže

od: Michal Viewegh

Román pro muže

Tři sourozenci středního věku (televizní publicistka, novinář regionálního listu a soudce) a mladá striptérka na společném lyžařském výletě, který jen díky náhodě neskončí vraždou — to je zápletka nového románu Michala Viewegha. Rafinovaná kompozice, rychlý dějový spád, slovní a situační humor a v neposlední řadě i autorova schopnost empatie jsou už tradiční zárukou čtivosti jeho knih. Tentokrát je k přednostem Vieweghova psaní nutno přičíst i nekompromisní ráznost, s níž v románu otvírá dveře „třinácté komnaty“ mužského světa. Dobovou kulisu románu tvoří autentické výroky bývalých i současných českých politiků a nejvyšších státních činitelů, které z této fiktivní „pánské jízdy“ chtě nechtě dělají trpký příběh nás všech… Román pro muže je dvacátou knihou Michala Viewegha. Možná proto je nejen knihou o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky, ale také bilancující, mnohdy až sebeironickou reflexí úspěšného spisovatelství.

Michal Viewegh, Román pro muže, s filmovou obálkou. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/68_/68630/roman-pro-muze-68630.jpg 2.6253
Žánr:Literatura česká - Novely
Rok vydání: 2010, 1. vydání originálu: 2010 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Rendolet29.10.2014

Kniha mě vůbec nebavila..jedna z nejhorších knih pro mě.

Salci02.09.2014

Vieweghova díla mi nejsou příliš sympatická, ale v tomto případě bych autora nekritizoval. Naopak jsem překvapen, že si Román pro muže zasloužil tak nízké hodnocení, přičemž jiná díla tohoto autora (která jsou dle mého názoru horší kvality) jsou hodnocena výrazně lépe.
Viewegh v průběhu psaní této knihy dokázal přesně odhadnout, čím zaujmout současného mužského čtenáře, který nehledá dílo na zamyšlení, ale na zpestření dne. Knize vytýkám pouze přílišnou vulgárnost (řekl bych, že i v rámci autorových děl je zde až příliš vulgarismů).
Kniha/film mužského čtenáře pobaví a tím naprosto splní svůj účel. Výjimečně Vieweghovi uděluji 5 hvězdiček.

pobijecmuch21.06.2014

S názory ostatních většinou čtenářek souhlasím pouze v tom, že film byl v tomto případě lepší než kniha. Jinak je potřeba si uvědomit, že se tato kniha jmenuje "Román pro muže". Souhlasím, že se někomu nemusí líbit některé vulgární slova, ale prostě to je realita a život kolem nás. Dámy a přiznejme, že v této podivné době jsou už i mnohé mladé děvčata vulgárnější než kdejaký kluk.
S Vieweghem je to zvláštní buď napíše knížku, která je trhák, nebo také propadák.

Veinti-tres21.06.2014

Trochu jsem zklamaná z této knihy. Jako ostatní čtenáře, i mě vadila hrubá slova a nesmyslné vkládání vlastní návštěvy univerzity, nebo kam to spisovatel šel... Hned na začátku knihy se autor zamotal do věku hlavních představitelů.

herotabe5311.05.2014

Ty vulgarity mě donutily knihu odložit. Čeho je moc, toho je příliš..Když bych se od toho odprostila, tak ten příběh (docela) jde.

azeret9221.03.2014

Tato kniha je katastrofa. Spousta vulgárních slov, nadávky. Až jsem se při čtení pomalu styděla. Na knize mě také štvalo to, jak autor do děje neustále zapojoval spisovatele, který jde studentům přednášet do knihovny a také politické názory. Bylo to úplně zbytečné. Kniha se mi nelíbila, ale ani filmové zpracování. Na filmu je akorát dobrý M. Donutil a jeho vtípky a jak mu Aneta ( V. Hybnerová) plivla do talíře. Jinak nic.

Aniga06.03.2014

Nejprve jsem viděla filmové zpracování, po nějakém čase se dostala k tomu knižnímu.
Myslela jsem, že zaujme jako Román pro ženy , ale bohužel (knižní i filmové zpracování) . Každopádně jsem knihu dočetla až do konce.

Ewinky05.03.2014

Nic zvláštního. Myslela jsem, že bude lepší než film, ale bohužel. Nakonec je i ten film lepší.

Wilik22.01.2014

Dala se číst, některé pasáže jsou i vtipné, ale jinak žádné super umělecké dílo.

Jihorka22.01.2014

Snažila jsem se tuto knihu dočíst - bohůžel patří k těm pár nedočteným, a to ani není nijak rozsáhlá. Plytký děj, povrchně zpracované jalové postavy - nemohla jsem se začíst. Naštěstí byla pouze půjčená, takže mě stála pouze ztracený čas.

