Temika Temika komentáře u knih

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tato česká detektivka se mi velmi líbila. Příběh se sám četl, posazené do obyčejného prostředí a přesto neobyčejný příběh! Nechybí napětí, zvraty, ani překvapivý konec.
Autorka se dotýká velmi smutného a těžkého tématu....
Za sebe bych řekla “život za život“, ale za jakou cenu....
Byla to moje první kniha od dané autorky a určitě ne poslední!!

10.03.2024 5 z 5

Nekonečný krok Nekonečný krok Jan Kucin

Musím říct, že celkově velmi hezká série Koruna snů. V prvním díle se příběh odvíjel pomaleji, v druhém díle nabral grády.
Velmi hezký způsob psaní, čtivý a nakonec ani nevíte, jak přelouskáte 600 stran.
Já osobně nemám moc ráda piráty a tuto tématiku, tak mně to ubíralo na atraktivitě. Když se od toho oprostím, tak příběh byl moc hezký. I jednotlivé postavy.
Velmi se mi líbili „šedé stránky“ – vstuvky ze starých spisů, legend – kouzelně popsané, poutavé, opravdu velmi zdařilé.
Druhý díl byl pro mne o poznání lepší než první. Věřím, že další díl bude ještě zdařilejší. Skvělá práce @Jan Kucin.

09.03.2024 4 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

09.03.2024 3 z 5

Němé duše Němé duše Jitka Ládrová

Další kousek v rámci knižních štafet.
Tuto knihu bych úplně neoznačila za fantasy. Spíše takový historický román. Je mi líto, ale musím říct, že kniha byla pro mě zklamání. Nesedlo mi téma, chování postav, rychlé závěry, příběh mě neoslovil. Kniha neurazí, nenadchne.

09.03.2024 2 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

V rámci knižní štafety se mi dostala do ruky tato kniha od české autorky Hany Hindrákové. První kniha, co jsem od autorky četla. A už teď se moc těším na další knihy!!!

Styl psaní, obálka, námět – skvělé.

A kniha samotná.... velmi náročné téma – obchodování s dětmi. I dnes se něco takového děje a neustále to prochází těm lidem – zvířatům... nenazvala bych je jinak.

Je to příběh plný utrpení, bolesti, napsaný velmi autenticky. Vede k zamyšlení, co můžeme udělat víc, aby se něco takového nedělo.

Kniha je skvělý počin!

09.03.2024 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Krásný román, který se četl sám, ani nevíte, jak se najednou ocitnete na konci knihy.
Příběh, který předčil mé očekávání.
Kontrast mládí a stáří. Různé přístupy k životu, k lidem, ztracené i nalezené lásky. Štestí, smutek, láska v různých podobách.
A tajemství, které je v kontrastu temné, smutné ... takové, které nechcete ani objevit. Život je plný zvratů a osudy komplikované.
Dopručuju knihu třeba na nedělní odpoledne

09.03.2024 4 z 5

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

ANO - "Všichni máme svou třináctou komnatu Učitelka Soňa a psycholog Ivan. Oba si s sebou nesou bolestivá zklamání z minulosti a svá srdce uzavřeli před láskou...."

Jejich osudy se protnou a proplétají, i s osudy jejich nejbližších...

Co je pravda? Kdo klame? Kdo je kdo? Bolest, zklamání, smutek, vražda...!!!
Tato kniha byla první knihou od autorky a musím říct, že pecka.

Kniha byla opravdu skvělá!!!

Vtáhne Vás do děje, čte se sama, stránky nestíháte obracet.... Spousta myšlenek, jak to je, jak to bude... vás nutí číst dál a dál.
Nutí vás přemýšlet o spoustě věcí...

Velmi doporučuju!!!

18.02.2024 5 z 5

Stíny Citadely Stíny Citadely Radek Sterakdary Starý (p)

Celkově musím říct, že to bylo velmi příjemné překvapení. Za mě velmi povedená fantasy, hezky propracopracované, navazující. Děj krásně ubíhá, promyšlené!
První dva díly jsem nakonec musela zhodnotit 4/5, ale u třetího jsem ubrala jednu hvězdu, byl o něco slabší, byť pořád moc fajn.
Ke čtvrtému dílu jsem se zatím nedostala, ale moc se na něj těším a rozhodně tuto sérii doporučuji!

