Obvinená přehled

Obvinená https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478479/bmid_obvinena-j5t-478479.jpg 4 19 19

Úspešná slovenská spisovateľka Lucia Sasková sa vo svojom najnovšom desiatom románe opäť vracia k téme ľudskej psychiky, ktorou zaujala čitateľov už v románoch Nebezpečná a Rozpoltená. Napínavý príbeh s detektívnou zápletkou poukazuje na tajomné zákutia ľudskej duše a krehkosť duševného zdravia. Hlavná hrdinka sa ocitá na psychiatrickej klinike na treťom poschodí, z ktorého sa väčšina pacientov nikdy nedostane, keďže je vyhradené pre najťažšie prípady. Kedy a ako sa tam ocitla? A najmä prečo? Netuší. Má nesmierny strach z ľudí, dostáva záchvaty paniky, trpí depresiou a agresívne správanie jej nedovoľuje racionálne myslieť. Lekári sa jej snažia pomôcť, no ona nie je schopná spolupracovať. Časom sa dozvedá, že je obvinená z najťažšieho zločinu – z vraždy. Vôbec si nespomína, že by ju spáchala, a tak má jediný cieľ: rozpamätať sa. Kto je tajomný muž, ktorý stáva v noci pod jej oknom? Ako sa dostane z oddelenia, odkiaľ niet návratu? A nájde sa niekto, kto uverí, že je nevinná a na psychiatriu vôbec nepatrí?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obvinená. Přihlašte se a napište ho.

marketa9239
07.03.2024 5 z 5

Probudit se a zjistit že jsem zavřená na psychiatrii aniž bych věděla proč, je moje noční můra. Psychothrillery mámvelmi rádaa vždysi jejich čtení užiji, i kdyžmi někdy přivádílehkénoční můry.
Autorka si v této knize "vyhrála" s různými diagnózami - od depresí až po rozdvojenou osobnost.

Knihu jsem přečetla za jediný den a nebyla jsem schopná ji odložit. S každou strankou jsem čekala, jak se bude psychický stav hrdinky vyvíjet. Byla jsem i napnutá, kdo že je ten tajuplný muž, který ji z venku pozoruje.Bylo překvapující zjistit kdo je a jakou má v ději roli. Příběh je plný zvratů a závěr je brilantní a neočekavaný.

Malé minus bych dala tomu, že ne všechny souvislosti byli vysvětleny, ale možná se jen stalo, že jsem je v záplavě informací nepostřehla.

Obvinená je skvělý thriller, který si prostě musíte přečíst! :)

Dydy7
25.02.2024 4 z 5

Je to moja prvá kniha, od autorky a popravde, som moc nevedela, do čoho idem, ale chcela som to skúsiť - a musím povedať, že táto kniha, sa veľmi ťažko hodnotí, ale nie preto, že by bola zlá, ale preto lebo, bola dosť náročná, keďže sa odohráva na psychiatrickej klinike - hlavnej hrdinky, mi bolo ľúto, práve preto, ako sa ku nej správali, celý čas, som jej verila a zastávala som si ju, neverila som tomu, že by dokázala zavraždiť Dalibora...

Z Alexa, som bola miestami tiež zmätená, ale už od začiatku, som bola na strane hlavnej hrdinky, aj keď mi dala tiež dosť zabrať!

A keďže neprezradím viac, môžem povedať len to, že poslednej vete v knihe, som nedokázala uveriť ...

Keď budete knihu čítať, bude sa vo vás striedať zlosť, hnev, beznádej, nespravodlivosť, smútok, nádej a budete mať plno otázok - hlavne jedna ma celkom zaujíma úplne najviac : Čo sa stalo s Martinom?

kramlinka88
16.02.2024 4 z 5

Po delší době jsem si dala slovensky psanou knihu a musím říct, že opět nezklamala :-)

Hlavní hrdinka se probouzí v psychiatrické léčebně. Zmatená, bojácná, ale bojovná a nepamatuje si vůbec nic z bezprostřední minulosti.
Jediné co ji zajímá je, jak a proč se tam dostala a hlavně, jak se dostat pryč.

V průběhu léčby jí ošetřující lékař sdělí pravý důvod toho, proč je v jeho péči. Je obviněná z vraždy. Netuší však koho zabila, jak, ani proč. Prožívá stavy naprosté bezmoci, navíc dostává tlumící léky a to rozpomínání se také moc nepomáhá :-/

Může lékařům věřit? Opravdu jsou na její straně ? Kdo je záhadný cizinec, který postává pod jejím oknem a pozoruje ji ?
Bude mít možnost si s ním promluvit ? Dozví se pravdu ?

Co vše dokáže zvládnout nemocná mysl? Je opravdu vše tak, jak se nám na první pohled zdá ?

Kniha je plná zvratů, nakonec nevíte komu věřit a komu nevěřit. Je to skvěle napsáno :-)

Hlavní hrdinka mě svým chováním trošku štvala, občas byla na ránu :-D Ale celkově se mi kniha líbila a určitě bych ji doporučila dál :-)

Knižní novinky (41. týden)

10.10.2021

Kniha Obvinená v seznamech