Kyklop

Kyklop https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32287/mid_kyklop-xGY-32287.jpg 4 59 11

Dirk Pitt série

Když se při honbě za pokladem ztratí i se svou starobylou vzducholodí bohatý a vlivný americký finančník a tiskový magnát Raymond LeBarton, není to ještě nic tak podezřelého. Vzducholoď se však posléze vrací z kubánských vod bez majitele, ale s nákladem mrtvých mužů – sovětských kosmonautů. Dirk Pitt, známý hrdina Cusslerových knih, je pověřen pátráním, při němž udělá šokující objev: skupina amerických průmyslníků a vědců vybudovala na Měsíci kolonii, tajnou základnu, kterou je odhodlána bránit za každou cenu. Ohrožení prvenství ve vesmírných výzkumech i politická rozpínavost a touha po rozšíření politického vlivu vede Rusy k tomu, že se chystají na Kubě vyvolat obrovskou, ničivou explozi – a jenom Dirk Pitt je může zastavit. V závodě s časem se snaží překazit mezinárodní spiknutí, které hrozí otřást celým světem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Mustang

Cyclops , 1986

Luigi1
14.09.2023 4 z 5

Skvělá zápletka která docela překvapila

ludek.n
25.04.2022 4 z 5

Jerseyská kolonie na Měsíci, ostrov Cayo Santa María nebo Havana na Kubě, to jsou aktuálně tři nejžhavější místa, kde proti sobě stojí západ a východ. Ruský generál Petr Velikov řídí z tajné základny na ostrově Cayo Santa María utajovanou operaci proti kubánskému vůdci Fidelu Castrovi, zatímco na Měsíci se elitní komando majora Lejčenka snaží obsadit americkou lunární základnu. A aby toho nebylo málo, ještě je tu Dirk Pitt a jeho pátrání po bájném El Doradu. S jídlem roste chuť, a tak Clive Cussler naládoval Kyklopa různorodými zápletkami od suterénu až po vrchlík střechy. A protože Země už je mu evidentně malá, přibral do hry ještě i Měsíc. Skoro by se chtělo říct, že je toho na jednu knihu až příliš, že je to marnotratné plýtvání, které snadno může vést k přesycenosti a únavě. Řada postav se objevuje jen proto, aby zahrála svůj part, a pak beze stopy zmizela. Jen málokterým z nich je dovoleno projít všemi peripetiemi a účastnit se zásadních dramatických rozhodnutí. V Dirku Pittovi má Cussler bezpochyby zdatného hrdinu, který neohroženě a bravurně táhne na svých bedrech káru příběhu. Je jako tmel, který všem rozběhnutým liniím dává smysl a směr. Jeho racionální přístup k problémům, humor a lehkost, s jakou se vypořádává s kritickými situacemi, je nadmíru zábavný a osvěžující. Přesto bych se přimlouval za odebrání alespoň části motivačních pobídek.

Lukas12345
14.06.2020 3 z 5

Klasický Dirk Pitt, jen se tu objevují nešvary překladů 90.let (secretary of state přeloženo jako státní sekretář namísto ministr zahraničí atd). Taky bylo buhvíproč přeloženo jméno agentury NUMA, takže z ní je NOS...

hana4834
07.08.2019 3 z 5

Nejvíc me zaujal název ale knihu jsem četla dlouho na me to bylo dost zdlouhavý a zbytečně moc odboček “ kolonie na měsíci, Castro “ atd jinak dobrý

Snehulajn
15.07.2018 5 z 5

Nejdřív mě upoutal název a hned jsem po ní sáhla, ale dlouho jsem ji odkládala a nepřečetla.
Nakonec jsem se do ni začetla a nedala z ruky. Zaujal mě zajímávý nápad příběhu a výborné propojení jednotlivých kapitol
Jen mohu doppručit těm, které neodradí víc jak 300 stránek

DuncanIdaho
02.06.2017 4 z 5

klasická kniha od Cusslera. Jako vždy si tu hodně upravuje dějiny Země. Oceňuji na tom, že drží svůj styl. Je tu spousta věcí řitažených za vlasy. Je to ale scifi, tak že je to v pořádku.

Maarty.J
16.02.2014 5 z 5

Na pomyslném sci-fi žebříčku zatím nejvýš. kam se vylovení Titanicu hrabe na kolonizování Měsíce. Na druhou stranu - no a co? Cussler to dokáže napsat takovým způsobem, že mu to i věřim. Z celé série čtené od začátku zatím asi nejakčnější. Samý zvrat a dějový kotrmelec. Jenom by mě zajímalo, jestli tuhle knihu četl třeba Fidel?

kubajs80
10.04.2013 5 z 5

Nejlepší z 33 Cusslerovek, které jsem četl. Skvělá zápletka vyvrcholení.

Dera
28.01.2013 3 z 5

Román obsahující dobrodružství, politický aspekt, prvky sci-fi a hodně fikce. V některých částech je tato kniha hodně poutavá. Například bojová akce na Měsíci byla opravdu netradiční. Konec knihy nebyl pro mě to pravé. Přemíra politiky na úkor dobrodružství...

HonzaT
23.06.2012 5 z 5

Má třetí knížka od Cusslera. Po Vixenu 03 a Smlouvě století opět mistrovská práce! Propracovanost příběhu, návaznost jednotlivých scén, způsob líčení románu je slast pro čtenářovo oko. Už už jsem si myslel, že toto bude jediná kniha kde se Pitt nespustí s nějakou ženou, ale jak vidno jsem se opět splet :) Kyklop Vám představí Pitta a jeho kolegy ve strhujícím výkonu, pokud tuto knihu ještě seženete - NEVÁHEJTE !!!

Tazz1
30.08.2011 5 z 5

Úplně první kniha, kterou jsem od tohoto autora četl a která u mě odstartovala vášeň pro Cusslerovky.

Clive Cussler
americká, 1931 - 2020