stm01 stm01 komentáře u knih

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

První dvě knihy jsem si koupil jako e-knihy a to jen na základě pozitivních recenzí a žánru který mám nejraději. Prvním kniha mě bavila a oba hrdinové mi přirostli k srdci. Příběh je chytlavý a kombinace běžícího příběhu obou hrdinů v kombinaci s příběhy z deníku a následné rozuzlení je fajn a člověk si nakonec říká jak to tedy bylo doopravdy? Knihu doporučuji. No a příští měsíc si pořídím třetí díl série.

21.12.2023 5 z 5

Jericho Jericho Christopher Hyde

Ke knize jsem se dostal před dlouhými lety. Přečetl jsem jí během jedné 12 hodinové noční směny v práci. Nevím přesně čím to bylo, ale v dalších letech jsem knihu přečetl ještě dvakrát. Za mě jasných 5 hvězdiček.

03.04.2020 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Má první kniha od tohoto autora. Četlo se to dobře.

17.10.2018 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nenáročné čtení, ale to je taky potřeba na odpočinek a relax.

24.12.2017 5 z 5

Mrazivá pomsta Mrazivá pomsta David Baldacci

Co na to říci? Prostě Oliver a jeho parta jsou opět skvělí. Kniha skvěle bavila a rychle ubývala.Už se těším na Spravedlnost v Divine. Ať žije Camel Club. :-)

12.03.2014 5 z 5

Sběratelé Sběratelé David Baldacci

Jsem rád ,že jsem před dvěma lety narazil na sérii od Davida Baldacciho. První přečtená kniha Camel Club se mi velice líbila a proto jsem se rozhodl s malými pauzami přečíst další. Sběratelé je stejně skvělá kniha jako ty předchozí a za sebe mohu jen a jen doporučit. Navíc v moc knihách nenajdete takovou "sebranku" důchodců či předdůchodců,kteří vás od první chvíle tak zaujmou, jak zaujali mě. Samozřejmě je to můj subjektivní názor a nikomu ho nechci vnucovat. Zkrátka styl psaní D.Baldacciho mi sedí a těším se až si přečtu další příběh Olivera a jeho přátel. :-)

12.03.2014 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Pro mě skvělé čtení. Napínavé od začátku do konce. Přečteno " jedním vrzem". Mohu jen doporučit.

08.01.2014 5 z 5

Camel Club Camel Club David Baldacci

Za mě pět hvezdiček. Moje první kniha od tohoto autora a musím říci ,že kniha opravdu bavila. Styl psaní(nebo překladu) mi perfektně sedí. Příběh je velmi zajímavý a postupně graduje. Opravdu jsem byl mile překvapený jak se to lehce četlo. Nyní se vrhám na Sběratelé,jelikož jsem to popletl a pře dnimi četl trojku - Mrazivou pomstu.

22.12.2013 5 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Naprosto skvělá, nadherná , upřímná kniha. Doporučuji přečíst všem, kteří se chtějí pobavit i zamyslet.
Citát: " Mám tu záchod, umývadlo a sprchu, ale ne vanu. To nevadí. Nemám vany rád, protože to je místo,kde vraždĕj lidi."
Je pravda, že mně autorka nemile překvapila před koncem knihy, ale budiž ji odpuštěno. :) Knihu jsem přečetl bĕhem třech dnů a to je na mĕ slušný výkon.
Citát : " Kam odcházíme? Kam jdeme, když umřeme, babičko?"
Přitiskla mĕ pevnĕ na prsa a řekla:" Odcházíme do větru a deště. Promĕníme se v mořské kapky a mlhu.Tam odcházíme, Perry . Vždycky když prší, mysli na dědečka. Vždycky, když fouká vítr, bude ti na blizku.A až umřu, budu tu i já."
Myslím, že je to pravda. Slyším na střeše kapky, jak začíná pršet.
Myslím na babičku. A čekám, až začne foukat vítr. "
Jsem rád, že jsem knihu sehnal přes bazar. Taková to kniha si zaslouží být v knihovnĕ.Po panu Kaplanovi další hezké čtení.

