Taťka Hraboš Taťka Hraboš komentáře u knih

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Zvláštní, ale velmi působivá kniha. První část se mi sice trochu vlekla, ale ta druhá, obsáhlejší to bohatě vynahradila. Ani se nedivím, že kniha dostala Pulitzera. Jen by mě zajímalo, nakolik opravdu reálně popisuje severokorejské poměry.

30.03.2015 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Závěr jsem očekával trochu dramatičtější, ale to je tak jediné, co bych si knize dovolil vytknout. Skvělé, napínavé čtení.

23.03.2015 5 z 5

Labutí zámek Labutí zámek Archibald Joseph Cronin

Kdysi jsem četl od Cronina Příběhy z černého kufříku a tehdy se mi hodně líbily, tak jsem vzal do ruky i tuhle knížku. Mám z ní ovšem smíšené pocity. Příběh poutavý, ale vypravěčův styl se mi moc nelíbil a hlavně postava Harveye mi nějak nepřirostla k srdci, připadala mi nevěrohodná.

17.03.2015 3 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

Jeden z mála případů, kdy jsem se nechal nalákat obálkou a reklamou internetových knihkupců a pak koupě knihy litoval. Nápad není špatný, ale autorům by neškodilo pochopit, že náznaky jsou mnohdy lepší než doslovnost a naturalistický popis.

10.03.2015 3 z 5

Divoké pobřeží Divoké pobřeží Anton Myrer

Myrer je Pan Spisovatel, což prokazuje i v této knize. Poslední kabriolet je sice nepřekonatelný, ale i tahle kniha ve mně zanechala hluboký dojem. Krásný jazyk, dobrý příběh a skvěle popracované hlavní postavy. Nevím, jestli to byl záměr, ale lepší zpodobení hraniční poruchy osobnosti (lidově hysterie) jsem nikde nečetl. Sallyiných obětí mi bylo upřímně líto.

09.03.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Trochu mě ta knížka zklamala, asi vzhledem k očekávání, která jsem měl kvůli jejímu hodnocení na zdejším fóru. Přiběh je sice dobře vymyšlený, ale jeho podání se mi už tolik nelíbilo. Jazyk takový sterilní, bez emocí, postavy ploché, bez hlubšího vhledu do jejich psychiky. Docela mě iritoval ten lamač ženských srdcí a sexuální superman Blomkvist. No a ten zdlouhavý novinářský happyend, který vlastně s hlavním příběhem ani moc nesouvisel, jsem už v podstatě četl jen ze setrvačnosti. Dal bych tak 70 %, kdyby to šlo.

27.02.2015 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Tahle knížka sice určitě napatří k tomu nejlepšímu, co King napsal, ale stejně jsem měl problém se od ní odpoutat.

21.02.2015 4 z 5

Kniha o Evě a Adamovi Kniha o Evě a Adamovi František Koukolík

Přečteno podruhé, poprvé před více než deseti lety. Na tuhle knihu je třeba jít odpočinutý, prostě duševně ve formě, není to žádné lehké čtení. Místy jsem ztrácel, především tam, kde autor popisuje, kde která funkce mozku sídlí, nebo při závěrečném výkladu některých filozofických teorií. Ale rozhodně je to kniha, která za přečtení stojí.

12.02.2015 4 z 5

Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 1 Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 1 Roald Dahl

Konce některých příběhů jsem předpokládal, jiné byly opravdu nečekané. V každém případě ale velmi zábavné čtení.

06.02.2015 4 z 5

Země Země * antologie

Kniha plná překrásných fotografií.

04.02.2015 5 z 5

Národní parky Evropy Národní parky Evropy Miloš Anděra

Nádherná publikace, kdybych mohl, hned bych ta krásná místa začal objíždět.

29.01.2015 5 z 5

Hejkalov Hejkalov Michal Vaněček

Nevím, nakolik našeho prcka zaujal příběh, ale vydržel čtení až do konce knihy. Nápad není špatný, postavičky Hejkalů i ostatních pohádkových postav jsou půvabné, jen postava profesora Hejhuly mne nějak moc nenadchla. Co se mi opravdu na knížce líbilo, byly ilustrace.

25.01.2015 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Sice jsem na počátku uvažoval, jak chce King vyplnit to několikasetstránkové pětileté čekání na atentát, ale podařilo se mu to, a musím říct, že jsem se ani chvilku nenudil. Skvělá kniha.

20.01.2015 5 z 5

Ježíšek vypráví vánoční pohádky Ježíšek vypráví vánoční pohádky František Ber

Trochu zklamání z toho, jak útlá je to knížka - dva příběhy a dost. Za chvíli se snad bude vydávat knížka kvůli 10 stranám textu včetně obrázků. Ale oba příběhy jsou pěkné a na dvojí uspání našeho juniora to stačilo.

13.01.2015 4 z 5

Cesta životem Cesta životem Pavel Říčan

Skvělá kniha. Není to lehké čtení, i když autor píše i pro laika velmi srozumitelně a pěkným jazykem. Doporučuji nejenom přečíst, ale i si pořídit do knihovničky. Pro každou důležitější životní situaci se vyplatí do ní nakouknout.

26.12.2014 5 z 5

Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Ivana Peroutková

Pěkný příběh, našemu malému se líbil a ani já jsem se při čtení nenudil. I ilustrace jsou roztomilé.

26.12.2014 5 z 5

Čtení ke krbu aneb Trochu jiné pohádky Čtení ke krbu aneb Trochu jiné pohádky Jitka Mádrová

Kdybych to měl hodnotit z pohledu dospělého, asi bych ty 4 hvězdičky neudělil. Hlavně ten jednoduchý, suchopárný styl mi nesedl. Ale pro dítě literární kvality takovou roli nehrají, důležitý je příběh a většina příběhů v knížce je pěkná.

15.12.2014 4 z 5

Jak na prevíta. Rady pro babičky a dědečky Jak na prevíta. Rady pro babičky a dědečky Simon Brett

Bezpochyby v mnohém pravdivé, ale z hlediska humoru už jen slabý odvar ze série o Prevítovi.

13.12.2014 3 z 5

Všichni sloni v orchestru Všichni sloni v orchestru Miloš Macourek

Pěkný výběr z Macourkovy tvorby, jen některé kousky byly určeny spíše pro dospělé, a proto asi pro našeho prcka ještě obtížně pochopitelné. Ale usínal u téhle knížky dobře :-).

10.12.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Četbu mi komplikoval fakt, že jsem už ze Sněhuláka znal vraha. Navíc se mi ze začátku zdály obě knihy napsané podle stejného modelu. Na začátku se Harry jen tak mimochodem seznámí s vrahem, sekunduje mu policista, který si Harryho vyhlédne, aby jej využil k realizaci vlastních zájmů, do toho krásná žena, Harry se snadno nechá zlákat ke sledování falešných stop, ukazujících na jiné možné pachatele a jeden z nich zemře ... těch styčných bodů by se dalo najít ještě více. Ale závěr byl strhující, takže přes 90% si ode mne knížka vysloužila.

04.12.2014 5 z 5