tereza2317 Online tereza2317 komentáře u knih

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

V popisu atmosféry doby, včetně dobových pokrmů, zvyků a obyčejů, autor, jež právě tuto problematiku sám nejen vyučoval, ale i studoval (včetně středověkého lékařství), exceluje. Co se týče detektivní zápletky, nečekejte nic složitého ani krvavého. Cílem je spíše provést čtenáře dobovým prostředím, možnostmi a praxí tehdejších lékařů a běžným životem lidí na různých stupních společenského žebříčku. Jde o příjemné, oddechové čtení, které sleduje cíl, ale zaměřuje se spíše na samotnou cestu. Typově lze dílo přirovnat k aktuálně populárnímu českému spisovateli. Jestli pak uhodnete koho mám na mysli? Iniciály jsou VV!

22.02.2016 4 z 5

Důstojník a špeh Důstojník a špeh Robert Harris

Historický román popisující Dreyfusovu aféru. Druhá část velmi napínavá, čtivá jednoduše má spád. Jedná se zejména o popis soudního procesu. Úvodní část je trochu popisnější a zdlouhavější, ale skvěle zachycuje atmosféru tehdější Paříže a života v koloniích a také (ne)funkčnost armády. Jako historickou knihu z konce 19. století určitě doporučuji.
Vive la conscience tranquille!

05.02.2016 4 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Ze začátku mě to bavilo, ale je to trochu upovídané a rozuzlení také nic extra. Asi vyloženě neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. V tomto žánru jsou mnohem lepší knihy ;-).

29.01.2021 3 z 5

Mnoho strak věští vraždu Mnoho strak věští vraždu Anthony Horowitz

Ačkoliv jsou v knize narážky na dílo Agathy Christie přiznané, mě po celou dobu štvaly. Co se stylu týče, není to úplně špatně napsané, ale kvalit královny detektivek to ani zdaleka nedosahuje. A přitom je zřejmé, že se autor její způsob psaní ve všech směrech napodobit snaží. Spíš jsem byla trochu zklamaná a na konci místo nějakého wow doslova naštvaná (nikoli přímo z rozuzlení zápletky)... Styl autora je na můj vkus příliš rozvláčný, jeho postavy nejsou plastické - nevytvoříte si k nim žádný vztah. Bylo mi vlastně dost jedno, co s nimi bude, nebo jak to celé skončí, což se mi u Agathy Christie nikdy nestalo. Ani atmosféru se autorovi nepovedlo navodit... Jediné, co na tom bylo za mě zajímavé, je ten "příběh v příběhu". jednoduše spíš relativně dobře odvedená řemeslná práce, které by možná pomohla dobrá kamera a ještě lepší herci.

22.01.2021 2 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Knihy tohoto typu běžně nečtu. Navíc, když si všimnete počtu stran, bála jsem se, jestli nebudu mít problém to dočíst. Ale chyba lávky. Přečetla jsem to jedním dechem! Je to super příběh se zajímavými postavami, gangsterka, ale s psychologickým podtextem vykreslujícím sílu rodiny. Co rodiny, klanu. Z počátku mi to trochu připomínalo Kmotra. Ale tohle je zkrátka skvělá kniha... je to na 5*. Doporučuji i jako vánoční dárek! Je to hodně muziky za málo peněz. A už dost těch přirovnání a klišé :)

24.11.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Včera jsem dočetla. Kniha se mi... velmi líbila! Je to něco mezi sci-fi, antiutopií a realitou. Já osobně sci-fi běžně moc nemusíc a tady ho je také v podstatě pomálu. Některé části jsou trochu zdlouhavé, ale za to bych body neubírala. Příběh je to hezký a i trochu poučný! ;-)

11.09.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Slyšela jsem jako mluvené slovo... Je to skvělé dílo! Určitě do toho půjdu znovu... často si na příběh vzpomenu a mám úplně chuť to slyšet/číst znovu.

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Skvělá kniha. Velmi poučná, psaná atraktivním způsobem... doporučuji všem. Dozvíte se o Churchillovi mnoho podstatného včetně toho, že to díky němu nevyhrál Hitler válku, nebo třeba proč muset nechal rozbombardovat francouzskou flotilu i s námořníky a jak se mu povedlo získat Rooseveltovi sympatie a zatáhnout Nový svět do války o ten starý.

