Třináct relikvií

Třináct prastarých relikvií, tajuplných, nesmírně mocných magických předmětů, které dokážou vykonat zázraky, ať už v dobrém, či ve zlém, bylo naposledy pohromadě za časů krále Artuše. Tehdy byly používány k vyhnání pokolení démonů z tohoto světa a k uzavření průchodu, který svět lidí a svět démonů spojuje. Boj s démony stál krále Artuše život. Čas statečných rytířů pominul a relikvie byly rozděleny mezi Strážce, potomky původních držitelů relikvií. Jejich rodiny střežily posvátné předměty přes dva tisíce let. Nyní však potomky těchto rodin kdosi začal bez milosti vraždit a snaží se relikvie opět shromáždit. Jedna ze Strážkyň před smrtí svěří tajemství Sarah, mladé bankovní úřednici, a pověří ji, aby zprávu předala Owenovi, který se má stát příštím Strážcem. Nepodaří-li se Sarah a Owenovi Strážce shromáždit a zachránit relikvie, nastane konec světa a démoni se vrátí na tento svět. Ten, kdo je držitelem relikvií, má tak ve svých rukou příští osud světa. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129493/trinact-relikvii-129493.jpg 3.5106

The Thirteen Hallows (2010)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Asdis

Pro mě to byl špatný krok vedle.
Knihu jsem si koupila před lety z prostého důvodu. Pan M. Scott napsal mou velice oblíbenou knižní sérii Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela.
Kniha se mi četla bez potíží. Je dobře a srozumitelně psaná. Někdy se zdá být trochu chaotická.
První půlka knihy mi přišla docela nudná. Osamocená dívka, která na svých bedrech nese těžkou váhu, musí snášet špatnou rodinnou situaci, pronásledovaná. V první části knihy byly více méně jen krvavé scény.
Druhá půlka knihy byla o mnoho lepší, už jsme se konečně dostávali hlouběji do problematiky celého příběhu. Konec byl předvídatelný, to ovšem vůbec nevadilo.
Řekla bych, že je to kniha určena pro starší (15+)
Kniha mě v mnohém zklamala, ale také překvapila.
Jsem ráda, že jsem ji dočetla do konce, ale nejspíš se k ní nebudu vracet, ale stane se součástí mé sbírky v knihovničce.
Dávám 3 z 5.

SBH
17.10.2016odpad!

Potoky krve a záplavou krutých mučících technik jsem se prokousala na padesátou stránku. Ale jelikož SM techniky nejsou mé oblíbené a nic jiného se kolem nedělo, knihu jsem odložila a za sebe hodnotím jako jednoznačný odpad. Škoda papíru.

Canney
18.04.2016

Asi bych si měla zatleskat, že jsem tuhle knížku vůbec dočetla. Tak za prvé, já jsem si myslela, že se jedná o YA a tohle rozhodně nebude YA! A za druhé, o tolika vraždách, mučení a mrtvol jsem ještě nečetla a teď mě mrzí, že to tak nezůstalo. Nikdy víc!

Anasa
17.04.2016

Přečetla jsem sérii o Nicolasi Flamelovi, proto mě jméno Michaela Scotta přilákalo i k Třinácti relikviím. Začátek mne docela zaujal, sliboval tajemství i napětí. Velmi brzy se však obojí vytratilo. Zbyly jen otázky: Kdo zemře další? Jak hroznou smrtí? Kolik při tom ztratí krve? Příběh už nesliboval vůbec nic jiného. Děj? Ne, jedině smrt. Prostě tahle kniha nestojí za to, abyste ji otevřeli.

pejty
13.01.2016

Příběh v této knize byl velmi dobře vymyšlený, ale bohužel ho autoři nedokázali prodat. Nedokázali totiž k jejich příběhu přiřadit alespoň nějaké zajímavé postavy, které by ho pozvedli a udělali ho čitelným. Postavám totiž chyběl jakýkoli charakter a působili na mě velmi nudným a nezajímavým dojmem. Příběh může být sebelepší, ale když se nemůže opřít o postavy, tak pak jen vyšumí do prázdna a zapomnění. Pro mě tato kniha byla velkým zklamáním a pochybuji, že se ještě někdy podívám na její stránky.

martina8176
30.09.2015

Dvě hvězdičky dávám pouze za obálku. Těšila jsem se na tuhle knihu, ale lituji, že jsem si ji prostě nevypůjčila v knihovně. Zbytečně utracené peníze. Kniha mě nenadchla, nudila a přišla mi neskutečně naivní a prostě "blbá". Michaela Scotta jsem měla ráda. Líbily se mi první dva díly Nicolase Flamela (zbytek už mě nebavil), ale tohle je prostě moc. Už se k ní nikdy nevrátím a já doufám, že se mi ji podaří prodat.

Taťka Hraboš
10.03.2015

Jeden z mála případů, kdy jsem se nechal nalákat obálkou a reklamou internetových knihkupců a pak koupě knihy litoval. Nápad není špatný, ale autorům by neškodilo pochopit, že náznaky jsou mnohdy lepší než doslovnost a naturalistický popis.