02.02.2024 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

02.02.2024 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

02.02.2024 4 z 5

O dracích a Sedmi O dracích a Sedmi Tereza Kadečková

Tohle byla druhá kniha od dané autorky.
Tentokrát jsem musela ubrat jednu hvězdičku, oslovila mě o něco méně než kniha O dracích a lidech.

Příběh je pohodové cyberpunkové sci-fi. Čte se dobře a rychle.
„Zázrak“, který lidem pomáhá, ale zároveň si je skupina za ním podmaňuje. Hlavní hrdina Victor jde za svým, což se mi líbilo, i když odolával, ale šel do toho. Vcelku propracovaný příběh. Současně se dotýká otázky „různorodosti“ lidí/bestií a jiných, jejich soužití a nesoužití. Vcelku hezky zapracované otázky, které proplouvají dnešním světem.

Určitě sáhnu i po další knize od dané autorky!

02.02.2024 3 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Kniha, která zapůsobila nad očekávání!
Kniha, kdy se slzám nevyhnete.
Silný, dojemný, krutý příběh, kdy autorka vypráví vlastní příběh.
Příběh, kdy život nebyl milý, ba byl přímo krutý, příběh, který ukazuje sílu, bolest, ztráty, lásku a plno jiných.
Skutečný příběh, jakých je kolem plno, ale nevnímáme je, pokud se nás nedotknou, nepřiblíží se, necheme je vnímat, necheme se s něčím takovým potkat. Možná, že i Vy se zamyslíte na svým životem, hodnotami a tím, co se kolem Vás děje.
Kolik toho může jeden člověk unést? Proč přichází život s dalšími a dalšími zkouškami...? Copak to už nestačí?
Člověk dokáže být silný... nesmírnou sílu ukázal Danny, hlavní postava knihy....ale jednoho dne nastal bod zlomu, kdy už nemohl dál.... O to důležitější je podpora lidí kolem, lidí blízkých, lidí, kteří pomáhají nést břemeno... Žádný lehký úkol, velká odvaha a zkouška člověka samotného.
Str. 319
„Jsem o tom přesvědčená. Čas zhojí všechny rány.“
„Po každé ráně zůstanou jizvy.“

02.02.2024 5 z 5

O dracích a lidech O dracích a lidech Tereza Kadečková

Tohle byla první kniha od dané autorky. A byla jsem velmi příjemně překvapená.
Taková oddychová fantasy. Draci a jiné bestie, ale žádné hrůzunahánějící, ba naopak. Plynulý příběh, kterým procházeli hlavní postavy Roderick a Jaina.
Roderick, kněz ve službách Řádu, ale se „škraloupem“, jasným cílem, osobním příběhem, silnou motivací...
Jaina, drak, tvrdohlavá, divoká, přemýšlivá, prchlivá, obětavá, se srdcem na pravém místě.
Postupné rozkrývání příběhu krásně nabádalo otočit další stránky. Nechyběly překvapivé momenty a nečekaný závěr.
Každopádně má mé doporučení!

05.11.2023 4 z 5

Obvinená Obvinená Lucia Sasková

WOW!!!
První setkání s touto slovenskou spisovatelkou...téma lidské psychiky, napínavý příběh s detektivní zápletkou poukazující na tajemné zákoutí lidské duše a křehkost duševního zdraví...
SPRAVODLIVOSŤ NEVÍŤAZÍ VŽDY. Víťazia ĺudia, ktorí ju vedia ovpyvniť. (str. 277)
Anotace:
Hlavná hrdinka sa ocitá na psychiatrickej klinike na treťom poschodí, z ktorého sa väčšina pacientov nikdy nedostane, keďže je vyhradené pre najťažšie prípady. Kedy a ako sa tam ocitla? A najmä prečo? Netuší. Má nesmierny strach z ľudí, dostáva záchvaty paniky, trpí depresiou a agresívne správanie jej nedovoľuje racionálne myslieť. Lekári sa jej snažia pomôcť, no ona nie je schopná spolupracovať. Časom sa dozvedá, že je obvinená z najťažšieho zločinu z vraždy. Vôbec si nespomína, že by ju spáchala, a tak má jediný cieľ: rozpamätať sa. Kto je tajomný muž, ktorý stáva v noci pod jej oknom? Ako sa dostane z oddelenia, odkiaľ niet návratu? A nájde sa niekto, kto uverí, že je nevinná a na psychiatriu vôbec nepatrí?
Příběh, který je plný zvratů až do poslední tečky v knize!
Kniha se neskutečně dobře četla. Je velmi zdařile napsaná. Plynulost děje, provázanost, nečekané reakce, odhalení, nasměrování jinam, to vše vás provází celou knihou.
Začátek, konec, bezmoc, smrt, chuť žít, štěstí, zmatek, deprese, zklamání, naděje...vše je v příběhu obsaženo.
Jednoznačně 5*/5!