18.03.2013 5 z 5

Věc cti Věc cti Jeffrey Archer

Četlo se mi to velmi dobře. Byla to první kniha od tohoto autora co jsem četl a i když koukám,že je to asi nejméně hodnocená kniha tak já dávám za pět hvězdiček.

12.01.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Přestože jsem pod stromečkem objevil knihu "Sněhulák",tak jsem si hned po vánocích šel koupit (za obdržené koruny) knihu "Nemesis" a začal jsem ji číst jako první,jelikož jsem někde zde narazil na zmínku o určité návaznosti knih. Po přečtení této knihy,již vím o co jde a těším se na další knihy. Samozřejmě ta návaznost není hlavní příběh knihy. Hlavní příběh je popsán na přebalu.Kniha samotná je velice dobře čtivá a zajímavá. Autora si zařadím mezi své oblíbené spisovatele.Dávám plný počet hvězdiček.

10.01.2013 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Knihu jsem si zakoupil na základě častých zmínek čtenářů o této knize.Jelikož jsem zaměřen na jiné žánry jako je krimi,thriller či dobrodružné,tak jsem přistupoval ke knize s obavou ,abych nebyl zklamán. Podobně jsem kdysi šel do kina na film Vesničko má středisková,protože z něho byli všichni velmi nadšení a velké očekávání se u mě nějak nedostavilo.(dnes mi již film přijde velmi vtipný).Začal jsem tedy číst,řekl jsem si ,že když mě to do 50 stránky nechytne ,tak už dál číst nebudu. U padesáté stránky jsem se nemohl rozhodnout,stále mě to nějak dvakrát nepřesvědčilo a tak jsem si řekl,že to "dám" do sté stránky. U sté stránky jsem si říkal,že to není špatné ,ale stále mi něco chybělo a tak jsem si stanovil novou metu a to dvoustou stránku a ta bude rozhodující. No a tak se stalo,dvoustá již byla dávno za mnou a já musel číst stále dál a dál,až byl náhle konec a já byl zklamán,že již nebudou následovat další a další dny,ve kterých pan Kaplan bude skvostně chrlit jednu perlu za druhou či bude "hrát" slovní šarvátky se svými spolužáky a že už neuslyším,pardon!, nebudu číst " Tamyjapanóve,pamprésor " Pan Kaplan je Múzou i postrachem profesorů a pro čtenáře "Bohem". "Já se jednou vrátím pane Kaplane a přečtu si Vás znovu" :)

29.12.2012 5 z 5

Nebezpečné místo Nebezpečné místo Richard North Patterson

Kniha je velmi čtivá a zajímavá. Člověk nahlédne do zákulisí předvolebního boje o post hlavního kandidáta Demokratů na presidenta USA. S tím jsou spojeni,novináři,televize,různá politická i nepolitická uskupení či jednotlivci. Konec předvolebního boje se blíží,soupeř se uchyluje k nečisté hře,která může hlavního hrdinu politicky zničit. Je to něco,co se stalo před pár lety a nyní to na Kerryho Kilcannona dopadlo jak kladivo. Poslední vystoupení se blíží,tam kde zemřel bratr Kerryho a kde čeká atentátník,který se rozhodl Kerrymu změnit život. Doporučuji přečíst.

16.12.2012 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Měl jsem obavy ,aby mě kniha bavila,jelikož jsem párkrát viděl film " Jako Pavouk " v hlavní roli s Morganem Freemanem.(http://www.csfd.cz/film/12697-jako-pavouk/),naštěstí se ukázalo ,že film z knihy vychází možná tak z 10% a tím pádem byla kniha zajímavá a velmi čtivá.Průběžně jsem samozřejmě srovnával příběh s filmem,ale to nic neměnilo na tom že během 5 dnů byla kniha přečtená a ohodnocena velmi kladně.Tím však nechci snižovat kvalitu filmu.Gary Soneji je neuvěřitelný pošuk,psychopat a zároveň génius,ale naštěstí "černý"detektiv Alex Cross ,také není žádné ořezávátko.Docela mi ho bylo líto,když pln zamilovanosti si náhle musel přiznat,že jeho vyvolená je svým způsobem "stvůra".