Martinka 13507.01.2014

Nejhorší kniha, jakou jsem kdy četla. Myslím, že pan rádobyspisovatel Viewegh by si měl uvědomit, že co další nová kniha, to větší brak a s grácií odejít z literární scény (nebo spíše bez grácie, protože ten správný moment už dávno prošvihnul). Nechápu, jak může být někdo, kdo píše takové hrůzy bez příběhu, tak úspěšný. Populace hloupne, jiné vysvětlení neexistuje.
Neustálé vulgarity, plytký příběh, naprosto triviální kompoziční i jazyková stránka díla.To už je mnoholetý standard autora.

Ankavi22.11.2013

Považuji ji za nejhorší autorovu knihu. Vulgární, bez příběhu, ... téměř škoda času na to ji číst...

nikajeptiska02.09.2013

Krátce- prostě hrůza.......

Tinnka16.08.2013

Jedním slovem otřes, kdy jsem snad nečetla horší knihu. Skoro žádný děj a tolik sprostých slov, kdy nemůžu uvěřit tomu, že to napsal stejný spisovatel, co napsal Román pro ženy, protože kdybych měla srovnat tyhle dvě knihy, tak to je nebe a dudy, kdy tato kniha mě velmi zklamala.

Terry1117.07.2013

A tím jsem s Vieweghem skončila. Tolik vulgarit, vágních míst, sexu za každou cenu muselo vadit i mužům. Pan spisovatel už nemá, co by psal.

Folleta29.06.2013

Nevím asi jsem trochu nechápající, ale autora jsem prostě nestíhala. V knize jsem se ztrácela a vlasně jsem ani nevěděla o čem pořádně je. Tohle byla od autora opravdu slabota doufám, že už nic podobně hrozného nenapíše.

Skjaninka09.06.2013

Veľmi zlé.....nezaujímavá, bez šmrncu, plná autorovej nesympatie voči Klausovi, žiadny dej, zápletka úplne jednoduchá až trapná a veľmi nevhodné vulgarizmy, ktoré sa nedajú označiť inak, než jeden veľký gýč a nevkus. Nechcem nikoho odrádzať, ale pre mňa je čítanie takýchto kníh veľká strata času.

pocketka22.05.2013

asi jedna z mála knih, kdy je filmové zpracování mnohem lepší než právě ta kniha samotná. přečteno, ale vracet se k ní asi nebudu.

Diorissimmo25.03.2013

Velmi slabá kniha, děj v podstatě o ničem, spousta sprostých slov. Nijak mě to nenadchlo a nezaujalo, film je stokrát lepší než kniha. Takže kdo viděl film, kde to víceméně zachrańuje pan Donutil, knihu už číst snad ani nemusí, o nic nepřijde.

iresim12.02.2013

Myslela jsem si, že ani nečtu Viewegha. Možná dobrá myšlenka, ale ty vulgarismy všechno zazdí.

Lucka6609.02.2013

Trochu slabší než můj oblíbený ROmán pro ženy ale i tak se mi knížka moc líbila :)

Melanka08.02.2013

Nepravděpodobné, vulgární, zbytečná kniha. Za každou cenu plete autor do příběhu své politické názory, případně své nazory na mladé dívky. Zklamání.

v-andrea20.01.2013

Jak to u Viewegha bývá, román je čtivý a má spád. Příběh je zajímavý. Celá kniha mi ale přijde nedopracovaná, je to přesně ten typ knih, u kterých si nikdy nepamatuji konec, protože vlastně žádný konec ani pořádně nemají... Spíše mi to přišlo jako část příběhu, který se snaží nalákat na přečtení celé knihy.

kika 1305.11.2012

Také jsem do přečetla bez dechu jako rychle,ale film a pan Donutil to bylo lepší.

AnnaSk13.09.2012

Přečetla jsem to jedním dechem, to je fakt. Občas sem se i zasmála. Ale pak to skončilo a mně to bylo úplně jedno.

Darf...14.02.2012

Ač mám Viewegha ráda, tak tentokrát musím dát pouze dvě hvězdy. Autor nikdy není dvakrát slušný, ale v tomto románu si myslím, že je to až přehnané...prvoplánově vulgární. Sprosté na efekt...nejsem žádná citlivka, ale čeho je moc...

Jiitush14.01.2012

Chlapy možná téma sexu a politiky osloví, mě však neoslovilo. A tolik sprostých slov pohromadě, jsem snad ještě nikde neviděla!

JankaFialova16.10.2011

Michal Viewegh je můj oblíbený spisovatel, a proto jsem si tuhle knihu koupila hned jak byla k mání. Kdybych ale věděla, že ji málem ani nedočtu do konce, tak bych pro ni určitě tak nespěchala... Všechno je individuální a spousta lidí může být z tohoto počinu nadšená, já mezi ně ale bohužel nepatřím. A filmová verze mě v tom jen utvrdila. Škoda.

jasmína08.06.2011

Pro mě rozhodně byl lepší film, Donutil tam exceluje i s Vladykou !

mamadli192204.06.2011

Wieweghův humor je mi blízký. Kniha má něco do sebe, i když pasáž v restaurační kuchyni(přednáška o Čunkovi) byla opravdu hodně trapná. Myslím, že čtyři hvězdy nejsou přehnané. Novela má spád i myšlenku. Určitě bych doporučil.