Klarv
10.01.2015

Mučení, zabíjení, zabíjení a zabíjení. Spousta krve, zvratků, vnitřností a já nevím čeho všeho. Nechybí ani pachy moči, výkalů, hnijících těl a podobné zvrácenosti. Sem tam nějaká uťatá hlava, prostě "běžná" fantasy. Kdybych to mohla přirovnat k filmu, tak je hodně podobné Saw, nebo filmy se Stevenem Segalem. Prostě stříkance krve a jedna mrtvola za druhou. Přesně ten typ, kdy protáčím panenky a jdu od televize a nechávám přítele, ať se hezky baví a jdu si číst. No prostě, asi nic pro mě.

Druhá polovina (spíše ke konci knihy) už byla lepší. Konečně trochu více vystupují relikvie. A hlavně také přichází vysvětlení, proč jsou relikvie tak důležité pro hlavního záporáka. Mimo to se objeví i pár démonů, jupí, konečně něco z té fantastiky. No prostě mi to celé přišlo, jako nějaký krvák o mafiánech, kteří si libují v bolesti svých obětí, sem tam se mihne nějaká relikvie a to je vše.

lenkavildomcova
12.08.2014

Překvapivě se mi kniha líbila... Fantasy nemusím, ale toto bylo čtivé...

Latté
28.07.2014

Na knihu jsem se těšila, ale byla pro mne velkým zklamáním. Scény plné krve mne po pár stránkách přestaly bavit. Knihu jsem sice dočetla, ale už se k ní vracet nebudu.

Princezna22
09.07.2014

Kniha se mi vážně moc líbila.. nečekala jsem,že se mi bude až tak líbit ale líbila.. Výborné čtení ;) ..

petka270
04.06.2014

Knihu jsem si velmi oblíbila. Obecně se mi styl psaní Michaela Scotta zamlouvá a to že tam je násilí spojené i se sexem mě prostě na tom fascinuje a baví. Mrzí mě, že tam bylo málo historických postav, které by byly přímými účastníky děje, ale i přes to to neztratilo své historické kouzlo. Za mě doporučuji, ale musíme mít na to povahu, aby se Vám kniha opravdu líbila.

lenda123
02.06.2014

Nevím jak to hodnotit... Kniha mě nijak zvlášť neoslovila a vraždící scény mi pak už přišli nechutně nudné... Rozhodně to nebude kniha kterou bych četla znova... Nicméně 2* dávám za nápad, který byl velmi neobvyklý, tedy alespoň pro mě...

Galaty
31.05.2014

Nečetlo se to úplně špatně, ale něco mi v tom nehrálo. Příběh to byl zajímavý, ale ocenila bych více historie k samotným relikviím namísto kill-billovského zabíjení...škoda, mohla to být velmi slušná knížka...

adam5955
18.05.2014

Děj byl velmi poutavý. Obsah zajímavý. Trochu detektivka, trochu fantasy. Jen některé slovní obraty a styl, kterým byla kniha napsána, byl dost slabý. Jak už zde někdo psal, je to drsnější čtení pro náctileté, ale jako odpočinkové čtení mohu doporučit.

zpevSusannah
31.01.2014

O této knize nevím, co si myslet.. Je to takové ve stylu amerického seriálu "čarodějky". Prostě takové drsnější čtení pro náctileté. Nejhorší výraz - kovový pach krve. Občas si říkám, co ti spisovatelé všechno nevymyslí :-D

Katuska88
07.01.2014

Knížka je celkem čtivá. Takže pokud máte rádi "záhady a mýty", tak se to přečíst dá, ale do stropu jsem z ní neskákala.
Že bych se nemohla dočkat, až ji otevřu a opět se do ní začtu, tak to se bohužel také nekonalo.
Nenadchne a neurazí, řekla bych, aspoň podle mne. Ale neodložila jsem a poctivě dočetla.

Lilithen
04.10.2013

Kniha mě bavila a byla velmi čtivá, vadila mi však neustále se opakující slovní spojení. Hlavní hrdinka pořád buď cítila kovový pach krve nebo měla v ústech nakyslou pachuť. Navíc spisovatelé jako by se snažili zatraktivnit své dílo tím, že všude cpali samé násilí, krev, mrtvoly a usekané hlavy. Ne že bych byla citlivka a vadilo mi to, ale vůbec mi to zde nepřišlo "přirozené".

Soptinka
10.09.2013

Knížku jsem po 190 stránce zavřela a odložila. Pořád jsem ji dávala šanci, ale jednoduše mě nenadchla a zklamala mě.

BlackCZ
16.08.2013

Příběh byl takový nemastný neslaný, přišlo mi to jako: Narveme tam co nejvíc násilí a ještě tam dáme trochu sexu a uvidíme co ztoho vznikne. Jinak to bylo čtivé, často napínavé, ale příběh mi sám o sobě nepřišel nijak originální.