08.07.2011 5 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Dal jsem si závazek, že si postupně přečtu od určitých autorů vždy jednu knihu. U F.Forsytha jsem se rozhodl pro knihu Mstitel. Stačilo k tomu nahlédnout na první dvě strany, přečíst si pár vět a zmocnil se mě takový ten pocit, že tohle by se mi mohlo líbit! S klidným svědomím můžu říci, že jsem se nespletl a knihu vřele doporučuji všem, kteří mají F.Forsytha v oblibě, ale i těm co ho budou číst poprvé. Přestože jsem knihu četl ze zaujetím, občas se mi stávalo, že jsem měl takový zvláštní pocit z četby. Nebylo to špatným příběhem či obsahem, ale spíše tím, že F.Forsyth píše (alespoň u této knihy) takovým pro mě jiným stylem, než jsem byl zvyklý od jiných autorů. Když tak o tom přemýšlím, tak to asi bylo tím, že mi tam chybělo více dialogů na úkor popisu určitých věcí. Na druhou stranu bylo zajímavé číst vyprávění o válce ve Vietnamu, tehdejších poměrech v Jugoslávii a později v Srbsku či Bosně. Jestli autor použil úplnou fikci či některé věci (popisy způsobu rozpadu Jugoslávie, kriminalita v Jugoslávii a pozdějším Srbsku a jiné...) vycházejí ze skutečnosti nevím jistě, ale i přesto je kniha zajímavá a velice čtivá.

14.04.2011 5 z 5

Vigilie Vigilie Robert Masello

Čte se velmi dobře a od poloviny se krásně a hluboko noří do do svého žánru-hororu.Konec je sice takový filmový,ale záleží na každém,jak si ho vyloží.Doporučuji

31.03.2011 5 z 5

SS-GB SS-GB Len Deighton

Zajímavý pohled na Anglii ovládanou Hitlerem. Hlavní hrdina superintendant Scotland Yardu Archer z Yorku, jak mu přezdívají, se dostane při vyšetřování vraždy do nezáviděhodné situace, kdy jeho vyšetřování je ovlivňováno skrytým bojem mezi Německou armádou a SS a k tomu se přidává vnitřní odboj. Kniha je velmi čtivá a jelikož autor je odborníkem na danné období, tak tato fikce je velmi skutečná a opravdu zajímavá. Doporučuji přečíst tuto knihu.

03.03.2011 5 z 5

Tři kroky do tmy Tři kroky do tmy Stanislav Šusta

Myslím že jsem knihu dostal v roce 1986 a přečetl jsem jí velmi rychle ,jak mě zaujala.Kniha je rozdělená na několik částí.V prvníí části se malý Franta, hlavním hrdina, jěště v době okupace setkává za napínavých okolností se svým otcem,který je nasazený jako agent v SS složkách...

24.02.2011 5 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Moje první kniha od tohoto autora a asi nejlepší pro mě osobně, protože právě tato mi utkvěla v paměti nejvíce ze všech co jsem od něho četl a to už je pár let na zpátek co jsem jí četl.

24.02.2011 5 z 5

Testament Testament David Morrell

Pro mě rozporuplný pocit.Nemám rád špatné konce a tento pro mě byl špatný-žádný humanismus ale oko za oko,hlavně potom všem co si hrdina prožil,ale nejen on ale i já.Když už jsem si myslel,že alespoň něco dopadne šťastně(dcera),tak autor pokračoval dál se smrtí a to mě osobně vzalo.Od dob co se mi narodila dcera jsem na takovéto věci kolem dětí dost háklivý a přiznám se ,že mi zvhly oči ale hlavně jsem autora proklínal.Kniha je to ovšem výborná a mohu jen doporučit

23.02.2011 5 z 5