Sběratelé

Sběratelé https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5048/sberatele-5048.jpg 4 55 15

Camel Club série

Lidé sbírají známky, zátky od piva nebo obrázky hokejistů, ale Roger Seagraves sbírá věci svých obětí. Zároveň prodává tajné informace tomu, kdo zaplatí nejvíc. David Baldacci předkládá strhující thriller ze současné Ameriky, ve kterém nechybí spiknutí zasahující do nejvyšších politických kruhů, vražda předsedy sněmovny a podivná smrt ředitele oddělení vzácných tisků Kongresové knihovny. Stranou událostí nemůže stát ani Camel club, podivná parta společenských vyděděnců, kterou vede tajemný Oliver Stone. Jeho přítel a člen klubu Caleb Shaw se ocitne v ohrožení, protože ani sbírání vzácných knih není tak úplně nevinná a bezpečná záliba. Čtyři muži s podivnou minulostí a půvabná zlodějka se opět vydávají po horké stopě nejen do depozitářů, ale i k tajemným sběratelům knih.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

The Collectors , 2006

Luigi1
31.01.2023 5 z 5

Jsou různí lidé co sbírají různé věci například známky nálepky pivní tácky ale Rogers sbírá věci po svých obětí

ThomasRuhe
23.12.2021 3 z 5

Byla to první kniha od Baldacciho co jsem četl. Nebyla špatná, je to taková špionážní detektivka s celou řadou zajímavých postav i prostředí kde se děj odehrává. Četlo se to dobře a nemám vlastně žádné závažné připomínky.

111moni
11.05.2021 4 z 5

Ze začátku to vypadalo jako 3 na sebe nenavazujícī příběhy z tak odlišných prostředí, že skoro nedávali smysl,jak se mohou,nebo proč by se měly spojit.A spojily, v zápletku, která se trochu více vleklá,možná trochu překombinováno,ale přīběh byl čtivý a měl zajīmavē postavy.Asi to pro mne nebude top ,ale nezavrhuji a k autorovi se vrátīm.

jprst
10.12.2019 3 z 5

Nedalo mi to a po přečtení první knihy ze série Camel club, která mě moc nezaujala, jsem zkusil ještě jeden příběh. Ale můj názor se nezměnil, podle mě se opět jedná jen o průměrný thriller, který mě nijak mimořádně nezaujal, takže další knihu z této série už zkoušet nebudu.

milisgs6592
18.12.2018 5 z 5

Skvělé

moudivlacek
16.12.2017 5 z 5

Další skvělý případ, sice mě trochu ze začátku zmátly 2 příběhy, myslela jsem si, že je 1 z minulosti, ale není tomu tak. Zas skvělý Camel club. A i když jim velí Oliver, pro mě byl a nebyl hrdina zrovna Caleb knihovník. Byl tady takový poseroutka, že mu člověk prostě musel držet palce, ale obdivovala jsem jeho znalosti a stejnou vášeň ke knihám, jakou mám i já.
Jinak zde opět nechybí napětí, občas i vtipné dialogy, každopádně spisovatel vás nutí přemýšlet spolu s partou klubu a pomáhat jim řešit události.
Každopádně je tu otevřený konec u osudu Annabel a dovolím si odhadnout, že nic příjemného to nebude.

DickBach
13.09.2017 3 z 5

Mně to bohužel neoslovilo. Přesně jak píše pode mnou Ladinek - bylo to takové nějaké překombinované. Navíc ty epizodky "z Las Vegas" mi přišly naprosto zbytečné a značně ubírající na reálnosti.

Kerberos
01.07.2017 4 z 5

Camel club zajímavá čtyřka,fandím jim.

Majdule
12.02.2017 3 z 5

Netradiční hlavní hrdinové, brilantně vymyšlená zápletka, čtivý styl, přesto mezi mnou a příběhem zůstával odstup, nedokázala jsem se úplně ponořit.

Ladinek
26.09.2014 3 z 5

Ne tak dobré jako Camel Club. Připadalo mi to trochu překombinované a ten závěr s falešnými fousy a parukou.....

stm01
12.03.2014 5 z 5

Jsem rád ,že jsem před dvěma lety narazil na sérii od Davida Baldacciho. První přečtená kniha Camel Club se mi velice líbila a proto jsem se rozhodl s malými pauzami přečíst další. Sběratelé je stejně skvělá kniha jako ty předchozí a za sebe mohu jen a jen doporučit. Navíc v moc knihách nenajdete takovou "sebranku" důchodců či předdůchodců,kteří vás od první chvíle tak zaujmou, jak zaujali mě. Samozřejmě je to můj subjektivní názor a nikomu ho nechci vnucovat. Zkrátka styl psaní D.Baldacciho mi sedí a těším se až si přečtu další příběh Olivera a jeho přátel. :-)

šipek
04.03.2014 5 z 5

Velmi velmi dobrá kniha.

Ronin Roujin
15.06.2013 3 z 5

První díl se mi líbil více.

Fiza
27.09.2011 4 z 5

Druhý díl mi připadal ještě o něco čtivější než první, ale vzhledem k mírně táhnoucímu se začátku a takovému trošku splašenému konci jsem zůstal 'pouze' u čtyř hvězd. Ale jinak knížka velmi dobrá, tak čtyři pětiny (střed) se čtou skoro samy a téměř jedním dechem...

Dašička
05.09.2011 2 z 5

Napínavé, překvapující a velmi čtivé:)