15.07.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Skvělá kniha. Jedna z nejlepších, co jsem četla. Skvělé postavy, dobrý spád, velmi čtivé, napínavé. Doporučuji! Doteď (už přes rok) si na její postavy vzpomenu..

21.02.2016 5 z 5

Mně se to tedy moc líbilo... je třeba přihlédnout k tomu, že je to divadelní scénář, tedy zcela jiný formát, a to vhodný i pro ty, kdo předchozí díly nečetli/neviděli! Dle mého názoru je to velmi povedené a čtivé rozšíření z našeho milovaného, kouzelnického světa! Komentáře mnohých jsou dle mého názoru zbytečně špatné až urážlivé... jsem ráda, že něco takového vyšlo a byla bych šťastná za každé další pokračování v podobném nebo i jiném duchu! J. K. Rowling je v tom "cítit"... nebojte se toho a určitě si knihu přečtěte! Více v mé recenzi viz externí recenze...

06.03.2017 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Podle mě skvělá kniha! Velmi silný příběh, napínavý od začátku až dokonce. K tomu poselství, změna osobnosti člověka pod tlakem událostí, úžasný popis psychologických prožitků vězněné ženy... nečte se to úplně snadno. Jsem ráda, že už jsem ji dočetla - zejména tu "bolavou" část, ale i celkově... zkrátka tohle člověka osloví, maximálně pak ženu a úplně nejvíc matku.

14.09.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha je velmi čtivá - jako by Vám vše vyprávěla kamarádka u kávy. Nápad je dobrý, postavy uvěřitelné, hlavní postava sympatická. Autorčin styl je vcelku originální. Používá pěkné obraty... zkrátka mě to celé bavilo a kniha určitě stojí za přečtení. Velmi dojemné je pak Poděkování v závěru. 80 %

27.07.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Asi stačí, když řeknu, že jsem 1.-5. díl četla každý 5x!!! Další pak už "jen" 2x nebo 3x. Teď jedu mluvené slovo - teprve 3. díl a jen jednou za čas, protože se mi po Harrym a spol jednoduše stýská... Prostě skvělá série! Kdo nečetl, nepochopí. Filmy jsou fajn, ale určitě, kdo jste ještě nečetl, zkuste to.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Naprostá paráda! Doporučuji jako audioknihu. Nepřekonatelný zážitek... viz má recenze zde v recenzích!

17.04.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Skvělá detektivka, napínavá až do konce. Nepředvídatelné řešení a opět sepsáno se spisovatelským umem, ale téma, prostředí, slovní obraty přesto trochu tuctového ražení. 4-4,5 hvězdy

13.02.2017 4 z 5

U kávy o kávě a kávovinách U kávy o kávě a kávovinách Jozef Augustín

Zajímá vás, jaký je vliv kávy na naše zdraví? Jestli je instantní káva kvalitní a silnější nebo slabší než klasické espresso? Nebo či existuje chutná bezkofeinová káva? Kde ve světě je pití kávy důležitým obřadem? Kdy vznikly první kavárny? Kteří umělci se kávou upíjeli? Kdo patří mezi největší výrobce kávovníkových zrn? Jak se káva hodnotí v profesionálních kruzích? To a ještě mnohé další zjistíte v nové kávové bibli! Vřele doporučuji široké veřejnosti a zejména všem konzumentům kávy. Kniha je psána velmi čtivě a doplněna pěknými ilustracemi.

18.11.2016 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Tak tohle mě mooooc bavilo! Velmi sugestivní vyprávění, mnoho ponaučení, sexu, smutku... pro mě jedna z nejlepších a nejsmysluplnějších knih za poslední dobu. Dlouho ji budu mít pod kůží. Doporučuji... více v mé recenzi (v "Recenze") :)

02.06.2016 5 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Autor je zajímavý používáním vcelku naturalistických popisů :). Jsou složitější, ale věrně vykreslují atmosféru. To mě zaujalo - viz recenze můj blog na idnes. A nečte se to vůbec špatně.

24.11.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Hodně bubu! :). Špičkové vykreslení sériového vraha kterého skutečně nechcete vidět ani hodně z dálky... holinky, žlutá pláštěnka s kapucí a ostří velkého nože... Uaaaa... Doufám, že nebudu dlouho večer sama doma, protože i my máme zahradu a do ní vedoucí prosklenné, francouzské dveře... skvělý thriller! Doporučuji!

14.06.2015 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších od A. Christie, a to jsem četla skoro všechny :). Skvělé je i mluvené slovo!