Dandulka
28.07.2013

Nádherné čtení plné starých mýtů a legend, které by mohlo mít i pokračování. Na to bych si ráda počkala, stálo by za to! Uvidíme......

kacaaba
19.07.2013

Chvíli trvalo, něž jsem se začetla, dokonce jsem jí chtěla i odložit, ale pak už jsem chtěla vědět jak to dopadne. Námět zajímavý, zase něco jiného, jen na mě zbytečně moc mrtvých...jak je vraždí popisují podrobně a závěr je na 4 stránky. Škoda.

kleria
28.04.2013

Tak z téhle knihy mám hrozně divný pocit, asi to není ještě na můj věk. Tuto knihu bych spíše doporučila pro lidi staršího věku. Na mě tam bylo moc vražd, násilí a krve... Je pravda, že trochu z donucení jsem jí dočetla a znova ji už neplánuji číst. I když jsem v knížce četla, že to má být trilogie a teď nevím jestli mám pokračovat a nebo spíše ne. No uvidíme.. Jinak kdo má rád vraždy, doporučuji přečíst.

evasamankova
28.02.2013

Třináct relikvií je pro mě zklamáním. Knihou se prolévaly snad všechny existující žánry - krimi, fantasy, horor, historie. Což je podle mě na škodu, protože celé je to jakési nesourodé a asi bylo úmyslem autorů zaměřit na co největší spektrum čtenářů. Každému nabídnout kousek z toho nebo onoho. Mrtvol je tam celá hromada, přestala jsem to počítat. Nechutností a surovostí rovněž. Ale jako čtenáře mě nechávaly poměrně lhostejnou. Stejně jako všechny vypjaté momenty knihy - prchání hrdinů, souboje tváří tvář nepříteli atd. Nevím jestli to bylo úmyslem autorů, příliš nedráždit představivost čtenáře krví a všemi zmíněnými surovostmi, ale více se přikláním k tomu, že nebylo v silách autorů vyprávění lépe "prožít". A pro tohle všechno jsem se s hrdiny nezžila. Téma úniku před někým už bylo mnohokrát recyklováno a lépe zpracováno např. D. Koontz Ochránce, J. Deever Příští oběti a téma ochránců zase (pro mě) lépe zpracoval Sam Bourne v knize 36 spravedlivých. Pro mě celkově strohé, odměřené, bez prožitku se spoustou nedostatků v logice (např. proč Temný muž zaměstnává tolik neschopných narkomanů, proč relikvie dosud střežili téměř osmdesátiletí starci a nebyli předány mladším atd.) Ovšem nikomu neberu jeho jiný názor.

kaninaj
08.01.2013

docela masakr :)byla to moje první kniha plná nasilí - dost dobře popsanéhoPříběh plný tajemství a magie, docela se mi to líbilo, ale ten začátek mě trochu vyděsil :)

Mišulenka
03.12.2012

S politováním musím říci, že mě kniha příliš nenadchla. Vlastně teda vůbec :) Bylo mi líto házet ji po první stovce stránek do žita, a proto jsem dávala příběhu další a další šance. Ovšem po sté várce spojení "kovový pach krve" mě utvrzovala ve své nevelké hodnotě...Nu, abych to shrnula - příběh pro 12ti leté děti, které nesmí koukat na horory a thrillery v telce, je to fajn, ale dospělému člověku, který už přečetl ledacos, to zkrátka nestačí ;)

HiRes
28.10.2012

Zajímavá, poutavá knížka od dvou spisovatelů, které jsem si zprvu nedokázal dát k sobě. Nakonec to vyustílo v zajímavou kombinaci erotického, fantazy, thriler/hororového žánru s menší dávkou kriminálky. Tuhle kombinaci hodnotím velice kladně, protože vše do sebe zapadlo, i když pátrání kriminálky po hlavní hrdince se dalo rozšířit a ne pouze suše vložit a ještě hůř ukončit! (pro budoucí čtenáře nebudu moc prozrazovat) Tohle je první malé bezvýznamné mínus a druhé, že kniha má sice na první pohled přes 300 stran, ale čistého textu bude mnohem méně. Možná je to jeden z důvodů (druhý je čtivost, třetí poutavost), že kniha zabere málo času. Rozhodně je to, ale dobrá koupě/popř. výpůjčka. Těším se na další díl, i když se obávám, že podle konce tohoto dílu by to nemuselo dopadnout dobře, protože hedání strážců by nemuselo být tak zajímavé. Ale uvidíme :-)

miska2609
07.08.2012

Kniha Třináct relikvií vás okamžitě vtáhne do děje a jen těžko se od ní odpoutáte.
Autoři skvěle popsali všechny hrdiny tak, že se s nimi ihned zžijete. Ať už se jedná o kladné postavy nebo o ty záporné z kterých vám bude naskakovat husí kůže.
Nejvíce mě zaujal fakt, že relikvie opravdu existují. Také se mi velmi líbí obálka s mečem, který je svým způsobem dalším z hlavních hrdinů románu.

thrillery

Autoři knihy