Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Čtyři z tanku a pes Čtyři z tanku a pes Janusz Przymanowski

Kniha mého dětství. Dostal jsem ve třetí třídě, když jsem byl nemocný a než byl čas jít zase do školy, tak jsem to zhltnul :-) .

06.03.2016 5 z 5

Zámek naděje Zámek naděje Jiří Kulhánek

Docela dobré, rychlé čtení. Takový Kulhánkův rozjezd :-)

18.02.2016 3 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Krátká knížečka, která má velmi dobrý a zábavný nástup, ale postupně sklouzává ke stereotypu. Stačil by klidně místo dvou let vydat jen popis jednoho roku a další třeba dle zájmu. Je vidět, že autor je ovlivněn seriály TBBT a IT Crowd. A také mi na pozadí příjde, že se tuto problematiku snaží přiblížit formou lehkého vyprávění ala Šimek s Grossmannem. Takže jako rychlý, svěží ebook za pár korun proč ne a pak by se vidělo. Nicméně celkově jsem poměrně spokojený i proto, že mám k této problematice blízko.

P.S. zdá se mi to nebo si to Lukáš Pavlásek vydal sám ?

23.01.2016 3 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Líbilo se. Šlo poznat, že autor není profi autor, ale třeba i proto to bylo tak čtivé. Dokonce mi sedl i použitý jazyk. Autor dokáže mistrně popsat niterné pocity, dokonce lépe jak leckterý zaběhlý autor. Jsem zvědav, zda to bude jeho ojedinělé dílo. Každopádně mu držím palce v profesním i soukromém životě.

22.12.2015 4 z 5

Zajatci hlubin Zajatci hlubin Boris Zacharovič Fradkin

Ruská, respektive sovětská sci-fi. Musím říci, že se mi tyto starší (a dost naivní) knížky docela líbí. Podobně psal třeba náš František Běhounek.

14.10.2015 5 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Kniha to není špatná. Ale mám pocit, že si autor na svoji prvotinu ukrojil moc velký krajíc a posléze se do toho všeho sám zamotává. S hrátkami s časem to myslím už trochu překombinoval a zazdil dynamiku. Konec, kdy měl děj gradovat, tak přibrzdil. Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy s tím, že uvidím jak se autor popere s dalším dílem, ale nakonec...to zase až tak špatné nebylo.

13.10.2015 4 z 5

Žoldnéři Žoldnéři Tomáš Bartoš

Kniha se mi líbila, žánr military scifi je můj oblíbený. Hvězdu dolů jsem dal za poněkud občas rozvláčně se táhnoucí pasáže. Když to srovnám třeba s Mariňáky R.Fabiana, tak je to to o něco horší. Zase opačně je to o třídu lepší jak to co teď Fabian předvedl v Dies Irae. Každopádně super čtení a must read každého fandy o tento žánr.

20.09.2015 4 z 5

Střežená zóna Střežená zóna Matthew Reilly

Jak mám Reillyho rád, tak toto mě celkem zklamalo. Prostě mi ten příběh nesedl, za to hvězda dolů. A pak, není to ani Strašák , ani Jack West, druhá hvězda dolů. Líbí se mi spíše boje mezi vojáky, jak tato amazonka v podání slečny CJ .

11.08.2015 3 z 5

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Klasický Rollins. Kniha super, čte se jedním dechem...ale...ale...není to Sigma Force :-)

04.07.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Super nápad, dobře popsané a strhující závěr. Na to, že to je autorova prvotina, klobouk dolů. Jen občas jsem se už v těch činnostech hlavního hrdiny trochu ztrácel. Ale moc se těším na film.

12.06.2015

Král & žoldnéř Král & žoldnéř Jerry Pournelle

Dobrá military scifi. Hvězdu strhávám za na mě až moc spoustu suchého a nezajímavého textu jakýchsi přednášek. Mohlo být více akce na úkor tohoto.

28.05.2015 4 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Knihy Jamese Rollinse mám moc rád, ale tenhle odklon k dětským hrdinům mi moc nesedí. Příjde mi to spíše jako literatura pro náctileté. Nicméně autor stále kvalitní a svůj um nezapře

04.01.2015 4 z 5

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Tuhle sérii jsem hltal jako náctiletý středoškolák...přemýšlím, zda si coby 30ti letý koupit tenhle pokračující díl nebo zda to už pro mě budou vyhozené peníze.

11.08.2012

Pátý bojovník Pátý bojovník Matthew Reilly

Zatím poslední kniha od autora, snad brzy něco dalšího přibude.

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

První co jsem od autora četl a musím říci, že jsem to zhltnul na jeden zátah. Prostě tématika boje různých elitních jednotek (mimojiné), to je moje.

Souboj Souboj Matthew Reilly

Na to, že to měla být autorova prvotina se kterou dlouhou dobu obcházel nakladatele, opravdu skvělé. Nedoporučuji číst při osamělých večerech...až moc vtáhne do děje :-)

30.08.2011 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

čtivá kniha plná skvělých zvratů

30.08.2011 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Touhle knihou jsem s Rollinsem začal a dneska už mám všechno co u nás vyšlo. Napínavé od začátku až do konce.

Kyklop Kyklop Clive Cussler

Úplně první kniha, kterou jsem od tohoto autora četl a která u mě odstartovala vášeň pro Cusslerovky.

30.08.2011 5 z 5

Santiago: Mýtus daleké budoucnosti Santiago: Mýtus daleké budoucnosti Mike Resnick

Příjemná space opera, která se však nemusí každému dobře číst.

24.08.2011 4 z 5