15.07.2023 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Krásný/smutný příběh, který se četl sám. Příjemná oddechovka, s otazníky od počátku do konce. A ten závěr!!! Nutí Vás okamžitě začít číst druhý díl. Ještě, že mám všechny 3 připravené.

01.06.2023 3 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

"Krásné čtení", dá-li se to tak říct. Smutné, ale velmi inspirující. Síla osobních zkušeností, ať už autorky, či Vaše osobní dodává příběhu zcela jiný náboj. Určitě Vás donutí (ale zcela nenásilně) se zamyslet nad vlastním životem, nad tím, jak fungujeme, jak bychom se mohli chovat a jednat jinak.
Příběh lidí, kterým do života vstoupila těžká nemoc, smrt blízkých, nemá vždy šťastný konec. Nicméně je třeba vidět to dobré, pozitivní, nezapomínat na maličkosti. I maličkost může změnit mnoho.
Vybavila se mi jiná kniha od Willa Bowena "Šťastný život" a výzva projektu "Svět bez stížností". Jednou jsem si skoro navlékla náramek této výzvy, ale nakonec jsem to neuskutečnila.
Výzva "100 šťastných dní" je hozenou rukavicí, nyní už zbývá ji pouze zvednout!

30.05.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tuto knihu dostala dcera k narozeninám a moc se jí libíla. Ráda zkouším nové/jiné knihy, tak jsem se rozhodla, že si ji také přečtu. A vskutku rozhodnutí to nebylo vůbec špatné! Příběh, který Vás vtáhne. Příběh temný, napínavý, překvapivý, vyvolávající otázky... Určitě sáhnu i po dalších dvou dílech a kniha má mé doporučení!

28.05.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Wow! Kniha silná obsahem, tématem, příběhy... hrubost, drsnost, nenávist, beznaděj, pomsta...

"O lidské krutosti, malosti a zavřených očích i srdcích." - První věta v knize, která sedí doslova tomu, co následuje.

Kniha, která Vás vtáhne.
Kniha, která Vás nutí přemýšlet.
Kniha, která vhání slzy do očí.
Kniha, kterou musíte rozdýchat.
Kniha, která nám připominá, že bychom takové věci neměli zapomínat.

"Neodpouštěj, odpouští jenom Bůh!"

První kniha, kterou jsem od mladé autorky četla. Musím říct, že napsaná vemi zdařile, čtivě, poutavě. Styl psaní skvělý.

"Všechno má svůj konec i svůj začátek, knížky i ldiský život. Kde pro jednoho cesta končí, tam jiná začíná...."

28.05.2023 5 z 5

Udělej to jako racek. Vy... se na to! Udělej to jako racek. Vy... se na to! Lea Blumenthal

Každopádně, zaujal mě název :-D, pak myšlenka knihy...kniha se četla rychle.
Osobní zpověď autorky...fajn, psáno vcelku s lehkostí, ale posun v knize minimální, až ke konci...já jsem spíše opak :-D, ale bylo zajímavé si přečíst pohled někoho, kd bojuje sáme se sebou v takové míře "nesnášenlivosti konfliktu".

26.05.2023 2 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Thriller, který jistě naplnil očekávání.
Velmi se mi líbilo prolínání děje, záblesky do minulosti. Dobře vykreslená atmosféra, obavy a strach, které v lidech přetrvávají dodnes. Dále politické, národnostní aspekty, které byly do děje zakomponovány.
Kniha dýchala ponurou, smutnou atmosférou, tím, kde a v jakém kontextu se odehrávala, což ji neubíralo, ba naopak přidávalo na čtivosti.
Jediným rušivým elementem byly pro mě některé prvky překladu ruských/ukrajinských výrazů a jejich zakomponování do textu, ale to je moje osobní "úchylka".
Jinak určitě knihu mohu doporučit! A sáhnu i po jiných od daného autora, jehož jsem četla poprvé.

26.05.2023 4 z 5