Divoké pobřeží

Divoké pobřeží https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92475/mid_divoke-pobrezi-eRb-92475.jpg 4 29 8

V předvečer druhé světové války se na jednom z večírků seznamuje spisovatel Byron Cantwell s mladou rozmarnou kráskou Sally Marchersonovou, s kterou se záhy ožení. Vypuká válka a Byron a jeho přátelé rychle dospívají, zatímco Sally je zahleděná do sebe a zdá se být válečnými událostmi zcela nedotčena...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Violent Shore , 1962

Radimka
03.07.2023 4 z 5

Ze začátku zklamání a nuda. Z prvních 100 stran bylo 90 úplně zbytečných, plných nudných popisů nebo intelektuálního tlachání. Druhá část byla lepší a u třetí se to už asi naučil :-) a ta byla super.Nakonec jsem ráda, že jsem vydržela. Román o naprosto sobecký svini, který měl dát rovnou první chlap, kterýho potkala, přes hubu.

Josh
02.09.2019 1 z 5

Protáhlé....

Praevka
05.02.2019 5 z 5

To byla, přátelé, jízda. Zběsilá jízda po horské dráze narušené mysli. Skvěle napsaná kniha.

Sedlmajerka
02.06.2018 2 z 5

První moje kniha od tohoto autora, jsem zvědavá na Poslední kabriolet, protože tato kniha ve mně nic nezanechala. Možná byla chyba, že jsem ji nečetla v kuse, ale pouze o víkendech na chatě.

niknikita
05.11.2016 5 z 5

Četla jsem od začátku do konce jedním dechem a už po pár stránkách jsem tušila, že Sally bude Byronův šílený průšvih, ale že tu hysterku budu až skoro nenávidět? Vím, je to jenom knižní postava, ale dokonale zpracovaná. Bravo, pane Myrer! Opět další skvělá kniha plná lidských osudů.

Taťka Hraboš
09.03.2015 5 z 5

Myrer je Pan Spisovatel, což prokazuje i v této knize. Poslední kabriolet je sice nepřekonatelný, ale i tahle kniha ve mně zanechala hluboký dojem. Krásný jazyk, dobrý příběh a skvěle popracované hlavní postavy. Nevím, jestli to byl záměr, ale lepší zpodobení hraniční poruchy osobnosti (lidově hysterie) jsem nikde nečetl. Sallyiných obětí mi bylo upřímně líto.

Otakara
15.11.2011 5 z 5

Dokonalost. Je to sice trochu něco jiného než Poslední kabriolet, ale i tak je to super. Myrer vytvořil jednu z postav, který jsem chtěla dát pěstí po většinu knížky - Sally. Tak strašně moc jsem asi ještě žádnou postavu nesnášela. A na konci nechyběl závěrečnej sedmistránkovej stěr. Fakt doporučuju si přečíst, strašně rychle to utíká a hned se začtete do děje.

Elisa.Day
22.10.2011 3 z 5

Poslední kabriolet mě vyloženě nadchnul. Neubráním se srovnání, a tak z toho teď víc než tři hvězdičky nevykouzlím...

Anton Myrer
americká, 1922 - 1996